Любители на котки - тема 8

  • 24 524
  • 522
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 5 317
Много ти е кофти като чета и нормално.Но,ако не се направи явно няма как да е с вас.Дано бързо се възстанови котето,сигурна съм,че с твоите грижи ще е така.
А  за  този чип идея си нямам как стоят нещата.

# 376
  • Мнения: 4 916
... А  за  този чип идея си нямам как стоят нещата.

Това явно е нещо съвсем ново и вече било задължителено за пренос на животни по белия свят, служел за удостоверяване, че това животно е същото като в паспорта... И нали България вече е ЕС, та явно е затегнато положението и у нас. Казаха ми, че можело да се бутне някакъв рушвет, обаче на мен не ми се рискува  Confused Та така... като ни сложат чип, ще пиша как е минало.

# 377
  • DE
  • Мнения: 521
Това явно е нещо съвсем ново и вече било задължителено за пренос на животни по белия свят, служел за удостоверяване, че това животно е същото като в паспорта... И нали България вече е ЕС, та явно е затегнато положението и у нас. Казаха ми, че можело да се бутне някакъв рушвет, обаче на мен не ми се рискува  Confused Та така... като ни сложат чип, ще пиша как е минало.

Стискам палци и аз, не се притеснявай, котките са много корави животинки. А за чипа ще ми е интересно и на мен, защото може да реша да си донеса коте от България и трябва да го маркирам явно, щом са такива изискванията...

# 378
  • Мнения: 3 770
Такаааа....значи цъкам си аз от време на време в сайта на развъдника на Рет.Та днес реших да се позагледам в баща му и майка му.

Това е майката на Rhett Butler Persy de Gal :




Това е баща му :






А това е един младеж /разбирай по-млад от бащата на Рет  Wink / , който си прилича с Рет като две капки вода :





А това е Рет :




Гледам цвета - същия , мустаките - бойни , космите в ушите - предизвикателно щръкнали ! Ахаа и да го сбъркам с Рет.Та се питам аз дали не съм попаднала на котешката версия на Дързост и красота , и току да се окаже , че мамата на Рет е помърсувала с младежа преди да се задоми с г-н Дамиан / бащаткото / ?  Joy


Ха сега , на кого прилича Рет ?
  Joy Joy Joy

# 379
  • Мнения: 416
Ама той наистина прилича много на тоя младеж  Joy Joy Joy Май наистина се е заформила една сапунка и там  hahaha

argun дано всички процедури по котето минат добре  Peace

# 380
  • София
  • Мнения: 39 901
Хахахахахаха, не се знае знае ли се Simple Smile Рет вярно прилича на "съседа"  hahaha

Аргун дано всичко мине успешно.

# 381
  • Мнения: 4 916
 Hug
Благодаря на всички за добрите пожелания!

...
Стискам палци и аз, не се притеснявай, котките са много корави животинки. А за чипа ще ми е интересно и на мен, защото може да реша да си донеса коте от България и трябва да го маркирам явно, щом са такива изискванията...
Ако ше носиш коте от Бг, имай предвид, че между поставянето на чипа и пътуването трябва си предвидиш някакво време, не било хубаво да се пътува веднага, така каза нашата вет-ка.

# 382
  • София
  • Мнения: 1 951
Да,котките са много корави животинки.
Моята НЕ обръща никакво внимание на рибите.Дори не ги поглежда вече.Мъжът ми не може да повярва.Само дето аз  нещо се колебая за рибите.Колко време ще издържа с тях.
Предните й стопани твърдяха същото.Дори ми бяха споменали,че   пиела единствено вода от техния аквариум.

# 383
  • DE
  • Мнения: 521

Ако ше носиш коте от Бг, имай предвид, че между поставянето на чипа и пътуването трябва си предвидиш някакво време, не било хубаво да се пътува веднага, така каза нашата вет-ка.

Ооо, аз съм още много далеч от готова за ново животно. Нека се роди бебето, пък тогава ще помисля. Е, ако трябва да съм честна, загледах се тези дни в едни маци, които бях сигурна, че никога няма да искам, тъй като ще ми напомнят на Пусана - свещената бирманска порода. Попаднах на няколко развъдника тук, в Германия, с изключително красиви животни, но засега ми е рано, като му дойде времето ще реша откъде и каква котка да си взема, но при всички положения информацията за слагането на чип в БГ, условията за изнасяне на животното и т.н. ще са ми много полезни.

# 384
  • Мнения: 1 227
Здравейте Hug
От поставянето на чипа не се притеснявайте, не е "много болезнено" - манипулацията е за секунди и всичко зависи от сръчността на лекаря. Джони изобщо не се впечатли от чипирането си. Аз нито бях предупредена за някакви последствия, нито имаше такива. Само първите два дни си почесваше вратлето /чипа се поставя от ляво/. С чипа се дават стикери с кода, от които искат на границите, а един е залепен на паспорта.
argun, не се притеснявай, ние с Джони ще ви стискаме палци Hug
Диди, много ви е хубава родата  Grinning, ама на нас с Гуцко най си ни харесва Рети Hug
Джони е в обичайното си спящо състояние, а аз от няколко дни се опитвам да си намеря настроението, но  все още не успявам...
 Hug на всички котета

# 385
  • София
  • Мнения: 39 901
Преди години беше лесно, само паспорт, ваксини, и малко обикаляне и бумащина.
Ние мислехме да се изнасяме и тогава живо се интересувах от преноса на Харо. Отказахме се обаче.
Септ. месец мама беше хвърлила око на Харитон, ама кой ще й го даде  hahaha Сега като разбере за всички процедури... сама ще се откаже от пъкления план да заведе Харо до Мадрид Simple Smile

# 386
  • Мнения: 1 218
Eeeeeeee най-после ви изчетох  Crazy
Аз , днес не се спрях, цял ден трамбовам улиците ... леко в стил луд умора нема, само се поти  Crazy Crazy Crazy

Lebeduna ни дей рИва   bouquet  пущам още утре някоя друга снимчица на Гугито, да го видите всички малкото ми говедце  ...

seat-kata ,честити ви рибки , мнго е красиво с аквариумче в къщи  Peace
Аз га имах рибки ...  таковата  newsm56 ... Ми сама си го реших, купих си 2 костенурки ( виках ги Донатело и Микеланджело   Flutter) за да ми е още по-екзотично аквариумчето   Blush ... и още първата вечер ги пуснах да си щъкат вътре при рибоците  Thinking На сутринта ставам и .... ко да видя  Shocked , от всичките рибки останал само един сом с изядени мустаци  Blush , из целия аквариум плуват перки и опашки  ...Блещих се, чешох се ... де ли са ми рибките, как така са избягали  newsm78 ....Малко по-късно  стоплих ,за ко иде реч  ...  #2gunfire
Та внимавайте с рибките и костенурките , щот ... вторите изяждат първите  Whistling  ... личен опит  Peace

argun , приготви се миличка, няма да е лесно да знаеш  Hug Напълно те разбирам , какво преживяваш в момента  ... притесненията, безсънните нощи, рева, сополите ... много ми е пресен спомена от кастрацията на моето диваненце  ...
Дано всичко при вас да мине без проблеми и котинка да се възстанови бързичко  Praynig Praynig Praynig

Диди , тя майката на Рети е ясна , ама за бащата ... нещо понамирисва работата   newsm78
Трябва да проучиш нещата, как стои въпроса с теста за бащинство при котките   Thinking  Joy Joy
(махни майтапа, много са гоцки тия маценца  Peace)

# 387
  • Мнения: 1 227
AnMary, не са много процедурите: паспорт, чип и валидна ваксина срещу бяс. По-добре майка ти да не разбира, че вече е лесно Simple Smile

А ето ги и нашите мама итати

# 388
  • Мнения: 812
Ееее, ко да каже Алка, като е подхвърлено дете. Мярнах веднъж през два входа една пухена маца, за която мога да се закълна, че е майка и, а по него време наоколо се навърташе един кот, на когото Альона е одрала кожата. Ем уличница, ко да я прая...

Диди, Мади, много ви е хубава родата, чак завидях  Crossing Arms
argun, пожелавам всичко да мине безпроблемно за теб и писанка  Hug
Джиндж, аз спрях да рИва, ама още хълцам. Дъщерята сега рИве за папионката на Гуго  Cry

# 389
  • DE
  • Мнения: 521
AnMary, не са много процедурите: паспорт, чип и валидна ваксина срещу бяс. По-добре майка ти да не разбира, че вече е лесно Simple Smile

А ето ги и нашите мама итати

Мади, разкошни са, въпреки че на мен Джони ми харесва повече и от двамата  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт