Дере гърло ДЕКЕМВРИйче, мама и тати чакат зъбче!

  • 13 145
  • 289
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 686
Анисофт,то и нащо ядене като вашето,ама повече като количество(пюретата и кашите имам предвид)

Стеле,браво!Знаех си,че ще грабнете наградата!И аз ще си го купя списанието.

# 16
  • Мнения: 277
мами, благодаря на всички за отговорите. впечатлена съм и колко много неща са вкарали повечето от вас. как успявате. аз давам нова храна по 3-4 дни минимум (м/увременно не давам друга нова) и съм въвела 8 неща досега. и май се изрина от пуйката или от желязото (ако е възможно). и май ще карам няколко дни на старите. интересно, че в началото тиквата се тачеше, а сега не. няколко дни не давах, сега ще пробвам пак. искаше ми се да въведа още нещо, но има лек обрив на ръчичката и мисля да го чакам да мине
някой имал ли е подобно
ганчев ми отпадат като вариант, защото са със захар. каши само безмлечни и безглутенови може, а те са ограничени
днес имах малко прогрес с пюрето, на обяд изяде 120гр с мноооого уговорки и въртене и стискане на устни. после и сука след 45минути. следобяд изяде 150 гр каша с плод (съотношение 50:50), приготвена с кърма и след 2 часа сука, че вече искаше да спи (като не спа през деня почти). уж гледах да е в настроение, когато го храня, но малко му се спеше. муниека, забавен подход имаш с капчицата пюре Simple Smile
ма и как смесвате пюрета виртуозно Simple Smile аз мисля, че месо с плод не бих дала. може би съм твърде предпазлива и затуй така моето дете
и съм сигурна, че ще се събуди най - късно до полунощ и после не знам още колко пъти Sad
сега ще си направя списък на препоръчаните от вас

стела-мария, честито за коко. ще кажа на майка ми да ми донесе списанието, че идва за 2 седмици

нонич, емата е много готина, никола абсурд да направи това, той няма място да се и мръдне де в количката Simple Smile

алекс, аз си ходя с тампони и двата пъти, когато ми е идвало. със секцио съм де, не знам дали има значение

# 17
  • Мнения: 15
вероятно ставам досадна със един и същи въпрос ама все пак някой ще ми разясни ли как да кача снимка на аднрей в началото на темата??
annisoft Андрей също яде малко друга храна все си търси цицата... ама като има няма да го ограничаваме детето
Иначе нашия график е 5-6 кърма, 8-9 кърма, 12 зеленчуково пюре около 70-80гр. +кърма, 16 плодово пюре пак толкова + кърма и после според зависи кога заспим още един или два пъти кърма.

# 18
  • Мнения: 3 070
Понеже съм много "умна" си пиша в старат атема!  #Cussing out

Стелче, съвсем в реда на нещата е да спечели Калко, при положение, че е изписан!  Heart Eyes
Поздрави и татко му! Художник е!  Wink

Яна спи като талпа тия дни.. Само ще да е от жегите.. Яде нормално.. Или по-скоро при нас е не яде нормално..  Joy
Сутрин я извеждам към 10 до 12-12.30 и после чак след 17.30-18 часа.. Вкъщи се деяни в жегата с климатика, но навън - НЕ! Имаме си нов номер! Забива глава в чаршафа, вдига дупе, застава на пръсти в триъгълна форма и се пльоска с цялата си тежест! Пищи от кеф! Абе лудо Ленче!
Днес я заплаших, че ще я пишем у паШпорта Дивотия Шопова! Joy

Забравих! Нонич, Ема е кукла! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Пак забравих! Вещи, не ти правя комплимент! Мацка си, нали съм те скивала и по други снимки!  Flutter

Алекс, аз ползвам само тампони, па ей ме кака!
 

Последна редакция: чт, 26 юни 2008, 22:28 от scorpia

# 19
  • Мнения: 219
blo, ако става въпрос за снимките дето сме тук на 1-ва страничка в 1-вия пост, просто прати на Ивето линка със аватарчето ти, и тя ще те сложи Simple Smile

Венчо, ти много по схема го караш, и явно много се притесняваш какво въвеждаш Simple Smile А това дето има пъпчици на ръчичката, може въобще да не е от храната. Ако е алергия към нещо, то ще е по цялото тяло. Ние имаме едни пъпчици на врата, ама това е от жегите, щото много се поти. Та аз нов плот, зеленчук или каквото и да е, го вкарвам направо. Най много 1-вия път да дам половин пюре, стига да го яде, а от следващия зяло, ако го изяде де. Та затова и толкова неща съм вкарала и то за има няма месец. Дори вече й дадох и аз сиренце, и то на парченце, и си го дъвче, и определено й харесва. Но когато е пюре и вътре има по-твърди частици се разтриса, все едно й е гадно.

А относно захарта. Добре де, нали като даваме вода, добавяме захар (аз вече и чиста й давам), какво като има в пюретата?

Скорпи, а за Вещи, какво да кажем, тя още в родилното изглеждаше чудесно, ама все дебела била  Stop

# 20
  • Мнения: 337

Скорпи, а за Вещи, какво да кажем, тя още в родилното изглеждаше чудесно, ама все дебела била  Stop

Пък чак и подписа ми иска да краде...крадла Laughing

# 21
  • Мнения: 3 070
Максимиляно, ай, че и тебе те знаеме! Не си никъФ тюлен!  Hug

Цветуно, ква захар на водата бре? Ние никога не сме пили вода със захар! Аз лично съм казала твърдо НЕ на захарта!
Пък и Яна я кефят по-гадните пюрето! ooooh!

# 22
  • Мнения: 153
Цвети аз също не слагам захар във водата на Сияна. Друг е въпросът, че тя чиста вода не ще да помирише, затова напоследък взех да давам сокче разредено с вода в съотношение 1:1 горе-долу, та изведнъж дИтетУ пропи вода  Joy За целта купувам от сокчетата на Хип, но и в тях няма добавена захар. Въобще смятам, че за бебенцата под 1г добавената захар и сол в храната е много вредна. Затова гледам да и ги спестя доколкото мога.

# 23
  • Мнения: 534
Иве, ще се отпиша аз от първата страничка Crossing Arms що тъй ми префасонира заглавието? Аз творчески мъки съм вложила, а ти с лека ръка, ей тъй, взе и редактира Crossing Arms Но слънчогледите са хубави, кака Mr. Green

Вещи, сакън нАдей, кака... верно ли много съм съгрешила newsm78...има ли време да са поправа Thinking
Макси, моята ламя Спаска яде 4 пъти на ден:
07:00 - 07:30ч. - АМ (220мл вода + 7 лъж. АМ), в което има 3-4 лъжици каша или попара
12:00ч. - пюре (зеленчуково или месно, предимно, да не кажа само, на Ганчев)
16:30ч. - плодово пюре или каша
20:30 - 21:00ч. АМ (220мл. вода + 7 лъж. АМ) с 3-4 лъж. попара

Тази вечер излязохме на разходка към 19:30ч. и се прибрахме преди час време. Изкъпахме Юлинка (за 4-и път днес) и тя заспа като от куршум, а ние с татито гледаме мача...
На всички желая лека и спокойна! Hug

# 24
  • Мнения: 630
Иве  Hug
Със захранването съм голям майтап. Уж чета, внимавам, бях въвела ориз, тиква, морков и картоф. Като стигнах до карфиола - първия ден лъжичка, втория две /внимавам аз/ и на третия и четвъртия съм объркала пюрето и съм въвела бързо и сметана, и пащърнак, и магданоз и пълномаслено мляко  #Crazy / Зеленчук със сметана на Хип/ Чудя се аз как така и хареса този карфиол. Та сега няколко дена ще сме си на любимото тиква с картофи на Хип. До сега едно картофче не съм и сварила - караме на купешки -  най вече Хип и моркова на Гербер.
За режима - такъв нямаме. През ден и давам оризова каша с 60-80 мл. изцедена кърма  за след обед. Преди обед всеки ден - около 100 гр. зеленчуково пюре. Суче на поразия и когато си пожелае. Спи спокойно от 21.00 до към 3 ч. после - при мен в леглото - а е мръннала - а съм и запушила устата с цица. Така днес изкарахме почти до 8ч. Дай боже така да продължава, че без сън не е работа.
И стига с тези тюлени, че с това кърмене - грам не съм свалила, а и банския ми е цял и черен.
А, Макси, моята принцеса ака по 3 пъти средно на ден. Все се преобуваме и преобличаме по разходките. И винаги като се зачудя колко ли изсуква това дете - така се ос..а, че се успокоявам.

Последна редакция: чт, 26 юни 2008, 23:12 от amadis

# 25
  • Мнения: 3 070
Ивче, дали защото Яна не яде по много, ама тия количества ми се струват огромни!
Нали уж бебе на 7 месеца, трябва да яде по 170 еди какво си.....
Ама яжте си де! Да е жива и здрава Юлинка и все така да си хапва!

Като сте заговорили за ядене да ви напишем нашия график:
6,00 - АМ около 120-140 мл. (спяща)
9,30 - АМ около 80 - 100 мл.
12,30 - АМ около 100 мл. и половин зеленчуково пюре от 125 гр. + 1/4 жълтък през ден (нали сме леко анемични)
16 - каша половин порция, приготвена с 2 л. каша и 100 мл. мляко като за сладост слагам и няколко лъжички плодово пюре...
19,30 - около 100 мл. АМ
22,30 - 23 около 140 мл. АМ (спяща)

п.п. Добре, че яде каша, та да вкара малко калории в менюто си! Изобщо не знам как качва с това ядене?!?!?!? Ако ви прави впечатление, още ядем по 6 пъти на денooooh!

АмадисчеHug
ГоУемо захранване тая седмица!  Joy

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 409
Ха добър вечер и от мен! Иве   bouquet
Нони Ема е виртуоз в количката, тва е сложно упражнение! душица! как спи в кенгуруто! и ние така сме заспивали на два пъти!
Стела ПОЗДРАВЛЕНИЯ ЗА КОКО!  и аз ще си купя списанието!  Hug
Разгледах албума на бебе Мишо, колко се е променил! какво мъниче,а вече изглежда като малко момченце! СЛАДУР!

Сега Поктор,душко децата и със сол и със захар пак живеят! всяка крайност е опасна,както прекаляването,така и пълното ограничаване,защото според мен като почне да яде храни за по големи деца със сол и захар ще е по стресиран организма от това да са въведени постепенно и по малко.

Скорпи
Сутрин я извеждам към 10 до 12-12.30 и после чак след 17.30-18 часа.
Що седите толкоз малко навънка?  newsm78 за преди обяд ясно, ние дори днес не сме излизали, напълних басейна и там сама откара 2 часа, утре ще пусна снимки, но вечер излизаме най-късно към 17ч и поне до 20.30 сме навън, прибира ме се баня, ядене и ляга.

За списъка на ревливите бебета с единия крак може да се запишем и ние! Ама мен ме тормози повече нощното ставане,поне 3-4 пъти! вода,биба, не може да си премести дупето от легнало наляво до напълно легнало на дясно.... Яде към 5-6.30  Tired

Маце,споко, без да знам бях дала в 5ти месец каша на Мария с глутен, но нямаше лоши реакции, като изключим моите притеснения, вече чета подробно съдържанието. Ползвах бишкоти Плазмон БЕЗ ГЛУТЕН, вече и правих плодови пюрета от круша, банан и от праскови, ще пробвам и зеленчуци.


# 27
  • Мнения: 1 144
Момичета, ето ни в списанието Simple Smile))

Много ви благодаря за подкрепата.



Много хубави снимки сте качили в нашите албумчета, всички дечица са прекрасни Simple Smile)) Да са ни живи и здравички, това е най-важното.

И ние седим доста навън, сутрин в 9 най-късно е хванал пътя младежът, прибира се в 12 да обядва, а следобед по-късничко излизаме, след 18. Много ми е жега иначе. Но днес по изключение и следобед беше навън, защото лудата му майка беше пропуснала да плати тока и ни го изключиха, а без климатик у нас не се живее, та затова Калоян прекара следобеда под една дебела сянка с Валя, а аз се разправях с енергото. Simple Smile))

# 28
  • Мнения: 3 070
Муни, излизаме след 17,30-18 до към 20-20,30... Не си ме разбрала..  Peace

Стелче, поздрави на таткото на Кало! Попрочети назад и ще разбереш защо!

# 29
  • Мнения: 1 144
Между другото, не пускам климатика да духа върху бебето, а охлаждам хубаво спалнята, пускам щорите плътно и спирам климатика, става много приятно и Коко спи 2-3 часа следобед.

Но как ще се отбиваме не знам, така хубаво си цока... Не че не яде пюренцата, ама...

И аз не съм правила пюрета, караме на Хип, Гербер и Семпер. Ганчев не съм взимала, защото Косьо ги мразеше и затова не съм пробвала и Коко. Не виждам смисъл да правя пюрета, като не съм сигурна изобщо в качеството на зеленчуците на пазара, тези поне са проверени. Като порасне още малко и стомахчето му заякне повече, ще му правя.

Общи условия

Активация на акаунт