Удобно ли ще му е на бебчо в кошница за кола

  • 5 739
  • 61
  •   1
Отговори
# 45
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Аз като гледам тук чужденците, повечето които са с по-малки деца са с такива Thinking

# 46
  • Мнения: 9 814
Аз като гледам тук чужденците, повечето които са с по-малки деца са с такива Thinking

Така е, но преди месец носих в слинг бебето на братовчедка ми и нито на мен нито на него му беше особено комфортно. За кенгуруто имам лоши спомени от дъщеря си, но все пак е въпрос на личен избор.

# 47
  • София
  • Мнения: 39 771
Количката ми е огромна и малко неудобна за транспорт в кола. Взех назаем една кошница. Днес разнасяхме Алекс по града, за малко. И ми беше малко кофти като го гледах колко е свит. Кошниците са за кратко, 2-3 часа макс.

# 48
  • Мнения: 8 242
Количката ми е огромна и малко неудобна за транспорт в кола. Взех назаем една кошница. Днес разнасяхме Алекс по града, за малко. И ми беше малко кофти като го гледах колко е свит. Кошниците са за кратко, 2-3 часа макс.
9 месеца е било свито.. Едва ли представата му за удобно е твърд матрак  Crazy

# 49
  • NL
  • Мнения: 520
Тук имам едни книжки дадени ми от детската консултация и на въпрос"По колко време може да лежи бебето в столче за кола(или т.нар.кошница),педиатрите дават следният отговор:
"Детето може да лежи максимум 1,5-2 часа на ден в кошница или вип столче(шезлонг).Понякога при по-дълго пътуване може и повече време.За развитието на двигателните функции е добре бебето да е в напълно легнало положение за да може да се движи по-свободно.Това става по-трудно ако то лежи в столче за кола или вип столче(шезлонг)".


# 50
  • Мнения: 3 069
Много добра работа ни свърши кошницата но само ако сме в колата или до педиатърката, или до където и да ходим.Само за пренасяне.След 5-я месец я използвахме и при захранването.
НО, не мисля, че е добре да се води на разходка с такова.
Най-добрия вариант е легнало положение.

# 51
  • Мнения: 9 973
За бебетата е много важно да спят пьрвите месеци в напьлно легнало положение заради грьбначето, а не сгьрчени непрекьснато в кошница за кола.   Sad
подкрепям

# 52
  • София
  • Мнения: 1 524
Кошницата е за колата. Количката задължително трябва да има пълно легнало положение щом планирате много разходки.

# 53
  • Мнения: 3 314
Кошницата е за колата. Количката задължително трябва да има пълно легнало положение щом планирате много разходки.
   Peace

# 54
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Моята кошница е ABS-Design, но имам чувството че му е топло в нея.

# 55
  • Мнения: 94
Определено смятам, че ще е по-добре да имате количка в напълно легнало положение...моето беб4е определено се чувства неудобно в кошница, а в количката си спи като "къпана"..от друга страна е и по-полезно Wink

# 56
  • Мнения: 353
Нашата количка беше с кошница за кола и първите 5 месеца само нея ползвахме. Малкия се чувстваше доста удобно  и си спеше спокойно. Използвахме я докато  му стана малка. Още от родилния дом така го взехме.

# 57
  • Мнения: 2 825
Единственото е да внимаваш с претоплянето, защото в тези кошници са много сгушени и им е доста топло.
За удобното - все пак за бебета са направени Simple Smile

# 58
  • Мнения: 1 121
И в САЩ масово се ползват такива колички-кошницата се ползва за колата, а когато не шофираш сваляш кошницата и я слагаш върху количката, т.е. бебето си е все в кошницата. Аз бях с такава и я ползвах без проблем, само дето бебето ми е лятно и редовно се претопляше, това ми е единствената забележка. Иначе и аз се притеснявах, че се изкривява, но поне засега изглежда съвсем здрав и нищо му няма, а доста време откара в кошницата.

# 59
  • Мнения: 1 488
.......но не се препоръчва повече от 1-2 часа в кошница за кола!

Точно така е. Критериите при избор на количка ми бяха да има пълно легнало положение и отделно и кош за кола, който да ползвам само за превозване в кола. Този кош може да се прикрепя и към количката, но не се препоръчва за продължително ползване, заради гръбчето на бебето, което е най-добре да е в легнало положение.

Общи условия

Активация на акаунт