МАРТенички покажете се

  • 16 185
  • 285
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 829
villi, недей да се шашкаш  Simple Smile
Аз първия път разбрах че съм бременна в....11-та Г.С., и то защото мъжа ми купи тест.... Освен, че не ми идваше М (по принцип ми е нередовен цикъла, та затова не бях убедена че съм бременна) и маалко ми бяха напрегнати гърдите нямах други признаци...
Сега е малко по-различно. Нали дребното още суче, та изведнъж взеха да ме заболяват зърната като засуква. Освен това някак все ми се спи... И качих 1 килограм изневиделица, пък преди това тенденцията беше обратна.
Според мен е напълно нормално да нямаш някакви специални усещания на такъв ранен етап от бременността...
Разбира се, ще стискам палси всичко да е наред на прегледа Hug

# 31
  • Мнения: 3 595
Стискам ви палци на всички момичета  Praynig

Шуши за кога ти е евентуалния термин?

Яна пиша те на 15-ти, а ако си с февруарче  винаги може да се коригира  Hug

# 32
  • Мнения: 105
По изчисления с календара в Зачатие на 10.03.09.  Последната ми менструация е била на 04.06.08, а цикъла ми е със средна продължителност 26 дни.

# 33
  • Мнения: 189
мили момичета здравейте,

дано не избързвам  Blush. в събота 05.07 видях  EFP

бебето е пре-планирано, опитите ни са от септември 2006, така че сме страшно радостни. обаче сме и тихи, тъй като преди три месеца пак видяхме положителен тест, но така и нищо не се появи на УЗИ, а няколко дни по-късно тестът беше  EFN  Cry

тази вечер след работа отивам на лекар да видим дали нещо ще видим. и ако всичко е наред, съм с вас.  Heart

за оформлението - терминът ми по сметки 40 седмици от датата на последния цикъл е 11.03, обаче овулацията ми е ранна, така че от нея като броим 38 седмици - става 08.03.

момичета-кокичета, стискайте ми палци да продължи участието ми тук

много се вълнувам (чак се чувствам леко глупаво  newsm78)

  bouquet

# 34
  • Мнения: 4 428
Здравейте, момичета  Grinning

И аз съм във вашия отбор  Grinning Имам два положителни теста  EFP По калкулатор датата ми е 16 март. Но овулацията беше ранна и съм може-би за 12-и.
Аз не мислех да се записвам тук, преди прегледа при доки, но не се стърпях  Grinning
Имам си още едно мартенче от преди две години. Но бъдещата кака е овне, а малкото се очертава рибок  Grinning

Момичета, вие имате ли болки в яйчниците. Мен ме понаболяват и нещо съм притеснена  Rolling Eyes Нещо не си спомняма такова нещо от първата бременост  newsm78 Пия Но-Шпа, но се чудя дали да не отида при АГ-о или да й звънна един телефон  Rolling Eyes

# 35
  • Мнения: 3 595
Добре дошли на всички  Hug
Феникс слагам те на 8ми, а ако искаш 11ти ще го променим  Heart Eyes
Веси пиша те за 12-ти, ако трябва и при теб ще променяме  Peace
Продължавам да ви стискам палци, всичко ще е наред и ще си останете тук Hug
Шуши моята АГ ги смяташе така +7 дни -3 месеца от първия ден на последната М... но все пак си има късни, ранни овулации...като идете по лекари те ще ви кажат официалните термини  Heart Eyes

# 36
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
И аз се разписвам тук към мартенските майки. вече 2 пъти съм ходила на лекар и всичко е ок засега (дано така да си остане). Термина ми е за 04.03.2009г. надявам се да си имам една хубава мома. След 2 седмици пак ще ходя и тогава вече трябва да имаме сърдечна дейност. На всички "колежки" за март ( и не само) пожелавам една спокойна и изпълнена с много положителни емоции бременност. А пък после кво`то Господ е решил!

Прегръщам ви искренно!!!

# 37
  • Мнения: 2 495
Здравейте на всички! Simple Smile
На новодошлите мамчета-леко и безпроблемно бременеене  bouquet
Лека полека започва да се увеличава нашата групичка. Crazy
villi и аз като теб не се чувствам бременна, нищо че ходих на лекар и видяхме точицата.Нямам никакви симптоми, освен че ме наболяват гърдите и ми се спи.Нито ми прилошава, нито ме се гади, а и на всичкото отгоре ми се пуши ужасно много-засега се справям с 3 цигари на ден, но ако не почне да ми се гади от тях, май ще взимам по-драстични мерки Rolling Eyes
veselina_s_p,и аз имам ужасни болки в яйчниците....търпими са, но са на много често, а уж бях чела че били нещо нормално, но при мен са вече втора седмица. newsm78.незнам дали имам поводи за притеснения, ама и ако утре продължат ще се обадя на лекарката.

# 38
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Здравейте отново. Пак се включвам понеже днес нямах много време. Това което искам да ви споделя, е че мен от самото начало също много ме боли ниско долу корема и гърдите ми са супер "напращели". Днес ми беше вторият преглед и казах на докито, че ме боли корема постоянно и тя ми изписа Утрогестан, като ми обясни, че това било прогестирон и бебето си набавяло необходимите добавки за него. Освен това пия и Неопфолик (фолиева киселина). Първите хапчета трябвало да ги пия 15 дни сутрин и вечер и ако през това време ме боляло пак корема да ида веднага при нея. С първата си бременност не ме е болял въобще така коремът и сега ми е едно ........ странно  Thinking тогава пък много ме боляха зърнаха и понякога целите гърди, но знам че беше от студеното.

Другото вълнуващо при мен е, че преди малко моят син хвана една кутия с шоколадови бонбони и почерпи баба си и дядо си (свекърите) и им съобщи, че ще си имаме бебе и че баба марта щяла да му докара сестричка - а аз седя като някоя незнам каква и като ми се насълзиха очите, незнам кво да правя. Та така вече се пооспокоих че няма да караме баткото вече да крие и че всички в къщи знаят. Друго какво да ви кажа, не ми идва на акъла. Пак ще се разпиша като има със какво. Хайде и вие разказваите съобщихте ли вече на бабите и дядовците. Разплакахте ли се от вълнение newsm78 или пък пихте по 1 ракия за здравето на бебето  Grinning


толкова засега от мен.
до скоро, завинаги ваша
: Златина

# 39
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Яна, много се радвам за теб! Обичам да чета мненията ти още от когато аз бях бременна и после имах проблеми с кърменето, много съм ти благодарна!

# 40
  • София
  • Мнения: 679
Момичета, след вчерашния преглед ще се наложи да ми направят кюртаж, плодния сак е твърде малък, има жълто тяло, но не се вижда ембрион. Днес отново съм на лекар, ще ми правят и кръвни изследвания да проследят нивата на хормона и ако и днес потвърдят напускам вашите редици. Не съм спала цяла нощ, главата ми ще се пръсне. Cry
Защо почти винаги вътрешното ми усещане излиза вярно, моя мъж вчера ме навика, защо ходя през ден на лекар, а моето усещане през цялото време е, че нещо не е наред, от момента в който разбрах, че съм бременна не се почувствах много щастлива като предишните пъти, а изпитах странна тъга.

# 41
  • Мнения: 70
Вили много съжалявам за лошите новини, но щом още има надежда стискам палци всичко да е наред

Аз също съм притеснена и се чудя кога да отида на лекар.
Сега имам някакви болки ниско долу, ту отляво ту от дясно. Сутрин ми прокървява носа, и се моля да е обикновенна настинка но пак ми е много притеснено.
Може ли да ми кажете според вас кога да отида за първи път на преглед? Сега ми е 8-ми ден от закъснението.

Моя колежка скоро роди и беше твърдо против вагиналните прегледи и вагинален ехограф през бременноста и тя за първи път отиде чак 12 - 13 г.с.
Има ли някаква опасност при такива прегледи?

# 42
  • Мнения: 105
Вили, много се надявам все още да има надежда за бебето! Стискам ти много палци  newsm10
Привет на всички новодошли! Дано групата ни се увеличи и всички да имаме лека и безпроблемна бременност Simple Smile
Аз на 10.07.08 имам час за лекар да потвърди бременността ми. Не знам дали не е рано.  Засега на никой не сме казвали новината. Относно признаците единствено корема ме боли като пред цикъл, вече втора седмица и се чудя нормално ли е това. А и кафе почти не пия. Преди пиех по 3 на ден поне, сега цял ден на бюрото ми се подмята едно.

# 43
  • Мнения: 3 595
Вили стискам палци, не рядко бъркат затова потърси съвет от различни лекари Peace С теб сме Praynig

# 44
  • София
  • Мнения: 679
Вили стискам палци, не рядко бъркат затова потърси съвет от различни лекари Peace С теб сме Praynig

Благодаря ви момичета за подкрепата!

Лято и аз на това разчитам лекарката да е сбъркала, но само хубави неща за нея съм чувала, отидох вчера за първи път при нея, беше много внимателна и компетентно отговори на всички мой въпроси, доколкото можех да се сетя, аз отидох да видя сърдечна дейност, а то направо ми дойде като гръм от небето. След малко тръгвам на преглед, дано всичко се окаже една огромна грешка Praynig

Общи условия

Активация на акаунт