Педиатри за изключително кърмене и късно захранване

  • 110 550
  • 253
  •   1
Отговори
# 90
Нашето момченце е на 5 месеца. Нощем се буди поне по 10 ина пъти плаче и коремчето му къркори и има газове. Каква може да е причината и какво да правя?
Започнах сокове от около 10 ина дни, но и преди това се е случвало.
Очаквам мнения и препоръки.

# 91
  • София
  • Мнения: 100
д-р Котова - 14 поликлиника, на Витошка, близо до южния парк - за изключителното кърмене и късното захранване, въпреки че когато след 3ти месец малката беше качила 300 гр. искаше да ходим на контролно теглене и евентуално пробно кърмене защото била наддала прекалено малко. иначе е любезна и отзивчива, обръща внимание на бебоците и обяснява и отговаря даже на тъпи въпроси.
Още един глас за д-р Котова. Рали е на 3 месеца и 1/2, а тя още не ни е споменала за сокове, пюрета и другите дивотии. Притеснена беше само от килограмите ни- дебели сме били  Simple Smile

# 92
  • Мнения: 311
Препоръчвам на мамите от Пловдив др Еми Менчева,която работи в ДКЦ-то на Васил Априлов.Нас ни посъветва да захраним в края на 4-я месец и то защото Джули имаше признаци на рахит и беше недоносена.При нея консултациите са със записан час-макар че  е GP и педиатър,имаш 30мин най-малко,подробно ти обяснява всичко.Не съм срещала лекар като нея.Млада е-66 набор и много симпатична.Никога не ни е претупвала,звънила съм и много пъти,винаги вдига и подробно ме разпитва за проблема.Даже всеки път искаше да гушне малката,да и се порадва.За съжаление тук още не сме намерили такъв лекар,ако някой знае,да пише.

# 93
  • Мнения: 179
Of ,а тук в Лом са 4-ма детските лекари и всички препоръчват ранно захранване и разните му там.Всеки път си изяждам кавгата като отидем на консултация или ваксина ,защото сме били на почти 6 месеца,а още не сме ядяли нищо ,а трябвало вече месо да ядем.Абе шашова работа ,а като им кажа ,че детето е мое и аз преценявам кога да го отбия и кога да го захраня,вирват носове и се цупят като че ли нв знам какво сам направила.Но на мен не ми пука много де ! Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 94
  • Мнения: 54
за Варна:
д-р Харитонова в Манус-вита(стоматологията ет.3)
Много е добра според мен, разбира си от работата - обръща внимание,обяснява всичко, а и несъм чувала лоши отзиви за нея.  bouquet 

# 95
  • Мнения: 320
СОФИЯ, 14 ПОЛИКЛИНИКА- Д-Р ПАВЛИНА АНДРЕЕВА

# 96
  • Мнения: 393
гр. Бургас

Препоръчвам д-р Даринка Иванова, жена на сериозна възраст е, ЗА късното захранване и луд привърженик на кърменето. Много е внимателна, преглежда много прилежно детето всеки път, отзовава се веднага на тел. обаждания, както и тя самата е телефонирала удома.

д-р Маргарита Димитрова, за нея мога да кажа същото само без телефоните, защото при нея се преглеждаме на частно. Но най-големият й плюс е, че обяснява подходящите упражнения за бебо.

# 97
  • Мнения: 24 467
Нашето момченце е на 5 месеца. Нощем се буди поне по 10 ина пъти плаче и коремчето му къркори и има газове. Каква може да е причината и какво да правя?
Започнах сокове от около 10 ина дни, но и преди това се е случвало.
Очаквам мнения и препоръки.
Първото ми дете плачеше нощно време през първите три месеца, когато беше само на мляко. Той беше много лаком и се чудехме какво да го правим. Едва когато навърши четири месеца започнахме да му даваме нощно време бишкотка в млякото, а по- късно и каша и проблемът се реши. Нито съм за ранното, нито за късното захранване. Всичко е индивидуално, но ако сина ми беше захранен след половин година нямаше да можем да спим нормално. Второто ми дете повръщаше мляко след всяко хранене, независимо какво мляко му се даваше. Нямаше физиолигчини увреждания. По съвет на педиатърката също го захраних след 4 месеца и след хранене с пюре и каша не повръщаше. При него също се наложи по- ранно захранване, което реши втори голям проблем, този път с повръщане на млякото. Сега е на осем месеца и яде всичко, което предлагат Хумана, Нестле, Хип. Това не са български фирми, но са предвидили храна за деца след 4-ти месец, значи не само у нас, в България захранването може да започне от 5 месечна възраст. Има и зеленчукови и плодови и местни пюрета за деца над 5 месеца, хората също си правят своите изследвания и прилагат този тип хранене. Големият ми син е в първи клас и няма нито алергии, нито проблеми със стомашно чревния тракт. И дсвете ми деца винаги са изпитвали истинско удоволствие от разнообразната и качествена храна, закупена не само от магазинната мрежа, но и домашно направена. Мисля, че нашите лекари не са по- малко добри от чуждите и не следва с лека ръка да се отхвърлят и заклеймяват техните становища. Аз лично съм доволна от лекуваща ти лекарка, която винаги еу обръщала внимание на децата ми, назначавала е изследвания когато е било необходимо и е запозната с различни системи на отглежданеу, включително и на захранване на децата. 

# 98
  • Мнения: 157
д-р Мариана Талева, 13 поликлиника. Много съм доволна от нея! не си налага мнението за захранването, а се съобразява с предпочитанието на майакта.

# 99
  • Мнения: 336
На този етап искам да изразя подкрепата си за становището на Judy. Наш педиатър и мое ДжиПи е Д-р Сашка Йорданова, ЖК Хиподрума, работи със ЗК, но в частен кабинет с/у полското посолство.

# 100
Много добър педиатър и изключителен професионалист,нопълно "за"късното захранване и кърменето е Д-р Ели КитановарСофия,Община Подуяне,жк Левски В 9а и Левки Г

# 101
Ние сме на 4,5 мес.,за съжаление доскоро нямах интернет и не бях чувала за късното захранване, една приятелка ми каза, но вече бях започнала със соковете, а аз съм от алергичните натури.Надявам се моето дете да няма проблеми, но мисля, че лекарите трябва да са наясно с всички алтернативи, да ни осведомяват и да ни дават право на избор.Мисля, че вече няма смисъл да спирам още повече, че замествам хранене с пюре.Но дори самите пюрета са с мляко, извара и сметана, а пише за над 4 месеца.

# 102
  • Мнения: 24 467
Вие вече сте почнали и предполагам храните така не от няколко дни, а сокове давате поне от един месец, така че според мен е безсмислено да спирате, ако до момента детето не е показало алергични реакции. Не се притеснявайте, ако след 1-2 месечно захранване нямате проблеми нищо лошо не се е случило. Не се самообвинявайте, по всеки въпрос има противополжни мнения и на Вас, за жалост, просто Ви е било представено едно от тях.

# 103
  • Мнения: 2 282
С прискърбие ви съобщавам, че д-р Ружа Панчева от Варна вече не работи със здравна каса. Все същата сладунка, подкрепяща кърменето, късното захранване и алтернативното лечение си е, но вече има само платен прием в Терапията. Е, ако така или иначе се налага да плащам, пак при нея ще отида...

Апропо, нека темата остане само за координати, препоръки и впечатления от доктори, да не я задръстваме, че става безсмислено огромна.

# 104
  • Мнения: 14
Е не може само Д-р Маргарита Димитрова да е единствената в Бургас или може? Срам за "големия" ни град! newsm11

Общи условия

Активация на акаунт