хеликобактер пилори

  • 64 276
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 898
КОрекция : етиологията на гореупоменатите заболявания важи донякъде и за гастрит и дуоденит . Пъ
Други причини : злоупотреба с алкохол , преяждане ;

Не бъди толкова наежена ,*Ванина* .

Явно мие много хубаво името че го споменаваш във всеки пост.

# 16
Здравейте, днес ми взимаха кръв, за да видят дали имам хеликобактер, но забравих да попитам след колко дни излизат резултатите. Някой знае ли?

Мерси

# 17
  • Мнения: 4
zdr otkriha mi taia bakteria i na men ...minah le4enie s dva antibiotika i prodaljavam da pia helicid...no se obajdat bolki v stomaha oshte tova normalno li e..molia vi kajete mi i kakvi sa simptomite na samta bakteria...

# 18
  • Мнения: 4
zdr otkriha mi taia bakteria i na men ...minah le4enie s dva antibiotika i prodaljavam da pia helicid...no se obajdat bolki v stomaha oshte tova normalno li e..molia vi kajete mi i kakvi sa simptomite na samta bakteria...
zdr na men mi izlizoha na drygia den.... i za jalost biaha polojitelno..uspeh dano vsi4ko da bade normalno pri teb

# 19
  • Мнения: 64
Ох това и аз го имах. Изписаха ми ми Дуамокс, Клацид и един инхибитор на протонната помпа Нексиум, вторият път го заместиха с Лансопрол . Ефект има р но по необясними за мен причини, гадната бактерия се появява понякога отново. На мелично за последните 4 години ми се появи 2 пъти.
А и не мога да се отърва от подут стомах.  Sad

# 20
Благодаря за отговора.
Има ли и други сблъска ли се с тази бактерия?Какви симптоми имахте?
Аз още не съм ги лекувала.Предния път след няколко дни се почуствах по добре и не отидох повече на доктор.Но сега отново пак ми е така и утре сматам да отида да ми изпишат антибиотиците и да започна да ги пия.
Притеснява ме това,че всички ми казват ,че само временно ще се оттърва от тази бактерия.След време пак щяла да се появи.Даже едния гастроентеролог ми каза ,че няма смисъл да ги лекувам,повечето хора ги имали newsm78
zdraveite na men sqshto skoro mi otkriha H pilori v momenta ioa antibiotici dva vida v udarna doza sled 10 dni na kursa na lechenie shet pravia  fekaleo izsledvane za da vidim dali sa izcheznali, no pak  moia doktor mi obiasni che sa dosta opasni i ne triabva da stoiat v stomaha tai kato  te prechiniavat iazvi na stomaha te sa kato svrqdelcheta i dalvaiat navqtre na men mi otkriha che imam tezi bakterii chrez biopsia i sa mi naranili cialia stomah imam dosta erozii v sledstvie na bakteriata  zatova  ne se bavete ami provedete kurs na lechenie  s uvajenie slaviana

# 21
  • Мнения: 100
Преди около 7 години за първи път се появиха проблемите ми със стомаха, беше ми открит хеликобактер пилори, след съответния курс на лечение с антибиотици и De Noll нещата отшумяха, след около година всичко се повтори. По съвет на лекаря ми  няколко пъти веднъж годишно пих само De Noll за периодично изчистване на бактерията. От около 3 год. успявам да контролирам положението само с Цитросепт. Това е моя опит, и за сега нямам проблеми, просто тогава ми писна да пия лекарства и да ме убеждават, че цял живот ще съм така, бях се лишила от много храни, кафето и какво ли не, не пушех. Сега си позволявам почти всичко, но всеки ден си изпивам горчилката.

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
и аз имам проблем с хеликобактер пилори и хипертрофичен ,хиперациден гастро-дуоденит.
пила съм АБ,но при мен не помогнаха особено.
разбрах,че единственият сигурен начин да се "види" какво става в стомаха е гастроскопията-неприятно е,но е сравнително достоверно изследване.аз съм си правила и каша с рентген,но не беше чак толкова ясна картината.
а специално за Хеликобактер пилори-кръвният тест е само ориентир,само с фиброгастроскопия можело да се докаже има такава бактерия или не и ако има в какво количество е.

# 23
Още през 1999 лекувахме със съпругът ми -аз гастрит ,а той язва на дванадeсетопръстника.Съпругът ми е лекар.От Австрия поръча ХЕЛИКОЦИН. И двамата се оправихме.Тогава в БГ не бяха и чували за лекарството.Ако в аптеката ви дават заместител - не го взимайте.Предлагат нещо с подобно наименование за около 4-5 лв, но няма ефет , а е с много странични явения.Взимаите само ХЕЛИКОЦИН.Австрийско е.

# 24
  • Мнения: 4 393
Още през 1999 лекувахме със съпругът ми -аз гастрит ,а той язва на дванадeсетопръстника.Съпругът ми е лекар.От Австрия поръча ХЕЛИКОЦИН. И двамата се оправихме.Тогава в БГ не бяха и чували за лекарството.Ако в аптеката ви дават заместител - не го взимайте.Предлагат нещо с подобно наименование за около 4-5 лв, но няма ефет , а е с много странични явения.Взимаите само ХЕЛИКОЦИН.Австрийско е.


Какъв беше курсът на лечение?
Аз пих в продължение на една седмица клацид и оспамокс, сега един месец трябва да пия (две седмици минаха) Нексиум и Де Нол, но нещо пак започна да ме боли от два-три дни, а болките бюха отшумели...дали да продължа изписания курс на лечение или още сега да отида пак на лекар?

Общи условия

Активация на акаунт