Бременна на море???До кой месец??

  • 16 066
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 121
Аз също не бих.

# 16
  • Мнения: 506
Щом бременността ти е лека - може би е излишно да се притесняваш. 8 месец е в края, но пък морския въздух и смяната на климата ще ти се отразят много добре - а ако се осмелиш да плуваш - и плуването.
Ще ходиш на морския бряг рано сутрин, към 10-11 ч вече стягай багажа да се прибираш на сянка под стени - не под чадър! После - след 17 ч. По обед - мързелуване на хладно. Сутрешното плуване в прохладна вода е чудесно, моя син още в корема май се влюби в морето  Laughing  Но всяка сутрин шофирах от Бургас до Каваците на по-чисто море. По обед се прибирах. Бях в 7 месец.
Ами аз по принцип винаги си спазвам този режим при почивка на море-не толкова заради мен,а по-скоро заради дъщеря ми(тя е на 5г) и ме е страх да я държа в най-големия пек на плажа.Ходенето на море пак заради нея го обмислям сериозно-до сега не съм я лишавала от това удоволствие....     (Не че на мен не ми се ходи  Wink )

# 17
  • София
  • Мнения: 44 121
А не можеш ли да я пуснеш с тати?
Аз именно заради преждевременно раждане на напълно непознато и далечно раждане не бих рискувала....

# 18
  • Мнения: 27 524
За мен - до края на 7-ми. След това не бих рискувала. Лично шубе просто, не е правило  Peace

# 19
  • Мнения: X
аз също не бих отишла. карах много лека бременносткато цяло, но последния 1-2 месеца просто изведнъж започва да тежи много..А и пътя е много.Накрая не е добре да се натоварваш.Освен това, морската вода (ако говорим за нашето море) е мръсна, и не бих се къпала.В този смсъл само ще си умирам от яд гледайки другите във водата..ама аз съм си малко паника де Simple Smile

# 20
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Аз също бях на море в 8-мият месец. Спряхме да кръстосваме държавата когато остана 1 седмица до 9-тия месец  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 204
Аз до средата на 8ия бях на морето. Доктора ми каза последните 45 дена да не пътувам.

# 22
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ми индивидуално, ти си решаваш.
При мен лично като влязох в 8-я месец и ме подгони параноята, че мога да родя и по-рано \родих си на термина де\ и заминах при родителите ми \там раждах\. Иначе не съм спирала да плажувам през цялата бременност. И пътя не ми пречеше всеки месец пътувах \шофирах\ по 360км \в едната посока за консултации\.

# 23
  • Мнения: 487
Приятна почивка, според мен няма проблем. Имам познати които  бременни са летяли презокеана в тези месеци.

# 24
  • Мнения: 4 753
Имам една позната, която замина на море, когато влезе в деветия месец... но всичко си е до човек...

# 25
  • Мнения: 506
Еййй,благодаря ви много!!! newsm51
Вдъхнахтуе ми надежда за почивка!  Heart Eyes Heart Eyes Аз по принцип си Падам малко луда глава,а не искам да рискувам в този момент,за това ми беше необходимо до чуя вашите мнения!!!! newsm10
Е,все пк последната дума ще има доктора!!!

# 26
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 384
Бях на море двайсетина дни преди да родя Александра.Даже влезнах и във водата до кръста.Съответно бях питала и лекарката.Само ме посъветва да си взема бусколизин или но шпа ако ме заболи корема да пия.С малкия ходих бременна в 5 месец и пак се къпах в морето.Така,че всеки сам решава.Щом нямаш никакви оплаквания газ към морето.

# 27
  • Мнения: 8 229
Ние плануваме море за последната седмица на юли. Тогава ще съм в 8-я месец. Само че ще бъдем само 3-4 дена край Варна. За мен това е час и половина път с колата, което не е много. Предният път в 9-я месец имах 2 пътувания до Варна и не ми е било проблем. По принцип не съм много по морето, но ми се иска да заведем малкия за малко. Мисля да сме на плажа сутрин до към 11ч и след обед след 17ч. През останалото време нани-нани в стаята. Аз лично няма да рискувам да плувам въпреки че за мен ходенето на море е точно за плуване. Мразя да се пека на слънце, така че ще си стоя кротко на сянка под чадъра или ще правим замъци с малкия. Мисля че няма да има някакви проблеми при такъв режим. Край морето може и да е по-прохладно, че тук каквато жега е.

# 28
  • Мнения: 764
Всичко зависи от бременността ти и съветите на наблюдаващия те лекар.
Аз ходих на море в края на седмия месец. Чувствах се чудесно.
В средата на осмия отидох до о-в Тасос за няколко дена -  аз сама го реших, защото се чувствах добре. Понесох и пътя и тамошните разходки без никакви проблеми. 
Просто човек трябва да бъде внимателен, да не се излага много на жегите, да се къпе в ранните часове и повечко да си почива.  Интуицията би трябвало да ти подсказва какво можеш да направиш.
Пожелавам приятна лятна почивка и леко раждане! Simple Smile

# 29
До колкото знам, не е хубаво да се ходи на море, особено в последните месеци.
А и на бебето му пречи пряката слънчева светлина. Доказали са, че могат да реаргират на по-ярка светлина и си крият очичките. Все пак кожата ни е прозрачна.
Също така морската вода не е особено чиста и могат да се получат различни инфекции, което си е доста неприятно.
Реши си сама, но прецени рисковете "на живото предаване". Ако все пак решиш да отидеш ти пожелавам приятно изкарване и безпроблемна почивка.

Общи условия

Активация на акаунт