Моля за мнения относно раждането, много се колебая, как да родя!?

  • 4 777
  • 104
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 372
Исках естествено раждане, макар че имаше голяма вероятност за секцио. Родих естествено, лесно и бързо, без усложнения и без нетърпими болки. Имах 5 шева, но един час след раждането станах и си ходех нормално.

# 76
  • София
  • Мнения: 44 129
Ако не се появят сериозни мед показания за операция - EСТЕСТВЕНО.

# 77
  • Мнения: 2 960
KLUM Мисля, че тези теми секцио или естествено раждане трябва да се коментират от жени които са родили и по двата начина. В противен случай просто споделяш за своето раждане.
Както писах и в началото родих нормално, не знам какво е да родиш секцио, но аз съм доволна от начина по който родих.

Ами като жена ,родила по естествен начин и със секцио -ако трябва пак да решавам за себе си -бих избрала категорично секциото.Но това е много строго индивидуално-моето първо /вагинално/раждане беше много трудно и тежко,ВТОРОТОраждане -секцио  - мина като по мед и масло.Възстанових се много бързо ....та на това се опира становището ми за начина на раждане!!!Всеки в крайна сметка ,според нагласата и вижданията си  сам си преценява и решава!!!В крайна сметка най-важното е бебчето да се появи на света живо и здраво!!!

# 78
  • Мнения: 216
KLUM не е нужно сега да се плашим Naughty
При положение, не не си била в пред родилна зала, а си седяла само като страничен наблюдател Crossing Arms
Мисля, че тези теми секцио или естествено раждане трябва да се коментират от жени които са родили и по двата начина. В противен случай просто споделяш за своето раждане.
Както писах и в началото родих нормално, не знам какво е да родиш секцио, но аз съм доволна от начина по който родих.
Не плаша никого NaughtyСподелих само мнението си че мен специално ме е страх от нормалното раждане,защото когато ме направиха секциото на другия ден станах случайно свидетел на нормално ражда не и се уплаших много Thinking

# 79
  • София
  • Мнения: 1 889
Родих секцио, малко трудно се възстанових след това. До деня на секциото аз бях с нагласата за нормално раждане, но се наложи секцио. Аз поне една седмица ми беше трудно ставането от леглото, но се забравя като гушкаш здраво бебе. В стаята при мен имаше нормално родила мама, която 3 часа след раждането се разхождаше.

Успешно раждане.  Peace

# 80
  • София
  • Мнения: 1 524
Най-добрият отговор ще получиш от лекаря. Аз не съм го мислила изобщо, докторът ми каза - можеш вагинално да родиш, ако има проблеми ще последва секцио. Родих си за три часа. Второ раждане пак би ми било все тая как ще родя. Важното е животът на бебето и твоя - нищо друго не е от значение. Ако лекар ти казва - трябва секцио не се замисляй, просто си избери лекар на когото да имаш вяра.

# 81
  • Монтана
  • Мнения: 220
И двата начина имат своите плюсове и минуси.Важно е мнението на лекаря,но е важна и нагласата на самата майка. Аз съм за раждане по естествен път[с изключение на секцио по медицински причини].  Peace

# 82
  • София
  • Мнения: 726
Първото си дете родих с много зор и се мъчих много време както и се възстановявах много дълго  - ако можех да върна времето назад категорично щях да се спра на секцио.
Втория път пак родих нормално /по настояване на лекарката ми, макар че до последно се колебаех/ и родих сравнително по-бързо и по-лесно то първия път /но това защото ми беше второ раждане и беше минало малко време от първото раждане/.

Имам познати които родиха нормално много бързо и лесно за разлика то мен....

Много е индивидуално. Дано се спреш на най-добрият за теб начин.

# 83
  • Мнения: 337
Аз съм от тези , раждали и по двата начина , и единственото , което ще кажа е , че съжалявам , че и двата пъти не родих секцио.
Но нищо де , живот и здраве третото ще е отново секцио Simple Smile

# 84
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз съм раждала и по двата начина-първият път нормално с епидурална упойка,вторият път секцио със спинална упойка.Според мен няма нищо по-добро от естесвеното раждане

# 85
  • Мнения: 3 034
Nelma, дано си изчела големият брой теми за секциото и нормалното, защото там са писали страшно много хора. да разчиташ обаче да си формираш адекватно мнение на базата на чужд опит е много абсурдно. просто защото никоя от нас, както и ти самата, не знаем как твоето тяло конкретно ще реагира, премине и се възстанови от който и да от двата начина на раждане! просто изчакваш, бременееш си, не се зачиташ много в колко е мъка е естственото и колко е ад коремната операция и всичко ще ти мине по-спокойно.
аз раждах секцио, никога не съм оперирана дори и от апандисит и въпреки че 2 дни ме болеше доста, с подходящите обезболяващи и воля за раздвижване и ставане, на 3-тия ден мисля че бях в много добра форма за човек, който не е имал каквато и да било представа от операция. бебето съм си гледала съвсем сама от началото и съответно не съм се пазила кой знае колко. но в същото време в съседната стая роди по естествен начин жена на моите години, първо раждане, средно голямо бебе, извика 2 или 3 пъти и има 3-4 външни шева. раазбира се, и тя на 3-тия ден си замина, аз поседях още 2 дни.
мисълта ми е, че може и най-вероятно всичко ще бъде наред, какъвто и да е начинът, не се панирай! не си сама в това, имай доверие и на лекаря си - поне си избери такъв, имаш тази възможност  Peace

# 86
  • Мнения: 3 069
И аз съм раждала и по двата начина-първият път нормално с епидурална упойка,вторият път секцио със спинална упойка.Според мен няма нищо по-добро от естесвеното раждане


И аз съм раждала нормално 2 пъти а 3-я секцио.
Секциото е направо песен пред нормалното!

# 87
  • Бургас
  • Мнения: 364
Въпреки че имах показания, родих по естествен начин бързо с два напъна. Но по думите на акушерката си беше истинско чудо бебето да излезе непокътнато от 17 сантиметровия ми таз.  Simple Smile За шевовете няма да пиша...
Бих те посъветвала да се уговориш с лекар, да си избереш екип и да си платиш, за да бъдеш спокойна. Аз не го направих - оставиха ме да раждам нормално, отказаха ми епидурална (въпреки че тя във всички случаи се заплаща от родилката) и не ми сложиха упойка за шевовете. Мислех си, че това, че съм здравно осигурена, е достатъчно, за да се отнесат към мен като към нормален и достоен човек.
Иначе ако нямаш показания за секцио, мисля, че е по-добре да раждаш по естествен път. Със секцио обаче рисковете за бебето са по-малко във всички случаи. Но всичко е строго индивидуално.
Леко раждане, скорошно възстановяване, здраво и хубаво бебче!  Hug

# 88
  • Мнения: 389
Винаги съм се страхувала от естестеното раждане. В началото на бременността си мислех, че друг вариант няма за мен освен секцио.
Родих нормално и без упойки. Имах хубаво раждане, без епизотомия и се радвам, че не бях със секцио  Peace. Таза така и не ми го мериха никога, но не съм от широките, а бебето си беше 3210г.
 

# 89
  • Мнения: 2 849
Винаги съм съветвала за естествено раждане,ако нямаш показания за секцио .Това е моя преценка ,след нормално раждане съм на крака след 2-3 часа и възстановяването е много по-бързо .Успех .

ето накратко как протича раждането-
http://youtube.com/watch?v=bvzTt7UKAZ8&feature=related

Последна редакция: пт, 04 юли 2008, 05:46 от radi-t

Общи условия

Активация на акаунт