Австрия 18 - дочакахме финала на ЕМ

  • 10 441
  • 303
  •   1
Отговори
# 270
 леле, писали сте до 3h  Shocked

аз припадам още в 10.30, а тази нощ за първи път станах да ям в 3.30 и за първи път усещах ритници.Обикновено подритва и почуква през деня, докато съм на бачкане.Днес си донесох в бюрото 2 малки възглавнички,една за кръста и една за дупето Joy,че вчера едвам издържах!! Не ми се мисли как ще е септември месец #Crazy
Някой да е имал проблеми със седенето докато бяхте бременни?
Относно съветите и мненията-добре са дошли!!Добре е човек да има информация, а накрая всеки сам решава.

Аз имам една голяма молба. Кажете ми, моля, няколко магазина за бременни, че имам само два панталона дето ми стават, един къс и един дълъг...а с тоя глад не знам до кога ще стават и тези 2  eat

# 271
  • Мнения: 239
'petia'  Специалиzиран магаzин zа бременни има на Мария Хилфер Щтр. каzва се Мими,, намира се в началото преди Лайнер, а иначе H&M и C&A съЩо имат мода zа бременни с не лоШо качество.

Много ми стана мъчно zа Вили Каzасян и на мен ми беШе много симпатичен.

# 272
  • Мнения: 957
nkolentsova, Влади вече има място в детска градина или само си подала анмелдеформуляра. Това, че съм студентка дали се брои  за място за ясли?

петя, c&a i h&m imat drehi ya bremenni. Аз изкарах бременността с 2 панталона за бременни и няколко по-широки поли и 2 летни рокли и няколко по -широчки т-шърта , които не бяха по принцип за бременни. Дрехите за бременни ги намирам безсрамно скъпи и грозни и им обявих бойкот.

Кога ти е термина за раждане?

Много ми стана мъчно zа Вили Каzасян и на мен ми беШе много симпатичен.

Да, жалко, че хубавите хора ни напускат. Гледах го последно като коментираше мюзик айдъл и в едно детско предаване. Много ми хареса свежото му чувство за хумор и младият му дух.

Последна редакция: вт, 15 юли 2008, 11:37 от fat.wombat

# 273
  • Мнения: 0
леле колко сте активни всички, а и колко сте много.....  Grinning
петя, и аз съм като теб, че дори и по зле, стане ли 22 часа и съм мъртвец....
а относно дрехите за бременни установих, че в h&m на Мария Хилфер като че ли има най-голям избор
fat.wombat, разбирам че и ти още учиш..... как е с бебок на ръце, имаш ли някакъв шанс да се добереш до учебниците или просто си правя аз илюзиите че е възможно?  Thinking

# 274
  • Мнения: 106
Fat.wombat имаме вече място,иначе защо ще се мъча надълго и нашироко да пиша тук как става Naughty
Това с формулярите, само връщат хора,трябва да се ходи до сервисщелето,даже и сега си спомням и онлайн се бях мелднала, а те въобще не го бяха получили.Това , че си студентка ти помага да ви намерят място ,нали и мъжът ти е беруфщетиг.Познавам майка,която се води самотна,студенка,също е получила място.

бременелките , можете да си купите дрехи и от онлайн шопа на h&m и c&a(казаха че скоро ще има), където понякога са на промоции.

Вижте какъв сладък магазин откриха до нас http://www.perlendesign.net/bildergalerie_glasperlen.html !!!

Patenze следиш ли развръзката на децата от Холандия?

Ето един интересен линк за сводното време с деца,също и за рожденните дни http://www.mamilade.at/ Вие знаете ли някои друг интересен подобен?

# 275
  • Мнения: 957
ivet13, аз имам да дописвам дисертация. Със писането и спрях след като забременях. Тогава само зародиши ми бяха в главата и четях из интернет бебешки сайтове. Сега след като се роди синът ми, отново не мога да помисля за четене. Трудно бебе, недоспиване, няма време за нищо. От 15 септември ще го давам на тагесмутер. Дано му хареса и успее да се интегрира, че да взема и аз да завърша. Плащам от миналия семестър такса в унито без реално да правя нещо.  А имам да напиша още 40/50 страници и 2 изпита, единият от които ми е по темата на доктората. Дано не ми мине котка път Mr. Green

nkolentsova,  то какво се води,  крипе ли?
За колко време ти дават отговор?
Като подадеш молба за кога ти дават място- от септември ли? Мисълта ми е , ако подам сега през септември чак за  другия септември ли евентуално мога да получа място или може и по-рано. На мен честно казано идеята тагесмутър не ми допада чак толкова. От една страна по-малко деца бетройват, от друга за мен тагесмутърките са си лели-пролетки, а на мен не ми се иска детето ми да ходи при такива. По ми се нрави мисълта, че с него се занимава дипломиран персонал. Ако щете го наречете снобизъм ама аз съм привърженик на "кастовото разделение" Joy

Последна редакция: вт, 15 юли 2008, 13:22 от fat.wombat

# 276
  • Мнения: 957
nkolentsova,  то какво се води,  крипе ли?
За колко време ти дават отговор?
Като подадеш молба за кога ти дават място- от септември ли? Мисълта ми е , ако подам сега през септември чак за  другия септември ли евентуално мога да получа място или може и по-рано. На мен честно казано идеята тагесмутър не ми допада чак толкова. От една страна по-малко деца бетройват, от друга за мен тагесмутърките са си лели-пролетки, а на мен не ми се иска детето ми да ходи при такива. По ми се нрави мисълта, че с него се занимава дипломиран персонал. Ако щете го наречете снобизъм ама аз съм привърженик на "кастовото разделение" Joy

# 277
хахаха Joy това с кастовото разделение ми хареса.
От времето ли от какво нещо ми става лошо и кръвното ми пада,та избягах от работа и смятам да полегна малко.Ми то не е нормално средата на Юли да е такъв студ!! През два дни температурите падат и се качват с 12 градуса...Не ми понасяяя Sick.Ако и утре ми е такова отивам за болничен,няма да се правя на герой.
wombat термина ми е 1.12. и последния месец работа за мен е септември.Та ако сега имам проблеми със седенето не ми се мисли какво ме чака тогава...трябва ми стратегия:).А пък не искам и по-рано да си оставам вкъщи,че ще полудея.И без това вече съм леко мръднала на тема бременност,изчетох всичко, до което се докопах. Дано ми мине!

# 278
  • Мнения: 957
ааа, едва ли ще ти мине. После ще четеш за първия месец на бебето, втория, третия итн. Mr. Green

# 279
  • Мнения: 3
wombat, все едно си описала моя живот. и аз съм на твоето положение-довършвам си дисертацията. След като забременях всичко вървеше мн бавно.алекс също беше/е труден със спането-мн често се събужда. Бях като зомби.А и тези хормони –имам чувството,че нищо не е останало от паметта ми.сега пък и се преместихме, и всичко отначало. Затова записах алекс на детска от октомври-в началото само до обяд. Обиколих повечето квартални детски, и на края се спрях на една. Пък ще видим как ще потръгнат нещата на есен.

# 280
  • Мнения: 153
Да се запиша, докато малкото спи
Лятото май си отива, преди да е дошло  Thinking
За статистиката да кажа за градините - подадох като самотна, работеща и учеща майка и ми отказаха  Naughty Добре, че не им се надявах много. Ходих на място и казаха, че бил много малък, по-големите били с предимство. Но и на мен идеята ми беше да го водя за по 3 часа само да си играе.
Дрехи за бременни и аз съм купувала от HM не всички филиали имат и eduscho имаха наскоро, много съм доволна от тях, носих ги и след като родих.
Да напиша какво каза зъболекаря за флуора - детето трябва да го получава от някъде - най често това става чрез солта или минерална вода. Първо ме попита с каква сол готвя, казах че за него е без грам сол и вода не пие. Щом кърмя значи получава от мен, но не много. Пастите за зъби също имат, децата ги гълтат, защото са им вкусни, но за сега му е рано за паста. Като цяло флуорните таблетки не са лоши, ако детето от никъде другаде не получава. За миенето на зъби - рано било да се настоява, задължително е да се мият чак като започнат да ядат сладко. Това беше
Чао за сега Hug

# 281
  • Мнения: 339
Ани ами то и кашите и пюретата са сладки това брои ли се newsm78  А Ако пие минерална вода и се готви с умерено количество сол достатъчно ли е за да си набавя нужния флуор ?

Дрехи за бременни има и в Бейби Валц в газометар , но там са доста по скъпи от НиМ , но белиото за кърмачки става. а в Ню Йоркър имат анцузи и блузи които също стават за бременни.

ХОРА ПОМОЩ препоръчайте ми памперс гащи който да не са на памперс , че го закъсахме Praynig

# 282
  • Мнения: 153
Роси, тя каза като се започне със Süssigkeiten, та плодовата захар не е в това число. Трябва да погледнеш на минералната вода пише дали има флуор, някой нямат изобщо. Ти все пак и кърмиш, незнам  newsm78. Аз ще му давам по малко от предписаното, т.е. през ден по една таблетка, докато започне да пие вода и да му готвя със сол. За пампите не мога да помогна  Hug

# 283
  • Мнения: 11
Здравейте мами, ще пиша какво знам и аз за детските градини.
 За държавните, кандидатстването е по принцип в годината, в която ще тръгне детето на градина от 01.01 до 28.02 в http://www.wien.gv.at/bildung/kindergarten/anmeldung.html , до края на март идва отговор. Има две възможности за започване от април или септември. След това се ходи в градината да се потвърди записването. 2-3 месеца преди започването има  Elternabend и там се уточнява с учителката кога точно ще започне детето, като те понеже не искат стрес препоръчват да има по едно ново дете на седмица за да му обърнат внимание и са най-доволни ако има желаещи за ноември, декември, вместо всички деца септември.
 За частните кандидатстването е колкото може по-рано на място, защото свършват местата (по-добре поне 1 година предварително).  Започването е от септември и понеже там гонят приходи, искат и детето ведната да тръгне. Някъде пазят мястото срещу 70 евро на месец, но за кратко.
 Това важи повече за децата до 3 години, защото за тях няма достатъчно места.

# 284
  • Мнения: 343


ХОРА ПОМОЩ препоръчайте ми памперс гащи който да не са на памперс , че го закъсахме Praynig


 на  müller са супер, 22 парчета за 6 евро.

Общи условия

Активация на акаунт