Бихте ли дарили яйцеклетка?

  • 13 143
  • 344
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 223
по-скоро не. по много причини.  Thinking

# 316
  • Мнения: 1 095
Интересно, а защо жена над 34 години да не може да стане донор? Ако в днешно време е възможно жените да раждат за пръв път след 35 и децата им са живи и здрави защо да не стават и донори? Яйцеклетките пак са си там и при всички случаи се прави стимулация. Доколкото съм чувала настъпването на критическата се измества във времето и жените са по-дълго време способни да заченат.
увели4ава се риска от  генети4ни заболявания(напримр синдрома на Даун)
по темата....
с  удоволствие  но ,
за съжаление   съм на  40 и не ставам за донор 

Тук са ре6или въпроса като има банки за генети4ен материал. В смисъл 4е ако някой иска може да "дари" яйцеклетки сре6ту 800 евро. изискванията са по4ти съ6тите като тези, които сте пуснали,  но има огране4ение 4е една жена не може да "дари" пове4е от два пъти
 

За коя държава става дума?

# 317
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222


Тук са ре6или въпроса като има банки за генети4ен материал. В смисъл 4е ако някой иска може да "дари" яйцеклетки сре6ту 800 евро. изискванията са по4ти съ6тите като тези, които сте пуснали,  но има огране4ение 4е една жена не може да "дари" пове4е от два пъти
 

За коя държава става дума?
[/quote]
Иапания
Моя колежка преди една година стана "дарителка " 
престоя в здравното заведение и  медикаментите  не зе запла6тат от "дарителя"
Социалните осигуровки покриват инвитро до третия път, а процедурата с осиновяването е пове4е от сложна, възможностите са  предимно де4ица от Китай, Перу, Русия и т н т,

Последна редакция: вт, 26 авг 2008, 23:02 от sl

# 318
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 239
МАлко съм объркана в момента и може би ще разбуня духовете. Имам биологични 2 деца, както и едно, което взех от Дом . Разлика- не правя, естествено. Ако нямах собствени, щях също да осиновя, а не да правя такива огромни жертви, за да се сдобия. Разбрах, че самият акт на раждане на дете не означава нищо. Думи от рода на...моя плът и кръв са абсолютно нищожни. Ако съдбата е отредила да не можем да имаме собствени деца, смятам че осиновяването на вече родени и изоставени  е правилното решение. Поне за мен е така, казвам го от личен опит, макар че нямам репродуктивни проблеми.

Вярно е, сто пъти е вярно.

Всички сме различни и мненията ни също. Нека не се упрекваме и нападаме заради това. Любовта към децата идва от грижите ни за тях. baby

# 319
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Бих дарила, ако бе на принципа на взимане на кръв.
Обаче разбирам, че е доста сложна процедура, свързана с хормонално стимулиране. При това положение - не. Егоистична съм. Не искам аз да се увреждам, за да може някоя друга хипотетична жена да роди.

Споделям мнението на Монда. Мисля, че е много по-благородно и здравословно за самата жена да осинови вече родено дете, вместо да се тъпче с хормони и каквото там се прави при ин-витро процедурата.

Готова съм да си понеса камъните.

Последна редакция: пт, 07 ное 2008, 22:44 от yourDesire

# 320
  • Мнения: 3 988
yourDesire, има толкова много стимулирани и то по много пъти момичета пишещи тук. Слава богу "увредени" няма (или поне аз не съм чула). Стимулацията за даряване е обикновено по-лека, защото се предполага, че спонтанната овулация не е нарушена.

# 321
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Под 'увредени' имам предвид натъпкани с хормони. Никой не може да ме убеди, че това е безвредна процедура, която на всичко отгоре е с дълготрайни последици за организма.
Не желая вследствие на стимулация да развия рак на млечната жлеза например.

# 322
  • Мнения: 3 988
Никой не се и опитва да те убеждава. Така като те чета, ти отдавна си убедена в нещо, без да си се информирала достатъчно.
Здраве ти желая, както и на децата ти.  Peace

# 323
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Никой не се и опитва да те убеждава. Така като те чета, ти отдавна си убедена в нещо, без да си се информирала достатъчно.
Здраве ти желая, както и на децата ти.  Peace
Чак пък отдавна. Не ми бе хрумвало, преди да прочета темата във форума и процедурата, с която се извършва вземането на яйцеклетки. Затова в началото писах, че е ако като даряването на кръв, няма проблем.
По принцип не съм против дарителството, информирала съм близките си да дарят всичко от мен, ако се налага.
П.С. Мерси за благопожеланията. Деца нямам.

# 324
  • Мнения: 2 926
Да, бих дари яйцеклетка и то с най-голяма удоволствие.
Няма нищо лошо да помогнеш на хора в нужда.

# 325
  • Мнения: 1 095
Бих дарила, ако бе на принципа на взимане на кръв.
Обаче разбирам, че е доста сложна процедура, свързана с хормонално стимулиране. При това положение - не. Егоистична съм. Не искам аз да се увреждам, за да може някоя друга хипотетична жена да роди.

Споделям мнението на Монда. Мисля, че е много по-благородно и здравословно за самата жена да осинови вече родено дете, вместо да се тъпче с хормони и каквото там се прави при ин-витро процедурата.

Готова съм да си понеса камъните.

Може и така да е,но не си мисли,че процедурата по осиновяването е по-лека Sad
По-лека е само физически,но не и емоционално. И колко време се налага човек да чака....

Камъни няма да има,всеки сам решава и затова се нарича даряване .

Пожелавам ти да си родиш здрави и хубави деца,когато си готова за тази стъпка !   bouquet

# 326
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Е, то по тази логика и бременността, и раждането не са по-леки, но който иска дете, е готов да я поеме.

# 327
  • Мнения: 1 095
Е, то по тази логика и бременността, и раждането не са по-леки, но който иска дете, е готов да я поеме.
Е, ти сега ще спориш без причина  ooooh!
Казах,че уважавам мнението ти и посочих,че е трудно и мноого бавно да се осинови дете, много по-бавно от една бременност, повярвай ми, имам приятелка ,която още чака.... 2 год.

И вообще темата не е за това. Край на спора от моя страна !

# 328
  • Мнения: 552
Бих дарила,но ако яйцеклетката се вземе при нормална овулация,без стимулация...мисля,че има и такъв начин Thinking
Имам допирни точки със семейства с репродуктивни проблеми и знам каква е мъката Sad

# 329
  • Мнения: 3 988
Мисля, че е много по-благородно и здравословно за самата жена да осинови вече родено дете, вместо да се тъпче с хормони и каквото там се прави при ин-витро процедурата.

Гледам редактирала си си мнението.

Да спориш кое е "по-благородно и здравословно за самата жена" - осиновяване или опити да има свое дете, които ти наричаш "да се тъпче с хормони и каквото там се прави при ин-витро процедурата" е меко казано неблагоприлично, особено в тази тема.
Доста обидно си се изказала. Без никакъв респект и съчувствие към страданието на жените, които години наред се борят за да имат дете. Не бива да си толкова зла, това нещастие може да почука и на твоята врата. Никой не е застрахован.


Z_u_Z_u
, така е. Даряване може да стане и на нестимулиран цикъл. Мисля, че не се практикува много, но е вариант.

Общи условия

Активация на акаунт