Педиатри за изключително кърмене и късно захранване

  • 110 680
  • 253
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 21
И аз да попитам,
добър педиатър в 7,8 или 24 поликлиника Simple Smile!

# 181
  • Мнения: 502
А каква точно е целта на този списък с лекари, подкрепящи късното захранване? Ако не искаш да си захранваш детето по старата изпитана схема, в нета има достатъчно инфо кога да му дадеш храна, различна от мляко. Нужно ли е лекарят да препоръчва късно захранване, за да бъде добър лекар?

Много едностранчива ми се струва тази мода на късното захранване. Лично моето мнение е, че, както всяко ново нещо, и това е нож с две остриета.
Когато родих дъщеря ми,тогавашния ни педиатър каза да и давам сок от втория месец.Не го направих,но всички мои познати даваха.Все пак когато детето навърши три месеца,гледайки какво правят другите,и аз дадох сок и плодово пюре.Сега малката е алергична към някои храни,а е само на три години.Затова се препоръчва късно захранване,аз тогава нямах нет,много майки и до днес нямат и разчитат на съветите на педиатрите.Затова е и тази тема. Grinning

# 182
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
Препоръчвам,
д-р Красимир Йорданов, "САНА" ООД, в сградата на Студентска поликлиника, София
тел. 0889554357

Преди години, когато записвах при него големия син, беше за ранно захранване (3м) по старата схема.
Сега останах приятно изненадана, че агитира изключително кърмене до 5-6м... И захранване най-рано след 5 навършени месеца  Hug
Браво!
Работи също много внимателно, не изписва антибиотици за щяло-нещяло...

За повече информация, можете да ми пишете на лични.
Лек ден!

# 183
  • Мнения: 92
Дъщеря ми е на две годинки вече.Рано я захраних и не съм имала никакви проблеми.Синът ми, който е вече на 20 години, също захраних рано.Да е жив и здрав, но също никакви проблеми.Относно педиатър, препоръчвам д-р Йосифов.Много съм доволна от него.Прави посещенията си по домовете.Ако има някакъв проблем, отговаря по всяко време на денонощието.Ако някой прояви интерес може да ми пиша на лични.Ще дам телефон и повече подробности.

# 184
  • Мнения: 49
и аз съм захранила дъщеря  ми рано на 2 м.и половина със сок от ябълка и морков и сега си хапва всичко без отказ,като се има предвид ,че съм Я КЪРМИЛА 1г. и 3м.доволна съм че педиатърката ми е за ранното захранване. Simple Smile

# 185
  • Мнения: 1 081
МОМИЧЕТААААА, темата не е за кой кога захранил и на кого детето му здраво ли е, че е пило на 2 месеца сок!!! Четете, моля ви се, преди да пишете словоизлиянията си! Та от 10 изписани страници, едва ли има повече от 2 страници с координати за ПЕДИАТРИ ЗА ИЗКЛЮЧИТЕЛНО КЪРМЕНЕ И КЪСНО ЗАХРАНВАНЕ Тук хората четат, за да си намерят педиатър, а не да ги убеждавате, че децата, захранени на 2 месеца, растат здрави!!!

Моля модераторите да поразчистят темата, ако счетат за необходимо. Благодаря!

# 186
  • Мнения: 96
Предстои ни да си ангажираме педиатър. Ще съм благодарна да ми дадете идея колко струва посещение вкъщи на частен лекар? Peace

# 187
  • Мнения: 92
Нашият педиатър ни вземаше 60 лв. на месец като ни посещаваше веднъж в седмицата.Ако имаше проблем и трябва да дойде пак не съм плащала допълнително.Беше един вид като абонамент.Бях много доволна от него.В тази цена се включват и имуизациите.

# 188
  • Мнения: 700
Доволна съм от д-р Стефка Тишкова от Велико Търново, работи в Поликлиниката на 1 Етаж тел. 660252. Тя е джи-пи с друга специалност, но е наясно много и сдетски  болести и захранване. Когато разбра че захранвам сина си след 6 месец много се зарадваи ме подкрепяше. Няколко пъти на прегледи ми споменаваше , че е страхотно  че съм го захранила късно и му личи.

За втория ми син - имахме много стомашно-чревни проблеми. Други на нейно място отдавна да са настояли да го захраня. Тя до последно държеше на кърмата и така проблемите се решиха и добре че не захраних. Пробвахме различни варианти с нея. Много компетентна и сърцат човек. Сега съм далече от Търново и най ми е мъчно за нея. Благославям я!  bouquet

# 189
# 190
И аз да се включа по темата. Нашият педиатьр се казва Маринова. Ами тя не че не е по кьрменето,но като имах проблем с гьрдите си веднага ми препорьча адаптирано мляко....И не мога да кажа че е особено заинтересована жената. Дали защото е JP не знам?
 

# 191
  • Мнения: 4
Здравейте, мили майки. Можете ли да ми напишете актуални координати на д-р Даскалова, която преди е работила в МЦ "Детско здраве"? Интересуват ме работното й време и някакъв тел. за връзка. Благодаря сърдечно   Grinning

# 192
  • Мнения: 77
За гр. Пловдив, д-р Стефан Пепеланов. Страхотен професионалист е и е в крак с новостите. Не дава лекарства с лека ръка. Подкрепя късното захранване. Казва, че поне до 6-ти месец бебето няма нужда от нищо друго освен кърма. Не те претупва, колкото и да е зает и винаги подробно се интересува от състоянието на твоето дете. Прави и посещения по домовете. Има подход и е много внимателен.

Тел. 0888 540217/ 032664958
адрес : ул. " Родопи " 16
работно време от понеделник до петък - 9-12ч. и 15-18ч. събота - 9-12ч.

# 193
Здравейте! Нова съм във форума и се надявам някой да ме забележи Simple Smile Чакам своето бебче на 01.06.2008г. и ми предстои да избера педиатър. Може ли да ми препоръчате някой който да работи със Здравната каса и да приема в района на ж.к. Възраждане, гр. Варна. Например в МЦ "Младост" или "Санита"?

# 194
  • Мнения: 4 406
за Русе- д-р Галина Дюлгерова. още на първото посещение у дома, се осведоми дали имам кърма и направо ми заповяда с добър тон да кърмя поне 6 месеца. много ми хареса, че веднага препоръча да изхвърля шишето с подсладена вода, което бях приготвила, нали уж помага при жълтеничката.

Общи условия

Активация на акаунт