Педиатри за изключително кърмене и късно захранване

  • 110 441
  • 253
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 282
Д-р Ружа Панчева,м.ц.Юг,зад ВИНС.Насърчава кърменето поне до годинката и късното захранване. Ама си кажете,че искате да захранвате след 6 месец,иначе ще кара по б.г. схемата.
Горещи благодарности на Vedrra, че пусна темата, и на Цвети, от която научих за д-р Ружа Панчева!
Харесвам я, защото:
- Не бърза да предписва силни лекарства, пита какво е отношението на родителите към хомеопатията и, ако е положително, предписва хомеопатични, или пробиотици, или други алтернативни лекове. Вече 6 месеца лекува 2те ми деца, и все с леки неща ни се разминава. А каката например доскоро редовно пиеше антибиотици.
- Подкрепя изключителното кърмене (тепърва ще видим за дългото:). В началото имах доста проблеми с кърменето, но тя нито веднъж не ми е дала съвет да давам вода, да махна нощните хранения или да дохранвам. Благодарение на това имам спокойствието да споделям всичко, свързано с детето, а не да се чудя как да защитавам гледната си точка или да лъжа. Факт е, че още сме само на кърма, с нейното горещо одобрение, а сега съм и разпечатала няколко идеи за захранване, да ги обсъдим следващия път.
- В крак е с новостите, и винаги е отворена към новото - редовно обсъждаме какво съм прочела, обикновено вече го знае, и има мнение по въпроса.
- Дава направления без проблем.
- В центъра преглежда с часове, така че не ми се налага да чакам на 1 място с 10 болни деца(всъщност досега само веднъж се заскохме с 1, и то беше с контузия по спешност). Максимума чакане е било 15тина минути, и то заради закъснели пациенти. А ако няма часове и е спешно, просто си удължава рабоното време или идва на място, или приема в друг ден.
- Винаги си вдига телефона, дава указания за спешни мерки, и ако се налага, идва на място. А освен всичкото, вече няколко пъти се е случвало сама да звъни да пита имаме ли подобрение.
- Както ми каза Цвети: "Много разбрана жена е с 2 малки деца, така че скоро е минала по пътя, по който ние вървим сега, обяснява подробно, отношението и към децата е страхотно". Дъщеря ми (голямата) я обожава  Heart Eyes

Центърът се намира зад ВИНС, телефона е 601-249, медицински център Юг, ул. Любен Каравелов 26( до бистро Маги). Преглежда във, вторник и петък от 14 до 17.30. А освен това приема и в Детски Център на ул. Гурко (под Окръжна, близо до магазин Бебчо било), тел. 611-116.

Последна редакция: чт, 06 апр 2006, 11:58 от Сребърен облак

# 31
  • Мнения: 223
д-р Котова - 14 поликлиника, на Витошка, близо до южния парк - за изключителното кърмене и късното захранване, въпреки че когато след 3ти месец малката беше качила 300 гр. искаше да ходим на контролно теглене и евентуално пробно кърмене защото била наддала прекалено малко. иначе е любезна и отзивчива, обръща внимание на бебоците и обяснява и отговаря даже на тъпи въпроси.

# 32
  • Мнения: 2 784
Горещи благодарности на Vedrra, че пусна темата, и на Цвети, от която научих за д-р Ружа Панчева!
Хе-хе! Радвам се, че се множим феновете на д-р Панчева. Вече на няколко човека я препоръчвам, засега няма недоволни, надявам се и занапред да е така.  bouquet Hug

# 33
  • Мнения: 293
Д-р Бойка Иванова - 17-та поликлиника; по отношение на кърменето - напълно ме подкрепяше и съветваше при всеки проблем още от родилния дом; изцяло за естественото хранене; по отношение на захранването - след като й казах, че искам да захранвам по-късно, ме е подкрепяла и съветвала, но първоначално се опита да ми обяснява за соковете и пюретата от третия месец; изключителен подход и загриженост към децата.
Аз съм на същото мнение за Д-р Бойка Иванова-още в началото ми каза да не се отчайвам и че мога да си кърмя децата а за захранването и казах че не бързам и тя се съгласи с мен.

# 34
  • Мнения: 773
Д-р Марио Томов - 20 ДКЦ.

Препоръчва захранване след 4 месец, което напълно съвпадна с моите планове. Но предполагам, че ако му бях казала, че имам желание това да стане след 6 месец едва ли би имал нещо против. Препоръчва кърменето до късно. Не бърза да изписва лекарства.

# 35
  • Мнения: 119
Ваня Груева,Люлин 6.
Любезна педиатарка,жинаги добра с едзата,отговаряла ми е и на наи-тъпите въпроси,които са ме вълнували.
До началото на седмия месец синът ми бепе само на кърма,наддаваше добре и именно това и бе мотива 4ак тогава да го захраня.На няколко пъти съм я питала за нощното хранене,дали да го отменя,та каза да го кърмя.
Винаги е била отзивчива.....
Присъединявам се към цитираното мнение за д-р Груева.

# 36
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Д-р Андреева, 14то ДКЦ Hug И двете с акушерката са много симпатични и разбрани и фенки на изключителното кърмене и късното захранване

# 37
  • Мнения: 582
Д-р Марио Томов - 20 ДКЦ.

Препоръчва захранване след 4 месец, което напълно съвпадна с моите планове. Но предполагам, че ако му бях казала, че имам желание това да стане след 6 месец едва ли би имал нещо против. Препоръчва кърменето до късно. Не бърза да изписва лекарства.

 newsm10

# 38
  • Мнения: 1 288
Д-р Пламен Масларски, МБАЛ "Вита".  Много начетен и прекрасен педиатър!
абсолютно подкрепям! препоръчва късното захранване след 6-тия месец, само кърмене дотогава. няма сокове в първия месец и други глупости. много се радвам, че смених първото ни педи с него, че тя както ни беше подкарала със соковете рано-рано...
много внимава с лекарствата и не бърза да ги предписва!

# 39
  • Мнения: 485
Д-р Гримяна Бельова, МЦ "САНА", Студентска п-ка, тел. 862-63-91, 0888126515. Подкрепи ме на 100% за късното захранване, не даването на вода, сок и т.н. Без проблем дава направления за други специалисти. Преди да изпише лекарства държи да се направят всички възможни изследвания. Като цяло съм доволна от нея. Това, което тя не може да разбере е кърменето на поискване, нощното кърмене и нищожните количества твърда храна, които изяжда Андрей.

От познати знам, че д-р Елена Иванова (пак от МЦ "САНА") сьщо подкрепя изключителното кърмене и късното захранване.

# 40
  • Мнения: 3 089
д-р янева от 4-та поликлиника, на бул. хр. ботев до хотел централ. не я знам за какво захранване е, но като разбра, че АЗ съм за късно захранване и продължително кърмеме, ме подкрепи и не прави фасони и физиономии. а нали това трябва да е педито - да подкрепя и да насочва майката в насоката, която си е избрала за отглеждане не детето. млада е, има свои деца и не е от старата школа, която непрекъснато назидава и накрая се оказва, че майкат трябва да лъже, за да не й се скара чичо док.
тел 9817328/295 + 0888250474
колегата, с когото се заместват, ако се наложи, е д-р заяков. и той е супер,но не му знам тел.

# 41
  • София
  • Мнения: 679
Д-р Бойка Иванова - 17-та поликлиника; по отношение на кърменето - напълно ме подкрепяше и съветваше при всеки проблем още от родилния дом; изцяло за естественото хранене; по отношение на захранването - след като й казах, че искам да захранвам по-късно, ме е подкрепяла и съветвала, но първоначално се опита да ми обяснява за соковете и пюретата от третия месец; изключителен подход и загриженост към децата.
Подкрепям напълно мнението на Фукла. При нас случаят е следния и двамата с таткото сме с алергии и изцяло Д-р Иванова ме подкрепи за късното захранване, помогна ми няколко пъти със ценни съвети за увеличаване на кърмата, намеси се много адекватно при запушените ми канали и разни други екстри. Много съм й благодарна.

# 42
  • Мнения: 1 704
Присъединявам се към цитираното мнение за д-р Груева.

и аз се присъединявам с малко закъснение  Blush Не ми е помагала конкретно за кърменето поради простата причина, че аз за всичко питах тук  Hug или си го знаех от прочетеното тук  bowuu но пък жената много ми се радваше, че кърмя, от вратата ме посрещаше с`мама има ли още кърма?` и `още ли се кърмите по сто пъти в денонощието hahaha Мира имаше доста дълго жълтеница и винаги е казвала, че трябва САМО да я кърмя.. никакви води, глюкози, захари и т.н. простотии.. Не ме е тормозила да захранвам рано. Захраних на 5 месеца и половина, когато аз си реших, с каквото аз си реших и само я информирах какво яде на следващи консултации.. никога не ми е правила забележки относно решенията ми какво, кога, по колко и как ще храня детето си. Освен това е и много свестен педиатър.   

# 43
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Търсе GP в Младост. Всяка препоръка е добре дошла. Да е внимателен и консервативен лекар - АБ за застраховка не пием обикновено.
Препоръчвам мнооого д-р Соколова. Лекар и Педиатър, не просто медик! Отидохме за пръв път на 5 месеца и разбрах за пръв път как и за колко време се прави преглед!
НО искам и добро GP!

# 44
  • Мнения: 1 559
Д-р Гримяна Бельова, МЦ "САНА", Студентска п-ка, тел. 862-63-91, 0888126515. Подкрепи ме на 100% за късното захранване, не даването на вода, сок и т.н. Без проблем дава направления за други специалисти. Преди да изпише лекарства държи да се направят всички възможни изследвания. Като цяло съм доволна от нея. Това, което тя не може да разбере е кърменето на поискване, нощното кърмене и нищожните количества твърда храна, които изяжда Андрей.

От познати знам, че д-р Елена Иванова (пак от МЦ "САНА") сьщо подкрепя изключителното кърмене и късното захранване.


   Относно д-р Иванова - ние сме при нея и ...даам, подкрепя късното захранване, ако майката е решила да захрани късно, но по самоинициатива  не дава инфо за късното захранване Naughty  Освен това ми прави пробни кърмения, каза да давам  подсладена
вода между храненията и да махна нощното хранене щом дребното стане на 1 месец Shocked Препоръчан ми беше и сок,,когато дребното навърши 3 месеца.  Казах й,че искам да изчакам със захранването.Щом станахме на 4 месеца д-р Иванова ме посъветва да включа плодово пюре и за да не се лъжем, директно й казах,че до 6 месеца няма да захранвам. Много се учудих от отговора:"чудесно! Най-добре е дотогава да сте само на кърма" Ами защо беше  идеята за  захранване на 3 месеца тогава? ooooh! Имам доста познати, записани при Иванова - оказва се,че подхожда индивидуално към захранването на всяко дете.  Наясно е с предимствата на късното (т.е. неранното) захранване, но не го препоръчва открито.  Една майка ми каза,че  напоследък е започнала да съветва захранването да се отложи след 6ти месец. Но когато ние бяхме на 3-4 месеца (неотдавна) не беше така Rolling Eyes
Освен това си мисли,че сме на 4 хранения на ден - 2 кърмения + 2 с твърда храна ooooh! Това понеже според нея трябва да е така и не разбира кърменето на поискване. Освен това не подкрепя дългото кърмене - имам приятелка с кърмаче на годинка и 3-4 месеца (и тя е форумка,дано се включи), записано при д-р Иванова. Д-р Иванова съветва майката да отбива вече Twisted Evil, че да не й се налага да се отбиват през горещините. Въпросът дали майката и детето искат кърменето да приключи не се е разисквал Twisted Evil
   Това са моите наблюдения от д-р Иванова - иначе е отзивчива (въпреки че има ужасно много пациенти и все тича на някъде), добър диагностик,отнася се много мило с дечицата. И поне е наясно с късното захранване Wink Пък това че не подкрепя продължителното кърмене - все пак няма  как
да ме накара да отбия дребното,така че и да не е съгласна с нещо...решението е на кърмачето и на кърмачката Wink
   А относно д-р Бельова имам позната, чието бебе ( точно с месец по-голямо от моето) е при нея. От това,което разказваш за нея, оставам с впечатлението,че по отношение на късното захранване  тя процедира като д-р Иванова - подкрепя го,щом майката е решила да захрани късно. Бебето на моята позната беше захранено по типичната бг схема... и тази майка ме уверяваше,че жълтъкът е жизнено необходим за бебето й Rolling Eyes Иначе съм била свидетел как тази майка звъни мнооогоо пъти и води дъъълги разговори с д-р Бельова като й обяснява в подробности  неща засягащи състоянието на бебето, а и такива,които нямат отношение към него...изводът ми е,че д-р Бельова е търпелива и отзивчива, но... за късното захранване засега форумът да е на помощ на младите майки Wink

Общи условия

Активация на акаунт