Педиатри за изключително кърмене и късно захранване

  • 110 494
  • 253
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 051
Хайде най-после да ги съберем на едно място.
Който е доволен от педиатъра (джипито) си - да оставя координати.
Което и да е населеното им място, нека се знаят имената на тези лекари.
Надявам се списъка да расте полека-лека. Grinning
Аз нямам засега с кого да се похваля, но имам някаква надежда това да стане до края на месеца и ще споделя своевеременно.

------------------------------------------------------------------------------------

Това е справочна тема за педиатри, подкрепящи изключително кърмене и захранване след навършени 4-6 месеца. Моля, ако сте доволни от такъв педиатър, напишете името му тук.

Ако търсите такъв педиатър, питайте в тази тема.

Последна редакция: пт, 01 дек 2006, 07:45 от Бу

# 1
  • Мнения: 8 464
Включвам се веднага!Доктор Мариана Стоименова-педиатър и хомеопат.Не е джипи и не записва,ходим на частен прием.Много мила и симпатична,както и компетентна.Работи в Медицинска Академия и в мед.център Детско здраве.Подкрепя късното захранване!Телефон:0888268415.

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
За майките от Плевен - д-р Максим Йонов.Работи в отеделението по неонатология на Университетската болница и има и специалност педиатрия.Не бих казала, че е твърдо за захранването след 6 месеца, но въпреки това определено е най-добрият и внимателен лекар, който познавам.
Пише и тук във форумите - ако имате нужда, дава консултации, когато има време.

# 3
  • Мнения: 542
Д-р Субев, София, ул."Ив.АсенІІ"52, 0888538055
Изключително начетен и внимателен педиатър и неонатолог. Препоръчва кърменето, но следи и редовно бебетата за правилно захранване.

# 4
  • Мнения: 3 550
д-р Илвана Поповска от 3-ти ДКЦ на ул. Искър в отсечката между ул. Г.Бенковски и ул. Будапеща (близо е до ул. Раковски). Постоянно чете и се усъвършенства. Млада е. Работи със Здравната каса. Поддържа късното захранване. Колкото до изключителното кърмене, не знам - в началото ми препоръча вода със захар с цел лечение на жълтеницата и премахване на нощното хранене. 0889/43 46 03, сл.981 87 47

# 5
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 742
Д-р Диана Полендакова, гр. Велико Търново в Детската консултация на ул.Велики Преслав /до аптека Асклепий 1/.
На нас ни даде благословията си за късното захранване /доста добре като за град, малък като нашия/. Относно изключителното кърмене до 6 месеца - незнам все още.

# 6
  • Мнения: 124
Д-р Груева, София, Люлин 6, ул. Добринова скала (не знам името на медицинския център, намира се до голям шивашки цех).
Млада е, много любезна винаги, внимателна с бебока. Работи със ЗК. Не препоръчва даването на вода, захранване чак след 6-ти месец ако бебчето е само на кърма. За лечение на жълтеницата, която имахме до скоро - само кърма , никакви подсладени води, никакво спиране на кърменето.

# 7
  • Мнения: 3 379
д-р Абаджиева, Педиатрия на Втора градска болница, алерголог и педиатър. Поддържа късното захранване, дългото кърмене, пазенето на бебето от опасни храни... Изключителен педиатър според мен.

# 8
  • Мнения: 473
Д-р Груева, София, Люлин 6, ул. Добринова скала (не знам името на медицинския център, намира се до голям шивашки цех).
Съжалявам,но няма да споделя мнението ти относно д-р Груева. Не искам да предизвикам конфронтация, но нали знаеш - медалът има винаги две страни.
Аз бях при д-р Груева първите 6 м. и  след това я смених. Препоръча ми даване на вода със захар, захранване със сокчета на 3 месеца, пюре и т.н.Аз разбира се не ги следвах но и не й казвах. Но вече когато ми каза да давам жълтък на 5 м. реших че не мога да я лъжа повече и й казах че не съм дала - тя едва ли не ми се накара че не можело така. Не ми даде направления за ортопед и т.н.
Изказвам опита ми с нея.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Д-р Людмила Захова, педиатър, GP, Варна, Хр. Попович 12, ет.1, тел. 618846
Препоръчва дългото кърмене (и над 1 г.), късното захранване, съобразява се със спецификата на всяко бебе, препоръчва здравословното хранене, преопоръките на СЗО и т.н.
.

# 10
  • Мнения: 182
Д-Р Жени Велинова София жк. Обеля-2 бл.212 вх.Г ет.1. Много добър педиатър. Специалист в детски болести.

# 11
  • Мнения: 280
гр.Своге, д-р Анелия Анастасова - Георгиева, моб.тел. 0888363737
Много добър педиатър.

# 12
  • Мнения: 2 784
Д-р Ружа Панчева,м.ц.Юг,зад ВИНС.Насърчава кърменето поне до годинката и късното захранване. Ама си кажете,че искате да захранвате след 6 месец,иначе ще кара по б.г. схемата.

# 13
  • Мнения: 1 896
Във Варна д-р Стамен Кирязов, частна практика на ул. Ген. Столипин до Окръжна болница. Когато отидохме за пръв път при него, детето ми беше с диария от даване на сокове в третия месец и той ми каза, че бебо се нуждае от сокове и вода толкова, колкото пчелата се нуждае от пържола.  Simple Smile
Подкрепя изключителното кърмене на поискване до 6 месеца и не дава лекарства с лека ръка.

# 14
  • Мнения: 5 228
Д-р Бойка Иванова - 17-та поликлиника; по отношение на кърменето - напълно ме подкрепяше и съветваше при всеки проблем още от родилния дом; изцяло за естественото хранене; по отношение на захранването - след като й казах, че искам да захранвам по-късно, ме е подкрепяла и съветвала, но първоначално се опита да ми обяснява за соковете и пюретата от третия месец; изключителен подход и загриженост към децата.

# 15
  • Варна
  • Мнения: 632
Във Варна д-р Стамен Кирязов, частна практика на ул. Ген. Столипин до Окръжна болница. Когато отидохме за пръв път при него, детето ми беше с диария от даване на сокове в третия месец и той ми каза, че бебо се нуждае от сокове и вода толкова, колкото пчелата се нуждае от пържола.  Simple Smile
Подкрепя изключителното кърмене на поискване до 6 месеца и не дава лекарства с лека ръка.

Кирязов наистина е за късното захранване,но не толкова за кърменето.Уж казва,че е за естественият начин на хранене пък на мен от вторият месец ме кара да давам адапт.мляко на Али за това,че не наддаваше и като разбра,че не искам да го правя започна да ми обяснява,че тя не си добавя необходимата храна за нормално развитие на мозъка и т.н. шашкашти неща.Констатира,че нямам кърма,а нищо не каза как да стимулирам лактацията. Ходих до преди 2 месеца при него и от както започна да ни преглежда за 5 мин. и нищо конкретно да не казва спрях да давам по 10лв. за преглед.Ега ти печелбарската история. Работното му време е всеки вторник и четвъртък от 10 до 12 часа (2 часа) , а като отидем все мааа едни мазни баници и ни говори с пълна уста. Close

# 16
  • Мнения: 397
Д-р Миланова
Пловдив
446607
0887705356

# 17
  • София
  • Мнения: 1 121
Д-р Денева, АГ болница Шейново, 14ти кабинет. Ако някой се интересува, ще дам GSM. Прегледа е 20 лв, нас ни преглежда 30 минути поне, всичко обсъдихме. Много внимателна, когато казах, че мисля да захранвам след 6ти месец, тя веднага реагира с въпроса "А някой от семейството има ли алергия?". В крайна сметка ми препоръча да захраня 6ти месец (при навършени 5) и да започна с картофено пюре. Посещава и домовете в лошо време или ако сте болни, има възможност ваксините да се бият при нея (казвам го, защото в ДКЦто така ни изтрелват инжекцията, че ме боли само като гледам #Cussing out)

# 18
  • София
  • Мнения: 396
Аз искам да похваля д-р Катя Сапаревска от 23-а поликлиника в Хаджи Димитър, София.  Привържениците на късното захранване могат да разчитат на подкрепа от нейна страна. Преглежда бебетата по 20-30 мин, подробно обяснява и е много внимателна. Тя самата има 3 деца. Досега е идвала само при изписването у нас, но мисля, че през зимата също ще прави домашни посещения.
тел. 0888 35 26 53

# 19
  • Мнения: 2 655
Д-р С.Абасси
Америка,
Флорида
С. Пиит
Доктор с главно "Д"
Пиша и мисля за него с носталгия. Може би никога в този живот няма да срешнем друг такъв доктор, а може и да срещнем, но не тук в БГ.

# 20
  • Мнения: 703
Дайте някой добър педиатър в 28-ма поликлиника или някъде другаде около жк Дружба!Моля ви!

# 21
  • Мнения: 414
Д-р Мария Кьорчева, Велико Търново
Кабинетът й е на ул. Стара планина срещу Битака
тел. 62 09 38

# 22
  • Мнения: 796
Д-р Пламен Масларски, МБАЛ "Вита".  Много начетен и прекрасен педиатър!

# 23
  • Мнения: 1 896
Темата е за педиатри, но да впиша и една гинеколожка за кърменето.
д-р Елена Нейчева в мед. център Хипократ., тел. 9581626, мобилен 0887440550.
Освен че ме посъветва да кърмя колкото мога по-дълго, "като при Крали Марко", ми направи супер щателно изследване преди да ми предпише лечение, като започна с общ преглед - кръвно, температура, абе всичко общо взето. Накрая дори ме препати към една билкарка, за да не ми изписва несъвместимо с кърменето лекарство, въпреки че детето ми е голямо и много хора биха ме посъветвали с лека ръка да го отбия.

# 24
  • Мнения: 435
Д-р Миленова 14-та поликлиника , много разбран и добър лекар . Нося й статии да си чете и скоро ще е още по-добра  Laughing
На цялото семейство ни е личен лекар и всички сме доволни.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 439
др Соколова Варна, но е само на 4астни консултации. Не само насър4ава кърменето, но не предписва лекове за да си върже гащите и много внимателно преглежда децата. ЖП за 5 месеца не е направило и половината от това което прави на преглед Соколова.
ул " Никола Михайловски 1", тел 60 89 86

# 26
  • софия
  • Мнения: 757
Ваня Груева,Люлин 6.
Любезна педиатарка,жинаги добра с едзата,отговаряла ми е и на наи-тъпите въпроси,които са ме вълнували.
До началото на седмия месец синът ми бепе само на кърма,наддаваше добре и именно това и бе мотива 4ак тогава да го захраня.На няколко пъти съм я питала за нощното хранене,дали да го отменя,та каза да го кърмя.
Винаги е била отзивчива.....

# 27
  • Варна
  • Мнения: 148
Д-р Женя Чанева, мед.център Младост, сл.тел.555631
Винаги е много внимателна и е добър специалист. Макар да се притеснявах, че дъщеря ми не наддава в началото, тя беше спокойна и не настояваше веднага за добавка, а да изчакам (като си спомня колко пъти ходих в началото да претеглям бебето  Grinning). Иначе за захранването си кара по българската система, ама кой да слуша  Wink. Но не е някаква педантка да се кара с мен за това, просто дава съвети и се надява, че все някога ще го почна това захранване  Laughing . Ами това е, препоръчвам я горещо!

# 28
  • Мнения: 772
София: д-р П. Стоянов, 10 ДКЦ (на Стамболийски, на светофара преди/до Штъркел, ако се идва от центъра); за съжаление, май е претоварен и съм чувала да отклонява записване на нови дечица, но ако ви интересува, пишете ми на ЛС за координати; аз си бях убедена, че искам да кърмя (и заради форума, и изобщо), макар да не си представях, че ще продължава чак до сега... така че той не трябваше да ме убеждава допълнително ЗА кърменето, а за захранването - дори май аз пришпорих нещата; той е твърдо ЗА късното захранване, изобщо съм много доволна и му се доверявам за всичко; за хомеопатия, признавам, не е ставало дума, но и аз не съм питала; против забелването е... друго не се сещам,
поздрави!

# 29
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Имам позната, която е работила в МБАЛ Враца - Неонатологично отделение и от нея знам, че там препоръчват изключителното кърмене и късно захранване. Това е единственото подобно място, за което съм чувала в България.

# 30
  • Мнения: 2 282
Д-р Ружа Панчева,м.ц.Юг,зад ВИНС.Насърчава кърменето поне до годинката и късното захранване. Ама си кажете,че искате да захранвате след 6 месец,иначе ще кара по б.г. схемата.
Горещи благодарности на Vedrra, че пусна темата, и на Цвети, от която научих за д-р Ружа Панчева!
Харесвам я, защото:
- Не бърза да предписва силни лекарства, пита какво е отношението на родителите към хомеопатията и, ако е положително, предписва хомеопатични, или пробиотици, или други алтернативни лекове. Вече 6 месеца лекува 2те ми деца, и все с леки неща ни се разминава. А каката например доскоро редовно пиеше антибиотици.
- Подкрепя изключителното кърмене (тепърва ще видим за дългото:). В началото имах доста проблеми с кърменето, но тя нито веднъж не ми е дала съвет да давам вода, да махна нощните хранения или да дохранвам. Благодарение на това имам спокойствието да споделям всичко, свързано с детето, а не да се чудя как да защитавам гледната си точка или да лъжа. Факт е, че още сме само на кърма, с нейното горещо одобрение, а сега съм и разпечатала няколко идеи за захранване, да ги обсъдим следващия път.
- В крак е с новостите, и винаги е отворена към новото - редовно обсъждаме какво съм прочела, обикновено вече го знае, и има мнение по въпроса.
- Дава направления без проблем.
- В центъра преглежда с часове, така че не ми се налага да чакам на 1 място с 10 болни деца(всъщност досега само веднъж се заскохме с 1, и то беше с контузия по спешност). Максимума чакане е било 15тина минути, и то заради закъснели пациенти. А ако няма часове и е спешно, просто си удължава рабоното време или идва на място, или приема в друг ден.
- Винаги си вдига телефона, дава указания за спешни мерки, и ако се налага, идва на място. А освен всичкото, вече няколко пъти се е случвало сама да звъни да пита имаме ли подобрение.
- Както ми каза Цвети: "Много разбрана жена е с 2 малки деца, така че скоро е минала по пътя, по който ние вървим сега, обяснява подробно, отношението и към децата е страхотно". Дъщеря ми (голямата) я обожава  Heart Eyes

Центърът се намира зад ВИНС, телефона е 601-249, медицински център Юг, ул. Любен Каравелов 26( до бистро Маги). Преглежда във, вторник и петък от 14 до 17.30. А освен това приема и в Детски Център на ул. Гурко (под Окръжна, близо до магазин Бебчо било), тел. 611-116.

Последна редакция: чт, 06 апр 2006, 11:58 от Сребърен облак

# 31
  • Мнения: 223
д-р Котова - 14 поликлиника, на Витошка, близо до южния парк - за изключителното кърмене и късното захранване, въпреки че когато след 3ти месец малката беше качила 300 гр. искаше да ходим на контролно теглене и евентуално пробно кърмене защото била наддала прекалено малко. иначе е любезна и отзивчива, обръща внимание на бебоците и обяснява и отговаря даже на тъпи въпроси.

# 32
  • Мнения: 2 784
Горещи благодарности на Vedrra, че пусна темата, и на Цвети, от която научих за д-р Ружа Панчева!
Хе-хе! Радвам се, че се множим феновете на д-р Панчева. Вече на няколко човека я препоръчвам, засега няма недоволни, надявам се и занапред да е така.  bouquet Hug

# 33
  • Мнения: 293
Д-р Бойка Иванова - 17-та поликлиника; по отношение на кърменето - напълно ме подкрепяше и съветваше при всеки проблем още от родилния дом; изцяло за естественото хранене; по отношение на захранването - след като й казах, че искам да захранвам по-късно, ме е подкрепяла и съветвала, но първоначално се опита да ми обяснява за соковете и пюретата от третия месец; изключителен подход и загриженост към децата.
Аз съм на същото мнение за Д-р Бойка Иванова-още в началото ми каза да не се отчайвам и че мога да си кърмя децата а за захранването и казах че не бързам и тя се съгласи с мен.

# 34
  • Мнения: 773
Д-р Марио Томов - 20 ДКЦ.

Препоръчва захранване след 4 месец, което напълно съвпадна с моите планове. Но предполагам, че ако му бях казала, че имам желание това да стане след 6 месец едва ли би имал нещо против. Препоръчва кърменето до късно. Не бърза да изписва лекарства.

# 35
  • Мнения: 119
Ваня Груева,Люлин 6.
Любезна педиатарка,жинаги добра с едзата,отговаряла ми е и на наи-тъпите въпроси,които са ме вълнували.
До началото на седмия месец синът ми бепе само на кърма,наддаваше добре и именно това и бе мотива 4ак тогава да го захраня.На няколко пъти съм я питала за нощното хранене,дали да го отменя,та каза да го кърмя.
Винаги е била отзивчива.....
Присъединявам се към цитираното мнение за д-р Груева.

# 36
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Д-р Андреева, 14то ДКЦ Hug И двете с акушерката са много симпатични и разбрани и фенки на изключителното кърмене и късното захранване

# 37
  • Мнения: 582
Д-р Марио Томов - 20 ДКЦ.

Препоръчва захранване след 4 месец, което напълно съвпадна с моите планове. Но предполагам, че ако му бях казала, че имам желание това да стане след 6 месец едва ли би имал нещо против. Препоръчва кърменето до късно. Не бърза да изписва лекарства.

 newsm10

# 38
  • Мнения: 1 288
Д-р Пламен Масларски, МБАЛ "Вита".  Много начетен и прекрасен педиатър!
абсолютно подкрепям! препоръчва късното захранване след 6-тия месец, само кърмене дотогава. няма сокове в първия месец и други глупости. много се радвам, че смених първото ни педи с него, че тя както ни беше подкарала със соковете рано-рано...
много внимава с лекарствата и не бърза да ги предписва!

# 39
  • Мнения: 485
Д-р Гримяна Бельова, МЦ "САНА", Студентска п-ка, тел. 862-63-91, 0888126515. Подкрепи ме на 100% за късното захранване, не даването на вода, сок и т.н. Без проблем дава направления за други специалисти. Преди да изпише лекарства държи да се направят всички възможни изследвания. Като цяло съм доволна от нея. Това, което тя не може да разбере е кърменето на поискване, нощното кърмене и нищожните количества твърда храна, които изяжда Андрей.

От познати знам, че д-р Елена Иванова (пак от МЦ "САНА") сьщо подкрепя изключителното кърмене и късното захранване.

# 40
  • Мнения: 3 089
д-р янева от 4-та поликлиника, на бул. хр. ботев до хотел централ. не я знам за какво захранване е, но като разбра, че АЗ съм за късно захранване и продължително кърмеме, ме подкрепи и не прави фасони и физиономии. а нали това трябва да е педито - да подкрепя и да насочва майката в насоката, която си е избрала за отглеждане не детето. млада е, има свои деца и не е от старата школа, която непрекъснато назидава и накрая се оказва, че майкат трябва да лъже, за да не й се скара чичо док.
тел 9817328/295 + 0888250474
колегата, с когото се заместват, ако се наложи, е д-р заяков. и той е супер,но не му знам тел.

# 41
  • София
  • Мнения: 679
Д-р Бойка Иванова - 17-та поликлиника; по отношение на кърменето - напълно ме подкрепяше и съветваше при всеки проблем още от родилния дом; изцяло за естественото хранене; по отношение на захранването - след като й казах, че искам да захранвам по-късно, ме е подкрепяла и съветвала, но първоначално се опита да ми обяснява за соковете и пюретата от третия месец; изключителен подход и загриженост към децата.
Подкрепям напълно мнението на Фукла. При нас случаят е следния и двамата с таткото сме с алергии и изцяло Д-р Иванова ме подкрепи за късното захранване, помогна ми няколко пъти със ценни съвети за увеличаване на кърмата, намеси се много адекватно при запушените ми канали и разни други екстри. Много съм й благодарна.

# 42
  • Мнения: 1 704
Присъединявам се към цитираното мнение за д-р Груева.

и аз се присъединявам с малко закъснение  Blush Не ми е помагала конкретно за кърменето поради простата причина, че аз за всичко питах тук  Hug или си го знаех от прочетеното тук  bowuu но пък жената много ми се радваше, че кърмя, от вратата ме посрещаше с`мама има ли още кърма?` и `още ли се кърмите по сто пъти в денонощието hahaha Мира имаше доста дълго жълтеница и винаги е казвала, че трябва САМО да я кърмя.. никакви води, глюкози, захари и т.н. простотии.. Не ме е тормозила да захранвам рано. Захраних на 5 месеца и половина, когато аз си реших, с каквото аз си реших и само я информирах какво яде на следващи консултации.. никога не ми е правила забележки относно решенията ми какво, кога, по колко и как ще храня детето си. Освен това е и много свестен педиатър.   

# 43
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Търсе GP в Младост. Всяка препоръка е добре дошла. Да е внимателен и консервативен лекар - АБ за застраховка не пием обикновено.
Препоръчвам мнооого д-р Соколова. Лекар и Педиатър, не просто медик! Отидохме за пръв път на 5 месеца и разбрах за пръв път как и за колко време се прави преглед!
НО искам и добро GP!

# 44
  • Мнения: 1 559
Д-р Гримяна Бельова, МЦ "САНА", Студентска п-ка, тел. 862-63-91, 0888126515. Подкрепи ме на 100% за късното захранване, не даването на вода, сок и т.н. Без проблем дава направления за други специалисти. Преди да изпише лекарства държи да се направят всички възможни изследвания. Като цяло съм доволна от нея. Това, което тя не може да разбере е кърменето на поискване, нощното кърмене и нищожните количества твърда храна, които изяжда Андрей.

От познати знам, че д-р Елена Иванова (пак от МЦ "САНА") сьщо подкрепя изключителното кърмене и късното захранване.


   Относно д-р Иванова - ние сме при нея и ...даам, подкрепя късното захранване, ако майката е решила да захрани късно, но по самоинициатива  не дава инфо за късното захранване Naughty  Освен това ми прави пробни кърмения, каза да давам  подсладена
вода между храненията и да махна нощното хранене щом дребното стане на 1 месец Shocked Препоръчан ми беше и сок,,когато дребното навърши 3 месеца.  Казах й,че искам да изчакам със захранването.Щом станахме на 4 месеца д-р Иванова ме посъветва да включа плодово пюре и за да не се лъжем, директно й казах,че до 6 месеца няма да захранвам. Много се учудих от отговора:"чудесно! Най-добре е дотогава да сте само на кърма" Ами защо беше  идеята за  захранване на 3 месеца тогава? ooooh! Имам доста познати, записани при Иванова - оказва се,че подхожда индивидуално към захранването на всяко дете.  Наясно е с предимствата на късното (т.е. неранното) захранване, но не го препоръчва открито.  Една майка ми каза,че  напоследък е започнала да съветва захранването да се отложи след 6ти месец. Но когато ние бяхме на 3-4 месеца (неотдавна) не беше така Rolling Eyes
Освен това си мисли,че сме на 4 хранения на ден - 2 кърмения + 2 с твърда храна ooooh! Това понеже според нея трябва да е така и не разбира кърменето на поискване. Освен това не подкрепя дългото кърмене - имам приятелка с кърмаче на годинка и 3-4 месеца (и тя е форумка,дано се включи), записано при д-р Иванова. Д-р Иванова съветва майката да отбива вече Twisted Evil, че да не й се налага да се отбиват през горещините. Въпросът дали майката и детето искат кърменето да приключи не се е разисквал Twisted Evil
   Това са моите наблюдения от д-р Иванова - иначе е отзивчива (въпреки че има ужасно много пациенти и все тича на някъде), добър диагностик,отнася се много мило с дечицата. И поне е наясно с късното захранване Wink Пък това че не подкрепя продължителното кърмене - все пак няма  как
да ме накара да отбия дребното,така че и да не е съгласна с нещо...решението е на кърмачето и на кърмачката Wink
   А относно д-р Бельова имам позната, чието бебе ( точно с месец по-голямо от моето) е при нея. От това,което разказваш за нея, оставам с впечатлението,че по отношение на късното захранване  тя процедира като д-р Иванова - подкрепя го,щом майката е решила да захрани късно. Бебето на моята позната беше захранено по типичната бг схема... и тази майка ме уверяваше,че жълтъкът е жизнено необходим за бебето й Rolling Eyes Иначе съм била свидетел как тази майка звъни мнооогоо пъти и води дъъълги разговори с д-р Бельова като й обяснява в подробности  неща засягащи състоянието на бебето, а и такива,които нямат отношение към него...изводът ми е,че д-р Бельова е търпелива и отзивчива, но... за късното захранване засега форумът да е на помощ на младите майки Wink

# 45
  • Мнения: 1 559
 Една мама ми препоръча техния педиатър - подкрепя изключителното кърмене и захранването след 6 навършени месеца. В Благоевград е, д-р Султов. Дано инфото да е от полза на тамошните мами! Grinning

# 46
  • Мнения: 532
Аз бях много приятно изненадана от доцент Петрова,която за съжаление е вече пенсонерка и не води консултации.
Провежда прегледи в дома си(по Борисова,до бившата видеотека Терминатор).Много внимателна,каза ми никаква вода и само млечна храна до 6 месечна възраст!!!
Русе забравих да спомена.

# 47
  • Торонто
  • Мнения: 837
A v Burgas ima li takav? 4e se gotvim da prekarame liatoto tam.

# 48
  • Мнения: 5 026
 В Плевен не знам да има педиатър,който е за късното захранване. Поне не съм чувала. Но за сметка на това чух, че едно JP предлага заместване с пюре на едно от храненията на бебе на 2,5 месеца!!!! doh

# 49
  • Мнения: 263
Д-р Зоя Найденова, педиатър GP, хомеопат за захранване след 6м. Е, като станахме на 2-3 седмици каза да махаме нощното, като станахме на 6м. каза да вкараме за 2 седмици плодове, зел., месо и жълтък, а като бяхме на 8м. каза да минаваме на обща храна... аа, и да се отбиваме вече. Но и казах, че ще се кърмим поне до година, което прие добре. 02/9211361 - ТРЕТА ГРАДСКА, София

# 50
  • София
  • Мнения: 2 249
Mоля , някой ако може да ми препоръча педиатър , който може адекватно да напътства , наясно е с проблемите на кърменето и подкрепя "късното" захранване в района на кв " Изток"  Praynig
Цвети, аз съм в "Изток", но такъв педиатър не съм срещала. В 22 ДКЦ със сигурност.

# 51
  • Мнения: 1 327
д-р янева от 4-та поликлиника, на бул. хр. ботев до хотел централ. не я знам за какво захранване е, но като разбра, че АЗ съм за късно захранване и продължително кърмеме, ме подкрепи и не прави фасони и физиономии. а нали това трябва да е педито - да подкрепя и да насочва майката в насоката, която си е избрала за отглеждане не детето. млада е, има свои деца и не е от старата школа, която непрекъснато назидава и накрая се оказва, че майкат трябва да лъже, за да не й се скара чичо док.
тел 9817328/295 + 0888250474
колегата, с когото се заместват, ако се наложи, е д-р заяков. и той е супер,но не му знам тел.

Д-р Заяков е привърженик на ранното захранване. Аз също заявих, че искам да захраня късно бебето си, при което той каза "Ок! в 4ти месец започваме с пюре, после каша, в 5ти жълтък и месо.....................................  Shocked
а да не ви обяснявам как ми подскочи, когато разбра, че чета статии от интернет и оттам следя какво кога да давам на бебето си... развика се, че "то ако може децата и по интернет да се правят"...

# 52
  • Мнения: 1 327
привърженик на късното захранване е и д-р Галя Василева, 30 ДКЦ - Обеля, телефон 08888 40 168

# 53
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
В Карлово привърженик на късното захранване е д-р Цончева. Води консултации в Сопот или на кабинет в МЦ

# 54
  • Мнения: 1 426
А най-близо до "Изток" ? Или изобщо из София някой от Здравната каса  newsm78 , но не такъв , който ще се съгласява с решенията на майката , а който ще напътства адекватно Thinking

Цацова от 22 ДКЦ

# 55
  • София
  • Мнения: 1 155
Да похваля и нашата педиатърка - д-р Юлия Петкова, 17-та ДКЦ, тел. 0888 844504.
Съгласява се мнението ми, чете из интернет, не натрапва старо.  Каза ми, че има различни схеми на захранване (не че и аз не знаех, де) - руска, бг, американска ... и ме попита (някъде към 3-ти месец)  късно ли ще захранвам. Оттогава не ми се бърка в манджата  Laughing Mr. Green
Захраних след 6тия месец.
От скоро си е сменила и сестрата с млада и също подкрепяща късното захранване.

# 56
  • Мнения: 801
Плевен - II ДКЦ, ет.3, каб.27, д-р. Татяна Грозева.,тел 064/888227
педиатър за късно захранване.......дори и при бебета,хранени с АМ. Не настоява и за даване на сокове в раннните месеци.......насърчава кърменето Simple Smile))

# 57
  • Мнения: 8 242
Пловдив - д-р Розалина Христива, 2 ДКЦ  Peace
Изцяло ме подкрепя и за кърменето, и за късното захранване.. И успокои баба ми и майка ми, че не е проблем да не давам вода  Mr. Green

# 58
  • Варна
  • Мнения: 567
Още един глас за д-р Ружа Панчева -Варна. Всички хубави неща, които са казали за нея по-горе са истина.
Само да пиша, че вече не работи в МЦ"Юг" зад ВИНС-а.
Сега освен на ул. Гурко#49, преглежда и в МЦ"Варна Медика" на ул."Цимерман"#21, там е кабинета на д-р А. Кишева.

П.С. Искрени благодарности на Жълтия Ламтурник за препоръката  Grinning

Последна редакция: пт, 01 сеп 2006, 15:17 от dedi

# 59
  • Мнения: 1 271
Д-р Силвана Попова от 10 ДКЦ- Разсадника София също ме насърчава до 6 м. само на кърма и захранване след това с оризова каша   bouquet  bouquet  bouquet
Бях много изненадана но и радостна че имаме такава педиатърка  Hug

# 60
  • Мнения: 1 517
Др Диана Маркова: София, Дианабад, 15 ДКЦ, кабинет 11, ет. 1
тел. 962 4528 вътр. 44

# 61
  • Мнения: 2 784
Още един глас за д-р Ружа Панчева -Варна. Всички хубави неща, които са казали за нея по-горе са истина.
Само да пиша, че вече не работи в МЦ"Юг" зад ВИНС-а.
Сега освен на ул. Гурко#49, преглежда и в МЦ"Варна Медика" на ул."Цимерман"#21, там е кабинета на д-р А. Кишева.

П.С. Искрени благодарности на Жълтия Ламтурник за препоръката  Grinning


Няма защо!  bouquet

# 62
  • Мнения: 2 309
Д-р Даскалова, Мц Детско здраве на Ами Буе

Тя е за късното захранване, но в началото ми препоръчваше да давам вода и да правя 3 часов режим и да махна нощното ядене. Казах й обаче, че сме на поискване и нямам намерение да махам нощното и тя каза - ок, не настоявам, ти си избираш. що се касае за късното захранване му е голям фен.

# 63
  • Мнения: 1 559
Др Диана Маркова: София, Дианабад, 15 ДКЦ, кабинет 11, ет. 1
тел. 962 4528 вътр. 44

  Ммм имам противоположните наблюдения върху нея - първоначално дребният беше записан при нея,но щом дойде вкъщи след изписването ни от родилния дом и започва да ми дава напътствия за прословутата нощна пауза без кърмене, за глюкоза между кърменията и за 3 часов режим и аз я попитах " а дали не може да се кърмим малко по-честичко, включително и нощем?", тя ми отговори "Аз сигурно не съм допрочела нещо" и започна да ми обяснява колко е дневният прием на мляко на 2месечно бебе с питанката аз мога ли да произвеждам толкова Rolling Eyes и подобни, до тогава бяхме записани при нея. Като видя дребният как вяло суче (висеше ми от час-два на гърдата и точно тогава подремваше)  най-компетентно ми обясни, че вероятно нямам достатъчно кърма и трябва да отидем на пробно кърмене и... абе целият репертоар на старата школа си изпя. Възможно е да е добър диагностик, изглежда мила и любезна, подробно обяснява какво ли не, но определено не ми се видя отворена към нещо различно от написаното за хранене на кърмачето в 30-40 годишните учебници. Rolling Eyes

# 64
  • Мнения: 660
Д-р Даскалова, Мц Детско здраве на Ами Буе

Тя е за късното захранване, но в началото ми препоръчваше да давам вода и да правя 3 часов режим и да махна нощното ядене. Казах й обаче, че сме на поискване и нямам намерение да махам нощното и тя каза - ок, не настоявам, ти си избираш. що се касае за късното захранване му е голям фен.

И ние сме при нея, точно по същия начин. Колежката й, д-р Сотирова, също е за късното захранване и по принцип противник на соковете.
Работят с Касата.

# 65
  • Мнения: 242
Д-Р ДАСКАЛОВА-от "Детско здраве"-работи със здравната каса и е супер! Joy-JP

# 66
  • Мнения: 1 147
Д-р Сотирова, МЦ "Детско здраве" на Ами Буе.
За късното захранване е и наистина е противник на сокове, досега не е и отворила дума за тях (Калоян е на 8 месеца сега). На мен лично ми харесва подхода и как се отнася към прегледите. Също така не бърза да предписва силни лекарства, препоръчва и хомеопатични.

# 67
  • София
  • Мнения: 12 239
Младост 3
д-р Азади - специалист детски болести
25 ДКЦ - 3 етаж
Работното й време е всеки ден
9.30ч.  до 12.30ч. и от 15.00ч. до 19.00ч.
от 12.30 до 14.30ч. домашни посещения
Телефон: 0887 387 515

   Значи като цяло е за кърмене и късно захранване. Не ми е правила пробни кърмения, но след втората седмица реши че малко са наддали и препоръча дохранване. След още две седмици бяха наддали добре и каза че е хубаво че не съм дала добавка....  Поне знае че няма нужда да се дава вода и каквото и да било друго. Ако бебето наддава добре няма да ви притеснява иначе ще предпише добавка...
   Последния път като бяха близо на четири месеца малките попита дали давам сокчета. На отговора ми не тя каза и по добре в тях няма нищо по-полезно отколкото в кърмата. Обаче на една друга позната е препоръчала сокчета. Явно ако не си кажеш че искаш да кърмиш изключително ще кара донякъде по старата школа. На мен лично ми каза че така като ме гледа искам да захраня след шести месец и тя няма нищо против ако малките се развиват все така добре. Сподели че иначе препоръчва захранване от 4 месец, но няма нищо  против да е от 6-ти и че това било практика в другите страни.
    Не е млада, но явно е запозната с новостите поне донякъде и ако ти покажеш че искаш да захраниш късно, нама да има нужда да се лъжете. Всеки път се учудва обаче че сме само на кърма защото беше убедена че близнаци трябва да се дохранват  Simple Smile
    Относно диагнастицирането досега слава богу не съм имала проблеми и не ми се е налагало да се възползвам от уменията и  Simple Smile

# 68
  • Мнения: 277
д-р Янкова
25 ДКЦ - 1 етаж, Младост 3

За нея изцяло важи написаното по-горе от Айла за техния педиатър. Накратко, ако я уведомиш в началото, че искаш ИЗКЛЮЧИТЕЛНО да кърмиш и да захраниш късно, ще подкрепи с двете ръце и с качествени напътствия. Иначе от други мами знам, че изписва добавки "при нужда". Нещата, на които 100% държи без значение изключително ли се кърми или не, са да не се дава вода и да се захрани поне след 4-ти месец. Не скъпи направления (освен в края на месеца hahaha)  и си личи, че чете за новите тенденции в педиатрията. Като диагностик става, доколкото имам опит.

# 69
  • Мнения: 171
Д-р Атанас Петров.
0888459907
64 23 20 - служебен
Работи в окръжна, но ние ходим само на частно при него. Прегледа е 10лв.

Аз лично съм много доволна от него като лекар. При проблем не стряска майката, а и обяснява спокойно какво има. Не бърза да предписва силни лекарства.
За кърменето, препоръчва захранване след 4 месец. Ние отидохме при него след 6месец, но си спомням лятото като бяха големите жеги и дребния и глътка вода не искаше, той ме успокои и каза, че най-вероятно си поема необходимото от кърмата.

Иначе моя приятелка е от 1-вия ден при него и на нея в болницата и казали, че няма кърма и да дохранва, докато той и препоръча 1 седмица да пробва да го кърми само, без никакви добавки и тогава ще решат какво да правят.

# 70
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 221
За Велико Търново:

Д-р Мария Кьорчева
0888 89 18 82
62 09 38
само с частна практика

# 71
  • Мнения: 186
За Пазарджик - д-р Стоян Стоименов. Има кабинет в кв.Ивайло сутрин и следобед в Частна болница Ескулап.Много съм доволна, подкрепи ме в късното захранване и изключителното кърмене.Спокоен и много обяснява на любопитни майки.Препоръчвам и медицинската му сестра, а тя му е и съпруга, много е готина.

# 72
  • Мнения: 2 829
За Разлог- Д-р. Боткова, завеждащ детско отделение в болницата- по принцип препоръчва да се дава вода, но като и казах че не давам каза че няма проблем. Не знам какви съвети дава по принцип, защото беше предупредена че си търся педиатър, който да подкрепя изключителното кърмене. За соковете знам че е против, за захранване още дума не е обелила. Доколкото знам не предписва силни лекарства.
За Банско- Д-р. Кушлев- общопрактикуващ лекар е, но много чете. Жена му има бебе на 2.5м., изключително кърмено по негова препоръка. Като си говорим с жена му тя вика-има ли още такива лекари, дето препоръчват сокчета Laughing

# 73
  • Мнения: 139
Присъединявам се към цитираното мнение за д-р Груева.

и аз се присъединявам с малко закъснение  Blush Не ми е помагала конкретно за кърменето поради простата причина, че аз за всичко питах тук  Hug или си го знаех от прочетеното тук  bowuu но пък жената много ми се радваше, че кърмя, от вратата ме посрещаше с`мама има ли още кърма?` и `още ли се кърмите по сто пъти в денонощието hahaha Мира имаше доста дълго жълтеница и винаги е казвала, че трябва САМО да я кърмя.. никакви води, глюкози, захари и т.н. простотии.. Не ме е тормозила да захранвам рано. Захраних на 5 месеца и половина, когато аз си реших, с каквото аз си реших и само я информирах какво яде на следващи консултации.. никога не ми е правила забележки относно решенията ми какво, кога, по колко и как ще храня детето си. Освен това е и много свестен педиатър.   
MAGS, тази педиатърка работи ли със здравна каса? Може ли някакъв неин телефон!

# 74
  • Мнения: 5 401
В София чисто новата ми педиатърка - 2-ра п-ка, зад площад Славейков, д-р Параскева Христова.

Много точна и много препоръчана, много "ЗА" за кърменето! Трудно изписва лекарства, да не говорим за антибиотици.

# 75
  • Мнения: 2 142
София- Др Галина Цветкова- педиатър, ХIII п-ка, Лозенец
Привърженик на изключителното кърмене до 6м и късно захранване.
Много симпатична, като човек.  Peace

# 76
  • Мнения: 317
Д-р Зоева - болница Доверие, кв. Овча купел 2

# 77
  • Мнения: X
За Добрич- д-р Накев
Изключително много държи на кърменето и дава добри напътствия, както и е привърженик на захранването минимум след 4 месец. А и всичко друго, което се очква от един педиатър го прави с изключителен професионализъм. Ваксините ни ги бие у дома, за да не водим здраво дете в поликлинката, кйдето има толкова болни. И още куп други неща, но не са вече по темата. Hug

# 78
  • Мнения: 1 081
др Соколова Варна, но е само на 4астни консултации. Не само насър4ава кърменето, но не предписва лекове за да си върже гащите и много внимателно преглежда децата. ЖП за 5 месеца не е направило и половината от това което прави на преглед Соколова.
ул " Никола Михайловски 1", тел 60 89 86


Здравейте:)
По отношение на Д-р Соколова-Варна, много бях очарована, но само за първия преглед, когато синът ми беше на 20 дни(сега е почти на 5 месеца). Горещо ми я препоръчаха, затова и тръгнах на частни консултации при нея, освен редовните при GP-то. След първия преглед започна да ни препраща при разни скъпо платени доктори за щяло и нещяло-то не беше разминаване на гънките на крачетата-на ортопед и видеозон, после на УНГ, профилактично, че и се струвало "зачервено" гърлото на малкия. А всъщност детето имаше само веднъж проблем с възпаление на ушите, което откри GP-to. Беше спрял да суче, и мнението на прехвалената Соколова беше, че го било "домързяло" детето, бил свикнал кърмата да му тече силно, и като намалеела след 2-3 минути-почвал да реве, че не се е нахранил. Идва в нас да гледа как протича кърменето, накрая ни накара да го храним с изцедена кърма с лъжичка(можете да си представите  как се дават 100 грама кърма с лъжичка на бебе на 1 месец, 7 пъти на ден). Дори не му прегледа ушите, и така малкият беше с възпаление почти месец(кошмарен)...Какво да Ви кажа...Следващите консултации при нея протичат стандартно-мерене и теглене на развален електронен кантар, проста аритметика колко е наддало детето за колко време, и това е. Иначе е привърженичка на дългото кърмене, да, но не е достатъчно, според мен.

# 79
Д-р Даскалова-Медицински центыр"Детско здраве"-ул.Ами Буе
изключително кырмене до 6 месеца.За захранването-когато бебето е готово и пожелае другата храна.при нас някыде този период беше след 8 месец.от 7 месец давах плодови сокчета.дотогава моят син нищо не искаше! Grinning
изключително подкрепя,много мила и добра кым майките и бебетата!!! Hug

# 80
  • Мнения: 339
Горещо препоръчвам д-р Шекерова -джи пи, педиатър.Много знае тази жена, много е внимателна.Кабинета й е в 20 поликлиника-София. Тел.0888 242289

# 81
  • Мнения: 7
Повечето майки от Пловдив го знаят, но и аз да кажа:
Д-р Петров (частен кабинет на ул. Радецки)

А педиатърката ни от ДКЦ "Свети Георги" действа по стария метод - каза ни да започваме със соковете още от втория месец, някак прецени че кърмата ми не била хранителна и какви ли още не глупости. Добре че не я послушахме.

Д-р Петров тогава каза: че е по-добре да се опита да се увеличи кърмата (като малкия суче по-често) и да опитам някои от чайовете за повече кърма.

И така всичко е наред при нас благодарение на Д-р Петров. Утре малкия навършва 6 месеца и за първи път ще опита вкуса на ябълковия сок.






# 82
Здравейте на всички,
сега съм в 6-я месец и чух за чата от приятелки. Ще се радвам ако науча нещо повече за кърменето а и за всичко останало. Първа бременност - нали разбирате!

# 83
  • Мнения: 11
Zdraveite momicheta. Chestita Nova Godina !!! Molia vi preporachaite dobar pediatar v raiona na kv. Nadejda, koito podkrepia kasnoto zahranvane. V ujasni prerekania sam sas segashnata ni lekarka. Naloji se da i priznaia che ne davam nishto osven karma, zashtoto dashteria mi ne akashe 4 dni. Taka me ovika i me napravi na nishto.  Tia e na 3 meseca. Lekarkata me kara da i davam pure.

# 84
  • София
  • Мнения: 1 067
Д-р Бойка Иванова - 17-та поликлиника; по отношение на кърменето - напълно ме подкрепяше и съветваше при всеки проблем още от родилния дом; изцяло за естественото хранене; по отношение на захранването - след като й казах, че искам да захранвам по-късно, ме е подкрепяла и съветвала, но първоначално се опита да ми обяснява за соковете и пюретата от третия месец; изключителен подход и загриженост към децата.
Подкрепям напълно мнението на Фукла. При нас случаят е следния и двамата с таткото сме с алергии и изцяло Д-р Иванова ме подкрепи за късното захранване, помогна ми няколко пъти със ценни съвети за увеличаване на кърмата, намеси се много адекватно при запушените ми канали и разни други екстри. Много съм й благодарна.

И ние сме при Бойка Иванова, а и проблема ни е подобен, двамата с мъжа ми сме алергични, и докторката съветва за възможно най-късното захранване. Освен това е противник на антибиотиците (освен ако не е супер наложително) и се занимава с хомеопатия. Много чете и е много внимателна... 

# 85
  • Мнения: 11
Д-р Бойка Иванова - 17-та поликлиника; по отношение на кърменето - напълно ме подкрепяше и съветваше при всеки проблем още от родилния дом; изцяло за естественото хранене; по отношение на захранването - след като й казах, че искам да захранвам по-късно, ме е подкрепяла и съветвала, но първоначално се опита да ми обяснява за соковете и пюретата от третия месец; изключителен подход и загриженост към децата.
Подкрепям напълно мнението на Фукла. При нас случаят е следния и двамата с таткото сме с алергии и изцяло Д-р Иванова ме подкрепи за късното захранване, помогна ми няколко пъти със ценни съвети за увеличаване на кърмата, намеси се много адекватно при запушените ми канали и разни други екстри. Много съм й благодарна.

И ние сме при Бойка Иванова, а и проблема ни е подобен, двамата с мъжа ми сме алергични, и докторката съветва за възможно най-късното захранване. Освен това е противник на антибиотиците (освен ако не е супер наложително) и се занимава с хомеопатия. Много чете и е много внимателна... 
Моля ви,  дайте някакъв телефон на д-р Иванова !

# 86
  • Мнения: 1 938
За съжаление в Пазарджик не съм чула да има педиатър, който подкрепя късното захранване, изключителното кърмене и кърменето на поискване. Tired
    Мога обаче горещо да препоръчам д-р Радослав Попов, който е гинеколог, но е твърдо ЗА гореизброените неща!!! Peace Работи в родилното отделение на МБАЛ Пазарджик и дава часове в МЦ "Вива". Peace

# 87
  • Мнения: 753
Д-р Марио Томов /беше споменат/  XX ДКЦ София- предложи ми сокчета от 3 1/2 месеца,но после подкрепи желанието ми само кърма до 6 мес. вкл.
Щастлива съм, че имам поддръжката му!

# 88
  • Мнения: 462
д-р Юлия Димова

Пловдив

тел. дом. 032 / 95 55 19
GSM 0888 71 58 47

Вслушва се в мнението на майката. Много всеотдайна. Винаги мога да рзчитам на нея. В час с новите тенденции. Отворена за алтернативни лечения.

# 89
  • Мнения: 179
А дали има такъв в Лом????

# 90
Нашето момченце е на 5 месеца. Нощем се буди поне по 10 ина пъти плаче и коремчето му къркори и има газове. Каква може да е причината и какво да правя?
Започнах сокове от около 10 ина дни, но и преди това се е случвало.
Очаквам мнения и препоръки.

# 91
  • София
  • Мнения: 100
д-р Котова - 14 поликлиника, на Витошка, близо до южния парк - за изключителното кърмене и късното захранване, въпреки че когато след 3ти месец малката беше качила 300 гр. искаше да ходим на контролно теглене и евентуално пробно кърмене защото била наддала прекалено малко. иначе е любезна и отзивчива, обръща внимание на бебоците и обяснява и отговаря даже на тъпи въпроси.
Още един глас за д-р Котова. Рали е на 3 месеца и 1/2, а тя още не ни е споменала за сокове, пюрета и другите дивотии. Притеснена беше само от килограмите ни- дебели сме били  Simple Smile

# 92
  • Мнения: 311
Препоръчвам на мамите от Пловдив др Еми Менчева,която работи в ДКЦ-то на Васил Априлов.Нас ни посъветва да захраним в края на 4-я месец и то защото Джули имаше признаци на рахит и беше недоносена.При нея консултациите са със записан час-макар че  е GP и педиатър,имаш 30мин най-малко,подробно ти обяснява всичко.Не съм срещала лекар като нея.Млада е-66 набор и много симпатична.Никога не ни е претупвала,звънила съм и много пъти,винаги вдига и подробно ме разпитва за проблема.Даже всеки път искаше да гушне малката,да и се порадва.За съжаление тук още не сме намерили такъв лекар,ако някой знае,да пише.

# 93
  • Мнения: 179
Of ,а тук в Лом са 4-ма детските лекари и всички препоръчват ранно захранване и разните му там.Всеки път си изяждам кавгата като отидем на консултация или ваксина ,защото сме били на почти 6 месеца,а още не сме ядяли нищо ,а трябвало вече месо да ядем.Абе шашова работа ,а като им кажа ,че детето е мое и аз преценявам кога да го отбия и кога да го захраня,вирват носове и се цупят като че ли нв знам какво сам направила.Но на мен не ми пука много де ! Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 94
  • Мнения: 54
за Варна:
д-р Харитонова в Манус-вита(стоматологията ет.3)
Много е добра според мен, разбира си от работата - обръща внимание,обяснява всичко, а и несъм чувала лоши отзиви за нея.  bouquet 

# 95
  • Мнения: 320
СОФИЯ, 14 ПОЛИКЛИНИКА- Д-Р ПАВЛИНА АНДРЕЕВА

# 96
  • Мнения: 393
гр. Бургас

Препоръчвам д-р Даринка Иванова, жена на сериозна възраст е, ЗА късното захранване и луд привърженик на кърменето. Много е внимателна, преглежда много прилежно детето всеки път, отзовава се веднага на тел. обаждания, както и тя самата е телефонирала удома.

д-р Маргарита Димитрова, за нея мога да кажа същото само без телефоните, защото при нея се преглеждаме на частно. Но най-големият й плюс е, че обяснява подходящите упражнения за бебо.

# 97
  • Мнения: 24 467
Нашето момченце е на 5 месеца. Нощем се буди поне по 10 ина пъти плаче и коремчето му къркори и има газове. Каква може да е причината и какво да правя?
Започнах сокове от около 10 ина дни, но и преди това се е случвало.
Очаквам мнения и препоръки.
Първото ми дете плачеше нощно време през първите три месеца, когато беше само на мляко. Той беше много лаком и се чудехме какво да го правим. Едва когато навърши четири месеца започнахме да му даваме нощно време бишкотка в млякото, а по- късно и каша и проблемът се реши. Нито съм за ранното, нито за късното захранване. Всичко е индивидуално, но ако сина ми беше захранен след половин година нямаше да можем да спим нормално. Второто ми дете повръщаше мляко след всяко хранене, независимо какво мляко му се даваше. Нямаше физиолигчини увреждания. По съвет на педиатърката също го захраних след 4 месеца и след хранене с пюре и каша не повръщаше. При него също се наложи по- ранно захранване, което реши втори голям проблем, този път с повръщане на млякото. Сега е на осем месеца и яде всичко, което предлагат Хумана, Нестле, Хип. Това не са български фирми, но са предвидили храна за деца след 4-ти месец, значи не само у нас, в България захранването може да започне от 5 месечна възраст. Има и зеленчукови и плодови и местни пюрета за деца над 5 месеца, хората също си правят своите изследвания и прилагат този тип хранене. Големият ми син е в първи клас и няма нито алергии, нито проблеми със стомашно чревния тракт. И дсвете ми деца винаги са изпитвали истинско удоволствие от разнообразната и качествена храна, закупена не само от магазинната мрежа, но и домашно направена. Мисля, че нашите лекари не са по- малко добри от чуждите и не следва с лека ръка да се отхвърлят и заклеймяват техните становища. Аз лично съм доволна от лекуваща ти лекарка, която винаги еу обръщала внимание на децата ми, назначавала е изследвания когато е било необходимо и е запозната с различни системи на отглежданеу, включително и на захранване на децата. 

# 98
  • Мнения: 157
д-р Мариана Талева, 13 поликлиника. Много съм доволна от нея! не си налага мнението за захранването, а се съобразява с предпочитанието на майакта.

# 99
  • Мнения: 336
На този етап искам да изразя подкрепата си за становището на Judy. Наш педиатър и мое ДжиПи е Д-р Сашка Йорданова, ЖК Хиподрума, работи със ЗК, но в частен кабинет с/у полското посолство.

# 100
Много добър педиатър и изключителен професионалист,нопълно "за"късното захранване и кърменето е Д-р Ели КитановарСофия,Община Подуяне,жк Левски В 9а и Левки Г

# 101
Ние сме на 4,5 мес.,за съжаление доскоро нямах интернет и не бях чувала за късното захранване, една приятелка ми каза, но вече бях започнала със соковете, а аз съм от алергичните натури.Надявам се моето дете да няма проблеми, но мисля, че лекарите трябва да са наясно с всички алтернативи, да ни осведомяват и да ни дават право на избор.Мисля, че вече няма смисъл да спирам още повече, че замествам хранене с пюре.Но дори самите пюрета са с мляко, извара и сметана, а пише за над 4 месеца.

# 102
  • Мнения: 24 467
Вие вече сте почнали и предполагам храните така не от няколко дни, а сокове давате поне от един месец, така че според мен е безсмислено да спирате, ако до момента детето не е показало алергични реакции. Не се притеснявайте, ако след 1-2 месечно захранване нямате проблеми нищо лошо не се е случило. Не се самообвинявайте, по всеки въпрос има противополжни мнения и на Вас, за жалост, просто Ви е било представено едно от тях.

# 103
  • Мнения: 2 282
С прискърбие ви съобщавам, че д-р Ружа Панчева от Варна вече не работи със здравна каса. Все същата сладунка, подкрепяща кърменето, късното захранване и алтернативното лечение си е, но вече има само платен прием в Терапията. Е, ако така или иначе се налага да плащам, пак при нея ще отида...

Апропо, нека темата остане само за координати, препоръки и впечатления от доктори, да не я задръстваме, че става безсмислено огромна.

# 104
  • Мнения: 14
Е не може само Д-р Маргарита Димитрова да е единствената в Бургас или може? Срам за "големия" ни град! newsm11

# 105
  • Мнения: 131
А в 22 поликлиника

# 106
  • София
  • Мнения: 96

София, нали?
Д-р Антонова, същата, която готви в Бон Апети.

# 107
 Нашият много добър личен лекар и за двете ни деца  е д-р Мая Филипова от гр. Самоков, тя е джи пи, с хомеопатичен поглед за лечение- много сме доволни, вече три години се грижи страхотно за нашите деца. Никой не вярва, че до ден деншен синът ми не е употребявал антибиотици и че дори най-високата му температура е кваляна с помощта само на хомеопатични средства..Моби. телефон на нашата страхотна и винаги усмихната д-р Мая е 0888876885.

# 108
 А някой не може ли да препоръча такъв шедиатър в Бургас?

# 109
Който е ходил при д-р Димитрова от Бургас: моля, кажете, какво захранване  препоръчва тя. Ние сме на 5.5 мес и още не сме се захранили. Интересува ме даи има смисъл да отидем при нея за захранването. С какво започва тя- зел, плодово пюре или оризова каша?

# 110
  • Мнения: 47 998

София, нали?
Д-р Антонова, същата, която готви в Бон Апети.
може ли координати?
ти при нея ли си ? може и на лични

# 111
  • Мнения: 393
Който е ходил при д-р Димитрова от Бургас: моля, кажете, какво захранване  препоръчва тя. Ние сме на 5.5 мес и още не сме се захранили. Интересува ме даи има смисъл да отидем при нея за захранването. С какво започва тя- зел, плодово пюре или оризова каша?
При нас започна с оризова каша, след нея последва зеленчуковото пюре, плодовете ги остави за по-късен период.

# 112
  • Мнения: 598
Препоръчвам за Пловдив д-р Дюкенджиева, 2 ДКЦ (до бившия ресторант Стадиона)--тя насърчава изключителното кърмене и късното захранване, ако и самата майка е навита за това. Добър специалист и човек. Доволна съм от нея.

# 113
Д-р Елена Иванова от МЦ "Сана"  :
Ние сме на 5 месеца и половина и досега не сме яли нищо друго освен кърма.
Не зная от какво са породени коментарите на MammaEli, но не считам, че д-р Иванова се е променила за няколко месеца!
Тя е изключително внимателен, начетен и отзивчив специалист. Определено подкрепя кърменето и късното захранване, никави сокчета и т.н. и досега никога не е споменавала да махаме нощното кърмене.

# 114
И аз се присъединявам автоматично - д-р Динкова от град Петрич, ходиа при нея на частен кабинет и тя е твърдо за по - късното захранване - моя сине на осем месеца, а го захраних с твърда храна, когато навърши шест, е още му давам кърма, но започваме вече да свикваме и с по - твърдите храни...Евала на такива лекари, Господ здраве да им дава...

# 115
Казвам се Десислава и имам момченце на 2год.и 3м.,което още сучи като пеленаче,плюс 2-3 нощни хранения.Той е малкото сакровище на семейството което се роди без да беше планирано но дойде за да зарадва всички които го чакаха с нетарпение.Разликата между двамата ми сина е 11 години,и никога не сам си мислела че може да ми е толкова хубаво да ги гледам как си играят,смеят и забавляват заедно.Тези мигове за мен са най ценното което имам и не бих го заменила за нищо друго в този живот.Бих искала някой педиатар да ми каже как да започна да го одбивам защото той е много преварзан кам мен ,понеже сме всеки ден по 24 часа заедно.Големия си син го одбих на 8м.без проблемно,но малкия ми син не пиеше никакво мляко до 1г.и 8м. и така аз непосмях да го лиша от единственното мляко което поемаше.Сега този навик незнам как да го одбием.Ако някои е минал по този път чакам съвет.           
                                                                                                   С уважение: Една щастлива маика!


# 116
  • Мнения: 256
То хубаво ама кога ще започне да хапва друга храна . На яслата ли ще го захранват? Joy

# 117
  • Мнения: 24 467
Предполагам, че вече яде и други неща, едва ли е само на мляко на тази възраст. Просто явно си е свикнало детето да си суче и му е приятно. Имаме една съседка, която е кърмила сина си до 3 годишна възраст, въпреки че детето си е яло и други неща. Сега са съученици с моя.
Не, че е от кърменето, но детето е определено по- болнаво от останалите децза. Това се дължи по- скоро, според мен на факта, че по- рядко излиза навън на чист въздух, пък и всичко си е ген.

# 118
Simple Smile Здравейте някой чувал ли е за д-р Александрова във Варна, ДКЦ Окръжна болница 2 етаж. Какво ви е мнението за нея като добър специалист. Ако ли не препоръчайте ми добър педиатър за Варна до Окръжна болница. Предварително ви благодаря.

# 119
Явно никой не чете тези теми... Rolling Eyes Попитах ви за д-р Александрова и д-р Мариана Профирова ДКЦ Окръжна болница. Но явно никой не чете.... newsm78. Моите уважения Мис Бу нали сме за това да си помагаме, а не да обсъждаме клюки. Mr. Green
Извинявам се за тона но аз мислех че ще ми дадете насока за педиатър за гр. Варна. Уви останах неудовлетворена от вас.

# 120
  • Мнения: 1 288
ния, аз мисля, че просто си сбъркала форума  Naughty има си здравен форум, има бял и черен списък на лекарите. търси там  Peace
мис бу не е слънце да огрее навсякъде, особено ако въпросите не са на място.

# 121
Д-р Румяна Гаевска , работи с д-р Людмила Захова във Варна, Хр. Попович 12, ет.1, добър педиатър с дългогодишен стаж.

# 122
Юка съжалявам но нали за това е този форум за кърмене и захранване и добри педиатри приветстващи късното захранване. Ние сме късно захранени от 6 месец. Нямам нищо против мисис Бу.  Stop

# 123
  • Мнения: 1 947
  Отваряш "Всички" страници и натискаш Ctrl+F , ако си с Internet Explorer,  а за Mozilla - F3-бутона.
Пишеш името на въпросния лекар и готово! Аз това правя в момента. Simple Smile

И това от първа страница: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=146631.0

# 124
момичета кажете ми моля ви добро джипи може и само педиатър в 19 или 17 поликлиника

# 125
  • Мнения: 2 331
d-r Irina Marcheva ot Haskovo.Ne e lichen lekar.prekrasen pediatar.

# 126
  • София
  • Мнения: 2 734
И аз мога да препоръчам моя педиатър,д-р Ивайло Тодоров,25-та поликлиника,Младост.И той е ЗА късното захранване!

# 127
  • Русе
  • Мнения: 150
Търся си добър педиатър в Русе?За моята нямам думи.Постоянно сме в противоречия.Изобщо не е съвременна.Да живее СССР......и системите им за захранване!

# 128
  • Мнения: 169
Д-р Христова 2 ДКЦ Пловдив. Тя е джипи и педиатър. Страхотен лекар с чудесно отношение към децата. Grinning

# 129
Д-р Мангъров
Н-к І детско отделение в Инфекциозна болница
и частна практикана ул. Крум Попов 22
0898734288
Ако не беше той щях да приключа с кърменето още първия месец. Благодарение на спокойствието и желанието му да обяснява захраних детето си на 7мес. и все още сърмя успешно.
Специални благодарности.

# 130
  • Мнения: 96
За мамчетата от Монтана:
Д-р Красимир Манасиев.
Кабинетът му е в поликлиниката. За късно захранване е. Не препоръчва и вода.
Хомеопат.
Много е добър и отзивчив. Винаги се е отзовавал, по което и да е време на денонощието. Мил и професионалист.

# 131
  • Мнения: 344
Доктор Румяна Варадинова.Тя е педиатър в 26-та поликлиника на град София;ж.к.Люлин 2.

# 132
Д-р Костова 30 ДКЦ Обеля 2
привърженик на късното захранване винаги се съобразява с мнението на майката и е много внимателна с бебето.

# 133
  • София
  • Мнения: 1 877
   Относно д-р Иванова - ние сме при нея и ...даам, подкрепя късното захранване, ако майката е решила да захрани късно, но по самоинициатива  не дава инфо за късното захранване Naughty  Освен това ми прави пробни кърмения, каза да давам  подсладена
вода между храненията и да махна нощното хранене щом дребното стане на 1 месец Shocked Препоръчан ми беше и сок,,когато дребното навърши 3 месеца.  Казах й,че искам да изчакам със захранването.Щом станахме на 4 месеца д-р Иванова ме посъветва да включа плодово пюре и за да не се лъжем, директно й казах,че до 6 месеца няма да захранвам. Много се учудих от отговора:"чудесно! Най-добре е дотогава да сте само на кърма" Ами защо беше  идеята за  захранване на 3 месеца тогава? ooooh! Имам доста познати, записани при Иванова - оказва се,че подхожда индивидуално към захранването на всяко дете.  Наясно е с предимствата на късното (т.е. неранното) захранване, но не го препоръчва открито.  Една майка ми каза,че  напоследък е започнала да съветва захранването да се отложи след 6ти месец. Но когато ние бяхме на 3-4 месеца (неотдавна) не беше така Rolling Eyes
Освен това си мисли,че сме на 4 хранения на ден - 2 кърмения + 2 с твърда храна ooooh! Това понеже според нея трябва да е така и не разбира кърменето на поискване. Освен това не подкрепя дългото кърмене - имам приятелка с кърмаче на годинка и 3-4 месеца (и тя е форумка,дано се включи), записано при д-р Иванова. Д-р Иванова съветва майката да отбива вече Twisted Evil, че да не й се налага да се отбиват през горещините. Въпросът дали майката и детето искат кърменето да приключи не се е разисквал Twisted Evil
   Това са моите наблюдения от д-р Иванова - иначе е отзивчива (въпреки че има ужасно много пациенти и все тича на някъде), добър диагностик,отнася се много мило с дечицата. И поне е наясно с късното захранване Wink Пък това че не подкрепя продължителното кърмене - все пак няма  как
да ме накара да отбия дребното,така че и да не е съгласна с нещо...решението е на кърмачето и на кърмачката Wink

С две ръце подкрепям всичко, казано за д-р Иванова (ние също сме при нея). Само да добавя, че на племенника ми с лека ръка изписа два пъти АМ, защото "уж" не беше наддал добре (а той е страшно живо и много много добре развиващо се дете, изключително кърмен и се храни на поискване).

Но ние продължаваме да ходим при нея именно защото е много добър диагностик и има невероятно мило отношение към децата (това е единствената лекарка, към която дъщеря ми изпитва симпатия - а това повярвайте ми, е много трудно Crazy).

А за кърменето и захранването - ние си знаем Mr. Green.

# 134
  • Мнения: 182
Д-р Елена Иванова, САНА. Почти на 6 месеца сме, и досега сокове и пюрета не е ял. Като питах за захранване миналата седмица ми каза, първо да бием третия прием на ваксината, и 2 седмици след това започваме захранването.  Засега малкият е само на кърма и мъничко добавка при последните 3 хранения. Нощното кърмене не ми е казвала да спирам. Много ми допада. 

# 135
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
С приятни впечатления съм от д-р Ангелова от Велико Търново. Вече сме на 4 месеца, но не настоява да започвам захранването, напротив подкрепя ме в решението ми да започна по-късно. Единствено ми препоръчва да започна да давам сокчета, но аз не бързам.

# 136
  • София
  • Мнения: 5 196
В Бургас:
не е за късно захранване д-р Бистрева в поликлиниката на бул. Демокрация.Макар че е внимателна, никога не преглътна моите виждан ия. А когато настояваше да масажирам коремчето в обратна посока на хода на червата, аз се предадох.

Новият ни избор беше най-добрия -  д-р Филка Стоянова, в поликлиниката в "Славейков". Т.к. детето беше на 1г.7мес. не сме коментирали късното захранване, но съм сигурна че е привърженик. Беше веща в късното отбиване 2г.1мес.Майчински ми помагаше, а е на моите години. Не почита антибиотици, спазва всичко стриктно, но гледа да мине с нещо хомеопатично, а не стандартно. Даваше ми сила, като се нагаждаше към мен или пък аз съвпаднах с нея? Препоръчвам я на всички, т.к. се оказа,че лекува още няколко дечица, с всякакви разбирания на родителите, и всички са доволни. тел 0888 692609

 През цялото време със заплащане посещавахме д-р Татяна Джокло- бивш педиатър от поликлиника, хомеопат. Вече не сме в Бургас, но на заминаване се чудех как ще живеем без нея. Е, тя продължи да ни подкрепя. Правила е чудеса. Изключително интуитивна, опитна, образована, търпелива. Който е в Бургас- блазе му с нея

# 137
  • Мнения: 291
да дам и аз глас за д-р  Бойка Иванова от 17та ДКЦ - много внимателна с детето, подкрепя кърменето и късното захранване, винаги е насреща и най-важното за мен - казва убедително 'няма му нищо на детето'

# 138
  • Мнения: 5
Д-р Анатолий Калинов, Русе, ул."Алея Възраждане"80, 0888 783488; 082 842284,
първоначално се записахме там, защото съпругата му е нашето GP. /това е малка семейна клиника/. Оказа се много готин доктор. Мислим еднакво по въпроса за кърменето. Дъщеря ни кара 7 месец и се храни само с кърма + 1/2 жълтък /за да не се получи недостик на желязо/. От време на време изцеждам малко сок колкото й се пие. Ще цитирам д-р Калинов "Ако картофа беше по-добрата храна от кърмта, преди хиляди години хората щяха да ядат картофи. Я виж колко хубаво си върви детето".  Първо дете ми е, слушам съветите на всеки и търся логично обяснение, което да ме убеди, че имат право....Та ме притискат постоянно бабите, първо за това че не й давам никаква вода, за сокчетата, за пюретата и тем подобни. като отида на консултация окончателно се успокоявам.  Simple Smile

# 139
  • Мнения: 897
Д-р Сепаревска от 23то ДКЦ гр.София.Моят Алекс многоо си я обича.

# 140
  • Мнения: 700
гр. Бургас

Препоръчвам д-р Даринка Иванова, жена на сериозна възраст е, ЗА късното захранване и луд привърженик на кърменето. Много е внимателна, преглежда много прилежно детето всеки път, отзовава се веднага на тел. обаждания, както и тя самата е телефонирала удома.

д-р Маргарита Димитрова, за нея мога да кажа същото само без телефоните, защото при нея се преглеждаме на частно. Но най-големият й плюс е, че обяснява подходящите упражнения за бебо.


  здравей!
 Би ли дала координатите на въпросните педиатри?
 Предварително благодаря!  bouquet

# 141
  • Мнения: 1 488
Д-р Кралева Курортна поликлиника-Варна

# 142
  • Мнения: 65
Polinkamalinka, да те питам за д-р Анатолий Калинов. Свекърва ми каза, че е чувала за него, че е страшно ангажиран и има страшно много деца при него записани. Така ли е наистина? Успява ли да Ви обърне необходимото внимание при толкова много деца? Много ли чакате за преглед? Ами ако не дай Боже има нещо и трябва да дойде на преглед вкъщи успява ли да дойде скоро и да Ви обърне нужното внимание?

Аз също съм за изключителното кърмене до 6-я месец и се чудех къде в Русе да намеря педиатър, който да ме подкрепя.

Ако той е много зает знаеш ли за някой друг, който позкрепя изключителното кърмене до 6-я месец?

# 143
  • Мнения: 114
още един глас за д-р Бойка Иванова - 17 ДКЦ, бул. Евлоги Георгиев, гр. София
Подкрепя: късно захранване, изключително кърмене 6 месец, отзивчива и на обаждания по телефона, бебетата я харесват  Laughing

# 144
Здравейте нашето педи.също е за късното захранване,по точно дава избор на майката да реши.Сега се чудя с какво да започна,първо със сокчета да му подготвя стомаха или да изчакам още до 6мес.и направо с пюренце да го захраня.

# 145
  • Мнения: 1 216
д-р Панайотова 14та поликлиника, кабинет 11

# 146
  • Мнения: 354
Д-р Нина Коцева педиатър в 17-та поликлиника много внимателна, отзивчива на мобилния винаги отговаря.

# 147
  • Мнения: 105
др Пламенка Атанасова МЦ Младост гр. Варна

# 148
  • Мнения: 36
Д-р Красимир Йорданов МЦ "Сана" Студентски град

# 149
Здравейте, педиатърката ни е д-р Иванова от "Св. Лазар". Споделих и, че искам детето да е само на кърма до 6 месеца и тя изцяло ме подкрепи. Изключително съм доволна и щастлива от избора си, много добър педиатър. Grinning

# 150
zdraweite mam4eta .imam wapros .nashata pediatarka napalno me podkrepq za karmeneto do kogato moga.tova koeto me interesuva i iskam da obmenq kato opit e -tq me kara ot parviq mesec da davamsok ot morkov,a po-kasno da vklu4im i qbalkata.vie kakvo shte me posavetvate.da davam li ili da otloja za po-kasno.

# 151
  • София
  • Мнения: 12 239
  В този форум почти всеки ще те посъветва да отложиш захранването тоест нищо друго освен кърма до към 5-6 месец, а и захранването обикновенно не се препоръчва да се почва със сок. Прегледай ако искаш БИБЛИОТЕКАТА в този подфорум има доста полезни преведени статии включително и защо не се препоръчва даването на сок  Simple Smile

# 152
  • Мнения: 336
Преди няколко месеца в София се сътсоя педиатричен форум, на който се обсъждаха съвременните тенденции в захранването на бебето. От педиатър, който е бил на този форум, знам, че въвеждането на сокчета вече се препоръчва да стане чак през втората година.

# 153
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Търся си добър педиатър в Русе?За моята нямам думи.Постоянно сме в противоречия.Изобщо не е съвременна.Да живее СССР......и системите им за захранване!
#Cussing out Това все едно аз съм го писала, но за Пловдив. Много ще се радвам ако открия такъв, който да е за късното захранване.

# 154
 До мама на Божи дар  за Бургас къде е Даринка Иванова не съм я чувала нещо номер  адрес и т.н.
Благодаря

# 155
  • Мнения: 285
Здравейте, много ми е необходим педиатър от София, Младос, който да подкрепя кърменето без даване на адаптирано мляко! Моля, ако познавате такъв ми изп ратете име и координати!
Благодаря ви много!

# 156
zdraveite vsi4ki mami az sum nova i vse o6te se u4a imame si mpm4ence na mesec i polovina i me interesuva otkoga moga da mu davam sok4eta i kakvi da budat te?

# 157
  • Мнения: 98
Др Диана Маркова: София, Дианабад, 15 ДКЦ, кабинет 11, ет. 1
тел. 962 4528 вътр. 44

  thumbsup  Д-р Маркова е личен лекар и на моя син, който е вече почти на 4 мес., и до момента сме изключително доволни от нея - много е внимателна, изслушва и обяснява, а когато се налага консултация със специалист, никога не сме имали проблеми с направленията (от други майки съм чувала, че не при всички е така).

# 158
  • Мнения: 95
За майките от Панчарево.Кокаляне и областта.Горещо препоръчвам д-р Стефанова изключителен човек и отличен педиатър.Поддържа късното захранване даже препоръчва и до годинка на кърма

 Hug Hug Hug Hug Hug

# 159
 Simple SmileД-р Параскева Христова от ІІ-ро ДКЦ на пл. "Славейков" в София.  Синът ми е на годинка и 10 месеца. Още се кърмим и д-р Христова винаги ни е подкрепяла. Без да ми налага кой модел на захранване да избера, ми каза да не избързвам със соковете и пюретата, за да не му разбия стомахчето. Тя ми помогна да сложа бебето на гърдата (след изписването от Майчин дом можеше да суче само от едната страна). Когато и на третата консултация разбра, че е само на кърма, без добавки, каза Браво! и искрено ме насърчи (всичките ми  роднини - без мъжа ми - ме обвиняваха, че държа горкото бебе гладно и жадно).  Сърдечно й благодаря!

# 160
  • Мнения: 745
Д-Р Кръстьо Стефанов- жк"Левски В". За- късното захранване, не съм сигурно доколко е за изключителното кърмене, но дори и след като за 2-ия месец бяхме качили "едва"600 грама не препоръча дохранване Simple Smile.
Д-р Масларска- Болница "Токуда"

# 161
Д-р Субев, София, ул."Ив.АсенІІ"52, 0888538055
Изключително начетен и внимателен педиатър и неонатолог. Препоръчва кърменето, но следи и редовно бебетата за правилно захранване.

# 162
За майките от Панчарево.Кокаляне и областта.Горещо препоръчвам д-р Стефанова изключителен човек и отличен педиатър.Поддържа късното захранване даже препоръчва и до годинка на кърма

 Hug Hug Hug Hug Hug
Zdraveite, molia daite mi koordinati na d-r Marusia Stefanova - Pancharevo, nadiavam se che za neia stava vupros. Izdirvam ia otdavna. Blagodaria predvaritelno

# 163
  • Мнения: 45
Здравейте момичета, моля да ме извините ако въпроса ми не е за тук, но съм нова още и не знам честно казано къде да си го задам  Blush
Ако може да ми препоръчате добър педиатър за изключително кърмене в град Пловдив.
Благодаря предварително   bouquet

# 164
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Пловдив - д-р Розалина Христива, 2 ДКЦ  Peace
Изцяло ме подкрепя и за кърменето, и за късното захранване.. И успокои баба ми и майка ми, че не е проблем да не давам вода  Mr. Green
...

# 165
Посочете ми някой такъв в Пловдив. Ако предпочита хомеопатични или други видове лекове различни от стандартните - още по-добре.

# 166
  • Мнения: 1 900
:
Посочете ми някой такъв в Пловдив. Ако предпочита хомеопатични или други видове лекове различни от стандартните - още по-добре.
Д-р Мария Нещерова
Неонатолог, детски болести
0887305515
Не работи със Здравната каса, но е много добър специалист и чудесен човек. Когато ни лекува винаги когато състоянието на малкия позолява му изписва хомеопатични лекарства.(имам предвид ако не е нещо сериозно)
Препоръчвам ти я горещо, подкрепя късното захранване, тоест не по метода от втория месец сок и разни други такива. Частния й кабинет се намира в Христо Смирненски. Преди няколко дни малкия не беше добре и понеже мъжа ми пътуваше нямах възможност да отида в работно време, жената ме прие в 21 часа в дома си. Ето на такъв лекар лично аз винаги съм се надявала да попадна. Peace

# 167
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Д-р Субев, София, ул."Ив.АсенІІ"52, 0888538055
Доктор Попниколова ( в един кабинет със Субев на Ив.АсенІІ; беше гост в часа на мама по би ти ви по въпроси, свързани с кърменето !!!!! )
Ние сме навършили вече 4 месеца., а тя остави захранването за февруари........

# 168
  • Мнения: 30
Simple SmileД-р Параскева Христова от ІІ-ро ДКЦ на пл. "Славейков" в София.  Синът ми е на годинка и 10 месеца. Още се кърмим и д-р Христова винаги ни е подкрепяла. Без да ми налага кой модел на захранване да избера, ми каза да не избързвам със соковете и пюретата, за да не му разбия стомахчето. Тя ми помогна да сложа бебето на гърдата (след изписването от Майчин дом можеше да суче само от едната страна). Когато и на третата консултация разбра, че е само на кърма, без добавки, каза Браво! и искрено ме насърчи (всичките ми  роднини - без мъжа ми - ме обвиняваха, че държа горкото бебе гладно и жадно).  Сърдечно й благодаря!
newsm78 Имам точно обратното мнение за нея - преди 5 години ни караше да храним бебето по точен час, през нощта не, да пие подсладена вода, сок от втория, пюре от третия, изписа още първия месец добавка и т.н. Единствения път когато ни потрябва спешно не можахме да я открием в 7 вечерта. Като цяло останах с впечатление за една отегчена и говореща наизуст жена.
Може и да се е променила за 5 години все пак... Но ние си имаме друг педиатър вече.

# 169
  • Мнения: 127
здравейте,
някой може ли да препоръча такъв педиатър в 27-ма поиклиника в младост, в софия?
изчетох цяата тема, но не срещнах никой от тази поликлиника.
благодаря предварително!

# 170
  • Мнения: 690
д-р Е. Заимова - 1 во ДКЦ, Пловдив

# 171
  • Мнения: 421
dr Abajieva - vtora gradska bolnica sf, i dr Slavkova - chasten kabinet v jk.lulin 5 sf
dobri specialisti s dalgogodisen staj i mnogo vnimatelni ,strahotni sa newsm74

# 172
Д-р Катя Сепаревска от 23 поликлиника в "Х. Димитър" . Невероятно добър специалист,много е внимателна с бебко и винаги дава съвети по телефона. Не бърза да те тъпче с антибиотици ,а винаги дава алтернативно лечение.

# 173
  • Мнения: 897
Д-р Катя Сепаревска от 23 поликлиника в "Х. Димитър" . Невероятно добър специалист,много е внимателна с бебко и винаги дава съвети по телефона. Не бърза да те тъпче с антибиотици ,а винаги дава алтернативно лечение.
И моят бебо е при нея.Аз съм влюбена в нея,а и Алекс я обожава.А и тя много го обича.

# 174
Д-р Молева , педиатър в АГ " Селена"- Пловдив, също е за късното захранване, ния сме на 4 месеца и още сме само на кърма

# 175
  • Мнения: 33
Д-р Субев, София, ул."Ив.АсенІІ"52, 0888538055

както вече беше споменато - много добър специалист  Peace подкрепящ изключителното кърмене и късното захранване. Консултира и препоръчва на майката, как най-добре да стимулира лактацията. Винаги е отговарял напълно из4ерпателно и компетентно на въпросите ми /понякога и още преди аз да ги задам, ми е казвал какво може или неможе да се случи и защо/. Много отзивчив и внимателен.   bouquet

# 176
  • Мнения: 553
Завеждащата "бебешко" отделение във Втора градска д-р Абаджиева
Останах с убеждението че знае, чете, следи новостите, включително и тук, не бърза да дава силни лекарства, разчита и на имунната защита на кърменето като част от лечениетоато. Моя хубавец има слабо проявен рефлукс и тя беше единствената която не ми каза често чуваната дивотия че за да се лекува рефлукса трябвало да си отбия детето  да му давам сгъстено АМ  #Cussing out #2gunfire #2gunfire
Каза че при изключително кърмени бебета и ако рефлукса е силно изразен и води до усложнения, се дава преди кърмене 1-2 малки лъжички безмлечна оризова каша. Тя сгъстява кърмата ВЪВ стомахчето на детето и така се спира връщането.
Доколкото разбрах може да се правят платени прегледи  при нея на долния етаж в ДКЦ-то /също работят и с НЗОК - направления за педиатър личния лекар е длъжен да даде при поискване/ и смятам ако се наложи да търся направо нея, още повече че искам като захранвам след 6-ти месец това все пак да е под лекарско наблюдение, защото моето дете има право на тази грижа- не само ранно захранваните деца, иначе това си е дискриминация направо...

# 177
  • Мнения: 55
Д-р Субев, София, ул."Ив.АсенІІ"52, 0888538055

както вече беше споменато - много добър специалист  Peace подкрепящ изключителното кърмене и късното захранване. Консултира и препоръчва на майката, как най-добре да стимулира лактацията. Винаги е отговарял напълно из4ерпателно и компетентно на въпросите ми /понякога и още преди аз да ги задам, ми е казвал какво може или неможе да се случи и защо/. Много отзивчив и внимателен.   bouquet
Абсолютно съм съгласна!!! Бях се докарала до най-тежката депресия в живота ми. Слава Богу, че доки ми даде координатите му! Препоръчвам го на всички, които искат да кърмят бебоците си!
А също и д-р Пеева (25. ДКЦ- Младост 3)!

# 178
  • Мнения: 165
А каква точно е целта на този списък с лекари, подкрепящи късното захранване? Ако не искаш да си захранваш детето по старата изпитана схема, в нета има достатъчно инфо кога да му дадеш храна, различна от мляко. Нужно ли е лекарят да препоръчва късно захранване, за да бъде добър лекар?

Много едностранчива ми се струва тази мода на късното захранване. Лично моето мнение е, че, както всяко ново нещо, и това е нож с две остриета.

# 179
  • София
  • Мнения: 1 877
А каква точно е целта на този списък с лекари, подкрепящи късното захранване? Ако не искаш да си захранваш детето по старата изпитана схема, в нета има достатъчно инфо кога да му дадеш храна, различна от мляко. Нужно ли е лекарят да препоръчва късно захранване, за да бъде добър лекар?
А, нужно е, нужно е! Инфо-то в нета е много полезно наистина, но подкрепата на педиатъра в първите месеци на развитие на детето е много важно за майката, особено ако става дума за първо дете. Всички знаем колко несигурни се чувстваме/сме се чувствали в началото относно това дали правим най-доброто за детето си. И точно в този момент ако я няма подкрепата на педиатъра, тогава вътрешната борба става много по-силна.

Много едностранчива ми се струва тази мода на късното захранване. Лично моето мнение е, че, както всяко ново нещо, и това е нож с две остриета.
Кое точно ти се струва едностранчиво? Или да попитам по-конкретно - каква е другата страна, какво изпускат децата, които не са захранени преди 6-ия месец, освен алергии, стомашно неразположение и колики? newsm78

# 180
  • Мнения: 21
И аз да попитам,
добър педиатър в 7,8 или 24 поликлиника Simple Smile!

# 181
  • Мнения: 502
А каква точно е целта на този списък с лекари, подкрепящи късното захранване? Ако не искаш да си захранваш детето по старата изпитана схема, в нета има достатъчно инфо кога да му дадеш храна, различна от мляко. Нужно ли е лекарят да препоръчва късно захранване, за да бъде добър лекар?

Много едностранчива ми се струва тази мода на късното захранване. Лично моето мнение е, че, както всяко ново нещо, и това е нож с две остриета.
Когато родих дъщеря ми,тогавашния ни педиатър каза да и давам сок от втория месец.Не го направих,но всички мои познати даваха.Все пак когато детето навърши три месеца,гледайки какво правят другите,и аз дадох сок и плодово пюре.Сега малката е алергична към някои храни,а е само на три години.Затова се препоръчва късно захранване,аз тогава нямах нет,много майки и до днес нямат и разчитат на съветите на педиатрите.Затова е и тази тема. Grinning

# 182
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
Препоръчвам,
д-р Красимир Йорданов, "САНА" ООД, в сградата на Студентска поликлиника, София
тел. 0889554357

Преди години, когато записвах при него големия син, беше за ранно захранване (3м) по старата схема.
Сега останах приятно изненадана, че агитира изключително кърмене до 5-6м... И захранване най-рано след 5 навършени месеца  Hug
Браво!
Работи също много внимателно, не изписва антибиотици за щяло-нещяло...

За повече информация, можете да ми пишете на лични.
Лек ден!

# 183
  • Мнения: 92
Дъщеря ми е на две годинки вече.Рано я захраних и не съм имала никакви проблеми.Синът ми, който е вече на 20 години, също захраних рано.Да е жив и здрав, но също никакви проблеми.Относно педиатър, препоръчвам д-р Йосифов.Много съм доволна от него.Прави посещенията си по домовете.Ако има някакъв проблем, отговаря по всяко време на денонощието.Ако някой прояви интерес може да ми пиша на лични.Ще дам телефон и повече подробности.

# 184
  • Мнения: 49
и аз съм захранила дъщеря  ми рано на 2 м.и половина със сок от ябълка и морков и сега си хапва всичко без отказ,като се има предвид ,че съм Я КЪРМИЛА 1г. и 3м.доволна съм че педиатърката ми е за ранното захранване. Simple Smile

# 185
  • Мнения: 1 081
МОМИЧЕТААААА, темата не е за кой кога захранил и на кого детето му здраво ли е, че е пило на 2 месеца сок!!! Четете, моля ви се, преди да пишете словоизлиянията си! Та от 10 изписани страници, едва ли има повече от 2 страници с координати за ПЕДИАТРИ ЗА ИЗКЛЮЧИТЕЛНО КЪРМЕНЕ И КЪСНО ЗАХРАНВАНЕ Тук хората четат, за да си намерят педиатър, а не да ги убеждавате, че децата, захранени на 2 месеца, растат здрави!!!

Моля модераторите да поразчистят темата, ако счетат за необходимо. Благодаря!

# 186
  • Мнения: 96
Предстои ни да си ангажираме педиатър. Ще съм благодарна да ми дадете идея колко струва посещение вкъщи на частен лекар? Peace

# 187
  • Мнения: 92
Нашият педиатър ни вземаше 60 лв. на месец като ни посещаваше веднъж в седмицата.Ако имаше проблем и трябва да дойде пак не съм плащала допълнително.Беше един вид като абонамент.Бях много доволна от него.В тази цена се включват и имуизациите.

# 188
  • Мнения: 700
Доволна съм от д-р Стефка Тишкова от Велико Търново, работи в Поликлиниката на 1 Етаж тел. 660252. Тя е джи-пи с друга специалност, но е наясно много и сдетски  болести и захранване. Когато разбра че захранвам сина си след 6 месец много се зарадваи ме подкрепяше. Няколко пъти на прегледи ми споменаваше , че е страхотно  че съм го захранила късно и му личи.

За втория ми син - имахме много стомашно-чревни проблеми. Други на нейно място отдавна да са настояли да го захраня. Тя до последно държеше на кърмата и така проблемите се решиха и добре че не захраних. Пробвахме различни варианти с нея. Много компетентна и сърцат човек. Сега съм далече от Търново и най ми е мъчно за нея. Благославям я!  bouquet

# 189
# 190
И аз да се включа по темата. Нашият педиатьр се казва Маринова. Ами тя не че не е по кьрменето,но като имах проблем с гьрдите си веднага ми препорьча адаптирано мляко....И не мога да кажа че е особено заинтересована жената. Дали защото е JP не знам?
 

# 191
  • Мнения: 4
Здравейте, мили майки. Можете ли да ми напишете актуални координати на д-р Даскалова, която преди е работила в МЦ "Детско здраве"? Интересуват ме работното й време и някакъв тел. за връзка. Благодаря сърдечно   Grinning

# 192
  • Мнения: 77
За гр. Пловдив, д-р Стефан Пепеланов. Страхотен професионалист е и е в крак с новостите. Не дава лекарства с лека ръка. Подкрепя късното захранване. Казва, че поне до 6-ти месец бебето няма нужда от нищо друго освен кърма. Не те претупва, колкото и да е зает и винаги подробно се интересува от състоянието на твоето дете. Прави и посещения по домовете. Има подход и е много внимателен.

Тел. 0888 540217/ 032664958
адрес : ул. " Родопи " 16
работно време от понеделник до петък - 9-12ч. и 15-18ч. събота - 9-12ч.

# 193
Здравейте! Нова съм във форума и се надявам някой да ме забележи Simple Smile Чакам своето бебче на 01.06.2008г. и ми предстои да избера педиатър. Може ли да ми препоръчате някой който да работи със Здравната каса и да приема в района на ж.к. Възраждане, гр. Варна. Например в МЦ "Младост" или "Санита"?

# 194
  • Мнения: 4 406
за Русе- д-р Галина Дюлгерова. още на първото посещение у дома, се осведоми дали имам кърма и направо ми заповяда с добър тон да кърмя поне 6 месеца. много ми хареса, че веднага препоръча да изхвърля шишето с подсладена вода, което бях приготвила, нали уж помага при жълтеничката.

# 195
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
А каква точно е целта на този списък с лекари, подкрепящи късното захранване? Ако не искаш да си захранваш детето по старата изпитана схема, в нета има достатъчно инфо кога да му дадеш храна, различна от мляко. Нужно ли е лекарят да препоръчва късно захранване, за да бъде добър лекар?

Много едностранчива ми се струва тази мода на късното захранване. Лично моето мнение е, че, както всяко ново нещо, и това е нож с две остриета.
Когато родих дъщеря ми,тогавашния ни педиатър каза да и давам сок от втория месец.Не го направих,но всички мои познати даваха.Все пак когато детето навърши три месеца,гледайки какво правят другите,и аз дадох сок и плодово пюре.Сега малката е алергична към някои храни,а е само на три години.Затова се препоръчва късно захранване,аз тогава нямах нет,много майки и до днес нямат и разчитат на съветите на педиатрите.Затова е и тази тема. Grinning

А относно ножа с две острита... Доколкото ми е известно от това което съм чела, питала и търсила - храносмилателната система на бебето не е достатъчно развита за да може да се справи добре с храна различна от майчиното мляко преди да стане на 5-6месеца... Извинете за офф-а.

# 196
МОМИЧЕТААААА, темата не е за кой кога захранил и на кого детето му здраво ли е, че е пило на 2 месеца сок!!! Четете, моля ви се, преди да пишете словоизлиянията си! Та от 10 изписани страници, едва ли има повече от 2 страници с координати за ПЕДИАТРИ ЗА ИЗКЛЮЧИТЕЛНО КЪРМЕНЕ И КЪСНО ЗАХРАНВАНЕ Тук хората четат, за да си намерят педиатър, а не да ги убеждавате, че децата, захранени на 2 месеца, растат здрави!!!

Моля модераторите да поразчистят темата, ако счетат за необходимо. Благодаря!

и на мен ми направи пречатление аз търся педиатър те ми гожорят за кои кога захранвал така се дразня много искам да намеря педиатър живея във възраждане и няма да ми е лесно да слизам надалеч ако някои може да даде сувет ПО ТАЗИ ТЕМА благодаря

# 197
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
МОМИЧЕТААААА, темата не е за кой кога захранил и на кого детето му здраво ли е, че е пило на 2 месеца сок!!! Четете, моля ви се, преди да пишете словоизлиянията си! Та от 10 изписани страници, едва ли има повече от 2 страници с координати за ПЕДИАТРИ ЗА ИЗКЛЮЧИТЕЛНО КЪРМЕНЕ И КЪСНО ЗАХРАНВАНЕ Тук хората четат, за да си намерят педиатър, а не да ги убеждавате, че децата, захранени на 2 месеца, растат здрави!!!

Моля модераторите да поразчистят темата, ако счетат за необходимо. Благодаря!

и на мен ми направи пречатление аз търся педиатър те ми гожорят за кои кога захранвал така се дразня много искам да намеря педиатър живея във възраждане и няма да ми е лесно да слизам надалеч ако някои може да даде сувет ПО ТАЗИ ТЕМА благодаря

Значи сте сбъркали темата! Защото тук става въпрос за "Педиатри за изключително кърмене и късно захранване", а не за педиатри по принцип.
Ето тук можеш да потърсиш съответната тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?board=19.0

# 198
[Д-р Румяна Манева-гр. Силистра. Не е джи-пи,хомеопат. От 10 години се грижи за здравето на двете ми деца.Много мила , компетентна и очарователна!

# 199
  • Мнения: 543
аз търся педиатър по възможност от Перник, който да ме подкрепи на 100 процента за захранване най - рано след шестия месец, щото сегашния лекар на бебето ми, който е Джи пи, ама имал и бебета пациенти - така ми каза като се записахме - съм му набрала яко.... след първия месец ми каза да започна да му давам сокчета, след втория пюрета?!?!?! и още куп други неща.....
отива в пенсия за моето бебе!
 ако не намеря в Перник ще потърся и в София, не е кой знае колко далече... все пак.....

# 200
  • Мнения: 99
Аз искам да похваля д-р Цацова от 22-ра поликлиника. Много внимателна, за късното захранване е, винаги отговаря на мобилният си и дава консултации и по телефона. Също така и д-р Масларски от болница "Вита". Сега по празниците ни се наложи да посетим частен кабинет, че се разсополивихме. Беше изключително внимателен, обясни ни и неща за които даже не сме го питали, бебка много го хареса и му се хилеше през цялото време. Даже си мисля като пораснем да ходим при него, защото в поликлиниките винаги много се чака, а там мога да си запиша час и да отида като бял човек.

# 201
  • София
  • Мнения: 226
Моля споделете д-р Субев, който препоръчват доста майки работи ли по здравна каса или става въпрос за частен прием?

# 202
  • Мнения: 690
Супер темичка  Hug Може ли да ми препоръчате педиатър в в/около Драгалевци, който е за кърменето на поискване и късното захранване. Мерси предварително.

# 203
  • Мнения: 111

 Здравейте!

 Тъй като се интересувам винаги от темите за хранене на бебчовци, искам да споделя една информация казана ми от GP-ката на сина ми.
 На 31 този месец в Шумен щяло да се проведе национална конференция на педиатрите, на която на национално ниво да се премат правилата за хранене при кърмачета и деца. Искрено се надявам след нея да няма объркани мами и беби Grinning

# 204
  • Мнения: X
Моля споделете д-р Субев, който препоръчват доста майки работи ли по здравна каса или става въпрос за частен прием?

Задала си моя въпрос Simple Smile И аз чух, че май е само частен прием, но от някой, който пък чул от друг, така че не разчитам да е вярно.
Надявам се момичетата, които ходят при него да се включат.

# 205
Аз съм много доволна от д-р Субев. Изключително интелигентен и мил човек. Препоръчва кърменето . Кабинета му се намира на цар " Иван Асен II " №52 Изключителен педиатър  Hug Hug Hug

# 206
  • Мнения: 6
Здравейте мили мами! Благодарна съм Ви за темата, която за мен и всички бъдещи мами е чудесен ориентир. Бременна съм в 31-ва седмица с близначета. Бих искала да разбера какъв е редът за избор на желания от мен педиатър, има ли значение дали работи със РЗОК или има само частен прием?  Трябва ли да уведомявам семейния ни лекар или мога да го прескоча? Предварително Ви благодаря.

# 207
  • София
  • Мнения: 12 239
  Здравей, лека и успешна бременност. Не мога да ти отговоря със сигурност на въпросите, но мога да споделя аз как постъпих. Избрах си след проучване педиатър в квартала, които е за кърменето и е запознат с препоръките на СЗО и говорих с нея няколко седмици преди раждането на малките. Въпреки неколкократното споделяне че сигурно ще се наложи дохранване, тя подкрепяше кърменето стига да наддават достатъчно, аз все още кърмя малките, а тя няма нищо против. Захраних ги на шест месеца. Тя работи със здравната каса, но мисля че няма проблем да е на частно. Просто ще ти се налага да си плащаш прегледите. Не съм уведомявала семейния лекар, всеки има право да се запише при различни лични лекари, тоест не е нужно малките да са при същия лекар при който сте вие с мъжът ви например. Веднага след изписването имах посещение от личната лекарка на децата вкъщи, след това вече ходехме рутинно веднъж в месеца в кабинета и.

# 208
  • Мнения: 6
Aila благодаря ти много! Както винаги си отзивчива, благодарение на твоите статии и постинги в темата за близнаците добих кураж, че ще мога да кърмя близначетата си.  Сърдечни поздрави от Пловдив.

# 209
  • Мнения: 782
Здравейте и от мен   bouquet  Бихте ли ми препоръчали педиатър, който е за кърменето и късното захранване в района на Сточна гара - София. Благодаря ви предварително!

# 210
  • Мнения: 120
аз търся педиатър по възможност от Перник, който да ме подкрепи на 100 процента за захранване най - рано след шестия месец, щото сегашния лекар на бебето ми, който е Джи пи, ама имал и бебета пациенти - така ми каза като се записахме - съм му набрала яко.... след първия месец ми каза да започна да му давам сокчета, след втория пюрета?!?!?! и още куп други неща.....
отива в пенсия за моето бебе!
 ако не намеря в Перник ще потърся и в София, не е кой знае колко далече... все пак.....
и аз търся такъв педиатър от Перник, ама май няма... Cry Cry

# 211
  • София
  • Мнения: 2 348
В началото беше спомената и др.Зоева от "Доверие". Моето дете е при нея.
 Дразни ме това, че когато говорим за кърменето казва:"... ако още има кърма", но иначе не ме кара да дохранвам, дори когато детето наддаваше само по 200гр. 2 месеца подред. Към 4-5ти  месец ми обясни как да захраня, но аз отказах и тя се съгласи с решението ми. Захранвам педагогически, но тя не е наясно с този вид захранване и не ме подкрепя.

 П.п. др. Зоева НЕ дава съвети за изключително кърмене. Мен ме посъветва да давам подсладена вода със захар заради жълтеницата, а сега - заради жегите често да давам вода.

Последна редакция: пн, 14 юли 2008, 11:53 от skrech

# 212
  • Мнения: 23
гр.Варна - д-р Катя Димова Окръжна болница в поликлиниката на 1 ет. 111каб. , доволна съм засега твърдо е за захранване след 6 -я месец и е много внимателна

# 213
  • Мнения: 384
Искам да препоръчам д-р Петрунова от 18-а поликлиника в София. Много сърдечна и мила жена, привърженичка на късното захранване. Преди да избера нея, попаднах при един вампир от същата поликлиника - усойна и злобна педиатърка, която ми обясни, че съм като циганките, щом кърмя "на поискване". Видяхме се точно веднъж и бях категорична, че това няма да е нашата педиатърка.

# 214
Бойка Иванова от 17дкц,много загрижен и всеотдаен специалист

# 215
  • Мнения: 690
Искам да препоръчам д-р Николова от Авицена (Лозенец) - работи и по здравна каса. Държи дъщеря ми да е изцяло на кърма - като не препоръчва даването на вода, чайове, биби... Каза ми, че е хубаво да се кърмим до 6-тия месец. За сега съм доволна, понеже това са и моите разбирания.

# 216
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Д-р Силвана Попова от 10 ДКЦ- Разсадника София също ме насърчава до 6 м. само на кърма и захранване след това с оризова каша   bouquet  bouquet  bouquet
Бях много изненадана но и радостна че имаме такава педиатърка  Hug

С две ръце подкрепям! Обожавам я тази жена! Не само за кърменето, но и за всичко останало! Винаги ми дава много адекватни съвети и определено се инетресува от новостите в педиатрията.

# 217
Нашият доктор е за изключително кърмене ,даже ние сме на 5м и 1/2 и още не искаше да го захранваме Simple Smile

# 218
е браво на мен нали съм си новак и забравих да кажа кой е нашия доктор Вадим Ангелов страхотен е

# 219
  • Мнения: 1 219
моят коментар няма да е от полза защото моят педиатър е в Ню Йорк но искам да изкажа и аз колко съм доволна от нея.Казва се Анжела Бадинер-и тя е с две ръце за кърменето.В момента момиченцето ми е на 3 навършени месеца-аз ще захранвам след 7-ми навършен месец.Още едно уточнение-в България казват "изключително кърмене".Да ама не!!!!Защото аз познавам майки които казват: "аз съм на изключително кърмене"
ама когато са навън дават кърмата от бутилка.Тук в Ню Йорк майките както и аз самата кърмим навсякъде:в паркове,в метрото,в магазините,в ресторанта дори на улицата.Това за мен е "изключително кърмене".Много мои познати казват че се срамуват да кърмят навън и че това в България още не е прието за нормално и хората гледат странно на майките които кърмят навън.Бебчето ми е на кърма от 5-тата минута след раждането и до ден днешен не знае какво е бутилка биберон и пр.

# 220
  • Мнения: 1 219
А каква точно е целта на този списък с лекари, подкрепящи късното захранване? Ако не искаш да си захранваш детето по старата изпитана схема, в нета има достатъчно инфо кога да му дадеш храна, различна от мляко. Нужно ли е лекарят да препоръчва късно захранване, за да бъде добър лекар?

Много едностранчива ми се струва тази мода на късното захранване. Лично моето мнение е, че, както всяко ново нещо, и това е нож с две остриета.


ами да ти кажа това не е мода.Тук в USA от много години се захранва късно а това в бг е останало от комунизма-"старата изпитана схема" както ти казваш.Едно време е трябвало жената да се върне скоро след раждането на работа и затова лекарите са налагали ранното отбиване и захранване.А както добре знаем по времето на комунизма е било невъзможно да не се подчиниш на лекаря.Слушаш и изпълняваш.Та е останало и до ден днешен тази прословута "стара схема" която и в бившата СССР е отречен отдавна.

# 221
Здравейте!!! Имам две деца, и двете са при различен педиатър.Но съм по доволна от педиатъра на малката - д-р Филипова от гр. Бургас практикува в Трета поликлиника заедно с мъжа си.Тя се занимава с бебетата, а посли ги поема д-р Филипов

------------------------------------------------------------------------------------

Това е справочна тема за педиатри, подкрепящи изключително кърмене и захранване след навършени 4-6 месеца. Моля, ако сте доволни от такъв педиатър, напишете името му тук.

Ако търсите такъв педиатър, питайте в тази тема.

[/quote]

# 222
  • В събота
  • Мнения: 201
Д-р Снежа Александрова, педиатър, поликлиниката, Казанлък.  Peace

Преди да избера нея, попаднах при един вампир от същата поликлиника - усойна и злобна педиатърка, която ми обясни, че съм като циганките, щом кърмя "на поискване".
И нашето GP направи същото сравнение. Ужас!  #Crazy Решихме да ходим при нея само за мерки и теглилки, докато дойде декември, та да я сменим. При д-р Александрова ходим на платен прием. Невероятно приятна и добре осведомяваща се за новостите лекарка. Винаги препоръчва да се вглеждаме в детето си и да се съобразяваме с това, от което има нужда, а не с разни схеми, защото всеки човек е с индивидуални потребности още от самото си раждане.

# 223
Д-р Нещерова Пловдив. Чудесен лекар и човек. Ние сме изключително доволни от нея. Подкрепя кърменето и насърчава майките, които кърмят.

# 224
  • у нас
  • Мнения: 5 725
Др. Мария Янева - Бургас, Трета п-ка.  Peace

# 225
  • Мнения: 305
Др. Мишева-Колева, "Каспела" (в Кичука), Пловдив

# 226
  • Мнения: 130
Д-р Панова, 20 ДКЦ.

Airin, в БГ, повярвай ми, също се кърмим навсякъде...  Peace не знам за кое време и за кой град говориш - аз обаче не познавам майка, която като му дойде време за ядене, не сяда и не кърми където и да е!!! НЕ ПОЗНАВАМ ТАКАВА МАЙКА  Naughty(а както знаеш съм от априлки, 2008)! Е, ако напр. съм в магазин и говоря в момента с продавач, например, ще преустановя разговора преди да извадя гърда де...няма да му църкам мляко в очите...

Освен това вече те питах как така в САЩ се кърмят ексклузивно 6 месеца, а майчинството им е...поне в Ню Йорк е 2 месеца Thinking

# 227
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 829
Още едно уточнение-в България казват "изключително кърмене".Да ама не!!!!Защото аз познавам майки които казват: "аз съм на изключително кърмене"
ама когато са навън дават кърмата от бутилка.
airin555, кърма от шише не пречи бебето да е изключително кърмено Simple Smile
Изключително кърмене означава бебето да получава само кърма, без вода, сок, пюрета, каши и т.н., т.е. каквото и да е различно от кърма. Бебе може да бъде изключително кърмено и изцяло с шише Simple Smile (въпреки че това е безспорно по-трудоемък вариант).
Чудесно е, че успяваш да кърмиш така бебето си. За съжаление, в САЩ е комай най-лошата социална политика (за майчинство) сред развитите държави - само с 6 седмици платен отпуск след раждането много малко майки могат да си позволят да кърмят бебето си само от гърда, ако трябва да се върнат на работа. Така че, следващият по качества вариант - кърмене от гърда, когато са заедно и цедене и хранене от шише, когато майката работи, също е много удачен, въпреки че е доста по-труден.

Това беше оф-топик Simple Smile

Ще ви помоля да давате повече координати на педиатрите, от които сте доволни - вече няколко пъти срещам име и град - това ще е доста трудно да ориентира човек, който реши да запише детето си при този педиатър. Като минимум посочвайте име, здравно заведение и град, а по възможност - телефон за контакт.

# 228
  • Бургас
  • Мнения: 337
Още едно уточнение-в България казват "изключително кърмене".Да ама не!!!!Защото аз познавам майки които казват: "аз съм на изключително кърмене"
ама когато са навън дават кърмата от бутилка.
airin555, кърма от шише не пречи бебето да е изключително кърмено Simple Smile
Изключително кърмене означава бебето да получава само кърма, без вода, сок, пюрета, каши и т.н., т.е. каквото и да е различно от кърма. Бебе може да бъде изключително кърмено и изцяло с шише Simple Smile (въпреки че това е безспорно по-трудоемък вариант).
Чудесно е, че успяваш да кърмиш така бебето си. За съжаление, в САЩ е комай най-лошата социална политика (за майчинство) сред развитите държави - само с 6 седмици платен отпуск след раждането много малко майки могат да си позволят да кърмят бебето си само от гърда, ако трябва да се върнат на работа. Така че, следващият по качества вариант - кърмене от гърда, когато са заедно и цедене и хранене от шише, когато майката работи, също е много удачен, въпреки че е доста по-труден.

Това беше оф-топик Simple Smile

Ще ви помоля да давате повече координати на педиатрите, от които сте доволни - вече няколко пъти срещам име и град - това ще е доста трудно да ориентира човек, който реши да запише детето си при този педиатър. Като минимум посочвайте име, здравно заведение и град, а по възможност - телефон за контакт.

Бу напълно те подкрепям за по-горното ти мнение Peace

По темата- Д-р Мигарова- Бургас- Кабинетът й се намира в к-с Славейков бл.55

Телефони за контакт:  056 86 08 37/ 0888 423 861

# 229
  • Мнения: 349
Аз също съм доволна от моите педиатри. Едното ми дете е при д-р Хлебарова тел 0888647108 в Доверие/Овча купел 2 /, а другото дете при д-р Мицева тел.0887301434 в Красна поляна. София

# 230
здравейте.
Нашият педиатър е д-р Кьорчева от В.Търново.За нашето захранване тя даде изключителен и професионален съвет ,захрани нашето дете според физическото му и здравословно  състояние.Според мен, това е мнение и съвет на един истински специалист.Развитието на децата ни е строго индивидуално такова трябва да е и захранването им.

# 231
  • Мнения: 412
д-р ивайло димитров 0888439712, кабинета му е в един мед. център близо до ХМС в Младост;
препоръчвам го защото:
винаги е в крак с новостите, чете и се образова непрекъснато
цял живот е работил изключително с деца, от поне 15 години на доброволни начала се грижи за дечицата в един дом за сирачета
избягва до последно антибиотиците и въобще силните лекарства
работи със здравната каса

за съжаление не винаги приема нови пациенти защото графика му е препълнен

когато родих близнаците преди 4 години и се запознах с него го препитах и като видях че виждането ни за живота съвпада ги избрахме; Heart Eyesтогава бяхме на АМ защото децата останаха по повече от месец по кувьози - единият в Шейново а другия в неонатологията;захраних ги в 5ият месец което за онова време беше късно - около мен майките хранеха децата си вече с мед и портокали.. #Crazy
сега с новият бебчо сме на кърма и тоий твърдо препоръча до 6 ият да сме си така;каза и че нещата са се променили и вместо сокче от моркови или ябълка както преди, ще започнем с зеленчуково пюре;

още преди 4 години ни препоръча да купим ваксините от Швейцария защото тук в България още не бяха одобрени ваксини с толкова висока валентност - в резултат близнаците въобще не ги усетиха;сега за бебчо вече ги купуваме от тук че най-накрая ги внесоха Simple Smile

освен това му звъня по всяко време на денонощието и той горкият търпи безкрайните ми въпроси  bouquet

препоръчвам и д-р Росен Цаков - знам че кабинета му е някъде на Стамболийски;той следи децата ми в детската градина;няколкото пъти когато ни е изписвал рецепти е било с лекарства които са изцяло на натурална основа което ми направи много добро впечатление;при това наистина вършат работа Heart Eyes за бебето обаче не съм го ползвала така че не знам какво мисли за кърменето;

освен това искам да благодаря на екипа във втора градска където родих вторият път - така и не и научих името й но една от педиатърките там ми помогна основно в началото;освен това въпреки че във всяко легълце има шише с биберон с вода самите лекарки казват че не е хубаво да се дава но шишето си стои защото много от майките се карат и си искат сами (там контингента е с ромски уклон и е трудно убеждението в нещо ново)

Последна редакция: пт, 10 окт 2008, 10:07 от victress

# 232
  • Мнения: 21
здравейте,имам въпрос към мамите препоръчали д-р Субев,дали работи със З.К.

# 233
  • Мнения: 60
за района на Дианабад добър педиатър

# 234
Здравейте на всички,

Никой не е споделил мнение за Дружба, 1 район по-конкретно ме интересува. Благодаря предварително на отзовалите се....;}

# 235
  • Мнения: 1 219
Здравеъте,отдавна не съм преглеждала тази тема и сега видях отзивите ви от предишния ми пост.Бу,права си за социалната политика на САЩ. PeaceА за изключителното кърмене може и аз да съм в грешка,за което се извинявам. PraynigНо сега по същество.Тук в Бг попаднахме на педиатър,за когото ако кажа ,че е страхотен ще е малко.
Практикува в Добрич и е неотлъчно със своите пациенти 24 часа.Може би вече се повтарям с някоя друга мама,защото той има страшно много пациенти.Незнам само дали работи със здравна каса.Иначе работи на абонамент.Няма да споменавам за сумата за да не тръгнат спорове и тнт.Казва се Др.Румен Накев.Харесва ми защото не е привърженик на стериотипите 4-6 месеца(за захранването)и ред други неща.....

телефони за връзка:058 605 633
                                  0878 814313

# 236
  • София
  • Мнения: 2 348
Ще си позволя да призова майките да хвърлят по един поглед на тази тема преди да вписват тук педиатрите си, защото срещнах имена, за който съм сигурна, че не само, че не подкрепят изключителното кърмене, ами въобще не знаят за съществуването на такава опция. А за дългото кърмене дума да не става.

# 237
  • Мнения: 25
Здравейте мами! Предварително се извинявам, че спамя темата! Обаче имам един въпрос към вас.
Та, с две думи..изчетох доста но не мога да се ориентирам.
Мойта сестра живее в Пловдив, близо до Събота пазар.
Сега е бременна за 2 път и искам да и намеря педиатър, който да подкрепя кърменето. С първото слушаше съветите на джипи-то си (което е още #2gunfire)  и естествено, кърми само 20 дена.
Аз лично, кърмя и мисля да продължавам да кърмя, благодарение на съветите на Бу, Хедра и всички момичета, които пишат тук, за което огромно благодаря Hug.
Сестра ми обаче е малко на вие с нета и от чужбина ще ми е малко трудно да и помагам само със съвети.
 Предварително благодаря  bouquet

# 238
  • Мнения: 31
Здравейте мами!   Hug

 Доволна съм  от д-р Паунов в 20 п-ка, на когото  съм много благодарна за успешното ми изключително кърмене.Но за съжеление трябва да го сменя за друг д-р в Хасково.
Моля Ви ако някой има информация за добър педиатър да пише.

# 239
  • Мнения: 222
Аз искам да похваля д-р Катя Сапаревска от 23-а поликлиника в Хаджи Димитър, София.  Привържениците на късното захранване могат да разчитат на подкрепа от нейна страна. Преглежда бебетата по 20-30 мин, подробно обяснява и е много внимателна. Тя самата има 3 деца. Досега е идвала само при изписването у нас, но мисля, че през зимата също ще прави домашни посещения.
тел. 0888 35 26 53

Боже!  #Cussing outДоктор Сапаревска беше лекар на децата ми в течение на 6 години. Тя е мила и внимателна и преглежда дъъъъъъъълго. Но това са всичките й предимства.

Ако имате здраво дете (Дай Боже всекиму!)можете да прекарате години при нея без проблем, ако не броим нуждата да чакаш минимум 3 часа пред кабинета. И точно си мислиш че редът ти е дошъл и почват да идват майките които имат "лична уговорка" и да влизат пред теб. А твоето дете също е болно нали?

И така да  не забравяме, че избираме лекар за децата си , който да им помага при заболявания и колкото са по-тежки, толкова по-важно е лекарят да си върши работата професионално.  А Сапаревска преглежда като в 18 век. Искам да кажа, че изцяло е отхвърлила възможността да ползва лаборатория или специалист по дадени болести. Тя е педиатърът пенкилер, който разбира от всичко и прави ненужни специалистите лекари. Преглежда дори ушите на децата ви като им светва с малка лампичка. Поставя диагноза за трети антибиотик без кръвна картина или гърлен секрет. След три месечно разстройство назначава антибиотик без изследване на анален секрет.

Да не говорим, че беше единствения педиатър в 23 п-ка който доскоро събираше такса за преглед на дете. Една майка с често боледуващи близнаци беше изчислила че за един месец й е дала повече пари отколкото за плодове за децата си.

 Може да ти говори 20 мин мило усмихната , но няма да ти даде направление освен ако не й направиш скандал.

Това , че има три деца е похвално, но съм убедена , че на нейните деца се правят лабораторни изследвания поне веднъж на две години при нужда.

Да наистина е много симпатична на външен вид, но мъжа ми твърди че вече си е избрал жената на живота и би предпочел някой грозен пъпчив педиатър, който да ръмжи нечленоразделно , но да ползва постиженията на съвременната медицина.

Много дълго отлагахме , но откакто я сменихме не преставам да благодаря на мъжа ми всеки път, когато имаме нужда от лекар за децата си.

# 240
  • Мнения: 222
А и да добавя за Сапаревска още нещо по повд "домашните посещения. Ще съм много благодарна на някоя майка да ми каже ДАЛИ  някога се е добрала до домашно посещение освен при изписването? Ние нямахме такъв случай .....С 40 градуса сме си водили децата ... Но нейсе,  това да са й кусурите.

# 241
  • Мнения: 591
Тъкмо си мислех, че нещо съм сбъркана, след като всички са така доволни от Сапаревска, а аз , и по-точно - детето ми, си патим от нея вече две години... Твърдо съм решена да я сменям и ще избера Михнева. Нека майките да знаят ЗАЩО.
1. Преглежда по 40-50 минути, а всъщност нищо не прави, нито лекува, нито поставя диагноза. Пред нейния кабинет си седиш и чакаш един пациент да излезе, докато в съседния Арсова е прегледала трима за това време... През лятото със сина ми стигнахме до болница с утайка на кръвта 70 при норма 12 мм. Защото три седмици Сапаревска казваше, че температурката му, стигнала накрая 39, била от зъбките?! Не приложи никакво адекватно лечение, въпреки, че самата тя казва, че щом има зелен сопол, става въпрос за бактериална инфекция. Изписва само любимия й енгистол, който очевидно, в такива тежки ситуации не помага. Не му назначи изследвания, въпреки че исках да му видим кръвта. И без да я чакам си платих в частна клиника, за да ми кажат хората, че сме спешно за болница.... Там установиха гноен отит, направиха парацентеза на дясното ухо, гнойна ангина и наченки на пневмония.  11 дни в болница с детето ми на 1 год. и 8 месеца, а оттогава е болен всеки месец, преди това - хич! Толкова приятели ме караха да я съдя... Дори не се извини! #Crazy
2. Изключително рядко си вдига телефона, по-често го изключва, особено в събота и неделя. Последния път, когато детето ми имаше нужда от нея, съм и звъняла два дни, детето с висока температура и възпалени уши и сливици, писах и есемес, и пак не реагира... Като се свързах с нея, обясни, че била заета и работела?!
3. Не дава направления. Дори и на 5-то число да отидеш, ще ти каже, че са свършили. И с това лъже, защото за децата няма лимит на талоните за преглед! #2gunfire
4. Нито веднъж не е дошла вкъщи, включително и при изписването. Аз заведох бебето на петия му ден, за да ми поиска след първата консултация 10 лв. за прегледа, понеже малкото още нямало акт за раждане! #Cussing out
5. А когато беше на няколко месеца, не помня вече, на шест или по-малко, след като му сложи ваксина "пентаксим", която си носех, тръгна от разсеяност да му сипва в устата и капки живо "полио", които още не бяха забранени... Но понеже аз дебнех като орлица и попитах какво тръгва да му дава в устата, тя се сепна и спря, слава богу.... Ако беше някоя майка, която има изцяло доверие на лекарката и не пита?! Двойна доза ваксина за полиомиелит... Не ми се мисли просто... Mr. Green
5. Освен това е много нервна, и когато е на фаза, изобщо не подбира... #Crazy


Мисля, че това е предостатъчно, за да им светне на майките, които се връзват на милото й гласче и външната любезност... Аз повече на тази жена не мога да имам доверие.... Close

# 242
  • Мнения: 222
Тъкмо си мислех, че нещо съм сбъркана, след като всички са така доволни от Сапаревска, а аз , и по-точно - детето ми, си патим от нея вече две години... Твърдо съм решена да я сменям и ще избера Михнева. Нека майките да знаят ЗАЩО......x


Маша,  въпросът със Сапаревска е, че има просто много хора, които се записват при нея и нямат дърго време сериозен проблем с детето си. Но при първото по-серозно разболяване виждат нещата , за които ти говориш и още доста други нейни странности , които я правят опасна за децета и за възрастните й пациенти.
И знаеш ли аз лично познавам 4 семейства, които вече са я сменили с друг лекар. Отделно съм чувала пред кабинета й непознати хора да казват, че при първа възможност ще я сменят, но не ги познавам и не знам дали са го направили.
Сега в момента  моя съседка, която е записана при нея със сина си вече  8 или 9 години  най-сетне се реши да пробва нещо ново,но трябваше да се стигне до нещо, което й изкара акъла със сина й за да разбере че с това шега не бива. Доколкото знам тази седмица я е сменила с лекар от 18 поликлиника .

Много хора я сменят , но това не се знае.

Опасното е, че я препоръчват  майки, които не са изпатили още.
 Затова пиша тук. А впрочем писах за нея и в черния списък, пак  за да предпазя и други хора. Можеш да го направиш и ти ако смяташ, че имаш сили да изпишеш отново тези наистина болезнени неща.

Аз също имам доста лични случки, които мога да споделя, но мисля че и това е достатъчно.

Радвам се че си отделила от времето си да напишеш това.

Поздрави   bouquet

# 243
  • Мнения: 591
s + chris, много ти благодаря, мила, ти поне разбираш за какво говоря. Напълно съм съгласна с тебе, че я харесват майки, които нямат здравословни проблеми. Лошото е, че още преди да родя моя приятелка и колежка ми я препоръча, нейното детенце е при нея, на нея друга наша колежка й го бе препоръчала... И двете са много доволни от Сапаревска. Други приятели, вече след случката през лятото, ме караха освен да я съдя, да подам веднага оплакване в Здравната каса срещу нея и да я сменя.... Не знам дали сгреших, но не можах да го направя, сигурно съм прекалено толерантна.... Напоследък обаче няколко пъти й повишавах тон, защото тя се държи грубо и не си върши работата..... Както и да е, вчера записах мене и детето при д-р Нели Михнева в същата поликлиника. Препоръча ми я главната лекарка на Педиатрията още през лятото, която е бивша колежка и на двете. Още като ми чу патилата с джипито, направи гримаса и каза "няма да коментирам". Очевидно и добрите лекари, които я познават, "познават" и уменията й.... Още докато малкият беше невръстно бебе станах свидетел на следната случка - разярен баща на две-тригодишно детенце, чакаше за преглед и се закани, споделяйки на висок глас пред бабата на детето си, че ще й откъсне главата или нещо от тоя сорт, ако пак при тази жестока кашлица го върне и му предпише сиропче за детето. Очевидно детето им беше зле, а тя не правеше нищо сериозно. Те вече за трети път идваха, откак се беше разболяло.... #Crazy

# 244
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
От доста време се каня да впиша тук педиатърката на Оги. Нямам наблюдения как работи с други майки, но мен винаги ме е подкрепяла в кърменето. Окуражавала ме и е отговаряла адекватно на въпросите ми свързани с подпомагане на лактацията, кърмаческите стачки и захранването на малкия.
Казва се д-р Дориета Матеева, практиката и е в 20 ДКЦ, на втория етаж (не помня номера на кабинета и Blush). На желаещите да се свържат с нея ще дам телефон на ЛС.

# 245
  • Мнения: 30
д-р димитрова(в белене) препоръчва кърмене през първите 6м.и след това да стане захранването Hug

# 246
  • Мнения: 220
Моята педи е за късно захранване. Преди седмица на консултацията си направих устата да започна да захранвам, тя ме отряза - най-рано на 5 навършени месеца. Казва се д-р Бельова, има координати в началото на темата

# 247
Здравейте всички във форума. Имам малко бебе на 5 месеца и трябва да се ориентирам към захранването вече. Проблема е, че живея в Германия и тук педиатъра ме оставя сама да реша как да захранвам бебо. Няма нищо лошо в това, но аз няман никаква представа какво и как да давам.Много ще съм благодарна ако някой ме ориентира малко по темата.  chef

# 248
  • Мнения: 5
Д-р Шаркова в София ВМА

# 249
  • Мнения: 2 401
Здравейте всички във форума. Имам малко бебе на 5 месеца и трябва да се ориентирам към захранването вече. Проблема е, че живея в Германия и тук педиатъра ме оставя сама да реша как да захранвам бебо. Няма нищо лошо в това, но аз няман никаква представа какво и как да давам.Много ще съм благодарна ако някой ме ориентира малко по темата.  chef
Задай въпросите си в тази тема.  Simple Smile

# 250
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 829
Търсят се доброволци, които да подредят темата Simple Smile

Да бъде подредена по градове от типа на:

София:
д-р Едикой си
адрес
телефон

д-р Едикой си
адрес
телефон

и така нататък, за да бъре ползването на темата по-лесно.
А някои излишни писания съответно да изчезнат Simple Smile

# 251
  • Мнения: 3 595
ще се заема  Peace

# 252
  • Мнения: 13
Д-р Емилия Димитрова педиатър и хомеопат,от гр.Добрич страхотен лекар и човек Simple Smile

# 253
  • Мнения: 194
Д-р Крайселски, 22 ДКЦ, София

Подкрепя изключително кърменето и късното захранване. Още първия път, като се видяхме, ми каза, че ако имам кърма и бебка си наддава добре, няма да я захранвам преди да навърши 6 месеца. След това ме посъветва да започна с картофено пюре. Много е внимателен и ти обяснява всичко, за което го питаш. Дава консултации и по телефона, прави домашни посещения.

Тел: 872 39 91 и 0888 836 906

Общи условия

Активация на акаунт