Зле прикрито превъзходство

  • 3 900
  • 78
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 81
Саня,

Аз сметнах надписа за неуместен и не носих фланелка. Много от студените носиха. Беше си чисто доброволна проява.

Темата не беше за хомосексуалните, примера беше такъв, не виждам как евентуално съм им помогнала за каузата, ако се метна с такава фланелка.  Изобщо, не смятам че са нещо особено, че да ги третирам с повече внимание, не е нужно от кампании и поддръжка. Изобщо какво показваме с такива кампании с които дефакто не помагаме с нищо ?

Имаше и друга кампания, фланелка с нещо от типа на ..Аз казах Не на расовата дискриминация.. е и там не видях много смисъл, да я нося.

# 16
  • Мнения: 3 423
В "нашия" случай група организатори, които може даже и да не са обратни, крещят за усвояване на "едни фондове там".

За пари.

Е, тогава разбирам защо авторката пише,
че ТРЯБВА да облекат тениските, а не, че
БИХА МОГЛИ, АКО ЖЕЛАЯТ. Дума дупка...

А, пардон, доброволно било.

# 17
  • Мнения: X
Мразя тениски с надписи, откакто бях в пети клас.
Бих надянала една от гопреспоменатите,ако и гейовете си турнат по една,че не им пука с кого го правя. Ама тогава се обезсмисля изобщо обличането на тениски с лозунги.

# 18
  • Мнения: 765
 Съгласна съм с теб, но случаят е по - скоро пример за лошо построена кампания, отколкото съзнателно търсен ефект. Няма нищо неестествено, в едно демократично общество университет да е трибуна на подобни изяви. Техническата част им се изплъзва, не е лесно да сглобиш  лого и да конструираш идейно една кампания и вероятно авторите са твои състуденти, които са допуснали посланието им да е двузначно и смисълът да е неясен.
 Повечето студенти са толкова отегчени същества, без никаква идея за живота, бъдещата си работа и обществото си,че и кампания за защита на саламите да направят ще е стъпка напред.









# 19
  • Мнения: 81
Лиска, сори, трябваше не беше изпозвано правилно...просто ако искаш да покажеш че одобряваш, този беше начина. Никой не беше задължен.

# 20
  • София
  • Мнения: 62 595
На мен ми писна с този парад, теми на тази тема, дебати и прочее. Подозирам, че при цялата шумотевица накрая нищо няма да излезе от парада, защото много хомосексуални изобщо не искат да се знае за сексуалната им ориентация (а какво остава да излязат на парад), а някои младежи ще го приемат като купонджийско и ще отидат да си пийнат и потропнат в ритъма на музиката, без всъщност да са обвързани с каузата.
София не е България и хората просто не се интересуват от това, защото си мислят за тока, парното, заплатите и други житейски подробности, от които зависи с какво ще нахранят децата си. Много шум за нищо.
Всеки има право да бъде какъвто си иска и на мен не ми пречи. Важното е е да си гледа живота. Според мен хомосексуалните не са дискриминирани, защото на интервютата за работа никой не ги пита за сексуалната им ориентация, нито като седнат в ресторанта или кафенето ги гонят. Всъщност, едва ли някой се интересува кой с кого спи.

# 21
  • Мнения: 335
... стартираха кампания против гей дискриминацията...

В какво се изразява "гей-дискриминацията" в България?
Моля, изброй формите и поне по едно доказателство за тях.


Ако имаш двойка на анонимен приемен изпит във ВУЗ като вашия и са ти внушили, че си "гей" (накарали са те с кампании още в училище и с книги да опиташ, харесало ти е и си избрал така да ти е гот винаги), спокойно можеш да кажеш, че са те дискриминирали.

Ако си бил министър, но те свалят поради скандал с открадната пари например, ей тъй - както си си гей, винаги можеш да се ожалиш, че са те уволнили поради дискриминация.

Все пак, ако искаш, дай си твоите примери за "гей-дискриминацията" в България.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 383
бананка, ти какво учиш в този университет?
Това, което си очаквала като отношение не се учи в университетите, а много по-рано.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Мога само да си отдъхна, че не са ви накрали насила да ги носите.  Grinning Това щеше да е много по-голям проблем от кампанията и идеята, която защитава.

# 24
  • Мнения: 335
бананка, ти  гей ли си?

Имаш нужда някой да те защитава? От кого?
Къде не те допускат? Къде ти налитат (освен в гей- клубовете)?
Кой унищожава живота ти, само защото си гей, - т.е. повече, отколкото по общите правила за убиване на хората в страната ни поради общото качество на живота сега...?


Отговори, моля те.
После ще мислим кой има нужда от непрекъснатото разделяне и противопоставяне на хората, от нескопосано организираните ден през ден изкуствени войни: Пешеходци срещу шофьори, лекари срещу пациенти, родители срещу учители, хомосексуални срещу хора с нормална сексуална ориентация...
При това - по такъв авантаджийски начин: като нахълтат (организаторите) в във всеки по-голям и извоювал си вече име форум и заредят патрондаши с еднотипни теми безкрай.

# 25
  • Мнения: 5 940
Истинските хомосексуални нямат нужда от парад, както и повечето от нас нямат нужда да излагат на показ любовта си. Ако я изкажа пред милиони, ще се увеличи ли силата на чувството ми ? И защо ми е да се целувам на площада под възторжените възгласи "още" на други целуващи се? С какво оголвонето на хомосексуалността ще допринесе за по-успешното втъкаване на гейовете в представата ни за нормалност и няма ли всъщност с цялото това говорене да се постигне обратен ефект?
 Всяка година медиите се надпреварват да излъчват подобни паради. Защото са зрелищни, защото са събитие, а не заради човешката съпричастност на главните им редактори.
Няма гей- дискриминация. На моето работно място почти всички мъже са гейове, добре си ги гледаме Laughing. Непонятно защо те дори имат и повече успеваемост, повече връзки, дали заради по-голяма кадърност или пък от страх да не би пък да се почувстват ужасно неоправдани другите им отварят пътищата.

# 26
  • Мнения: 1 072
Възможно е и да има някакво снизхождение в отношението ни към различните. Но то по-скоро е резултат от неразбирането на позицията им, отколкото на реално усещане за превъзходство. Т.е. не разбираш нещо, осъзнаваш, че то и не те засяга, махваш с ръка и отминаваш. Да, снизходително е. Но е по-добро от това да се запънеш и да отричаш. Това не трябва да те притеснява, Бананке.
Когато имаш близък различен, и опознаваш системно гледната му точка, мотивите за реакциите му, трудностите в живота му и тревогите, тогава вече снизходителността изчезва. Нещата стават лични и понятни.

Да напомня, че авторката няколко пъти натъртва, че темата не е за гейовете.

А темата не е за хомосексуалните .
 
Темата не беше за хомосексуалните, примера беше такъв, ......

# 27
  • Мнения: 335

За какво е темата?

Зле прикрито превъзходство

# 28
  • Мнения: 1 072
За различните, Холи.

И не авторката, а явно аудиторията иска да се говори за хомосексуализъм.
Явното отричане на хомо-тата също може да е зле прикрито увлечение.  Wink
Не ми обръщайте внимание. Закачам се.

# 29
  • Мнения: X
Всеки харесва своята си същност. Някой обичат и да парадират с нея. Възпитани сме да казваме това което се смята за правилно....нещо като развален телефон между вътрешното ни усещане и външния изказ.
Със съквартиранта ми стоим една лятна вечер на терасата на квартирата. Двама мъже си говорят пред входа. Награбиха се. Ужас! Заляхме ги с бирата и сипахме пепелника отгоре им... Иначе сме толерантни и двамата към различните от нас...но само през деня....

Общи условия

Активация на акаунт