Педиатри за изключително кърмене и късно захранване

  • 110 650
  • 253
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 142
София- Др Галина Цветкова- педиатър, ХIII п-ка, Лозенец
Привърженик на изключителното кърмене до 6м и късно захранване.
Много симпатична, като човек.  Peace

# 76
  • Мнения: 318
Д-р Зоева - болница Доверие, кв. Овча купел 2

# 77
  • Мнения: X
За Добрич- д-р Накев
Изключително много държи на кърменето и дава добри напътствия, както и е привърженик на захранването минимум след 4 месец. А и всичко друго, което се очква от един педиатър го прави с изключителен професионализъм. Ваксините ни ги бие у дома, за да не водим здраво дете в поликлинката, кйдето има толкова болни. И още куп други неща, но не са вече по темата. Hug

# 78
  • Мнения: 1 081
др Соколова Варна, но е само на 4астни консултации. Не само насър4ава кърменето, но не предписва лекове за да си върже гащите и много внимателно преглежда децата. ЖП за 5 месеца не е направило и половината от това което прави на преглед Соколова.
ул " Никола Михайловски 1", тел 60 89 86


Здравейте:)
По отношение на Д-р Соколова-Варна, много бях очарована, но само за първия преглед, когато синът ми беше на 20 дни(сега е почти на 5 месеца). Горещо ми я препоръчаха, затова и тръгнах на частни консултации при нея, освен редовните при GP-то. След първия преглед започна да ни препраща при разни скъпо платени доктори за щяло и нещяло-то не беше разминаване на гънките на крачетата-на ортопед и видеозон, после на УНГ, профилактично, че и се струвало "зачервено" гърлото на малкия. А всъщност детето имаше само веднъж проблем с възпаление на ушите, което откри GP-to. Беше спрял да суче, и мнението на прехвалената Соколова беше, че го било "домързяло" детето, бил свикнал кърмата да му тече силно, и като намалеела след 2-3 минути-почвал да реве, че не се е нахранил. Идва в нас да гледа как протича кърменето, накрая ни накара да го храним с изцедена кърма с лъжичка(можете да си представите  как се дават 100 грама кърма с лъжичка на бебе на 1 месец, 7 пъти на ден). Дори не му прегледа ушите, и така малкият беше с възпаление почти месец(кошмарен)...Какво да Ви кажа...Следващите консултации при нея протичат стандартно-мерене и теглене на развален електронен кантар, проста аритметика колко е наддало детето за колко време, и това е. Иначе е привърженичка на дългото кърмене, да, но не е достатъчно, според мен.

# 79
Д-р Даскалова-Медицински центыр"Детско здраве"-ул.Ами Буе
изключително кырмене до 6 месеца.За захранването-когато бебето е готово и пожелае другата храна.при нас някыде този период беше след 8 месец.от 7 месец давах плодови сокчета.дотогава моят син нищо не искаше! Grinning
изключително подкрепя,много мила и добра кым майките и бебетата!!! Hug

# 80
  • Мнения: 339
Горещо препоръчвам д-р Шекерова -джи пи, педиатър.Много знае тази жена, много е внимателна.Кабинета й е в 20 поликлиника-София. Тел.0888 242289

# 81
  • Мнения: 7
Повечето майки от Пловдив го знаят, но и аз да кажа:
Д-р Петров (частен кабинет на ул. Радецки)

А педиатърката ни от ДКЦ "Свети Георги" действа по стария метод - каза ни да започваме със соковете още от втория месец, някак прецени че кърмата ми не била хранителна и какви ли още не глупости. Добре че не я послушахме.

Д-р Петров тогава каза: че е по-добре да се опита да се увеличи кърмата (като малкия суче по-често) и да опитам някои от чайовете за повече кърма.

И така всичко е наред при нас благодарение на Д-р Петров. Утре малкия навършва 6 месеца и за първи път ще опита вкуса на ябълковия сок.






# 82
Здравейте на всички,
сега съм в 6-я месец и чух за чата от приятелки. Ще се радвам ако науча нещо повече за кърменето а и за всичко останало. Първа бременност - нали разбирате!

# 83
  • Мнения: 11
Zdraveite momicheta. Chestita Nova Godina !!! Molia vi preporachaite dobar pediatar v raiona na kv. Nadejda, koito podkrepia kasnoto zahranvane. V ujasni prerekania sam sas segashnata ni lekarka. Naloji se da i priznaia che ne davam nishto osven karma, zashtoto dashteria mi ne akashe 4 dni. Taka me ovika i me napravi na nishto.  Tia e na 3 meseca. Lekarkata me kara da i davam pure.

# 84
  • София
  • Мнения: 1 067
Д-р Бойка Иванова - 17-та поликлиника; по отношение на кърменето - напълно ме подкрепяше и съветваше при всеки проблем още от родилния дом; изцяло за естественото хранене; по отношение на захранването - след като й казах, че искам да захранвам по-късно, ме е подкрепяла и съветвала, но първоначално се опита да ми обяснява за соковете и пюретата от третия месец; изключителен подход и загриженост към децата.
Подкрепям напълно мнението на Фукла. При нас случаят е следния и двамата с таткото сме с алергии и изцяло Д-р Иванова ме подкрепи за късното захранване, помогна ми няколко пъти със ценни съвети за увеличаване на кърмата, намеси се много адекватно при запушените ми канали и разни други екстри. Много съм й благодарна.

И ние сме при Бойка Иванова, а и проблема ни е подобен, двамата с мъжа ми сме алергични, и докторката съветва за възможно най-късното захранване. Освен това е противник на антибиотиците (освен ако не е супер наложително) и се занимава с хомеопатия. Много чете и е много внимателна... 

# 85
  • Мнения: 11
Д-р Бойка Иванова - 17-та поликлиника; по отношение на кърменето - напълно ме подкрепяше и съветваше при всеки проблем още от родилния дом; изцяло за естественото хранене; по отношение на захранването - след като й казах, че искам да захранвам по-късно, ме е подкрепяла и съветвала, но първоначално се опита да ми обяснява за соковете и пюретата от третия месец; изключителен подход и загриженост към децата.
Подкрепям напълно мнението на Фукла. При нас случаят е следния и двамата с таткото сме с алергии и изцяло Д-р Иванова ме подкрепи за късното захранване, помогна ми няколко пъти със ценни съвети за увеличаване на кърмата, намеси се много адекватно при запушените ми канали и разни други екстри. Много съм й благодарна.

И ние сме при Бойка Иванова, а и проблема ни е подобен, двамата с мъжа ми сме алергични, и докторката съветва за възможно най-късното захранване. Освен това е противник на антибиотиците (освен ако не е супер наложително) и се занимава с хомеопатия. Много чете и е много внимателна... 
Моля ви,  дайте някакъв телефон на д-р Иванова !

# 86
  • Мнения: 1 938
За съжаление в Пазарджик не съм чула да има педиатър, който подкрепя късното захранване, изключителното кърмене и кърменето на поискване. Tired
    Мога обаче горещо да препоръчам д-р Радослав Попов, който е гинеколог, но е твърдо ЗА гореизброените неща!!! Peace Работи в родилното отделение на МБАЛ Пазарджик и дава часове в МЦ "Вива". Peace

# 87
  • Мнения: 753
Д-р Марио Томов /беше споменат/  XX ДКЦ София- предложи ми сокчета от 3 1/2 месеца,но после подкрепи желанието ми само кърма до 6 мес. вкл.
Щастлива съм, че имам поддръжката му!

# 88
  • Мнения: 462
д-р Юлия Димова

Пловдив

тел. дом. 032 / 95 55 19
GSM 0888 71 58 47

Вслушва се в мнението на майката. Много всеотдайна. Винаги мога да рзчитам на нея. В час с новите тенденции. Отворена за алтернативни лечения.

# 89
  • Мнения: 179
А дали има такъв в Лом????

Общи условия

Активация на акаунт