Граждански брак - Грях

  • 8 193
  • 94
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 62 595

...
Ами, ако природата тръгне срещу нас и примерно търсения мъж не попада нито в графа добър сексуален партньор, нито на добър баща, какво ще правим тогава? Naughty ThinkingДобре ще има разводи....

Е, случват се и грешки. Но тогава за какво й е на жена мъж, който не й харесва в секса и не би бил добър баща? Би трябвало изобщо да не се стигне до семейство и деца.  newsm78

# 61
  • Мнения: 3 675
Моят мъж как е бил на сухо 6 месеца не знам, докато преминем към тази фаза  Embarassed, той и сега си е на сухо де.И друг път съм казвала, не си падам много по тези цуни-гуни работи, но и мъжът ми е такъв тип като мен, тъй че това не е проблем при нас изобщо.Браво на Мама Галка, възхищавам й се.  bouquet
Според мен е лошо, когато несъвместимостта в брака е духовна и емоционална.Според мен не си права, Радостинче.Ако беше права, нямаше да сме семейство и щяхме да се разведем на часа по тази логика.Да, признавам секса с мъжа ми е не кой знае какво, да го напускам ли? Thinking

# 62
  • Мнения: 1 840

Как си представяш в днешно време млади хора, поели отговорността за себе си да нямат сексуални контакти с партньора си преди брака?

Според мен ще ги помислят за особняци и задръстени.

И какво като ги помислят за задръстени?! Много важно!!! Важното е Господ какво ще си помисли за мен. Само неговото мнение има значение, а не общественото мнение, защото обществото няма да понесе последиците от греха ми, а само аз.

Мама Галка:  newsm51 newsm10

Гитадам, изобщо не се срамувам, че в животът ми до тук съм била само с един мъж и той само с мен. Ама хич не ме е срам, ако ще целият свят да ме помисли за полезно изкопаемо.

Интересен парадокс се получава в нашето общество - дотолкова вече свикнахме с греха и лъжата, че вече се изчервяваме, когато вървим по правия път и когато казваме истината.

# 63
  • Мнения: 822
Цитат
Не предполагах, че и в днешно време има хора, които държат на първата брачна нощ (казвам го с най-добри чувства).

Рени, повече от приятелите ми са се омъжили така. Не е толкова трудно, повярвайте. И е много по-хубаво след това. Приключението тепърва започва  Simple Smile .

Моралът не е измислен , за да ограничава човека, а напротив - да го предпазва. Какво от това, че в Холивуд не е така, какво от това, че хомосексуалните връзки се узаконяват, евтаназията в някой страни се приема, убийството на неродените деца се нарича "аборт" и  е" право на избор"...Това нищо не променя. Грехът си остава грях и носи своите последствия след себе си - рано или късно.
 Всеки сам решава за себе си как да постъпи. В света, в който живеем става все по-трудно да се държи на някакви морални ценности, но все пак не е невъзможно. Струва си, честно  Peace

# 64
  • София
  • Мнения: 62 595
Гита,

Разбира се, че няма да се развеждаш. Щом сте доволни, значи си пасвате.  Hug

# 65
  • Мнения: 720
  bouquet

Последна редакция: чт, 26 юни 2008, 13:03 от harriet TJB

# 66
  • Мнения: 3 675
Изобщо не е трудно, и аз така смятам де/да останеш девствен до сватбата, но не виждам да е особен келепир/.То по принцип нашата връзка си е платонична по-скоро, което в определени случаи може да се окаже проблем.Не, че ти пречи особено.Все едно си в манастир, същата работа. Mr. Green

# 67
  • Мнения: 1 517
И църковния брак и кръщенето в църква (щото навремето беше в съвета)...всичко е адски опорочено. Аз държах да имам църковен брак. И ме е яд, че ми опорочиха церемонията...свещеника бързаше, защото имаше много сватби след нас и като включи на автопилот...и нищо не се разбра. Звучеше горе-долу така:  "Дъра-бъра, дъра-бъра, бля-бля...Господу да се помолим"............................... Това в КЙатедралния храм във Варна. Иначе като гласови данни бяха неотразими, много хубаво пяха. Ама на бързи обороти.

# 68
  • Мнения: 3 675
Ще побутна малко темата с нещо на което се натъкнах, докато търсех инфо за църковен брак, а именно - хората сключват такъв, защото си харесали църква, която била красива, че в еди кой си храм отеца бил готин, или че самият ритуал бил много скучен, че направо щяли да заспят, но го правят примерно, защото така е модерно или по настояване на близки.Май хората изобщо не пристъпват отговорно към тайнството, вие били сте свидетели на такива изказвания сред познати, на чиято сватба сме били.Малко е офтопик, но пак е по темата.

# 69
  • Мнения: 3 675
Че и гражданските също ги претупват, едни познати ги ожениха точно за 5 минути.Същото е и в църквата, в много случаи отчето си мрънка под носа и изобщо не можеш да разбереш какво чете /все пак е на църковен славянски/. ShockedИ двете крайности ги има-хора, които едва изтрайват до края на церемонията, както и такива на които им се струва доста кратка.

# 70
  • Мнения: 1 517
Ще побутна малко темата с нещо на което се натъкнах, докато търсех инфо за църковен брак, а именно - хората сключват такъв, защото си харесали църква, която била красива, че в еди кой си храм отеца бил готин, или че самият ритуал бил много скучен, че направо щяли да заспят, но го правят примерно, защото така е модерно или по настояване на близки.Май хората изобщо не пристъпват отговорно към тайнството, вие били сте свидетели на такива изказвания сред познати, на чиято сватба сме били.Малко е офтопик, но пак е по темата.

Това ми звучи като: "Искам да си кръстя детето, но за сега нямам пари да ида на планина, в манастир, а аз искам в манастир да е събитието, затова ще отложа кръщенето"

# 71
  • Мнения: 5 710

Либидото около овулация се покачва и хората с расо нямат нищо общо с това.
Забраната за секс преди брака е наложена от църквата, има тънка разлика.
Както и много правила, м/у другото, и това си има чисто практическа логика - преди векове ( всъщност не чак толкова отдавна) възрастта за брак е била много ниска, женили са се дечица на по 14-15 години. И да са искали не са могли да правят секс преди това. Едно дете без вторични полови белези няма как да бъде сексуално същество.
В 21ви век да си към 30тте и да си неомъжена/неженен е в реда на нещата ( вече) , а да нямаш сексуална история преди това е възможно, но не и нормално. И никой не може да ме убеди, че на  колегата Х със странния поглед липсата на полов живот до 35 не му се е отразила - и физически, и емоционално най-вече.
Колкото и да си говорим за морал, ние сме и физически същества, в които някои неща (и мераци) се случват независимо какво са ни казали в църквата. С което не оправдавам безразборния секс, моля - просто смятам, че търсенето на правлния човек е търсене, а не чакане.

# 72
  • Мнения: 3 675
Да, за манастирите мадам Форси е права, защо всички искат да си кръщават детето в манастир? newsm78 Теми за това доста и на всяка страница почти.Сега се сетих за нещо, задължават ли булките да са с по-прилични рокли, като влизат в църква, като се сещам някои девойки са доста разголенки, то не са само голи рамена, но ги пазви на показ.Как искате тогава отчето да се съсредоточи върху песнопенията. Mr. GreenНа една приятелка като ходихме на Рилския манастир не искаха да я пуснат, защото беше с блуза без ръкави, че то по тази логика в църквите сватби да не има изобщо да ходим с храмовете с фереджета.

# 73
  • Мнения: 5 710
Всъщност, до колкото знам забрадките се срещат често в църква при т.нар староверци, Руската православна църква е май още такава. Ислямът изобщо не е изобретил забрадките и покриването на жената  Wink

# 74
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Бях на една венчавка в Александър Невски. Отчето очевадно беше употребил алкохол преди това. Младоженецът беше англичанин и произнасянето на името му се оказа непосилна задача за отчето... а се налагаше да го повтаря доста пъти. Беше хем смешно, хем жалко. Моментът би трябвало да е тържествен и запомнящ се... Е, запомнихме го ooooh!
Помня и едно кръщене в Рилския манастир преди много години- фарс! Как да уважавам тази институция (православната църква)?! Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт