2 годишен вече, а казва "кака" вместо 'мама'. Какво да правя?

  • 2 578
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 206
да, отминава
и аз бях просто Поля, а не мама до преди година и нещо за детето ми
Сега вече съм си твърдо мама, мами, мамки
И само чат пат Польооо

# 16
  • Мнения: 8 229
Синът ми имаше един период когато викаше на всички "бабо". Влизаме сутринта в стаята му и той весело ни поздравява "бабо!". В един момент мина на "кака", което си беше странно защото той няма кака, и тази дума въобще няма откъде да я чуе. Сега вика "мама" когато плаче. Това започна откакто тръгна на ясла. Явно там се е научил, че когато се плаче за нещо, се вика "мама". Иначе е наясно кой е мама и кой тате, защото като го попитаме за мама, поглежда съответно към мен, а като му говорим за тате, поглежда баща си. Самите обръщения обаче продължават да са му пълна мъгла. Примерно виси на крачола на баща си и вика "мама".

# 17
  • Мнения: 982
да, отминава
и аз бях просто Поля, а не мама до преди година и нещо за детето ми
Сега вече съм си твърдо мама, мами, мамки
И само чат пат Польооо

Хм, не съм съвсем сигурна.
Не знам колко е голямо детето ти, но моето скоро ще навърши 3, а продължава да ме нарича Пепи. Simple Smile
Не правя драма от това, но признавам, че ми се е искало да ми каже "мама".

# 18
  • София
  • Мнения: 39 771
Дияна също се обръщаше дълго време към баща си по име. Сега го прави рядко.

# 19
  • Мнения: 6 461
Ще отмине и това. Peace
Мисля,че не е голям проблем.След време може би ще се смееш.

Моите деца прекарват доста време с бабите и дядовците и като ме почнат бабо,како...докато стигнат до мамооо Mr. Green

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Дияна също се обръщаше дълго време към баща си по име. Сега го прави рядко.
LaughingИ Марти също. Баща и се побъркваше в началото. Но после всичко си дойде на мястото.

# 21
  • Мнения: 9 814
Спокойно!
Важно е, че знае, че ти си мама. Peace

# 22
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Дияна също се обръщаше дълго време към баща си по име. Сега го прави рядко.
LaughingИ Марти също. Баща и се побъркваше в началото. Но после всичко си дойде на мястото.

Синът ми също така по име нарича баща си или пък му казва чичо......Имам дъщеря от първия си брак,която така се обръща и малкия чува и той така го нарича.Не виждам лошо в това,все пак знае,че това е баща му.

# 23
  • Мнения: 154
Със сигурност ще отмине. С моята приятелка сме адашки и синът ми като малък беше решил, че щом сме с еднакви имена, значи и тя е "мама" и си й казваше "мамо" и на нея. Не помня колко продължи това нещо, но на мен ми се стори доста дълго.  Laughing

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 6 919
Какво да правиш ли?!Да черпиш докато не  е почнал да ти вика бабо Mr. Green Peace

# 25
  • Мнения: 3 886
Спокойно!
Важно е, че знае, че ти си мама. Peace
Все едно аз го написах bowuu

# 26
  • Мнения: 14 133
Какво да правиш ли?!Да черпиш докато не  е почнал да ти вика бабо Mr. Green Peace
hahaha Правилно, почерпи го човечето, че те мисли за кака.  Wink

# 27
  • Oslo
  • Мнения: 659
Имам приятелка, чиято майка е учителка в ДГ. Когато дъщеричката и тръгна на градина беше в групата на баба си. Редовно чувахме от детето обръщения като :бабо Минчева, госпожо Танче, госпожо баба Grinning. След време се ориентира детенцето, но беше голям смях..

# 28
  • Мнения: 1 883
Имам приятелка, чиято майка е учителка в ДГ. Когато дъщеричката и тръгна на градина беше в групата на баба си. Редовно чувахме от детето обръщения като :бабо Минчева, госпожо Танче, госпожо баба Grinning. След време се ориентира детенцето, но беше голям смях..
Joy Joy Joy
Три годишния ми син казва на баща си не тате , а " баща ти "
А на мен чат пат ми подвиква " госпожо"-това е от ДГ, и аз му отговарям "кажи госпожо" hahaha

# 29
  • Мнения: 1 520
Моя ми вика по име, аз се обръщам към него с "наборе".  Laughing

Смешно ми е и се забавлявам като ми казва така. Даже се шегувм, че като сме с хора ми вика мамо, иначе поименно.

Не ме притеснява, аз държах да го научим да ни вика и поименно, а не като го питат как се казват мама и тате те да са ... мама и тате.

За како - ами, обяснявай, няма как иначе. Харесва му така явно.

Общи условия

Активация на акаунт