Моля за мнения относно раждането, много се колебая, как да родя!?

  • 4 773
  • 104
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 312
Ако няма основания за секцио няма страшно да си родиш нормално. Peace

# 16
  • Мнения: 4 784
Ако нямах основания за секциото, не бих го предпирела. Не че е лошо, даже напротив, нямам никакви оплаквания, но защо все пак да ти режат корема, при положение, че може да си стане по естествен път.

# 17
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
а какво видях в предродилна няма да ти казвам. Crossing Arms 
айде сега...... Naughty

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 857
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=279549.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=275240.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=303340.0

Никога не съм се колебала за начина, по който ще родя. Това се определя от лекаря, не от мен.
По въпроса - родих нормално с епидурална упойка. Имах най-лекото и безпроблемно раждане  Peace

а какво видях в предродилна няма да ти казвам. Crossing Arms 
Айде сега да започнем да изкарваме страхотиите на показ   Tired И при двата вида раждане си има рискове. 

Последна редакция: нд, 29 юни 2008, 14:55 от riri_tol

# 19
и аз като теб до последно се колебаех....
майка ми много държеше да раждам нормално  Rolling Eyes мен обаче пък много ме беше страх за бебето дали всичко ще е ок с него
в последствие така се развиха нещата,че т.к. го преносих а идваха и празници,докторката ми реши,че е по добре да раждам секцио,важно е да кажа,че съм с малък таз,който вобще не се беше разширил  Confused а бебето се оказа голямо и така на 30 родих секцио без проблем Peace за 15 мин. без болки и мъки видях съкровището си цяло и непокътнато  Heart Eyes оправих се за 5 дни,въобще не е страшна тази операция,имам няколко  Embarassed
най добре сега не го мисли има много време до тогава  Peace
слушаи доктора какво ще ти препоръча,но е хубаво по естествен начин да се ражда,въпреки,че в момента е актуално секциото  Mr. Green
успех     bouquet  лека бременост  Wink

# 20
  • Мнения: 1 586
Родих  секцио,въпреки,че желанието ми беше да раждам нормално,но не се получи......за второто евентуално май пак ще се наложи секцио но ако можех да избирам ,бих избрала естественото раждане.Иначе се възстанових бързо след секциото. Peace

# 21
  • Мнения: 6 713
Аз съм за естественото раждане, но в крайна сметка лекарите решават как Peace

# 22
  • Мнения: 4 335
Родих  секцио,въпреки,че желанието ми беше да раждам нормално,но не се получи......за второто евентуално май пак ще се наложи секцио но ако можех да избирам ,бих избрала естественото раждане.Иначе се възстанових бързо след секциото. Peace
И при мен така,само дето незнам дали някога ще се реша на второ Thinking

# 23
  • тук и сега
  • Мнения: 124
Аз родих по естествен път. Имам 7 външни шева от епизиотомията. След задължителния престой от 2 часа в родилна зала, си слезнах сама от носилката, за да си легна в леглото. На 6-тия час след раждането станах. Въстанових се повече от бързо.
Аз бях по същия начин, с разликата, че имах 5 вътр. и 5 външни шева.

# 24
  • Мнения: 1 512
В началото исках да раждам секцио,но после размислих и реших да раждам естествено. Възстанових се напълно около 5 дни след като ми махнаха конците.Всичко е въпрос на психическа нагласа и всеки има различен праг на болка.Все пак секциото е хиругригча интервенция и крие повече рискове от вагиналното раждане.И сега съм твърдо за естественото раждане.Имаш време да помислиш.Желая ти леко бременеене pregnant и леко  раждане и когато гушнеш baby :: своето малко съкровище ще забравиш всички болки които си изтърпяла и имаш от щастието което изпитваш.

# 25
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 225
аз пък никак не съм съгласна, че секциото крие повече риск, имайки предвид горчивия опит на приятелки, раждали "нормално".
майка ми се оперира от миома преди години, лекарите казаха, че основна причина е много вътрешни разкъсвания по време на първото раждане - тежко, заради голямо бебе.
детето ми беше седалищно разположено и добре, че лекарите на смяна проявиха здрав разум и я извадиха с операция. после една друга "лекарка" ми каза - абе, защо са те оперирали, какво като е седалище и първо бебе, щяхме да го извадим някак...  Shocked Shocked

# 26
  • София
  • Мнения: 39 761
И двата пъти родих нормално. С Алекс имаше известни предпоставки за секцио - ниска плацента и седалищно разположение на плода. До 9тия месец всичко се нормализира и родих нормално. И секцио да беше нямаше да си върна бебето Simple Smile

# 27
  • Мнения: 252
Ако няма основания за секцио няма страшно да си родиш нормално. Peace
Peace и аз съм за естественното раждане, родих нормално

# 28
  • Мнения: 2 015
Аз съм за естественото Peace

# 29
  • Мнения: 227
Аз съм за естествено раждане,може би защото нямах никакви проблеми и съм раждала бих казала сравнително лесно.дано всичко при теб да е наред и да родиш по естествен начин,защото все пак секциото си е операция.

и аз така Peace

Общи условия

Активация на акаунт