Я сега кажете - влязъл прилеп у дома,

  • 26 504
  • 82
  •   1
Отговори
# 60
  • Sf
  • Мнения: 808
врабче в комина
през лятото
стигна до кюнците на печката
извадихме го цялото в сажди
сърчицето му препуска, ще се пръсне
пуснахме го навън Simple Smile

# 61
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
В къщи също беше влязъл прилеп миналата година.Имаме рутър и сигналът го е привлякъл -аз с това си го обяснявам.
Само че като незнаех поверието и го изхвърлих навън.Затова се наричал прилеп,защото прилепя парите.На хубаво било да си носиш изсушено крилце от прилеп в портфейла,за да е винаги пълен с пари.Това ми го каза майка ми. Peace

# 62
  • Мнения: 2 631
Абе, хора, вие къде живеете?!
Винаги съм си мислела, че прилепите са създания, които се въдят по пещерите... Или аз съм в грешка  Thinking

Ти си в грешка!  Mr. Green
Живея в панелен блок, прозорците на повечето ни стаи се падат на чупката на блока... Отзад има игрище... Ела да видиш какво става като почне да се смрачава лятото.... Почват да летят в големи кръгове докато стане тъмно..... Поне 20-30 са!!!  Crazy
След това става много тъмно и не мога да видя какво се случва  Joy

# 63
  • Мнения: 712
Ужас!!! Симпатични животинки са, ама все си мисля, че не им е мястото в градовете Sad
Такова животно не ми е влизало в къщата, до момента сме се отчитали само с врабци и лястовици. Гледам да ги хвана преди котката и да ги пусна. Щото последния път когато той (котаракът, имам предвид) ни изпревари, се наложи да разглобяваме цяла стена със секции, щото дзверът се шмугна отзад. заедно с плячката - сакън, да не му я вземем. И щото беше дебел, а мястото - тясно, заседна и ни напред, ни назад  Confused С една дума, за нас врабците не са на късмет, само допълнителна работа ни отварят.

# 64
  • Мнения: 1 492
Уф, снощи гледах по дискавъри за прилепите - вампири. Три прилепа си хапваха от спящ човек и той не ги усеща, защото изпускат упойващо вещество, докато си се хранят спокойно. Бррр.
Хич не са ми симпатични.

# 65
  • Мнения: 4 586
Много интересно, какво привлича даден потребител да ръгне в средата на Клюкарника и да пише в тема, в която последно е писано преди година.
Няма нищо нередно, странно е. Както например съм виждар див заек
да бяга право към ловеца, а той стои втрещен.
Иначе за прилепчетата знам. Защитени са от закона и не носете крилце от прилеп в портофейла си, ами работете.
Няма начин едно прилепче да различи скали и пещери от панелка. Има противоземетръсни ниши между входовете, има нисък таван с отвори.
Надвечер прозорците на панелките светват, нощни пеперуди се насочват към стъклата, комари към мрежите против комари, настъпва удобно време за хранене на прилепите. Такова струпване на насекоми сред природата няма. Защо да го пропуснат? Е, дават жертви. Котараци ги ловят, случва се да влетят в стая с отворен прозорец или врата. Ние сме завзели ареала на животните, не те - нашия.

# 66
  • София
  • Мнения: 7 209
Не успях да изчета всичко.
Писаха ли вече, че прилепите са защитени животинки, и има организации, които се занимават с това да помагат на прилепи?
Позната на моя колежка така отглеждаше едно събудено прилепче (спяли през някаква чст от годината и ако се събудят - умират) у дома си.
Много симпатично същество.
И стига с тези предзнаменования.

# 67
  • Мнения: 4 586
"В Обединеното кралство всички прилепи са защитени със Законите за дивата природа и природата и при най-малкото обезпокояване на прилепа или на мястото, където той спи, може да последва солидна глоба."
Това да го знаете, ако ще емигрирате нататък.

# 68
  • София
  • Мнения: 7 209
http://www.encyclopedia.bg/enc1/demo/pril/200063.html

И тук е защитен!
Ама няма глоби за жалост.

# 69
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 255
Преди години на нашия таван се беше настанил един
прилеп и все ме стряскаше. Опасявах се да не се удари
в мен. После се сетих, че няма начин да стане. Симпатяга.

Няма нищо нередно, странно е. Както например съм виждар див заек
да бяга право към ловеца, а той стои втрещен.

Това е бил заек плашилище  Joy

Ние сме завзели ареала на животните, не те - нашия.

Вълчо,  smile3501

# 70
  • Мнения: 44
Аз съм на 8 последен етаж и имам хубав изглед. Гледката ми включва и тук споменаваните прилепчета. На свечеряване започват да се появяват и да си ловят насекомки всякакви. Да ви кажа, много им се радвам докато ги гледам как си хвърчат.
Вълкът е прав с написаното за тях.

А иначе у нас засега само гълъби са влизали. Последно мъжа ми така си е разговарял с един гълъб, влезнал у дома и кротнал се в антрето. Изсрал се и после по обратния път се върнал и отлетял. Ха ха... смяла съм се като ми е разправял как го е чакал да отлети.

# 71
  • София
  • Мнения: 7 938
В селото където се е родила майка ми убиването на прилепи и смокове е забранена по родова традиция (не само в нейния род ами в цялото село).
Даже и котките явно са научили това и не позират много с техните ловни способности, ама си спомням веднъж, че вуйчо ми прогони една котка щото я беше уловил да яде прилеп (не че тя се впечатли много де).

# 72
  • Мнения: 4 586
Тотемите на племето.
В нашето село са селските лястовици. На децата се казва, че ако пипат в гнездото, езикът им ще стане пъстър. А ако убият лястовица, ще умре майка им.

# 73
  • Мнения: 776
За мен лично влизането на прилеп носи щастие-
Когато майка ми е била бременна с мен в 8-9-ти месец, през нощта в стаята е влязъл прилеп. Баща ми е събудил майка ми , да я предупреди, че ще се опита лекичко да подплаши прилепа към отворения прозорец, за да може животинчето да отлети по живо по здраво. Майка ми , обаче, която по принцип е ужасно страхлива, започнала да пищи с пълен глас. Излишно е да казвам, че животинчето е отлетяло, по-ужасено и от майка ми  Joy

Родила съм се с миниатюрно изображение на прилеп на лакътя, което ми стои и до ден днешен. Тъмнокафяво е , но е с идеална форма на прилеп, та за мен това е късмет.

Предупреждавам, че ако се опитате да прогоните прилеп, в уплахата си издават страшно пронизителни писъци, но това не означава, че ще ви направят нещо, означава че се страхуват, проявете милост и не ги убивайте, те са полезни! Peace

# 74
  • Мнения: 18
И у нас е влизъл - миналата година по това време. Отврат, много се изплаших, като го видях да лети като някакъв Карлсон около лампата. Разпищях се като безумна Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт