Любители на котки - тема 8

  • 24 416
  • 522
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 3 415
rorrr, аз бях взела на Тути телена четка (ако говорим за една и съща четка)...изобщо не можеше да я понася...били много груби за тяхната кожа...а момичето в магазина ми я продаде с думите "за персийски котки специално"  Crossing Arms ... после се оказа, че била за кучета май  Shocked

# 16
  • София
  • Мнения: 5 726
Може би зависи и от самата котка...малко ме е страх да не попадна на агресивна , че няма да си го простя...Вече имам горчив опит Преди две години взех едно сладко черно котараче, докато беше малко всичко беше окей, но като поотрасна започна да напада дъщеря ми...Тогава още го нямаше бебето...Много ми се иска И мъжът ми много обича котки, и дъщеря ми ще се радва А освен това съм на мнение, че е хубаво за децата да растат с животни до себе си...Но ...какво ще стане ако идиличната картина , която рисувам в ума си излезе малко поизкривена и вместо едно спокойно семейство разположено на канапето с мъркащо гальовно коте в скута стане някой фал?

Хубаво е да вземете домашно коте, да не е улично.По принцип женските са по-кротки,но има и дивачки сред тях  Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 3 770
Рорр,ще внимаваш с цицата! Peace!

# 18
  • София
  • Мнения: 5 726
Рорр,ще внимаваш с цицата! Peace!
Ще ги заобикаляш като на славом  Whistling

# 19
  • Мнения: 3 770
Това че женските са по-кротки не е точно така.Ама айде утре че сега пиша от телефона.

# 20
  • Мнения: 1 540
Рорр,ще внимаваш с цицата! Peace!
Ще ги заобикаляш като на славом  Whistling

Малее, Рижко ако разбере, че говоря публично за циците му, ще почервенее от срам!  Joy

Rockmama2, мисля, че е най-добре да си вземеш голямо коте, поотраснало. Всички малки преминават през бурен период, неминуемо всяко едно мъниче ще драска, дъвче и дивее. Ето моя пример с Рижко - на една годинка е, на вид голяма котка, ама е мил и драг, играе с мярка, само бучка с нокти и зъби, съвсем безобидно. В дог.бг има много обяви във форума Без дом. Има много котета, и малки, и големи. Аз лично препоръчвам да е поотраснало, за да му е минал дивия период  Peace

# 21
  • Мнения: 120
А как би се адаптирала една вече възрастна котка? Много си харесах Зара от приятели на котките...Направо се влюбих! newsm51

# 22
  • Мнения: 1 227
...Малее, Рижко ако разбере, че говоря публично за циците му, ще почервенее от срам!  Joy
Рорр, ами спри се де, не разкривай подробности Joy Честита магистратура  bouquet
Rockmama2, зависи какъв е характерът на котката, но да. Аз мисля, че голямо коте по-лесно би се адптирало

# 23
  • София
  • Мнения: 39 758
Тук съм, мърдам и шавам. С Рокмама се разбрахме на ЛСта Simple Smile
Дияна я забравихте. Тя е най-големият терминатор дет тормози Харо Simple Smile
bushkata може да разкаже за адаптацията на порасналите котки.

# 24
  • Мнения: 812
Малеее, пак съм пропуснала всичко!

СиамкаHug Чак сега прочетох. Милата душица. Ох, ревнах, не мога...

# 25
  • Мнения: 1 540
Голямо коте се адаптира доста добре, противно на много мнения. Преди време се наложи да намеря стопани на котката си, мисля че беше на 2 годинки. Всичко беше нормално. Сега, след като взехме Рижко (на една годинка), той се адаптира прекрасно, въпреки че беше уличен до преди това, че и болен.

Така че Rockmama2 спокойно мисля можеш да си осиновиш едно поотраснало коте Simple Smile

# 26
  • Мнения: 591
Здравейте и от мен Simple Smile
Хайде и аз да кажа, да не остана по назад Mr. Green...Поотраснала котанка мисля, че е по- добре. Малкото, което те първа е отделено от майка си ще иска много повече внимание, възпитание и т.н, а пък с бебнце едва ли ще можеш да обръщаш това внимание.  Peace

Хубав ден на всички   bouquet

# 27
  • DE
  • Мнения: 521
Добро утро, мили момичета! Hug

Първо отново да ви благодаря за утехата, не можете да си представите колко ми помагате!  bouquet Аз вчера се наревах, но днес се събудих някак си успокоена. Сънувах отново, този път как сестра ми обикаля из празните стаи, плаче безутешно и търси котката, а аз най-спокойно с усмивка на уста й обясних, че тя си е отишла и че сега е на много по-хубаво място.  Вярвам, че това е така!

rorrr, мисля, че това падане на козината на Рижко не е съвсем нормално, виж дългокосместите маци, май никой не се скубе като него. Според мен има недостиг на хранителни вещества, пък и как да е иначе, при положение, че доскоро повръщаше непрекъснато. Някой беше писал за витамини за козинка, може би трябва да опиташ с такива?

Rockmama2, моето мнение е, че взимането на домашен любимец си е малко като игра на тото - никога не можеш да знаеш какъв ще е характерът точно на твоето животинче. От друга страна моите наблюдения сочат, че някак си характерите на домашния любимец и стопанинът се напасват. Например аз и Пусана много си приличахме - закръгленки, в много отношения лениви, верни приятели, обсебващи... Може би наистина трябва да последваш съвета на останалите момичета и за твое спокойствие да си вземеш вече поотраснало коте. При всички положения ти пожелавам късмет!

mausbeni, мерси, миличка, но Пинко изглежда чудесно на първата страничка, Пусана си имаше вече своето място в тази тема, пък и така или иначе мисля, че няма да я забравим, нали?

# 28
# 29
  • Мнения: 4 916
Ето ме и мен в новата темичка  Mr. Green

Мислите ли, че тези телените четки за сресване биха премахнали интензивно падащата пухкава козина на Рижко? ...

Зависи от характера на котето - моята дивачка например не позволява никакъв гребен или четка  Rolling Eyes дори става агресивна, явон приема гребена като някаква заплаха  Shocked Но във Варна имах котарак, който много обичаше да го сресвам  Heart Eyes

За протокола - моята Коткодзила се скубе като за световно, направо ужасТ някакъв. Баща й иска пак да купуваме хапчета против падане на козината, но аз вече не давам.

Общи условия

Активация на акаунт