КЛУБ "РОДИТЕЛИ-ЧАСТНО ОБРАЗОВАНИЕ" 9 - ВИСШЕТО ОБРАЗОВАНИЕ

  • 54 398
  • 272
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 967
Мама Веси, те на Лозенец ли заминаха, защото ако е така мисля, че им виждам всеки ден буса /един такъв тъмносин/ - ако кажеш отивам да шпионирам  Mr. Green

# 151
Лени,
 всеки седми зам. Касиер може да го направи.Как беше думата...добронамерено?Или пиарски?!
 LaughingНищо, че майчето-джулайчето не харесва шефчета / да ме прощава, ама, аз те увжавам, май, а ти мене уважаваш ли ме? Е, значи всички се уважаваме./ и аз съм си почти шефче, и една-вде  верни съратници/подчинени са ми предоставили. Даже.
 LaughingЕдната, работата и форум да цете и да ме инфо. Нали съм стратег? Трябва да знам какво се случва. С Лени, с някой друг, със стратегическата тема…дивиденти ще извлачваме, ей! Брей! Пък ако можем, или искаме, и ще помагаме.Като пичове, в този…овски Свят. Само национални/световни проблеми да не ни дават да решаваме!Щото ще се изложиме тотално. Sunglasses


Празнувам, попрочитам поочти пвсичко, Пиша, пия померено, присъствам, причастен съм, проблемняма(е немски, френски също от 1-ви клас) , плачемене, парите_океански, пейсмен и полюснотовино и пърпълдийп и пюрая, поздрави. Rolling Eyes

А утре, в другиден, или по-после = светлина. Бяла, нежна и жива.Imagine, only! All the people. Защото, дори да свалим ДДС, цените няма да паднат. Дано и ние и нашите приятели.
А, думи, приказки и коментари - нек да има!Няма лошо.Ангелите не Гяволеят-и те дума дават и изпълняват/помагат, а не изпразнени надежди да продават.Мъжка, ангелска –все тая. Grinning

Умирам за сън Денят още малко и ...завършва и джулая тоже, за тази година.Готино. За мен.Вярвам и за теб и за третото живо и здраво.И за мобилния ми. Лека и спокойна.Long as I/you can see the light. Hug


PS @mail.bg

# 152
  • Мнения: 111
РАДМИЛА, да, отидоха в Лозенец. Мисля, че имаха и един тъмно-син бус, така че сигурно са те. Хвърли им по едно око и ни разкажи как си прекарват, колко са възрастните с тях и дали се държат   прилично малките, та да знам за догодина дали да я пускам и нашата палавница.

# 153
  • Мнения: 967
знаеш ли къде са отседнали, чудя се къде ходят на плаж...

ехей, не съм ли страшна агентка, кажете - хем имам и камера и фотоапарат?

# 154
  • Мнения: 4 877
Агент 007 "ряпа да яде". Радмила, ти го заби в земята.   Sunglasses bowuu
А така също да си "изяде ряпата" и духът от вълшебната лампа на Аладин. Наш' едю-деди е ненадминат.   bouquet

Лени не се е включвала гледам. Снощи след лошата новина на Лени се рових в нет-а за това сдружение "Шилер". Както и да задам ключови думи в търсачката на гугъл - все постове на Лени за тях ми вади.



Мама Веси, дано всичко е ОК с Крис. Не си се "хвалила" с визитите в "Пирогов".

Софи не се е обаждала. Дано вече всичко е наред.

На моя малък син пък му никнат зъбки и много плака. Едва се успокои. Заспа в люлката - ако някой планира бебе, задължително да си вземе люлката на Фишер Прайс. Бебчетата много се успокояват там. Нашият батко пък държеше да помага в приспиването, че се притесни много за бебока.




Мама Габи, откри ли телефона на Миленка?

Миленка, лек път! Мислим те!  Hug

# 155
  • Мнения: 4 877
Ама, едю/мейл-фоун, уважавам те, разбира се! Simple Smile Ти откъде "предаваш"?

Това долу да не ти е мейлът?

Подчетаното не го разбрах - по-скоро думите след "пия".

Утре те чакаме пак - да не се покриеш.  Naughty

О, да, не понасям шефове!!! И те мен.  hahaha hahaha hahaha



Лени,
 всеки седми зам. Касиер може да го направи.Как беше думата...добронамерено?Или пиарски?!
 LaughingНищо, че майчето-джулайчето не харесва шефчета / да ме прощава, ама, аз те увжавам, май, а ти мене уважаваш ли ме? Е, значи всички се уважаваме./ и аз съм си почти шефче, и една-вде  верни съратници/подчинени са ми предоставили. Даже.
 LaughingЕдната, работата и форум да цете и да ме инфо. Нали съм стратег? Трябва да знам какво се случва. С Лени, с някой друг, със стратегическата тема…дивиденти ще извлачваме, ей! Брей! Пък ако можем, или искаме, и ще помагаме.Като пичове, в този…овски Свят. Само национални/световни проблеми да не ни дават да решаваме!Щото ще се изложиме тотално. Sunglasses


Празнувам, попрочитам поочти пвсичко, Пиша, пия померено, присъствам, причастен съм, проблемняма(е немски, френски също от 1-ви клас) , плачемене, парите_океански, пейсмен и полюснотовино и пърпълдийп и пюрая, поздрави.
Rolling Eyes

А утре, в другиден, или по-после = светлина. Бяла, нежна и жива.Imagine, only! All the people. Защото, дори да свалим ДДС, цените няма да паднат. Дано и ние и нашите приятели.
А, думи, приказки и коментари - нек да има!Няма лошо.Ангелите не Гяволеят-и те дума дават и изпълняват/помагат, а не изпразнени надежди да продават.Мъжка, ангелска –все тая. Grinning

Умирам за сън Денят още малко и ...завършва и джулая тоже, за тази година.Готино. За мен.Вярвам и за теб и за третото живо и здраво.И за мобилния ми. Лека и спокойна.Long as I/you can see the light. Hug


PS @mail.bg

Последна редакция: ср, 02 юли 2008, 00:47 от май :)

# 156
  • Мнения: 4 877
обещаното резюме от кн. "Как се възпитават момчета" на Стив Бидълф
(Steve Biddulph - RAISING BOYS; Originally published in Australia and New Zealand as
Raising Boys: Why boys are different - and how to help them become happy and well-balanced men)

http://www.colibri.bg/resultsb.php?book=245

1 част от резюмето - наблягам само на образованието и у-щето
Забележка: не споделям на 100% възгледите на автора, но има интересни идеи

Как се възпитават момчета?

Революция в образованието

Много съвременни училища са бойни полета. Учителите са стресирани и зле платени.
-   броят на мъжете в училище е спаднал драстично
-   все повече жени-преподаватели се изправят срещу учениците.

Според автора, училището се превръща в битка за оцеляване с 2 цели:
-   момичетата да напреднат (вличние от модните течения на 20 в.);
-   момчетата да се държат добре.

Стив Бидълф обяснява поведението на момчетата с влиянието на хормона тестостерон, разликата в мозъка, нуждата от личности-модели.


Препоръчва:
-   момчетата да тръгват по-късно на училище от връстничките си заради недобре развитата им фина моторика. Не е твърдо правило!
-   Набляга на по-важния фактор: повече мъже в училищата;
Възрастта между 6 и 14 г. момчета най-силно се влияят от мъжко поощрение и пример.
ДА СЕ НАПРАВИ ТАКА, ЧЕ В НАЧАЛНОТО УЧИЛИЩЕ ДА ПРЕПОДАВАТ ПОВЕЧЕ МЪЖЕ.
Учителят не трябва да бъде “един от всички момчета”, а да се държи малко по-твърдо и по-сериозно. Да има чувство за хумор.
Да не бъде нападателен; да не им се доказва и да не се чувства застрашен от младежката енергия.

Дава пример с разказ на 1 учителка:
“С всяко момче, което е изключено от това училище, се случва следното – скарало се с някой учител мъж, който вика друг учител мъж, който раздразва още повече момчето. Нещата са се превърнали в битка на характери, без желание за отстъпление.

ПРОБЛЕМИТЕ С ДИСЦИПЛИНАТА ИЗИСКВА ДА СЕ АНГАЖИРАМЕ

Момчетата създават проблеми, за да бъдат забелязани.
Изследванията сочат, че момчета, които в училище се държат сякаш не им пука, в действителност искат да имат успех и да се впишат в средата.
Обикнове тези момчета ги наказват, а трябва да им се помогне да станат лидери.

В училищните ръководства има прекалено плахи мъже и жени.
На жизнеността на момчетата се гледа като на заплаха и нещо, което трябва да бъде смачкано.
ПРЕПОРЪЧВА:
Вместо “Ако си лош, ние ще те изолираме” по-друга тактика: “Ако имаш нужда от помощ, ние ще ти помогнем.”

ОБСТАНОВКА С ЕНЕРГИЯ

Обстановката, в която се извършва преподаването в училище, изглежда създадена за обучение на възрастни пенсионери, а не на млади хора в най-енергичния етап от живота им.

Пасивността, която се изисква в училище, противоречи на всичко, което знаем за децата и особено подрастващите. Юношеството е възрст на страстите.
Момчетата копнеят за предизвикателства.

АКО ДЕЦАТА НЕ СЕ СЪБУЖДАТ СУТРИН С ВЪЗГЛАСА: “ЕХА, ДНЕС СЪМ НА УЧИЛИЩЕ!”, ЗНАЧИ ИМА ПРОБЛЕМ.


Някои деца са по-пламенни от другите. Те жадуват да направят нещо за света, обществото. Ако никой не се заинтересува от тази тяхна жизненост, тогава тя ще се превърне в лошо поведение и създава проблеми.

Страстите у детето трябва да срешнат равностойна инвестиция от страна на родителя, учителя, наставника-ментор.

ДИРЕКТОРЪТ Е КЛЮЧЪТ

Мъжът-директор или учител представлява важна символична фигура в съзнанието на децата. Нещо средно между заместителя на бащата и заместителя на Бог.
Знаейки това, те трябва да се стремят да опознаят децата, особено “високорисковите” момчета и то преди да се забъркат в проблеми. След това ако възникне проблем, връзката вече е установена.
Директорът трябва да стимулира тези момчета да заемат лидерски позиции.

Пример:
Директорът на един колеж започва да прави редовни срещи с определени момчета, за да подобри чувството им за принадлежност към училището и участие в училищния живот. Момчетата започват да стават все по-активни в собствената си учебна работа, но и в училищния живот. Те просто имали нужда от насърчване.

Друг важен пример:
Момченце в 1 клас от няколко месеца. Вижда директора и казва:
-   Добър ден, сър!
-   Трябваше да си свалиш шапката! – отвръща директорът.

Забележка на автора – този директор е изпуснал възможността да проведат диалог. Ако се беше случило момченцето щеше да се почувства значимо за своето училище/

АДЪТ НА ДОМАШНИТЕ
Повечето мъже на лидерски позиции в наши дни не умеят да общуват, въпреки че са завършили обикновено в скъпи частни училища.
Прави се проучване и се установява, че всички те след 8 годишна възраст са подготвяли всяка вечер много тежки домашни и така са били изолирани от живота на семействата си.
По-добре по-малко домашни, но детето да се научи да работи самостоятелно.
Нонстоп писането на тежки домашни е разрушило много ценности в тези момчета.

ПОМОЩ ЗА МОМЧЕТАТА В ЧУВСТВИТЕЛНИ ЗА ТЯХ ОБЛАСТИ
Препоръчва специални програми по литература. Четенето и театъра да се въведат при момчетата спешно още в детската градина.
Иначе се забелязват много проблеми в способността да разсъждават, да общуват чрез езика.

Отделя доста място за момчета с недостатъчно ангажиран във възпитанието баща
Как се разпознават такива деца:
-   агресивен стил на общуване
-   свръхмъжко поведение и интереси – оръжия, мускули, автомобили
-   силно ограничен поведенчески репертоар – стои, сумти, демонстрира незаитересованост
-   презрително отнощение към жените и малцинствата

не може:
-   да се справя с конфликтите по шеговит или добронамерен начин
-   да разговаря с жени с лекота
-   да изразява благодарност, тъга, да се извинява


Младежите се ужасяват от подигравки.
Ако нямат до себе си подкрепата на баша си, майка си, менторите, то започва да се съмнява в себе си, мъжествеността му е поставена под въпрос. То започва да се прикрива. Най-добрата защита е да се държи грубо, нехайно, агресивно. За него е важно да напада другите пръв. Така се чувства по-сигурен.
Същият ефект се получава и при интересите. Идоли му стват екшън мени с огромно мускули, оръжия, коли.

ПОХВАЛАТА Е ПРОТИВООТРОВА
ДОбре е да я получи от баша си или учителя.

Ако едно момче не знае какво е, какви са му истинските интереси, започва да казва какво не е, т.е. отдръпва се от всичко, което е момичешко – любов, грижовност, помощ, ... литература...

Самочувствието на момчетата е ключът към премахване на много проблеми не само в училище, но и в обществото – расизъм, сексизъм.


още............


малко предистория от книгата:
"1. Първият етап е от раждането до шест години – възрастта, когато момченцето принадлежи най-вече на майка си. Бащата също може да играе много важна роля. В тази възраст целта е да му се даде силна любов и чувство за сигурност, детето да се ‘събуди’ за живота като за приветливо и топло изживяване.
2. Вторият етап обхваща годините от шест до четиринадесет, когато момченцето, движено от свои вътрешни механизми, започва да се учи да бъде мъж и все повече се обръща към баща си в своите интереси и занимания. (Макар че майката продължава да има важно участие, а големият цвят също го зове.)
3. И накрая – годините от четиринадесет до пълното израстване, когато момчето се нуждае от участието на мъже-ментори, за да завърши своето пътешествие до света на възрастните. Целта е да се усвоят умения, отговорности и самоуважение чрез все по-голямо включване в обществото на възрастните.
Тези етапи не означават внезапно или рязко преминаване от единия родител към другия. Най-добрата ситуация е тази, в която и двамата родители са еднакво ангажирани с детето през цялото му детство и юношество.
Бащите на момчета между шест и четиринадесет не трябва да бъдат просто заети работохолици, нито да отсъстват физически и емоционално от семейството. Ако го правят – със сигурност ще навредят на децата си.
Твърде често тийнейджърите излизат навън, в големия свят, но там няма кой да ги поеме и те прекарват младежките си години в някакво опасно междинно състояние. Някои от тях така и не порастват.


Тестостеронът въздейства върху настроението и тонуса – той е повече от хормон на растежа. Няма съмнение, че предизвиква енергично и буйно поведение. Смисълът е, че  тестостеронът влияе върху мозъка и кара момчетата да обръщат повече внимание на йерархията и конкуренцията.


Половите различия в мозъка на още неродено бебе са очевидни в още много ранен етап. Лявото и дясното полукълбо и връзките между тях се развиват по различно от тези при момичетата. При момчето между лявото и дясното полукълбо се образуват по-малко връзки."

Последна редакция: ср, 02 юли 2008, 03:21 от май :)

# 157
  • Мнения: 967
Интересно звучи, ще взема да си купя " Как се възпитават момичета", че май имам нужда!



Лени, как си днес, след като попремина адреналина, като бито куче, нали (поне аз винаги така се чувствам, омаломощена)? Включи се, да не те мислим и да се притесняваме за теб!



# 158
  • Мнения: 4 877
Лени, и аз мине-не мине време надничам дали не си се обадила.  Hug

Днес лети наш'та Миленка.


Момичета, през нощта ще се опитам да дорезюмирам книжката - поне в частта за у-щето.

Забелязах обаче, че идеята за авторитета на мъжа-учител при нас наистина действа. СИнът ми си има любими учителки - обожава класната си + учителката по англ., рисуване, театър, музика ... (защото са всичките готини и имат страхотен подход), но отношението към учителите-мъже по спортовете е коренно различно. Страхотни авторитети. Изключително държи на тяхното одобрение и мнение. С голям кеф тренира тенис. Мечтата му е да влезе в училищния отбор по футбол.
Навсякъде, където имаме треньори -мъже, спортува се без проблем и се запалва бързо. Преди имахме треньорки по плуване. Ами те само крещяха и той като ги чуеше, направо изключваше и никакво внимание не им обръщаше. Пълна игнорация, а те още повече крещяха. Разбира се, че и той никак не напредваше. Сега плува при новия си треньор с кеф.
Също така учителки със страхотен подход към момчетата могат да направят чудеса с тях. Такава е при нас учителката по пиано. Така го е нахъсала и не усеща досада.

Аз също се сетих за мои мъже-учители. Ами, да, бяха по-строги, ама всички много ги уважавахме.

Как е при вас?

РАдмила, в тази книга има много инфо и за момичета - правят се паралели и затова.

Последна редакция: ср, 02 юли 2008, 10:40 от май :)

# 159
  • Мнения: 967
Добре и двете ще ги прочета, забелязвам, че съм малко боса за периода на пубертета, а той чука на вратата ни вече.

За мъже учители да кажа. Нали в Лицея всяка година им сменят учителите. Дъщеря ми досега е имала 2-ма мъже и 2 жени.  Имали са и директор (в БГ) и директорка (АUT). За директорката мога да кажа, че беше невероятен човек. Знаеше имената на всички !!!!!!!!!!!! деца и ги поздравяваше винаги поименно. Направо невероятно! А те, в началното училище бяха повече от 300 - а. Имаха всички страхотен респект от нея. Като излезнеше на двора и започваше да говори нещо нямаше нужда от микрофон, веднага наставаше гробна тишина и всички я слушаха.

# 160
  • Мнения: 4 877
Има още интересни моменти, Особено за мъжките хормони - направо си е и за големи момчета на 30-40 г. Simple Smile))


Добре и двете ще ги прочета, забелязвам, че съм малко боса за периода на пубертета, а той чука на вратата ни вече.

За мъже учители да кажа. Нали в Лицея всяка година им сменят учителите. Дъщеря ми досега е имала 2-ма мъже и 2 жени.  Имали са и директор (в БГ) и директорка (АUT). За директорката мога да кажа, че беше невероятен човек. Знаеше имената на всички !!!!!!!!!!!! деца и ги поздравяваше винаги поименно. Направо невероятно! А те, в началното училище бяха повече от 300 - а. Имаха всички страхотен респект от нея. Като излезнеше на двора и започваше да говори нещо нямаше нужда от микрофон, веднага наставаше гробна тишина и всички я слушаха.




Снощи като се ровех по книгата за момчетата, попаднах на този списък с книги за възпитанието:

"Детето и ние" от Д-р Хаим Гинът, д-р Алис Гинът, д-р Х. Уолас Годард;
- "Подсъзнанието може всичко: за деца от 3 до 12 години. Ръководство за родители и учители" от Джон Кехоу и на изд. Феникс,
- "Трудните въпроси: как да говорим с детето за секс, наркотици, алкохол, развод" на Майкъл Фридман Шпицман, Майкъл Попкин и изд. Слънце, и мноого други...

1. За възраст от раждането до 5г - "Изкуството да бъдеш родител" от д-р Фицху Додсън, пак на Колибри /четем я в момента по настояване на нашия татко:))/.
2. За възраст от 1 до 16г. - ''Как се възпитават момчета", "Как се възпитават момичета" на изд. Колибри.
3. За децата в училищна възраст: - "Ръководство на д-р Спок: годините в училище" на д-р Мартин Стайн, д-р Бенджамин Спок и изд. Хермес
4. За над 10г. - "За всяко момиче, за всяко момче: Книга за съзряването" от Робин Джий и Сюзън Мередит; изд.Фют.
5. За тийнейджърите: - "Момчетата не знаят какво искат" от
Луис Ренисън и на изд. Кръгозор; "Какво става с мен?
Книга за всяко момче" на изд. Фют /би трябвало и двете книги да имат и момичешки варианти ; "Първа любов - всичко за любовта и секса" на Унискорп, и др...


добавям

Детските номера: защо децата хленчат, лъжат, хапят, плюят...
Автор: Джейна Мърфи

Във възрастта между 1 и 3 години децата имат безброй прояви, които на пръв поглед са необясними – те се тръшкат на земята, катерят се по мебелите, играят с храната в чинията си, измислят си въображаеми приятели, а отказват да обръщат внимание на истинските. И какво ли още не… Като една опитна майка, с чувство за хумор и приятелски тон, авторката разкрива на родителите причините за „странното“ поведение на децата и им предлага практични съвети, за да се справят с всяка влудяваща ситуация.


Моля те, кажи "Моля"
Как да научим детето на добри обноски
Автор: Пени Палмано

Авторката поддържа схващането, че няма инструкции за употреба на децата. И все пак обърканите родители се нуждаят от помощ и подкрепа. Пени Палмано им дава точно това: практични съвети от личния си опит. Тя ги напътства не само как да научат своите деца да казват “моля” и “благодаря”, но и как да възпитат самостоятелни и уверени в себе си личности.


Тайната на щастливото детство 10.00 лв.
Автор: Весна Ризова
Книга за общуването и игрите, за щастливите мигове и споделянето, за обичта и ежедневните грижи.


Детето и парите     10.00  лв.

Издател: ИК ТАРА
Автор: Олга Георгиева

Книга за първите уроци за парите, които детето получава от 3-годишна възраст до първи клас. За първите впечатления, първите джобни пари, първите спестявания, първите покупки и първите подаръци



Ако някой е чел нещо, да казва какво си заслужава.

Аз мога да кажа за книгата на д-р Додсън "Изкуството да бъдеш родител", че си заслужава много. Идеята му е да обучаваме децата чрез игри. Играчките са учебниците на децата.

Последна редакция: ср, 02 юли 2008, 12:34 от май :)

# 161
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Здрасти, отбивам се само да честитя на рождениците и на новото попълнение в ПЧМГ!! И бързо оздравяване на болните и подсмърчащите, успех на Лени с Шилер, дано всичко се нареди по най-добрия начин! А на Миленка успешен полет! Може би вече е на път?  Hug

Радето днес е на Банкя на плаж, голяма емоция е от снощи "Отиваме на морето, ще плувам с Маги заедно, ще намерим една мидичка и ще я дадем на мис Танче"  Crazy Laughing

# 162
  • Мнения: 111
Добър ден на всички!

МАЙ, съчувствам ви за проблема със зъбките. Наистина е много неприятно, но няма как. Първо коликите, после зъбките. Не им е лесно и на тях милите. Тежка професия е бебешката.  Laughing
Крис е добре. Не сме ходили до "Пирогов", защото преценихме, че този път е излишно. Детето ни разказа, че първо смукал от шишето, а после изплюл шампоана и омазал всичко наоколо. Но това ни го каза малко преди да го сложим да спи. И все пак цяла нощ ставах да го проверявам дали е добре. А иначе уж не е палав. Много е кротък и послушен, но падне ли, почти винаги се налага да ходим в "Пирогов", за да го зашият, залепят и да му снимат главата. Не знам на какво се дължи, дали на лош късмет или на факта, че е тромав и тежък /много са му тежки костите, но не е дебел/.  
Наскоро пък се беше добрал до сиропа за кашлица, добре че го видях навреме и беше отпил малко количество. Ей такива неща.

РАДМИЛА, не знам къде са отседнали и къде ходят на плаж. Жалко, любопитно ми беше как се чувстват децата и с колко възрастни са.

Къде ли се губят АЛБЕРТА и ЕВЕТО?

# 163
  • Мнения: 4 877
Девойки,
малко по бебешката тема:

- колики почти нямахме, но имахме доста купен Инфакол - от Англия и Гърция ни носеха. За седмица ни беше свършил и малко почувствахме коликите.

- за зъбките даваме хомеопатични Chamomilla vulgaris 9 ch и Arnica Montana 9ch по лекарско предписание. Просто 2 дни нямахме от тях и затова дребчо доста плака. Иначе наистина го облекчават. Тъпото в БГ, че всичко или го няма, или бързо свършва. Яд ме е, че сме толкова малък пазар. Като тръгне мъжът ми да търси нещо за децата, направо си обикаля София - все едно сме 80-те години. А като намерим, изкупуваме всичко, защото са по 2-3 бройки. Дори максимум 2 бройки. Ей такива са ни несгодите с децата.


,,,,,,,,,,,,,,,
Да, и на мен ми направи впечатление, че бая народ ги няма.

,,,,,,,,,,,,,,,,

Маймунка, да разкажеш довечера за морето край Банкя. Simple Smile

А там къде има "море"?  Simple Smile Мама Веси, разкрий тайната.

Последна редакция: ср, 02 юли 2008, 12:00 от май :)

# 164
  • Мнения: 111
Ами и аз не знам къде има море в Банкя, но Ради ще ни светне, нали МАЙМУНКА ХАПВА ШУНКА.  Laughing Иначе има няколко добри външни басейна: срещу конната база между Банкя и Люлин,  новия басейн на база "Здраве"/до тенис-кортовете/ и басейна на "Банкя палас".
Ох, как ми се иска Ради да беше права и да си имахме моренце тук, ама то пък не може всичко: и чист въздух, и минерална вода, и планина, та и море на всичкото отгоре.

МАЙ, и ние ползвахме "инфакол" за коликите и също си го набавихме от Англия. Не мога да си обясня докога българите ще ходим по чужбина, за да си купуваме най-елементарни неща, все едно сме в миналия век!  Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт