28.06.2008г.-бтв новините

  • 3 828
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 254
мисля че тези които работят работят там най-добре биха отговорили на въпроса истинали е или е някакъв слух,но тайно се надявам някои да си го измисля но мисля че е малко вероятно,дано истината излезе наяве и дори и да има някакво изтичане да не е много опасно,а темата да я преместа ли някъде кадето може да се чете от повече хора според вас и каде и как

# 16
  • Мнения: 4 753
Няма инцидент... И аз не бях чула, но ми се обади баба да ми каже да не извеждам бебето навън... Аз се обадих на една колежка (тя се занимава с радиация) и тя каза, че няма такова нещо, щото иначе щяха да я викат да прави фонови замервания...

# 17
  • Мнения: 4 753
а темата да я преместа ли някъде кадето може да се чете от повече хора според вас и каде и как

Никой във форума не може да ти каже, все пак ако има изтичане най-вероятно е тайна... А освен това не казаха, че е от АЕЦ-а, а че са проверили всички възможни места и изтичане няма никъде... Някой е пуснал слуха, че изтича радиация, но не е казал от къде... Иди го гони...  Wink

# 18
  • София
  • Мнения: 39 762
Не мисля, че в момента могат да потулят такова нещо като изтичане на радиация. И без друго ЕС искат да резнат главата на Козлодуй.
По времето на Чернобил не беше така.

# 19
  • Мнения: 4 784
След прочетеното, в дадения от теб линк, не виждам място за притеснение.

Ако и да имаше изтичане, то едва ли щеше да бъде потулено, даже напротив, щеше да се разтръби доста - нали ЕС ще отпуснат парички за пречистване и тем подобни.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Не гледах новините и по-добре. Какво са казали "Агенцията за ядрено регулиране опроверга неясно откъде тръгнал слух в държавата за ядрен инцидент и изтекла радиация.". Нужно ли е да се съобщава за нещо толкова страшно, при положение, че източника е неизвестен и информацията не е подтвърдена. Изтичането на радиация в атмосферата е нещо, което не може да се скрие по никакъв начин.

# 21
  • Мнения: 4 753
Не гледах новините и по-добре. Какво са казали "Агенцията за ядрено регулиране опроверга неясно откъде тръгнал слух в държавата за ядрен инцидент и изтекла радиация.". Нужно ли е да се съобщава за нещо толкова страшно, при положение, че източника е неизвестен и информацията не е подтвърдена. Изтичането на радиация в атмосферата е нещо, което не може да се скрие по никакъв начин.

Всъщност, точно за това го съобщиха... И аз чух слуха (баба ми се беше ошашкала), та добре че го опровергаха официално, иначе хората се страхуват естествено...  Peace

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 857
немога да повярвам че нямате мнение по въпроса,може би ако бях пуснала тема от рода на кое от двете или трите имена да избера,име с К и такива подобни до сега щяха да пишат поне 10-20 човека,но за нещо наистина важно и претеснително няма кои да сподели мнението си,не че нещо ще се промени но трябва да се интересуваме от това какво дишаме,пием,ядем и т.н
Интересувам се какво аз и моето семейство дишаме, ядем и пием, но дотук. Стряскащи новини много, слушаме ги всеки ден и какво от това. Да не би да е настъпила промяна към по-добро, не. Примери много. Озоновата дупка непрекъснато се разраства вследствие на увеличеното количество въглероден двуокис в атмосферата, но въпреки това не съм чула броя на автомобилите да е намалял или пък някой да е слезнал от колата си и да е започнал да се предвижва по друг, незамърсяващ въздуха начин, напр. с колело. Безброй са примерите. Цитирам нещо, което прочетох и над което наистина трябва да се замислим, а именно:
"Природата е добро. Природата е източник на ценности, които са иманентни на нашата (човешката) природа, т.е. без нея животът ни освен че е невъзможен, се обезценява. Трябва да си наложим промяна в ценностната система, да прекратим нашето скрито самоубийство.  "

# 23
  • София
  • Мнения: 39 762
http://bulgaria.actualno.com/news_168617.html

Цитат
Опровергаха слухове за авария в АЕЦ "Козлодуй"
дата : 28 юни 2008 г. 17:05 ч.

Изпълнителният директор на АЕЦ "Козлодуй" Иван Генов и председателят на Агенцията за ядрено регулиране Сергей Цочев опровергаха слухове за авария в електроцентралата и изтичане на радиация.

"Съвсем отговорно заявявам, че АЕЦ "Козлодуй" в момента няма никакви проблеми. Не мога да разбера какви са тези шеги, не зная как да ги нарека, с които хората се опитват да всяват смут в населението на България. Не е нормално да се правят такива шеги", заяви Генов.

Според председателя на Агенцията за ядрено регулиране Сергей Цочев в АЕЦ "Козлодуй" всичко е нормално и е под контрол. Няма инциденти и аварии.

# 24
  • Мнения: 1 896
Някой раздухва масови истерии, за да отвлича вниманието от реалните проблеми на държавата и обществото.

# 25
  • Мнения: 682
anakondas, казваш, че " защото работещите в аец-а не са на същото мнение". Откъде знаеш това?
Честно казано аз не вярвам на опровергаванията на слуховете. Определено имам съмнения и не вярвам нито на правителството нито на въпросните шефове на АЕЦ-а, съжалявам...

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Невиждам място за притеснение

# 27
  • Мнения: 1 103
Невиждам място за притеснение
Аз също.

# 28
  • Мнения: 7 201
Някой раздухва масови истерии, за да отвлича вниманието от реалните проблеми на държавата и обществото.
Peace Така мисля и аз.

# 29
  • Мнения: 899
немога да повярвам че нямате мнение по въпроса,може би ако бях пуснала тема от рода на кое от двете или трите имена да избера,име с К и такива подобни до сега щяха да пишат поне 10-20 човека,но за нещо наистина важно и претеснително няма кои да сподели мнението си,не че нещо ще се промени но трябва да се интересуваме от това какво дишаме,пием,ядем и т.н
Естествено, че ме интересуват и имам гражданска позиция за всички важни събития в държавата ни, а и в света. Но в репортажа на bTV не виждам нищо реално притеснително, няма спор. Аз самата не знам нещо различно, което би хвърлило светлина върху случая и не мога да помогна.
Да, радиационната опасност е много страшна, но тук не видях такава  Peace

Общи условия

Активация на акаунт