Хората постоянно спестяват истината ...

  • 4 206
  • 70
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 604
А истината-винаги боли колкото и тактично
да бъде поднесена!

Защо?  newsm78
Какво болезнено има в това да кажеш на някого, че го харесваш при това да бъде вярно?  Rolling Eyes

Хелън вече ти е отговорила!
Не всяка истина е свързана с харесването нали¿!
Веднъж разкрих пред своя много близка роднина,
че мъжът и изневерява(тя знаеше че нещо става и се тормозеше от това)!
Причиних и много болка и не промених нещата за нея към по добро, както очаквах!
До ден днешен съжалявам че тогава не прехапах езика си вместо да проговоря!

# 61
  • Мнения: 2 759
                    Като казах, че лъжа и спестявам истината (жалко, че няма банка за истини - щях да имам огромна сметка там) нямах предвид нито че лицемернича, нито че ми е изгодно. Въпросния приятел много го харесвах и имахме бъдеще заедно - той го знаеше, и аз го знаех... Можех да му кажа, че жена му го лъже на ставане и лягане (истина), изневерява му непрекъснато (истина), защо по дяволите не вземе да я зареже? Но му казах, че тя го обича, мисли за него и прочие глупости. Набивах му лъжи в главата с месеци. Давах му съвети как да я задържи... Не е било в мой интерес... На моменти сърцето ми се късаше, като го гледах как страда, а можеше да сме щастливи. Но за мен беше по-важно неговото щастие. Нали за това са приятелите?

# 62
  • Мнения: 2 018
                     На моменти сърцето ми се късаше, като го гледах как страда, а можеше да сме щастливи. Но за мен беше по-важно неговото щастие. Нали за това са приятелите?

Нещо не разбрах!
Той стана по-щастлив от това, че ти го лъжеше?  newsm78

# 63
  • Мнения: 3 268
Да,понякога я спестявам.Не подхождам първосигнално и емоционално,а добре преценям какво мога да кажа и какво не.Винаги съм била такава,още от детските си години.Мъжът ми обаче е способен да ти испляска в лицета неочакваното.Направо е непредвидим в това отношение.

# 64
  • Мнения: 2 759
Нещо не разбрах!
Той стана по-щастлив от това, че ти го лъжеше?  newsm78
                      Уви, да. Той живее чрез любовта си към нея. Нейните чувства откакто ги няма нямат и значение. Странен човек е, общо взето...

# 65
  • Мнения: X
А защо хората толкова лично и болезнено приемат истината в случаите, когато обективно не са прави и грешат?

Може би защото не винаги им е поднесена с подкрепа и разбиране. Или пък приемат, че критиката е към личността им, а не към някое действие, което е под техен контрол... newsm78

И мен понякога ме заболява от истината. Но предпочитам да я узная от хората, на които имам доверие, защото повече ще ме боли ако греша и не се усещам.

Ходя на курс по английски език. Има една колежка в курса, която непрекъснато прекъсва преподавателката или обяснява паралелно с нея, но на български  #Crazy И ни лишава всички от това да слушаме английския, да учим интонация, словоред, да можем сами да се справяме и т.н. Снощи предложих да даваме възможност на преподавателката която всъщност е чудесен учител   bouquet да ни учи, както прецени за уместно, и да имаме полза все пак от това. Обясних всичко много спокойно и подробно. Казах го много внимателно, адресирах го към всички, не към конкретната прекъсваща колежка, за да бъде максимално деликатно. Тя нищо не отговори, изслуша ме с присвити злобно очи, не направи никакъв коментар. Толкова ли е трудно да приеме, че като всеки човек не е успяла да прецени поведението си като неуместно, и че нищо лошо не й правя , когато й го казвам.
Благодарна съм, че поне млъкна  #2gunfire


# 66
  • Мнения: 139
Абе всеки си има неговата си истина, кои сме ние примерно, да казваме на хората неща, (в )които те отказват да повярват? Нека всеки си живее според собствените си истини/неистини.

# 67
  • Мнения: 1 517
Има много истини. Пестенето понякога е много полезно.

# 68
  • Мнения: 81
Аз спестявам истината. Правя го обикновено заради удобството си.

# 69
  • Мнения: 2 448
А истината-винаги боли колкото и тактично
да бъде поднесена!

Защо?  newsm78
Какво болезнено има в това да кажеш на някого, че го харесваш при това да бъде вярно?  Rolling Eyes

Хелън вече ти е отговорила!
Не всяка истина е свързана с харесването нали¿!....


Въпросите ми бяха по скоро риторични и не беше необходимо да ми отговаряш, Написах ги заради болднатото в твоя пост. С моя исках да кажа, че не винаги истината боли.

# 70
  • Мнения: 11 962
"Откровена, та чак невъзпитана"-тази фраза, която чух в един филм се отнася в пълна степен за мен.И да искам, не умея да лъжа и хората около мен го знаят.Никога не спестявам истината, разбира се, ако бъда попитана, иначе- нито давам съвети, нито правя оценки, нито съобщавам "сензационни новини" за изневери, неуспехи и т.н.

Имала съм по този повод конфузни ситуации, напр. някоя колежка с нещо ново, всички сипят комплименти/лицемерни/ ,аз мълча.После зад гърба и ме питат:Хареса ли ти?Аз:Не. -Ами и на мен не ми хареса, ама и казах да се зарадва.Е това не го разбирам.Вярно, въпрос на вкус, но вероятно всички вие имате колеги и познати, които се обличат изключително кичозно според всички възможни вкусове.

За "гениалните" деца, съпрузи, братя, сестри да не говорим!

Който ми зададе въпрос знае, че съм до болка откровена, като не ме питат си си мълча, съответно хората около мен знаят, че добре приемам откровенията и едва ли има някой причина да ме лъже.Иначе рекламата е една от любимите ми, в трите и варианта!

Общи условия

Активация на акаунт