Въпросче от 16 - годишна ...

  • 7 408
  • 91
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 792
Правя всичко това, което изброи и то постоянно.
Не познавам 16 годишен, който да прави всичко това, аз самата не 16 не го правех, не е нужно да си измисляш, на 16г. във форум може би и аз щях да излъжа Simple Smile

# 31
  • Мнения: 6 417
Догодина по това време ми звучи като "каза, че ще ми купи колело, ама друг път"  Thinking

# 32
Мила ми девойко, ще започнеш да се прибираш късно (или никак) с натежала глава и подкосени крака. Ще имаш нужда от сън и време за учене/спане/приятели. Тогава милото добиче у дома ще се превърне рязко и безапелационно във воденичен камък за младата ти шийка, а майка ти - в робинята Изаура... Вариант 1 е горкото същество да чака някой да намери време да асистира на основните му нужди. Вариант 2 е да допринесете за популацията на уличните кучета. Мисли. С главата си. Време е вече.

Ами аз по принцип не ходя на дискотеки и партита, нямам (а и не искам да имам) гадже, а приятелките ми са също толкова амбициозни и съсредоточени ,колкото и аз. Мисля , че ще се справя. Мама твърдо отказа да ми помага ( на което аз съм предоволна), а последното нещо, което бих направила, е да " допринесете за популацията на уличните кучета". Наистина.
 Peace

Което ме подсеща за едно нещо. Имам подозрения , че накрая ще се получи следната ситуация: аз ще му готвя и чистя, мама , татко и сестра ми ще го гушкат....кошмарно ! След като ще е мое в "хигиенично отношение " да не си и помислят, че само те ще го глезят...Не че ще им забраня разбира се. Ох, още не са ми го купили,  а аз вече ........

# 33
  • Мнения: 2 448
Авторката разбрахме, че е 16-годишна, но може ли и останалите участници да споделят възрастта си? Благодаря!

На 34 съм с опит в гледане на доста видове животни.

Мила ми девойко, ще започнеш да се прибираш късно (или никак) с натежала глава и подкосени крака. Ще имаш нужда от сън и време за учене/спане/приятели. Тогава милото добиче у дома ще се превърне рязко и безапелационно във воденичен камък за младата ти шийка, а майка ти - в робинята Изаура.....

Е, това не са овце и крави, все пак.
Едно куче за колко се разхожда, не му се правят всеки ден ваксини.
Чак пък толкоз труд и грижи не е.
Тамън ще свикне един ден като има дете ще и е по лесно.

# 34
Мама много бързо намери решение,след като прочете темата ти!
Ех,този интернет,как бързо решава проблемите на хората!

# 35
  • София
  • Мнения: 410
Гледала съм много животни...е като бях по-малка майка ми ги гледаше през повечето време. Като се замисля май няма общоприет домашен любимец, който не сме гледали. Първо почнах с рибки, после с папагали, хамстер, костенурка, 3 котки (едната я гледа майка ми в момента заради сина ми, защото той много я тормози-провесва я надолу с главата за опашката и тем подобни, та ми е жал за котето), 3 кучета (сегашното си е при мен). Трябва да кажа, че майка ми никога не е била голяма животнолюбка, но направи всичко това за мен и брат ми. Виждаше, че ние имаме нужда да обичаме някакво животинче и да се грижим за него, макар че доста голяма част от грижите се падаха на нея.
Даже имаше период, в който имахме едновременно котка, хамстер и рибки. Голям купон падаше, за да опазим хамстера и рибките от котката, но беше весело...особено веднъж, когато хамстера избяга от жилището си и взе да ръфа секцията. Е, тогава видях мама наистина ядосана Mr. Green
Преди време, като се роди синът ми, я питах как е издържала, а тя ми каза, че й е било трудно понякога, но се радвала, че ние с брат ми обичаме животните и се грижим за тях.
Не знам какъв съвет да ти дам, за да успееш да убедиш майка ти за кученце, но дано скоро се съгласи...

П.П. Сега видях, че ти е дала обещание за куче...дано го спази.

# 36
  • Мнения: 4 138
като да и взимат слон, пък вие. един кокер не е много малък, ама пак бива. хубаво е децата да имат животни, за които да се грижат. положителна възпитателна мярка е.

# 37
Правя всичко това, което изброи и то постоянно.
Не познавам 16 годишен, който да прави всичко това, аз самата не 16 не го правех, не е нужно да си измисляш, на 16г. във форум може би и аз щях да излъжа Simple Smile

Най - сериозно съм писала всяко съобщение, не ви лъжа. Все пак след като искам куче, трябва да съм си го заслужила. Това е моят принос в семейството.

# 38
  • Мнения: 25 610

Е, това не са овце и крави, все пак.
Едно куче за колко се разхожда...

За колко?  newsm78 За 5-10 минути, колкото да осере входа на блока?  Thinking
Има породи, които искат часове разходки, сутрин и вечер, в студ и пек, в дъжд и вятър...
И не мрат лесно, гадовете, живеят дълго. Достатъчно дълго авторката да отиде да учи в друг град, да се омъжи, да има деца, да почне да пуска теми в Хоби как кучето е старо, изпуска се, а тя видите ли, има малки деца и не може да поддържа хигиена...
Обожавам кучетата и точно по тази причина никога не бих си причинила отглеждането им в апартамент. Някой слънчев ден..., в къща с двор... Може би.

# 39
  • Мнения: 2 229
...Бях сигурна, че вземат ли ми, ще си се грижа за него, ще го извеждам, ще го храня...Естествено, всичко това правеше майка ми. Моят ентусиазъм се изчерпваше с гушкане и игра. И през ум не ми е минавало да стана половин час по-рано за училище, за да изведа кучето да пикае. Или да бия път до пазара да му купувам карантии, да му ги готвя и т.н., както правеше мама/ тогава нямаше гранулирана кучешка храна/. Всичко правеше мама...

Винаги така става! Peace
Е, може и да има изключения, едно от които да е авторката, но по правило обещанията "аз ще се грижа за него" се забравят след максимум първата седмица. (и при мен така стана Embarassed)

# 40
  • Мнения: 4 138
аз ти вярвам, елена. но ако съм на теб, ще се хвана да разхождам кучета на познати срещу заплащане. така да се каже постоянен ангажимент. предполагам има доста хора, които биха се радвали, ако има такава услуга.
заеми се с това и ама виж дали няма да ти е в повече. знам, че си сигурна в себе си, но пък ако го направиш, ще докажеш на майка ти, че си сериозна.
а, и друго. никога не забравяй да носиш пликчета за да прибираш творенията на кучето. така ще спомогнеш отношението към кучкарите да се подобри. и си вземи по-малко кученце. кокерът е сладурски, но ако искаш да отидеш някъде, винаги трябва да го оставяш на някого.

# 41
  • Мнения: 2 448

Е, това не са овце и крави, все пак.
Едно куче за колко се разхожда...

За колко?  newsm78 За 5-10 минути, колкото да осере входа на блока?  Thinking
Има породи, които искат часове разходки, сутрин и вечер, в студ и пек, в дъжд и вятър......
Обожавам кучетата и точно по тази причина никога не бих си причинила отглеждането им в апартамент. Някой слънчев ден..., в къща с двор... Може би.

Има избор за породата, никой не и налага да вземе ловна порода, има и кученца които не искат часове разходки на ден.
Не знам дали живее в апартамент, това ми е убегнало, аз живея в къща с двор и не съм имала проблем в това отношение.
Но разни малки кучета и за апартамент стават.
Не ме разбирайте погрешно, аз не я навивам, но след като толкова много иска , ще се научи на отговорност  и грижа, полезно е.
Иначе съм против малко дете и куче, за това и сега не си взимам.

# 42
  • София
  • Мнения: 175
Единствено дете съм и благодаря безкрайно на родителите ми, че ми позволиха да прекарам съзнателния си живот в техния дом в компанията на куче. Сега имам две, едното е огромен пес, който яде по 5 кг на ден. За мен, грижата за косматия член на семейството, беше част от израстването и привикването към носенето на отговорност. Когато имам деца, ще имат каквото животинче пожелаят. Да научиш детето си да полага необходимите грижи за друго същество е част от възпитателния процес.  Peace

П.П. Хойкала съм достатъчно, но винаги съм намирала начин да съчетая нещата  Flutter

# 43
  • Мнения: 4 138
aз, като дакеломанка, предлагам цвергдакел. малко, весело, практично Wink
в българия май не съм виждала много, но и тук не са кой знае колко скъпи.
има и друг вариант. ако искаш хем да имаш добро другарче, хем да направиш и нещо добро, вземи куче от приют, някое мъничко. така ще дадеш на някого дом.

хайде, ето ти за награда малко снимки
http://www.zwergdackel-zucht.de/bildergalerie.htm

# 44
  • Мнения: 3 835
Не знам, аз на времето, брат ми искаше котка...! прибирам се аз един ден, ама зор, нахълтвам в тоалетната, ейййй, взе ми се акъла.... Laughing Онова ми изкара акъла, мяучи...реве..., като ми се хвърли, аз си имам мои дертове... Joy Та брат ми така, в тоалетната, животното, докато се прибере майка ни! Joy После домъкна един кокер шпаньол, егати дивото животно, бесовете го гонеха отвсякъде, това като се засилеше, ушите му се залепваха за главата и пореше въздуха като изтребител! Mr. Green Котки, кучета, майка ми беше мнооооого против, ама ги имахме всички, че и поколения от тях даже.

Боже, боже, аз ли точно давам тез акъли, дет съм се запнала, че животно не ЩА!!! Laughing

Общи условия

Активация на акаунт