Педиатри за изключително кърмене и късно захранване

  • 110 552
  • 253
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 517
Др Диана Маркова: София, Дианабад, 15 ДКЦ, кабинет 11, ет. 1
тел. 962 4528 вътр. 44

# 61
  • Мнения: 2 784
Още един глас за д-р Ружа Панчева -Варна. Всички хубави неща, които са казали за нея по-горе са истина.
Само да пиша, че вече не работи в МЦ"Юг" зад ВИНС-а.
Сега освен на ул. Гурко#49, преглежда и в МЦ"Варна Медика" на ул."Цимерман"#21, там е кабинета на д-р А. Кишева.

П.С. Искрени благодарности на Жълтия Ламтурник за препоръката  Grinning


Няма защо!  bouquet

# 62
  • Мнения: 2 309
Д-р Даскалова, Мц Детско здраве на Ами Буе

Тя е за късното захранване, но в началото ми препоръчваше да давам вода и да правя 3 часов режим и да махна нощното ядене. Казах й обаче, че сме на поискване и нямам намерение да махам нощното и тя каза - ок, не настоявам, ти си избираш. що се касае за късното захранване му е голям фен.

# 63
  • Мнения: 1 559
Др Диана Маркова: София, Дианабад, 15 ДКЦ, кабинет 11, ет. 1
тел. 962 4528 вътр. 44

  Ммм имам противоположните наблюдения върху нея - първоначално дребният беше записан при нея,но щом дойде вкъщи след изписването ни от родилния дом и започва да ми дава напътствия за прословутата нощна пауза без кърмене, за глюкоза между кърменията и за 3 часов режим и аз я попитах " а дали не може да се кърмим малко по-честичко, включително и нощем?", тя ми отговори "Аз сигурно не съм допрочела нещо" и започна да ми обяснява колко е дневният прием на мляко на 2месечно бебе с питанката аз мога ли да произвеждам толкова Rolling Eyes и подобни, до тогава бяхме записани при нея. Като видя дребният как вяло суче (висеше ми от час-два на гърдата и точно тогава подремваше)  най-компетентно ми обясни, че вероятно нямам достатъчно кърма и трябва да отидем на пробно кърмене и... абе целият репертоар на старата школа си изпя. Възможно е да е добър диагностик, изглежда мила и любезна, подробно обяснява какво ли не, но определено не ми се видя отворена към нещо различно от написаното за хранене на кърмачето в 30-40 годишните учебници. Rolling Eyes

# 64
  • Мнения: 660
Д-р Даскалова, Мц Детско здраве на Ами Буе

Тя е за късното захранване, но в началото ми препоръчваше да давам вода и да правя 3 часов режим и да махна нощното ядене. Казах й обаче, че сме на поискване и нямам намерение да махам нощното и тя каза - ок, не настоявам, ти си избираш. що се касае за късното захранване му е голям фен.

И ние сме при нея, точно по същия начин. Колежката й, д-р Сотирова, също е за късното захранване и по принцип противник на соковете.
Работят с Касата.

# 65
  • Мнения: 242
Д-Р ДАСКАЛОВА-от "Детско здраве"-работи със здравната каса и е супер! Joy-JP

# 66
  • Мнения: 1 147
Д-р Сотирова, МЦ "Детско здраве" на Ами Буе.
За късното захранване е и наистина е противник на сокове, досега не е и отворила дума за тях (Калоян е на 8 месеца сега). На мен лично ми харесва подхода и как се отнася към прегледите. Също така не бърза да предписва силни лекарства, препоръчва и хомеопатични.

# 67
  • София
  • Мнения: 12 256
Младост 3
д-р Азади - специалист детски болести
25 ДКЦ - 3 етаж
Работното й време е всеки ден
9.30ч.  до 12.30ч. и от 15.00ч. до 19.00ч.
от 12.30 до 14.30ч. домашни посещения
Телефон: 0887 387 515

   Значи като цяло е за кърмене и късно захранване. Не ми е правила пробни кърмения, но след втората седмица реши че малко са наддали и препоръча дохранване. След още две седмици бяха наддали добре и каза че е хубаво че не съм дала добавка....  Поне знае че няма нужда да се дава вода и каквото и да било друго. Ако бебето наддава добре няма да ви притеснява иначе ще предпише добавка...
   Последния път като бяха близо на четири месеца малките попита дали давам сокчета. На отговора ми не тя каза и по добре в тях няма нищо по-полезно отколкото в кърмата. Обаче на една друга позната е препоръчала сокчета. Явно ако не си кажеш че искаш да кърмиш изключително ще кара донякъде по старата школа. На мен лично ми каза че така като ме гледа искам да захраня след шести месец и тя няма нищо против ако малките се развиват все така добре. Сподели че иначе препоръчва захранване от 4 месец, но няма нищо  против да е от 6-ти и че това било практика в другите страни.
    Не е млада, но явно е запозната с новостите поне донякъде и ако ти покажеш че искаш да захраниш късно, нама да има нужда да се лъжете. Всеки път се учудва обаче че сме само на кърма защото беше убедена че близнаци трябва да се дохранват  Simple Smile
    Относно диагнастицирането досега слава богу не съм имала проблеми и не ми се е налагало да се възползвам от уменията и  Simple Smile

# 68
  • Мнения: 277
д-р Янкова
25 ДКЦ - 1 етаж, Младост 3

За нея изцяло важи написаното по-горе от Айла за техния педиатър. Накратко, ако я уведомиш в началото, че искаш ИЗКЛЮЧИТЕЛНО да кърмиш и да захраниш късно, ще подкрепи с двете ръце и с качествени напътствия. Иначе от други мами знам, че изписва добавки "при нужда". Нещата, на които 100% държи без значение изключително ли се кърми или не, са да не се дава вода и да се захрани поне след 4-ти месец. Не скъпи направления (освен в края на месеца hahaha)  и си личи, че чете за новите тенденции в педиатрията. Като диагностик става, доколкото имам опит.

# 69
  • Мнения: 171
Д-р Атанас Петров.
0888459907
64 23 20 - служебен
Работи в окръжна, но ние ходим само на частно при него. Прегледа е 10лв.

Аз лично съм много доволна от него като лекар. При проблем не стряска майката, а и обяснява спокойно какво има. Не бърза да предписва силни лекарства.
За кърменето, препоръчва захранване след 4 месец. Ние отидохме при него след 6месец, но си спомням лятото като бяха големите жеги и дребния и глътка вода не искаше, той ме успокои и каза, че най-вероятно си поема необходимото от кърмата.

Иначе моя приятелка е от 1-вия ден при него и на нея в болницата и казали, че няма кърма и да дохранва, докато той и препоръча 1 седмица да пробва да го кърми само, без никакви добавки и тогава ще решат какво да правят.

# 70
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 222
За Велико Търново:

Д-р Мария Кьорчева
0888 89 18 82
62 09 38
само с частна практика

# 71
  • Мнения: 186
За Пазарджик - д-р Стоян Стоименов. Има кабинет в кв.Ивайло сутрин и следобед в Частна болница Ескулап.Много съм доволна, подкрепи ме в късното захранване и изключителното кърмене.Спокоен и много обяснява на любопитни майки.Препоръчвам и медицинската му сестра, а тя му е и съпруга, много е готина.

# 72
  • Мнения: 2 829
За Разлог- Д-р. Боткова, завеждащ детско отделение в болницата- по принцип препоръчва да се дава вода, но като и казах че не давам каза че няма проблем. Не знам какви съвети дава по принцип, защото беше предупредена че си търся педиатър, който да подкрепя изключителното кърмене. За соковете знам че е против, за захранване още дума не е обелила. Доколкото знам не предписва силни лекарства.
За Банско- Д-р. Кушлев- общопрактикуващ лекар е, но много чете. Жена му има бебе на 2.5м., изключително кърмено по негова препоръка. Като си говорим с жена му тя вика-има ли още такива лекари, дето препоръчват сокчета Laughing

# 73
  • Мнения: 139
Присъединявам се към цитираното мнение за д-р Груева.

и аз се присъединявам с малко закъснение  Blush Не ми е помагала конкретно за кърменето поради простата причина, че аз за всичко питах тук  Hug или си го знаех от прочетеното тук  bowuu но пък жената много ми се радваше, че кърмя, от вратата ме посрещаше с`мама има ли още кърма?` и `още ли се кърмите по сто пъти в денонощието hahaha Мира имаше доста дълго жълтеница и винаги е казвала, че трябва САМО да я кърмя.. никакви води, глюкози, захари и т.н. простотии.. Не ме е тормозила да захранвам рано. Захраних на 5 месеца и половина, когато аз си реших, с каквото аз си реших и само я информирах какво яде на следващи консултации.. никога не ми е правила забележки относно решенията ми какво, кога, по колко и как ще храня детето си. Освен това е и много свестен педиатър.   
MAGS, тази педиатърка работи ли със здравна каса? Може ли някакъв неин телефон!

# 74
  • Мнения: 5 401
В София чисто новата ми педиатърка - 2-ра п-ка, зад площад Славейков, д-р Параскева Христова.

Много точна и много препоръчана, много "ЗА" за кърменето! Трудно изписва лекарства, да не говорим за антибиотици.

Общи условия

Активация на акаунт