Аборт - къде?

  • 7 166
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 320
Правила съм 3 спонтани аборта - 2 преди да родя дъщеричката си и един след това в Майчин дом. Да отбележа, че след спонтанен аборт също се прави кюртаж. Имам много неприятни спомени от тази болница, но мога да те уверя, че там са най-добрите специалисти в тази част и утре ако решиш да имаш дете, поне няма да бъдеш осакатена. След аборт нещата се развиват доста индивидуално и определено не мога да те уверя, че ще се чувстваш добре, поне не и психически. Не мога да ти дам информация за цени и талони на аборт по желание, но мисля, че ще трябва талон от гинеколог и някаква сума, определена от болничното заведение. Пожелавам ти всичко да мине бързо и безболезнено.

# 16
  • Мнения: 18
може изобщо да не ходиш до ДжиПи то
абортите не се поемат от здравната каса
в частни болници са около 250 лева и не е необходимо направление /например Вита, Щерев и т.н./
манипулацията е под пълна упойка - нищо не усещаш - следващия ден си кукуряк
НООООО .........
психиката ти отива по дяволите за следващата година или две
ходиш и си говориш сама, ревеш, сриваш се, заспиваш късно, като видиш бебенце те е страх да погледнеш

ИИИИ
все пак идва и щастливия момент в който ще си имаш "съзнателно" бебенце и ще чакаш този момент с нетърпение

# 17
  • Мнения: 9 776
scotiana, нека да не драматизираме чак толкова. Няма да помогнем на момичето така. Щом е решила да направи аборт, значи не е готова да стане майка, или не е срещнала подходящият човек, или...Причините може да са най-различни. Аз преди 12 години правих аборт по желание и честно да ти кажа не го отчитам като някаква грешка. Така е трябвало, така е станало. Не съм имала угризения, не съм се обвинявала, просто не съм била готова. Всичко свърши бързо и после все едно не е било. Защо е нужно да си затормозяваме излишно психиката? Пожелавам на момичето по-бързо да забрави и толкова.

# 18
  • Мнения: 4 784
scotiana, нека да не драматизираме чак толкова. Няма да помогнем на момичето така.
Peace Абсолютно съм съгласна.

# 19
  • Мнения: 18
"ИИИИ
все пак идва и щастливия момент в който ще си имаш "съзнателно" бебенце и ще чакаш този момент с нетърпение"

на това цитат ли му се вика сладурани

# 20
  • Мнения: 9 814
Обикновено ЛК те праща на гинеколог, който от своя страна почти винаги може да ти препоръча негов познат лекар.
Мога да ти дам телефон на клиника "Медстом".
981-00-00

# 21
  • София
  • Мнения: 607
Моя приятелка направи аборт в Шейново. Не знам обаче дали си плати или беше с направление. Преди 2 години беше, много доволна останала от лекарите и отношението. След това й беше необходимо известно време да се съвземе, но чак трагедия не е било.

# 22
Благодаря на всички, които са ми отговорили и най-вече че не ме критикувате а ми помагате Simple Smile Надявам се на никоя от Вас да не се налага да взима такова решение, но наистина е най-добре да станеш мама в подходящия момент за да си пълноценна като майка и жена   bouquet

# 23
  • Мнения: 47 991
Абортите по желание се плащат навсякъде
Аз съм правила в Правителствена болница, после едва оцелях Sad
В Шейново ме кюртираха отново и закрепиха положението, та нямах сериозни последствия и след това родих две деца
Моят съвет е- дори и подобна елементарна процедура да се направи в голяма специализирана болница като Шейново, Майчин дом или Тина Киркова

# 24
  • Мнения: 27
Направлението ще ти спести само 10лв. така че просто не ходи при GP-то. В "Тина Киркова" ще ти струва 250лв. поевтиня вариант е Втора Градска  130лв.,говорим за пълна упойка а не да те "дерат" на живо.Успех и не се страхувай!

# 25
  • Мнения: 9 776
Ама гадно прозвуча "да те дерат на живо". Незнам дали въобще има такава практика аборт да се прави с местна упойка.

# 26
Мерси мили мами за инфото Simple Smile Страхотни сте и много човечни - останете си такива   bouquet Надявам се, че с темата, която пуснах и с вашите отговори ще бъдем полезни и на други жени, които за съжаление са в тази ситуация  Cry Пожелайте ми късмет ........

# 27
  • Мнения: 9 776
Пожелавам ти късмет, разбира се, но ти вече уреди ли си нещата?

# 28
Zdraveite na vsi4ki, tiq dni razbrax , 4e s1m bremenna i polydqx, ne znaex k1de da otida na pregled,nito da govorq za abort,za6toto  se 4yvstvam kato prest1pnik, koito podgotvq ybiistvo! Dnes xodix da si pravq izsledvaniq v AG v Sheinovo  pri nqkak1v lekar i napravo se stresirax tolkova mnogo ,blagodarenie na  nego, a samata obstanovka be6e yjastna, vseki te zqpa, a i tam , v tazi bolnica mi se struva, 4e parite igraqt golqma rolq!Samo za pregleda mi vzexa 50 lv , i kato pitax kolko 6te mi struva aborta,lekarq mi kaza okolo 300lv, kogato si izbera lekar ina4e 150lv, no pri stajanti ,i tova ne mi go prepor4a kato pod4erta nqkolko p1ti ,kakto i da e ! Dop1lnitelno mi govore6e nqkakvi ne6ta, 4e s1m bila v mnogo naprednala bremennost i se vaika6e, a az napravo se st1pisax ot vsqkde, az s1m v 7 s. ! Sled kato se pribrax, si poplakax qkata, i si kazax ,4e edva li  v sheinovo 6te st1pq pak . Sega ve4e imam zapisan 4as v bolnica VITA i malko se yspokoix,za6toto  s1m vlizala tam i predi,  po dr pri4ini , prosto ne se setix za neq, dokato ne pro4etox foruma!
   Za jalost ,naistina ne moga da zad1rja bebeto, poradi trudnosta v ,koqto se namiram ,i xilqdi  xaktori ,okolo men,a me e strax, 4e v momenta ne moga da my dam ni6to, drygo  osven  obi4ta  si ,no 4ovek ne moje da jivee samo ot lubovta,vse pak  my trqbvat i pari! Sega mi predstoi mnogo rabota i y4enie,a i nqmam roditeli  kato xorata na koito da raz4itam pone malko ,samo maika mi ,no tq e na dale4 i se 4yvame mnogo rqdko.
 V sofiq s1m pod naem, i  s1sedkata si imam malko bebence!Vedn1j q vidqx da izliza s bebeto  i dokato go izkarva6e s koli4kata,poglednax v1tre v tqx i napravo mi stana lo6o i mnogo jalno, celite steni bqxa v myxal i staro!
 Az ne iskam tak1v jivot na moeto dete!    Cry a i az s1m samo na 21
 Trevoja se malko za tova kak 6te mine vsi4ko !!!  Nikoga ne s1m si predstavqla ,4e 6te se stigna do tyk  , za6toto vinagi mnogo vnimavam!!
 Zatova 4e garanciq za ni6to podobno nqma,prosto se pazete,i ne dopuskaite tova da se sly4va s vas!
Yspex na vsi4ki, koito gi o4akva tova , koeto i men me o4akva!!!!

Общи условия

Активация на акаунт