Да ви се похваля от педиатърката

  • 1 022
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 243
Моята още не е готова за статии  Grinning, но вече капитулира и с усмивка обяснява наред, че моя метод за гледане на дете "като циганите" дава отлични резултати.

Ще почна статиите, като забележа призначи на готовност (държи си главата изправена, катой говоря, заслушва се...)

# 16
  • Мнения: 8 462
Е,Хапчице,тия признаци не бяха ли за една по-ранна възраст? Mr. GreenНадявай си се ти да ги покаже,то от един момент нататък мозъкът като закостенее,иди че обяснявай,няма да те разбере жената,що ще се хабиш? WinkИ как можеш да си позволяваш да учиш лекар!Чела е жената дебелите книги и това е! Thinking

# 17
  • Мнения: 667
Аз също съм привърженик на изключителното кърмене, а и няма как. В противен случай тук ще бъда изяден и на всичкото отгоре ще има още гладни. Моето мнение не може да бъде ценно тъй като нищо не разбирам от педиатрия, кърмене, захранване и пр.
Мисля че плюсът на ябълките е, че са голям източник на желязо.
Ние също водим "борба" с нашата лична педиатърка. Давате ли?, давайте, давате ли?, давайте, давате ли? давайте, и накрая като се появи някакъв проблем (обрив, запек...), първо се питаме сокче давате ли... върнете една стъпка назад от захравнето...
П.П. Харесвам си педито.
/edit
ние давахме два пъти сок-ябълка и веднъж сок череши, но след като решихме кърмене преустановихме всякакви сокчета!
Убедиха ме... затова задрасках част от мнението си.

Последна редакция: вт, 14 юни 2005, 12:04 от SafeHeaven

# 18
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Съжалявам, но никак не мога да подкрепя мнението ти. Желязо се съдържа в кърмата, в елда, червено цвекло и т.н., да не изброявам, но в ябълката...едва ли.
Отделно, че новороденото има запаси от желязо, които се изчерпват чак към 6-9 месец от живота му (това неонатолозите го знаят добре, но за педиатрите - не съм сигурна...).
При всички положения тази статия за соковете ще е интересна на мнозина Simple Smile

# 19
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 739
..... каза, че това са последните тенденции .....

Абсолютно същото ми каза и нашата педиатърка след като беше посещавала някакъв семинар /в Института по педиатрия май беше/.  А аз се възрадвах че сме попаднали на педиатър Grinning, че като слушам другите какви съвети дават - сокчетата и кърменето на 3 часа да ги оставим, ама да отказват детето през втория месец от нощните хранения с вода ... при това родено един месец по-рано  Shocked и т.н.

Поздравления Steisi  Simple Smile Дано все повече такива педиатри има!

# 20
  • Мнения: 1 586
...я ме светнете,кои от статиите занесохте на педиатрите си?...Дайте да направим един списък на педиатър-friendly статии и да ги разнасяме по ред на номерата Grinning

Аз имам опит само с педиатър not-friendly статии, ама такива имах тогава под ръка Simple Smile Статиите на Казакова и Майорская "Как да увеличим количеството кърма" и "Предразсъдъци спрямо кърменето". Супер са статиите, настолно четиво ми бяха в периода на криза втория месец, но са написани доста хапливо Simple Smile Педито ги окачестви като "фанатични, тип Кашпировски"  Mr. Green Има си хас, в едната предлагат ако някой твърди, че честото кърмене разваля стомаха на бебето, да го попитате колко време е кърмил той самият Wink

# 21
  • Мнения: 2 531
Моята сестра живее в Грмания и второто и дете беше само на кърма до 6 м. ,защото първото имаше някакви алергии. Но иначе първото го захранваха 3 м.Въпроса ми е ако майката няма достатъчно кърма, то кака се процедира - може ли само на адаптирано мляко?

# 22
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Въпроса ми е ако майката няма достатъчно кърма, то как се процедира - може ли само на адаптирано мляко?
Може и се прави често (на изток и запад от тук). Но също често захранват изкуствено хранените деца след навършен 4, 5, 6 месец (а не от 4-ти месец, което практически е навършен трети) - следи се за готовност за захранване и според това и личното желание на родителите детето се захранва - много родители си захранват детето след навършен 6-ти месец, както и препоръчват много видни педиатри, т.к. дотогава стомахчето не е готово за нови вкусове. Адаптираните млека сега са обогатени с витамини-минерали така, че се опитват максимално да доближат кърмата по състав и детето спокойно може да е само на такова мляко до 6м.

Общи условия

Активация на акаунт