Я сега кажете - влязъл прилеп у дома,

  • 26 468
  • 82
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25 600
В нас има много мравки  и това адски много ме притеснява. Какво значи ?

Че обичате да ядете в леглото. Мама не ти ли беше забранила, а?  Naughty Mr. Green

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Никога не ям в леглото  Rolling Eyes друго значи

# 17
  • Мнения: 335
Бях веднъж в една панелка нагости.
В банята налетях на гълъб в прединфарктно състояние.
Беше паднал от покрива в шахтата, обща за всички, подредени един над друг апартаменти.
Действието се развива на 4-и етаж, при положение, че има още няколко етажа над него.

Домакините казаха, че не било за първи път. В тези шахти, освен гълъби, хвърчали надолу и доста боклуци от горните съседи. В този смисъл гълъбът беше късметлия, че се беше добрал до там невредим.

Хипнотизирах го, хванах го и го оставих на прозореца в кухнята, за да си ходи откъдето е дошъл.
И в този смисъл гълъбът беше късметлия.


# 18
  • Мнения: 25 600
Никога не ям в леглото  Rolling Eyes друго значи

Значи ядеш на компютъра.  Mr. Green
Пу, не те е срам!  Joy

# 19
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Никога не ям в леглото  Rolling Eyes друго значи
На суша е.
А прилепът е на късмет. Не четете ли класиците? Йордан Йовков?  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 742
Баба каза- годеж в къщата, в която е влязъл.

# 21
  • Мнения: 2 448
И у нас е влизал прилеп на старото място където живеех тогава и нито годеж стана, нито късмет.

Ако трябва да гадая по събитията след това, по скоро лошо предзнаменование.

Но в интерес на истината освен, че ми изкара акъла тогава, не мисля, че има някакво мистично влияние.

# 22
  • Мнения: 6 417
Прилепът мъжки ли е или женски?   smile3506

# 23
  • Мнения: 1 212
В нас има много мравки  и това адски много ме притеснява. Какво значи ?

Най-вероятно живееш в къща и скоро не си пръскала с Bio Kill  Wink

# 24
  • София
  • Мнения: 6 797
Веднъж ми се случи, бях бременна с щерката, аз лично се израдвах много, малко, сладко прилепче. Нищо лошо не се случи след това, родих си прекрасно детенце, след това второ...за мен лично е "на добро"... Laughing

# 25
  • Мнения: 505
Това значи, че приятелката ти вероятно живее близо до свърталище на прилепи. Преди години живеехме в Зона Б18, срещу канала, където живееха прилепи. Два пъти влизаше прилеп у нас, и за мое нещастие, бях ужасена. и двата пъти бях бременна...Брррр .....Е, нищо лошо не ни се е случило, освен ужасът, който изпитах...  А и мъжът ми поработи малко повече - гонеше прилепа зад пердетата известно време ...  Joy Сега като се сетя, е смешно .

# 26
  • Мнения: 2 792
 Едно лято цели седем прилепа бяха влезли в нас, през широко отворените прозорци,  нищо особено не се случи от тогава, все тривиални неща.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 105
И у нас редовно влизат. Последния път намерих един умрял в коридора, а преди една-две вечери разбрах и причината - котката. Нагледно видяхме как си хвана един, защото седяхме на балкона. Успяхме да й го измъкнеме от лапите и да го пуснеме. Беше леко ошашавен ама се надявам да оцелее. Интересно беше!

# 28
  • Мнения: 1 533
Бъзикате се вие, но на мен един прилеп ми изкара акъла преди доста години. Късно през нощта, балконската врата отворена, тънко перде пази от нощен добитък. седя си аз на компютъра и изведнъж пердето се издува, сякаш някой влиза отвън. Което е малко невъзможно като за 7-ми етаж. На пода тупна стар, тристагодишен прилеп, освести се и взе да лети из стаята като военен хеликоптер. Огласих квартала с писъци, в тъмния отсрещен блок светнаха поне десет прозореца, а аз се изнесох в единствената друга стая на панелката - кухнята, където спах седнала на един стол.

На другия ден викам един приятел да огледа района. Не можахме да го открием и реших че е отлетял още през нощта. по някое време тръгнах да си обувам кецовете и го намирам свит в едната обувка, спи като пор. Излязох навън и го оставих в едни храсти, но ми изкара акъла това животно. Не знам дали е на късмет, но година след това се омъжих повторно. Рано е да се каже дали е на късмет.

# 29
  • Мнения: 184
Втори ден упорито се опитвам да си спомня в коя книга двама влюбени установиха, че в един и същи ден са влезли прилепи в домовете им (още преди да се познават).

Общи условия

Активация на акаунт