Взаимоотношения снаха-зълва!

  • 7 280
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 143
Сблъсквала съм се с тази разлика, че аз не мълча и колкото и да е тежко казвам какво мисля. Защо да таиш всичко в себе си и да се съобръзяваш с някой, който даже не те уважава, докога да търпи в името на какво? Ако брат и държи на нея няма да позволи неразбирателството между двете да стане причина да си развалят отношенията.

# 16
  • Мнения: 824
А ти как си представяш да са в добри отношения с брат си ,ако не си говори с жена му.Ще си ходят на гости или....Не обичам да се карам с хората,казвам какво мисля аз ,ако ме попитат и не обичам да поучавам другите .Всеки си има глава и прави нещата така както ги разбира.Защо да таи в себе си ,просто не го '' слага ''в себе си.Моята максима е да не правя това, което не искам да ми правят на мен.И откакто стигнах до тези заключения ,живея в мир със себе си и не се натоварвам излишно.

# 17
  • Мнения: 143
Аз мисля, че нейното физическо и психическо здраве в момента са много по-важни от капризната и зълва и именно нейните близки хора, трябва да го знаят най-добре. Брат и може да оправдае нейното дразнене именно с това, че е бременна и да помоли жена си да не и припява постоянно за щяло и нещяло и да я поучава.

# 18
  • Мнения: 118
Кажи и да си взима хапчетата и да седи на сянка.Другото само ще се оправи.А,да в интерес на нейното дете е ,тя да не го възпитава,така че се заемете и с това.Ако брат ти не е съгласен,да е мислил като се е женил.

# 19
  • Мнения: 251
Направо ме заболя главата от тези!!!!! ignore2ignore2  - ignore2

# 20
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
А защо не пробваш след всеки съвет да казваш нещо от рода на "Благодаря ти, че сподели с мен мнението си , но аз имам други идеи по този въпрос и мисля да се съобразя с тях. Хайде да поговорим за нещо друго."  и  да сменяш веднага темата, за да не може да продължи да те убеждава в правотата си. Мисля, че ако по такъв тактичен начин и дадеш да разбере, че по нито един въпрос не си съгласна да се съобразяваш с нея ще се принуди да спре да ти се меси, а ти няма да развалиш отношенията с брат си. Опитвай всяка ситуация да я обръщаш на шега и веднага сменяй темата. След като упорстваш известно време би трябвало да престане. А в себе си не я приемай сериозно и се опитвай да се забавляваш за нейна сметка. Търси комичното във всеки съвет, за да можеш да се почустваш по - добре. За бебето е много важно да бъдеш спокойна и щастлива, а не изнервена и подтисната.

# 21
  • Мнения: 18

Аз харесвам някой да дава съвети, така  отбирам информация, която по някой път доста помага. Защо си мислиш, че тя го прави с лоша умисъл. Може наистина да иска да ти помогне и изобщо да не се замисля, че това би те подразнило.. Не гледай толкова черногледо на нещата.Едно време като дете много мразех Баба да ми дава съвети. Еййй сега като се замисля, колко права е била  Simple Smile.
Вярно е, че всеки гледа и прави живота си по свои сметки... не и се впрягай толкова.. е, друг е въпросът, ако между вас я има женската непоносимост  Laughing една спрямо друга ...

# 22
  • Мнения: 26
  Аз моята спрях да я слушам,  все се оплакваше, тук я боляло, там я боляло, колко уморена е след работа, сякаш другите не ходят на работа, а цял ден се излежават. Също ми даваше съвети за детето с какво да го храня, какво да му обличам и т.н. и доста време хабях нерви покрай нея, но накрая нещо сякаш оглушах, като започнеше да говори за тези неща само от време на време кимах за съгласие, колкото да си мисли че я слушам и оттогава съм много добре.

# 23
  • Мнения: 473
Не мога да ги понасям такива изобщо. И не го крия. Представям си я твоята зълва като свекърва и ми става зле. Такива от млади са си изкукуригали напълно. Не могат повечето хора да прогледнат и да пораснат и да разберат, че никой няма желание да му се бъркат в личния живот и да се държат с него като с олигофрен. Тя се държи с теб точно като с малоумна, все едно ти за нищо не ставаш и добре че е тя акъллийката, та да ти каже как и кога да го направиш. Такива сиктири ще й ударя, че ще ме запомни, та ако ще ни брат да видя, ни дете. Цял живот ще ги траем такива да мрънкат и да ни пилят нервите. Как пък не!

# 24
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
И аз от опит да кажа. Имам две зълви едната роди преди мен и естествено все ми опяваше какво е правила тя с нейното, че това което аз правя не е правилно.... другата все още няма дете, но това не й пречи като дойде в нас! да ме поучава как да си възпитавам детето... В началото се опитвах да мълча и да си запазим добрите отношения, но в един момент ми писна и си излях всичко, което ми беше на душата - че всеки си има различни разбирания за живота, отглеждането и възпитанието на собственото си дете, че всички майки също са различни, че сме расли в различни семейства, че съм достатъчно голяма (нищо че те са по-малки на възраст) да се оправям сама в живота без някой непрекъснато да ми опява какво да правя и най-вече че нямам намерение да търпя някой да идва в къщи и да ми дава акъл накъде да ми сочи антената ....и т.н. и т.н. накрая казах на зълвата, която няма дете, да остави темата за тогава когато си роди нейното и така. Вече никой не ми се бърка (е мрънкат от време на време, ама нека си говорят не ми пречат). Така че съвета ми е  да не си мълчиш. Няма нужда да се караш и да си разваляш отношенията, просто покажи че си самостоятелна единица-голям човек с разум в главата и няма нужда непрекъснато да ти се говори за това какво е правилно.
Игнора за мен не е решение, защото размислите и нервите си остават.
Кръстосайте шпаги и нека по-добрият победи!  Simple Smile Бъзик естествено.
  bouquet

# 25
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Според мен с времето нещата ще си дойдат на мястото ,аз имам 3 зъбли  ooooh!отначало ми беше много трудно ,карах се с тях много ,и си създавах само излишни нерви  #Crazy,имаше период в който даже не сме си говорили  Thinking,но сега всичко си е на мястото  Peaceнай добре не и обръщай внимание и не се ядосвай за глупости  Peace

# 26
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Има такива хора, които се имат за светила по всички области, не могат да се променят- това да дават съвети ги кара да се чувстват щастливи. Когато някой не е съгласен с тях е като смъртен грях.

Съветът на Вела е много добър- просто с мил тон и кажи, че темата за дете обсъждаш само със съпруга си и предпочиташ с нея да си говорите на чисто женски теми. Прекъсвай я и й задавай въпроси от друго естество, примерно ако тя почне да те поучава как веднага след като родиш да почнеш да се изцеждаш и кажи "чакай да ти покажа какъв нов парфюм съм си купила"...или нещо от този род. Недей да и се оставяш, но наистина недей и груба да бъдеш....

# 27
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Еха,  все едно за мен пишеш, ама аз имам предимство-още по-голяма съм  Laughing
Аз съм си добронамерена, това не пречи да съм досадна. Такива хора срещам ежедневно, ако не мога да се справя с тях в семейството си..., значи си заслужавам съветите  Wink


ПП. Бих се разбирала по-добре с моята зълва, ако не беше брат й, те имат кармическа връзка да си стъпват по мазолите и да си лазят по нервите. От друга страна, на неговия фон се показвам просто една разбрана дама.

# 28
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
О, как бих се лишила от компанията и, но това значи да се лиша от срещите с родителите си, аз само като ходя при тях се засичаме, тя е там всеки уикенд на почивка и безплатно шетане и хапване, аз ходя веднъж в месеца да видя нашите и пак я засичам. държи ми влага много дълго след като я видя, надува ми главата само за два - три часа и се прибирам като зомбирана.
Толкова нерви за по 2-3 часа на месец...... newsm78 Пази ги - ще ти трябват за друго. Слагай си съветите, които не те устройват на глухото, кимай съгласително yes и толкова. Като те съветва да не би и да те следи дали ги изпълняваш. Пък и нали си на гости на родителите си - говори си повече с тях. По-спокойно.

Общи условия

Активация на акаунт