Забременяване след раждане със секцио

  • 4 229
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 588
Едва ли е проблем да забременееш сега пак, но все пак лекарят ти ще каже най-добре. И аз познавам майки с породени деца, раждани със секцио, които не са имали проблем. Peace

Успех!

# 16
  • на дъното
  • Мнения: 1 544
berni Познаваш моята история, аз също съм раждала секцио първия път с Крис.Сега точно след 1 г. и пак съм бременна,но преди да работим по въпроса ходих на доста лекари за да видя кога ще ми дадат зелена светлина.Накрая се доверих на лекарят ми от Варна.Та моя съвет е да намериш добър гинеколог който да те прегледа с добър ехограф да прецени колко са заздравели шевовете и да ти даде съвет.В моя случай се наложи да изчакам малко,а е можело и по рано7-8 м. след,но понеже в Бургас се славим с кадърните лекари та бях зашита малко по така и му трябваше малко време на шева от дясната ми страна.Надявам се всичко да е наред до януари месец.
П.П преди 2 дена бях пак на преглед при същия лекар и каза,че всичко е наред с шевовете. Hug

# 17
  • Мнения: 88
Така много интересен въпрос newsm03 .Имам 3-ри деца и съм бременна с четвътро.И ТРИТЕ МИ ДЕЦА СА СЕКЦИО И СЕГА ОКТОМВРИ ЩЕ ИМАМ ЧЕТВЪТРО СЕКЦИО.иСКАМ ДА ТИ КАЖА ЧЕ НЯМАХ ПРОБЛЕМИ С НИТО ЕДНА ОТ БРЕМЕНОСТИТЕ 1-ВОТО И 2-РОТО ИМАТ РАЗЛИКА 2Г И 4М.а 3-ТОТО И 4-ТОТО ЩЕ ИМАМ 2Г И 3 МЕСЕЦА.ВСЯКА БРЕМЕННОСТ Е ИНДИВИДУАЛНА И РАЗЛИЧНА НО АЗ ЛИЧНО НЯМАХ ПРОБЛЕМИ И СЕ НАДЯВАМ ДО ОКТОМВРИ ДА НЯМАМ preggo stork-boy

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 61
Аз забременях 10 месеца след секциото, и бремеността ми протече без никакви проблеми.Трябва да има година разлика между двете операции.

# 19
  • Мнения: 16
Аз забременях 11 месеца след секцио и доста се притесних. Обадих се на гинеколожката ми веднага и тя каза че по големия проблем е гледането на малко дете докато си бременна отколкото самата бременност. БЕШЕ ПРАВА!!!!
За сега нямам проблем с бременността, но малкия ми змей ме изморява страшно. Така че помисли си ако имаш все пак помощ е за предпочитане иначе действай  Laughing
Успех Hug

# 20
  • софия
  • Мнения: 636
док каза,че е хубаво да се изчака 2 год. за да няма усложнения  Peace
и моят така рече.

# 21
  • Мнения: 399
док каза,че е хубаво да се изчака 2 год. за да няма усложнения  Peace
и моят така рече.
Абе и в колежа така ни учиха (завършила съм акушерство),ама като не ми се чакаше цели две години...  Blush
Стискам палци на авторката и на всички подранили мераклийки!  Peace

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Всичко е индивидуално  Peace . Има мами които са износили нормално бременност въпреки, че са забременяли 6 месеца след раждането. Само гинеколога ти може да останови след преглед, дали си готова за 2-ра бременност или не.  Peace

# 23
  • Мнения: 410
всички казват 2 години.аз лично питах моя генеколог-каза,че всичко е глупост и мога ако искам веднага да забременея.и аз искам още едно,но поне годинка още Wink

# 24
  • Мнения: 4 335
И на мен ми казаха,4е е добре да из4акам две години Simple Smile

# 25
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
1г.и 10м. след първото раждане забременях отново.Износих и родих без проблеми,пак секцио обаче.Децата ми имат 2г.и 7м.разлика.
Моя случай е аналогичен, втората бременост също ми беше относително лека!  Peace
Успех!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт