Юлски бебета '08 (Тема 72)

  • 11 370
  • 292
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 690
Тук съм  Simple Smile Обаче тъкмо се прибирам - голямо хайманосване със сестра ми. Сега почвам да чета обстойно и да редактирам първа страничка. Обаче имам един проблем - май не мога да сложа малки снимки на новите ни бебета. Който знае моля на лични Simple Smile да ми разясни. Сериозно обаче почвам да се замислям за един общ акаунт  newsm78
Честито на Ками Simple Smile   bouquet

# 181
  • Мнения: 58
Аз днес направо се разбих от обикаляне. От осем сутринта до пет- прегледи на две места, до работа ходих, до счетоводителката да оправим бумагите за НОИ, да платя данъка за колата, после я закарах на технически преглед, пазарувах и се прибрах, нахраних котката, направих салата и като седнах на масата установих че нямам сили да седя седнала и си взех чинията в леглото. Сега малко отпочинах и сядам да чета. Иначе съм доволна от себе си.
А, и според кантара в Майчин дом съм качила общо 12 килограма до сега, а от предишния път- нищо. Моят показва повече, така че на него спрях да се тегля. Laughing

Последна редакция: пт, 27 юни 2008, 21:22 от tanita66

# 182
  • София
  • Мнения: 18 679
Момичета, някой може ли да ми каже, всички части на помпата за кърма(Avent - ръчната) ли мога да си стерилизирам.
И аз не си пазя упътването, но съм сигурна, че пишеше специално за силиконовите части - ако стерилизираш във вряла вода, да не се държат повече от 5 минути, може и 7 да беше, не съм сигурна. Абе я повече от 5 недей, за всеки случай Simple Smile

# 183
  • Варна
  • Мнения: 1 109
Ако може и на мен едно планово секцио за 15.07. Simple Smile Днес го решихме с доки, той така ме посъветва и с това реших дилемата и вече се чувствам облекчена някак. Колко време ще ме държат в болницата? Всички описват нормално раждане, а досега нито една история за секцио не прочетох.... Някоя препатила мама да разкаже моля.....

# 184
  • Мнения: 66
Здравейте и от мен.Днес бях на последна консултация.Бебчо е добре,тонове-140.Съвсем малко се е смъкнало шкембето,според което момъка явно ще си кротува още.Доки не ми обясни защо повече няма да се виждаме.Само ми даде направлението за хоспитализация,пожела ми леко раждане и каза да чакам дятито да се пръкне.За отоците на краката ми изписа Нофелин.Каза по-често обливане с хладка вода,повече почивка,да пия нектар от кайсии,айрян,а не обикновена вода,за соленото вие си знаете.

# 185
  • Мнения: 326
В понеделник съм на изследвания в болницата за алергията и разни други кръвни, в 8.15 имам среща с доктора, който е на тонове, после можем да пием по едно кафе Whistling
Дуцка, радвам се че всичко е ок  Hug В понеделник съм там на тонове, така че гласувам с две ръце за кафето Peace Ще се чуем по телефона като отидем там, или ще се засечем в коридора. Grinning

Ей тва е! Едни ще лежим на операционната, а други кафенце ше ми пият.  smile3506 Ама това е живота!
Има едни много хубави банички с форма на подкова в кафето срещу АГ-то. Съветвам ви да ги опитате. И да хапнете една и за мен. smile3534

# 186
  • София
  • Мнения: 18 679
Каза по-често обливане с хладка вода,повече почивка,да пия нектар от кайсии,айрян,а не обикновена вода,за соленото вие си знаете.
Я виж ти, това може би дава отговор на въпроса защо аз нямам никакви отоци newsm78 От дни наред почти не пия вода, макс. 2 чаши на ден. За сметка на това пия айрян по една кана и изяждам по 2 кила дини и пъпеши Embarassed Не знам защо така се получава - въпреки жегите, не ожаднявам за вода, а за сочен плод Rolling Eyes Даже снощи в 2-3 през нощта ставах да ям пъпеш Embarassed Излиза, че съм си направила услуга, без да искам Simple Smile

# 187
  • Мнения: 690
Aло, ще ви дърпам ушите  Crossing Arms Как може да не сте изписали темата за 24-часа?? Мислех си, че до днес ще сме я свършили, пък то май до понеделник може да откараме..Като знам събота и неделя колко се пише.... ooooh! Laughing

Направих общ акаунт: julybaby08. Има си и парола..Как да процедираме с нея?? Да я сложа ли на първа страничка или да я изпратя до някои желаещи (доброволци...)??

Последна редакция: пт, 27 юни 2008, 23:55 от jollity

# 188
  • Мнения: 2 070
Каза по-често обливане с хладка вода,повече почивка,да пия нектар от кайсии,айрян,а не обикновена вода,за соленото вие си знаете.
Я виж ти, това може би дава отговор на въпроса защо аз нямам никакви отоци newsm78 От дни наред почти не пия вода, макс. 2 чаши на ден. За сметка на това пия айрян по една кана и изяждам по 2 кила дини и пъпеши Embarassed Не знам защо така се получава - въпреки жегите, не ожаднявам за вода, а за сочен плод Rolling Eyes Даже снощи в 2-3 през нощта ставах да ям пъпеш Embarassed Излиза, че съм си направила услуга, без да искам Simple Smile

Абе и аз това консумирам само, ама имам отоци. Освен това айряна вдига кръвното, а от виско кръвно и отоци може да се получат.  Wink

# 189
  • Мнения: 840
Момичета, някой може ли да ми каже, всички части на помпата за кърма(Avent - ръчната) ли мога да си стерилизирам.
И аз не си пазя упътването, но съм сигурна, че пишеше специално за силиконовите части - ако стерилизираш във вряла вода, да не се държат повече от 5 минути, може и 7 да беше, не съм сигурна. Абе я повече от 5 недей, за всеки случай Simple Smile
Нещо не ми е много ясно това със стерилизацията, утре ще пробвам на 5 мин, дано се получи Embarassed

Всички описват нормално раждане, а досега нито една история за секцио не прочетох.... Някоя препатила мама да разкаже моля.....
И аз моля мамите със скорошно секцио да разкажат малко по-подробно. То всяко раждане си е индивидуално, ама все пак за наше успокоение ooooh!

# 190
  • Мнения: 79
Честито на новите мами да са живи и здрави бебчетата им и много да ги слушат.

Нашето бебче хич и не бърза да се ражда, а нашия татко е футболен фен и ми е "забранил" д араждам в неделя нали бил финала да не му преча на мача Simple Smile а и доки е фен,ако тръгна да раждам няма да са особено доволни.

Нашата кошара е на CAM жълто и тъмно синьо, много е хубава и стабилна аз в началото исках само дървена но мъжа ми успя да ме разубеди и сега сме със сгъваема мога да си я местя навсякъде, много е удобно при чистенето на стаята.

Моята помпа също е на Авент, но мисля да я стерилизарам преди да я ползвам, вчера и четох инструкцията и там пише че 5 минути са достатъчнинправи се стерилизация на всички части.

# 191
  • Мнения: 392
Здравейте, мамчета! Моля мен също да ме пишете с планувано секцио на 01.07. Ще пиша отново след това.

# 192
# 193
  • Мнения: 631
Днес в Габрово бях на една лекция уж за кърменето оргазинизара от НУК и едно училище за бременни на акушерката на доктора ми .... та хората си направиха реклама на продуктите то е ясно, нали затова са организатори подариха ни по една залъгалка или шише...
аз не успях да остана до края тъй като бях с малкия и той започна да шуми да говори по високо да вика и пречехме.... но
извън рекламните трикове / които както вече казах са в реда на нещата /
грешно лекторката каза че не бивало да се черпи инфо от интернет за кърменето от други майки кърмачки от еди къде си а само от акушерките които най добре знаели кое как и какво ....
и още една велика заблуда каза че след кърмене гърдите се изцеждали до капка / естествено с помпата на НУК /
аз не съм на това мнение и ако не беше кърмаческия форум, разказите на майките от там съветите на БУ постингите на майки които са тук сега във този форум / сещам се за Астрата, Белинда / нямаше да кърмя Владимир тоест щях да се откажа към 2рия месец максимум поради грешни съвети грешки в начина на кърмене, поради това изцеждане и ред други неща ....
жалко че нямаше кой да бави Владимир по време на тази лекция щях да опонирам и да споря с лекторката защото бяхме около 20-30 бременни / странно не познавах никоя / но всички в напреднала бременност които слушаха с ЕЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙ такива зяпнали уста и явно момичетата ще се възползват от съветите / една част от които подчертано грешни /

# 194
  • Мнения: 631
а ..... странно никой не сомнамбулства между 3 и 5 през ноща като мен
ех момичета и на мен ми става тежко последните дни
нямам отоци или нещо такова но вечер почти не мога да дишам, спя следобед по няколко часа / заради жегата по добре ми е като подремна / вообще хайде давайте да се ражда вече, пък после да видим каква ще я закършим .....
добре че е Владимир а той наобед го прибирам да обядва и спи че иначе и аз ще хайманосвам по цял ден по улиците ....
а след обед тоест към 5ч въпреки че съм спала следобед и аз вече не ми се излиза с него, предпочитам да го изведе мъжа ми за час - два а аз да продължа да лентяйствам .... някак си ми става едно тежко абе яко ме домързява ...
хайде ще отивам да лягам
казаха тази вечер в новините че времето се разваля очаквали се проливни дъждове и незнам си какво ..... наводнения
само сега остава да стане 30градуса пак и дъжд и все едно сме в парна баня ....
а момичета кой спечели това "кандидати за слава" че съм заспала

Общи условия

Активация на акаунт