Nokia ... гърми хората!!!

  • 2 287
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 636
Точно първата тема имах предвид и я помня.Аz рядко имам време да се раzхождам иz другите форуми,но zнам,че тогава ги проверих всичките ни тел.

# 16
  • Мнения: 529
Гръмнала

Би ли ми казала модела на телефона.

# 17
  • Русе
  • Мнения: 2 354
 Shocked  ужас

# 18
# 19
  • Мнения: 5 173
      tigar-migar, iliqna, че проблемът е в батерията, стана ясно след разговор с експерт, който ми каза, че Nokia изтегля 46 МИЛИОНА батерии от пазара, произведени от Мацушита, и ги заменя с нови безплатно, защото са дефектни и могат да експлодират. Имало около 100 такива случаи в света, които били нанесли "съвсем малки поражения".
     Явно, съвсем не е е предвидено, значи, да е 1 на 200 000, примерно, защото пък от друго място разбрах, че и в България е имало доста такива случаи, но те са потулени от мобилните оператори.
     В нета пуснах търсене за експлодирали батерии и освен на лаптопи, получих най - много резултати за телефони на Nokia.
     Тъй, че не мисля, че е "преувеличено" да хвърлям вината върху марката. Обвинявам ги, че нямат грам отговорност към клиентите си.
не, не са потулени от мобилните оператори. Имаше разпространени адреси в интернет, в които можеше да сми смениш батерията, след 2 седмици ти носиха друга по DHL.
Иначе съм чувала за такива случаи, не помня марката на телефоните, затова не е хубаво да говориш, докато телът се зарежда Peace

# 20
Шушулче, имах предвид, че случаите са потулени, не адресите. Иначе на сайта на Nokia още си седи това:

Продуктова препоръка: Nokia BL-5C батерия

Моля, изберете език :   Deutsch   English   Español   Français   日本語   Português   Pyccĸий   简体中文   ...   more languages

Уважаеми клиенти,

Настоящият документ е препоръка по отношение на батериите на Nokia, произведени от японската компания Matsushita Battery Industrial Co. Ltd. в периода между декември 2005 г. и ноември 2006 г. Това не се отнася до който и да било друг модел батерии на Nokia.

Nokia установи, че в много редки случаи засегнатите от дефекта батерии могат евентуално да прегреят поради късо съединение при зареждане, което поврежда батерията. Nokia работи със съответните местни власти, за да разследват случая.

Nokia има няколко доставчика за BL-5C батерии, които доставят общо повече от 300 милиона BL-5C батерии. Тази препоръка се отнася само до 46 милиона батерии, които са произведени от Matsushita в периода декември 2005 – ноември 2006 г. Има приблизително 100 случая на прегрели батерии, но до този момент не са регистрирани случаи на сериозни наранявания или повреди.

Потребителите на въпросния модел батерии BL-5C трябва да имат предвид, че всички от 100-те регистрирани случаи са се появили по време на зареждане на батерията. Според Nokia този проблем не оказва влияние на каквато и да било друга функция на мобилния телефон. Притеснените потребители могат да следят телефона си, докато се зарежда, ако са с въпросния модел батерия.

Общи условия

Активация на акаунт