Граждански брак - Грях

  • 8 192
  • 94
  •   1
Отговори
# 15
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Познавам семейтва с църковен брак, които кръшкат. Дали са по-богоугодни? Thinking

какво отношение има това към темата...
Ето това:

Църковният брак пък е другата мода Whistling

# 16
  • Мнения: 4 380
А какво мислите за църковен брак, сключен след раждане на дете - това не противоречи ли на църковните закони - визирам отразения в bTV брак на Бареков?

Не. Има официално регистриран брак преди църковния. Минало е времето когато само църковният брак е определял семейното положение. Патриархът не говори за църковен брак, а за брак по принцип.

# 17
  • София
  • Мнения: 15 466
До колкото съм разбрала в Русия за граждански брак се води живот на семейни начала , без брак.Това поне разбрах от предаването "Окна"

# 18
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
На мен пък ми е чудно друго - преди апостол Павел да основе църквата като такава, която после да се разпадне на разни деноминацийки, по времето на Исус и преди него хората как са сключвали брак и дали са живяли в грях? Защото в Библията за този период пише - и той позна еди коя си, т.е. преспа с нея и хоп тя вече е негова съпруга. Това грях ли е, или не, по обективната причина, че е нямало църква като институция?  newsm78

# 19
  • Мнения: 2 960
Църковния брак пък е другата мода Whistling

хи-хи щом е модно -да взема и аз да сключа такъв с мъжа ми.Вече 11 години имаме само граждански брак и две сладурчета.Ама щом е модно да се hahahaцопнем и ние във водовъртежа на модата!!!Сигурното е ,че на децата ще им е интересно bowuuмама и тати пред олтара Laughing

# 20
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
На мен пък ми е чудно друго - преди апостол Павел да основе църквата като такава, която после да се разпадне на разни деноминацийки, по времето на Исус и преди него хората как са сключвали брак и дали са живяли в грях? Защото в Библията за този период пише - и той позна еди коя си, т.е. преспа с нея и хоп тя вече е негова съпруга. Това грях ли е, или не, по обективната причина, че е нямало църква като институция?  newsm78

имало си е съответните "органи" в лицето на вожда/стрейшината/шамана който извършва съответния ритуал .... такива свободни съжителства ... само в рая.

# 21
  • София
  • Мнения: 62 595
и в Стария завет.

# 22
  • Мнения: 3 675
Ето още една много интересна статия по темата от отец Димитров, публикувана днес в сайта Двери - http://www.dveri.bg/content/view/6887/118/



# 23
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
На мен пък ми е чудно друго - преди апостол Павел да основе църквата като такава, която после да се разпадне на разни деноминацийки, по времето на Исус и преди него хората как са сключвали брак и дали са живяли в грях? Защото в Библията за този период пише - и той позна еди коя си, т.е. преспа с нея и хоп тя вече е негова съпруга. Това грях ли е, или не, по обективната причина, че е нямало църква като институция?  newsm78

имало си е съответните "органи" в лицето на вожда/стрейшината/шамана който извършва съответния ритуал .... такива свободни съжителства ... само в рая.
А къде е отразено действието на такъв "орган"? Щото аз нещо съм го пропуснала? Адам в рая тъй или иначе е нямал избор, пък и Ева му е "дадена" от самия Бог.

# 24
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
те ти малко инфо.
http://www.venchavka.com/article_66.html

ей това пише накрая
Цитат
Бракът е свещен  по цял свят и това определено е вярно за Африка, без значение от региона или културата от която произлизаш , нито от това в какво вярва религията ти. Всъщност много култури имат специален тотем който е предназначен да напомня на двойките, че културата и родовите различия трябва се пренебрегнат за да може един брак да преуспее.

# 25
  • Мнения: 2 957
Е, тогава какъв е смисълът на църковния брак - щом не е " докато смърта ни раздели"?????

# 26
  • Мнения: 3 092
Не съм сключвала църковен брак и не ми пука какво пишат в дир - а ....

# 27
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
те ти малко инфо.
http://www.venchavka.com/article_66.html

ей това пише накрая
Цитат
Бракът е свещен  по цял свят и това определено е вярно за Африка, без значение от региона или културата от която произлизаш , нито от това в какво вярва религията ти. Всъщност много култури имат специален тотем който е предназначен да напомня на двойките, че културата и родовите различия трябва се пренебрегнат за да може един брак да преуспее.
Ама в началото не се споменава за ролята на свещенника, а се разглеждат ритуалите свързани с обвързването на двойката един с друг. И те много добре знаят, че откъдето е жената, от там е и родата.
И пак от същия сайт, за времето за което питам пише:
Цитат
В тези далечни времена булката обикновено е била отвличана от младоженеца и някои от неговите близки приятели или роднини. Тази „ловна дружина” днес се представлява от кума и шаферите, които устройват съвременното сватбено тържество. След като бъде отвлечена, булката се е считала за собственост на младоженеца и член на неговото племе. След това двойката се е оттегляла и се е укривала на възможно по-отдалечено място, за да се избегнат опити за разплата и саморазправа от страна на близките на отвлечената. Този период на укриване е достигнал до наши дни трансформиран под формата на медения месец.

Та това определено не ни дава отговор на въпроса - обвързването на двама души без благословията на свещенника грях ли е, или не, и то явно много грешни били хората от време оно, та си крадяли булките /традиция останала допреди няколко века и у нас/, че Бог толкова се притеснил, та затрил целия човешки род без Ной.

# 28
  • София
  • Мнения: 62 595
Според мен за наистина вярващите хора е грях и те всячески го избягват. Това е идеята на религиите - последователите й да спазват максимално точно предписанията за това как да живеят. Но в повечето случаи има вариации, които се появяват с времето.

# 29
  • Мнения: 822
Какво точно е грехът?
Грехът, причинява зло на човека, който го върши и задължително на някой от заобикалящите го - т.е. има последствия.
Дали е грях свободното съжителство? Дали църковният брак е гаранция за нещо?

Цитат
..... грехът си е грях без значение от това да ли си вярваш или не, бракосъчетан с храм или пък си ходил на поклонение на божи гроб

Labrador според мен е отговорил много точно  Peace

Общи условия

Активация на акаунт