"Запознай се с нашите" или "Кошмарите на една майка"

  • 7 957
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Много се чудих дали да пиша, но ще споделя какво мисля по темата. Според мен си умно и интелигентно момиче и не  е нужно да се тревожиш излишно за реакцията на родителите му. Може да се окаже точно обратното, все пак самата ти казваш, че са умни и образовани хора което е плюс..аз лично бях на твоите години горе долу когато имах подобна  ситуация, но родителите му бяха не толкова образовани както в твоя случай, обикновени хора от малко населено място където всеки знае всичко и бабите само това правят да коментират кой какво прави....тревожих се много..оказа се напълно погрешно да се тревожа, не само приеха мен и детето прекрасно, но и до ден днешен сме в чудесни взаимоотношения, въпреки че аз не съм със синът им вече. Успех сигурна съм, че ще те харесат.   bouquet

# 16
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Не знам защо, но историята, която разказвате ми е ужасно позната ... Просто някъде съм я чела, дума по дума същата ... и ми се струва, че е постната, само за да предизвика някаква реакция ...
Съжалявам, това е мнението ми и честно казано, ще ми е твърде неприятно, ако съм права.Ако не съм, моля да ме извините

# 17
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033

Преди няколко дни се случи следното. В колата му има две мънички играчки, които са му подарък от мен и стоят на таблото. Майка му, минавайки покрай колата ги вижда и вечерта му казва: "Видях едни играчки в колата ти, твойта приятелка да не би да е с дете и да е женена" Той нито потвърждава, нито отрича, но тя хуква след него и започва да му обяснява как той е най-големия глупак, ако се занимава с женена жена с дете...
Брех, не може да предположи, а има 5 висши... Според мен жената знае и иска да й се каже истината. Съгласна или не, явно знае. Ако се криете, по-спокойна няма да стане, ама някой го е страх да си каже... или не иска чак толкова.

# 18
Не знам защо, но историята, която разказвате ми е ужасно позната ... Просто някъде съм я чела, дума по дума същата ... и ми се струва, че е постната, само за да предизвика някаква реакция ...
Съжалявам, това е мнението ми и честно казано, ще ми е твърде неприятно, ако съм права.Ако не съм, моля да ме извините
Не си права, никъде нищо не съм писала по въпроса Simple Smile

# 19
  • Мнения: 1 425
Бягането от проблемите не ги оправя, обикновено само ги задълбочава. Кажете на родителите му каква е ситуацията, не ги дръжте в неведение. Никога не се знае как ще реагират хората. Ако го приемат добре - супер за всички. Ако го приемат зле - поне ще знаят истината и ще имат време да я обмислят и да я приемат по-нормално. Или поне да свикнат със ситуацията.
При късмет - само излишно се вкарваш във филми. При не толкова добър късмет - поне всички ще са наясно.

# 20
  • Мнения: 482
Само едно ще напиша.Един син, попаднал в подобна ситуация- да не одобряват избора му, казал на баща си:" Тате, ти не я гледай с твоите очи.Погледни я с моите!"
В последствие това се случило- приели я.

# 21
  • Мнения: 2 327
Има голяма разлика в това синът да се занимава с женена жена с дете и да се занимава с разведена с дете. Майка му най вероятно много добре може да си представи как може да не си женена и с дете, но явно не това я плаши, а фактът, че синът и може да се опитва да развали нечие семейство.
Не се вкарвайте илишно във филми. Обяснете им на хората и вижте как ще реагират.
При мен също се очакваше някаква негативна реакция. И до сега не знам всъщност как ме приема майка му. Държанието и е добро, не показва негативни емоции, приема детето, но аз не мога да повярвам поради други причини. Баща му ми зададе само един въпрос: Щастлива ли си с него. И остана доволен от отговора. Питал е същото и мъжа ми.

# 22
  • Мнения: 1 425
Има голяма разлика в това синът да се занимава с женена жена с дете и да се занимава с разведена с дете.
подкрепям.

# 23
Има голяма разлика в това синът да се занимава с женена жена с дете и да се занимава с разведена с дете.
Прави сте. За това изобщо не се бях сетила... А уж все премислям всичко. Simple Smile
Аз съм се съсредоточила върху детето и не съм допуснала, че жената може и така да разсъждава.

# 24
  • Мнения: 6 701
Има голяма разлика в това синът да се занимава с женена жена с дете и да се занимава с разведена с дете.
Прави сте. За това изобщо не се бях сетила... А уж все премислям всичко. Simple Smile
Аз съм се съсредоточила върху детето и не съм допуснала, че жената може и така да разсъждава.

Жената явно не пасе трева и се досеща, но не знае точно и това я притеснява. Няма по-страшно от неизвестното.
И вместо да се чудите и да се вкарвате във филми вземе и им кажете пък каквото сабя покаже.

# 25
Писала си с надеждата за примери с щастлив край и аз ще ти дам два.
Първият е за моя приятелка приближаваща 40-те, която има връзка с мъж 10 години по-млад от нея. Заедно са вече 7-8 години (демек в очите на консервите тя го е хванала съвсем млад и зелен). Тя има дете на 13 г. Дълго време той не беше казал на родителите си възрастта й. После дълго се кри това, че тя има голямо дете и тримата живеят заедно. Той практически беше станал баща на детето, а родителите му не знаеха. Накрая научиха, но пък следващото табу беше запознанството с приятелката ми и детето. На всичкото отгоре сестра му също не одобряваше. В крайна сметка тримата отидоха за един уикенд на гости на родителите (те живеят в друг град) и нещата някакси се подредиха. Големи вълнения бяха как ще я приемат, как ще се държат с детето и т.н., но всичко се оказа безпочвено. Хората са се държали много цивилизовано и в крайна сметка я харесаха барабар с детето.  Peace Понастоящем приятелката ми даже стана дружка със сестра му, а всички заедно ходят често на гости на родителите и по почивки заедно. Така че аз имам вяра, че предубежденията могат да се преборят, ако мъжът си стои на мястото и не позволява родителите да му диктуват как да живее, а жената после се държи подобаващо, за да се разбира с родителите.  Peace

Вторият е малко по-различен. Става въпрос за мен и съпруга ми, който има дъщеричка от предишната си връзка. Дълго време се страхувах да кажа на родителите си, които са нещо тип тези на приятеля ти - много образовани, много начетени, много "имотни" и много патриархални. Накрая покрай сватбата вече нямаше как някои подробности да се крият и казах на майка ми. Тя го прие тежко, както и очаквах, но аз не й дадох възможност да ми трие сол на главата. После дойде големият проблем как да кажем на баща ми. Минаха едни седмици в терзания и "Радини вълнения" как по-точно да му съобщим, че дъщеря му едва ли не се е хванала с пропаднал мъж, на когото не е единствената и неповторима любов в живота, нито пък общите им деца ще са му единствените и най-обичаните от него. Притеснявахме се да не направи някой инфаркт като чуе, защото е хипертоник. Абе, голям зор беше. Накрая майка ми му каза и той някакси го преглътна. Страшното мина и замина, а за това дете в момента мога да говоря от време на време само с майка ми. За баща ми темата е табу - все едно като не говорим за него, то ще изчезне. Та така - не е в мой плюс, родителите ми не го приеха добре, но тъй като той е избраникът ми, за него се омъжих и от него родих първото си дете, те си мълчат.
Идеята ми е, че от приятеля ти зависи да им затвори устата и да им покаже, че щом той е преценил, че ти си Жената, те трябва само да се радват за него, че е влюбен и че някой го обича. Толкоз! От там нататък от теб зависи да изградиш добри отношения с тях. И да не им станеш любимка, важното е да знаят, че наистина обичаш сина им. Видят ли, че го правиш щастлив, че не спираш амбициите и развитието им, а напротие, няма да имат за какво да се хванат срещу теб и постепенно ще те приемат. С моето свеки не може да се каже, че се обичаме особено, даже сме имали няколко много сериозни спречквания, но се уважаваме взаимно. И тя ме одобрява напълно като снаха не защото съм неин тип човек или защото се разбираме, а единствено защото знае, че обичам сина й, подтиквам го да се развива и като цяло го правя по-добър човек.

Така че има много светлина в края на тунела.  Peace Не се настройвай отрицателно отсега, току виж хората в крайна сметка те харесали, а и щом нямат внуци досега, може и на детенцето ти да се израдват.
Пък ако отношението им се окаже негативно и си остане такова, пак ще го преживееш. Стига приятелят ти да не се тормози особено от това, връзката ви може да си продължава и процъфтява и без тяхната благословия.

# 26
Има някакво развитие на нещата, макар и не пълно.
Снощи майка му разбра със сигурност, че имам дете. Т.е. тя подозираше, но снощи й бе потвърдено.
И какво мислите направи...? Каза "ние с баща ти ще хвърлиме топа" . Точно както бе прогнозирано, леган да мре веднага и се разби да драматизира цялата ситуация. Каза още, че не иска да се запознава с мен, ако нямало да се женим, ама ако нямал той към мен сериозни намерения бил аморален и не можело така само да се забавлява. Ама ходи й обяснявай, че 6 месеца все пак не са достатъчни да се прецени дали ще се женим. И тъй. Жената сега мре, щото сина й си съсипва живота с мен. Добре че той държи доста на мен, та това няма как да го откаже. Последва и разговор с баща му, насаме. Той пък му е казал само да внимава да не го излъжа и да си опича акъла (любимата ми родителска реплика). Мисълта ми е, че докато майка му като цяло му казва да не се занимава с мен, баща му не го казва, просто му казва да внимава.
Култова реплика на майка му беше "ама защо ще я водиш на море сега като няма да се жениш за нея?"
И тъй... Веселба ще е когато се запозная с тях. Ще има да сънувам кошмари после... Ама все пак вярвам си, че нещата ще се наредят така, както ние си искаме, само трябва време...

# 27
  • Мнения: 6 701
Аз пък не виждам нищо лошо в тяхната реакция, дори напротив. Хората си реагират съвсем нормално за патриархално настроени такива. Не са застанали открито против теб, дори напротив.
Обичайте се, бъдете себе си и нещата ще си дойдат по местата.
Определено са се държали съвсем нормално. Ти къде точно видя нещо лошо или насочено против теб?

# 28
  • Мнения: 712
Реших да пиша не защото имам личен опит в такава ситуация, а защото израстнах в такова семейство, т. е аз бях в ролята на детето. Мама и татко (той ми е татко, защото друг нямам) се събраха и заживяха заедно още преди неговия развод да е юридически оформен. Тя - осем години по-голяма, разведена, с дете, а той зарязва жена си и двете си малки деца. Можете да си представите какъв ад под небето настана... трябва да съм била на около 8 години, когато се разрази бурята, но едва ли някога ще забравя... Успяхме да оцелеем и да преминем през всичко това, само защото се бяхме вкопчили един в друг, докато всичко наоколо се рушеше... Неговото семейство обиждаше и всячески се опитваше да унизи майка ми (независима, силна жена - лекар е, никога не е разчитала на никого), а когато не успяха  да пречупят нея се нахвърлиха върху сина си - настроиха децата му срещу него, отидоха да злословят срещу него при шефа му, заплашваха, че ще го подпалят, а след това ще подпалят себе си, насаждаха чувство за вина у баба ми, докато накрая и тя се обърна срещу собствената си дъщеря. Това са само част от нещата, които си спомням... дърпали са ме като парцалена кукла - "Ти отивай където искаш, детето обаче няма да влачиш!"...
Но оцеляхме. Семейство сме. Те се ожениха след известно време, макар аз да бях единствения гост на сватбата им. След известно време баба ми призна, че е сбъркала - "той е добро момче, имаше майка ти късмет с него". Неговите родители също малко по малко потърсиха контакт, помолиха плахо ако не да им простят, поне да ги погледнат. И след един инфаркт баща му намери смелост да помоли за прошка пред лицето на смъртта, а синът не намери сили да я откаже. Сега се виждат, майка ми също понякога им ходи на гости - винаги съм се учудвала на благородството на тази жена, тя също намери сили да прости.
А аз си имам двама братя, с които, макар и да нямаме кръвна връзка имаме общо семейство.

Много дълго стана. Исках да ти дам кураж, че и в много по-тежка ситуация, погледнато в перспектива, нещата се нареждат. Ако искате да сте заедно, вкопчете се в любовта си. А детето ти е част от теб - по-добрата част, по-невинната. Не се срамувай, че си майка!
Запознай се с тези хора, погледни ги с високо вдигната глава - ти си жената, която синът им е избрал - значи си достойна за уважение. Ако не те приемат, значи поставят под съмнение избора и интелигентността на детето си. Или приемат, че той е глупак, който се оставя да бъде манипулиран и воден за носа?
Каквото и да правиш, не се поставяй предварително в позиция на колене да молиш за благоразположението им! В крайна сметка, най-важното се е случило - той те е приел и те обича такава, каквато си, тяхното съгласие не ви е нужно.

Извинявам се, че писах толкова много, но тази тема винаги ще остане важна за мен, ясно стана защо.

# 29
  • София
  • Мнения: 4 493
Исках да ти дам кураж, че и в много по-тежка ситуация, погледнато в перспектива, нещата се нареждат. Ако искате да сте заедно, вкопчете се в любовта си. А детето ти е част от теб - по-добрата част, по-невинната. Не се срамувай, че си майка!
Запознай се с тези хора, погледни ги с високо вдигната глава - ти си жената, която синът им е избрал - значи си достойна за уважение. Ако не те приемат, значи поставят под съмнение избора и интелигентността на детето си. Или приемат, че той е глупак, който се оставя да бъде манипулиран и воден за носа?
Каквото и да правиш, не се поставяй предварително в позиция на колене да молиш за благоразположението им! В крайна сметка, най-важното се е случило - той те е приел и те обича такава, каквато си, тяхното съгласие не ви е нужно.

Извинявам се, че писах толкова много, но тази тема винаги ще остане важна за мен, ясно стана защо.
Hug Hug Hug Peace
Това е, това е всичко което трябвада се каже.
Много силно се надявам след време дъщеря ми да не пише като теб  Sick Sick Sick искам тя да може да напише "При нас всичко стана лесно и безпроблемно - неговите родители ме приеха с мама и ми беше приятно да им ходим на гости и те да идват в къщи - почти като комплекта баба и дядо - който никога не е имало"

Общи условия

Активация на акаунт