Моля за мнения относно раждането, много се колебая, как да родя!?

  • 4 785
  • 104
  •   1
Отговори
# 60
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 696
Винаги съм искала да родя естествено. За съжаление накрая се наложи да ме срежат. Възстанових се много по-бързо от естествено родилите и с шевове! Каквото и да решиш ти желая късмет.  Hug

# 61
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Добре де.....аз малко не разбирам.
Някой казват "Страх ме е, ще родя секцио", а не ви ли е страх от операцията newsm78
Мен в началото и от 2-те ме беше страх ooooh! Crazy

# 62
  • София
  • Мнения: 5 079
Родих естествено, много бързо и леко. Бебчето беше мъничко (2600), може би затова.
Всичко е много индивидуално и си зависи изцяло от твоите и тези на бебчето размери и особености.
С две думи, слушай мнението на лекар, който е запознат с бременността ти от самото начало и на който имаш пълно доверие.
Всичко останало е лъжа и измама. Wink

# 63
  • Мнения: 5 940
Заставам зад мнението на  firebird. Решението е индивидуално, възоснова на собствените ни очаквания и страхове.
Родих нормално.

# 64
  • София
  • Мнения: 10 367
Добре де.....аз малко не разбирам.
Някой казват "Страх ме е, ще родя секцио", а не ви ли е страх от операцията newsm78
Мен в началото и от 2-те ме беше страх ooooh! Crazy
Мен лично повече ме беше страх от последствията от вагиналното раждане. Но все пак не съм се заинатила като магаре на мост, говорих с гинеколога си, четох и обосновах решението си на база лични предпочитания, опасения и медицински предпоставки.

# 65
  • Мнения: 206
Аз лично съм с две ръце за естественото раждане. Разбира се ,когато се налага по медицински показатели секциото е незаменимо. Но когато една бременност се развива нормално и всичко е О. К. ,ми се струва превземка да се ражда с операция, просто защото е модерно и израз на благосъстояние.
Аз родих нормално с епидорална упойка и съм много доволна от избора си. Родих за половин час без да усещам болка и след няколко часа вече ставах.

# 66
Ako няма медицински показания, според мен е най-добре нормално раждане с упойка. И за тебе, и за детето, а и за кърменето след това. Аз родих със секцио по спешност и след това имах много трудно възстановяване, инфекция заради 2-часова операция и т.н., а се бях настроила за нормално раждане.

# 67
  • Мнения: 2 960
Колебанието идва от страх.
Ако питаш форума "как да родя" винаги ще има и от двата вида отговори.
За да го няма страха, потърси теми за самото раждане.
Запознай се с процедурите при естествено и секцио - медицински манипулации, етапи, видове упойки, усещания....
Прочети реални разкази за раждането - има такива теми. Пусни в търсачката "маймунската тема", раждане под вода.
Като прочетеш, ще си изградиш някаква представа, а така всеки ти отговаря това, което е решил за себе си, пък то може да не е точно правилното за теб.
Прочети също и темата "Смешно ли е раждането" Wink
Най-важното е да отидеш да родиш бебето си спокойна и уверена в себе си. Страхът е лош съветник и чисто химически пречи на хормоните, водещи раждането, да си свършат работата.
Лека бременност и леко раждане, каквото и да избереш
.

  202uu

# 68
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
След първото тежко раждане исках второто да е секцио.Консултирах се с  3 АГ-та- разубедиха ме.Родих пак вагинално и не съжалявам стана  много бързо и след 3 часа вече  се разхождах.Не съжалявам за избора, който направих.Каквото и да решиш ще е правилно, защото това е твоето решение. Peace

# 69
  • Мнения: 86
Съветът ми е да си намериш лекар на който да вярваш  Naughty  Моят скромен опит - избрах си екип в Токуда, моя избор беше нормално раждане с упойка и ме увериха, че когато и да зараждам екипът ще е налице, да ама не, отидох в 1 30 през нощта, викнаха го тозитими екип ама те дойдоха 7 30 сутринта за работа, а аз вече бях с 10см разкритие, то най-много ми беше за упойката де, (сложиха ми я след като родих, че имаше много за шиене)  #2gunfire

Живот и здраве за второто ще потърся по-отговорен лекар Simple Smile, но пак бих искала да е нормално (не е толкова страшно колкото си мислех Grinning)
Лека бременност и леко раждане, каквото и да избереш

# 70
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
И аз съм за естественото раждане,освен ако няма медицински показатели зе секцио.Моя позната пожела секцио после колко усложнения,кърма изобщо нямаше но сега иначе спори с мен и се опитва да ме убеди да раждам и аз така.Толкова съм спокойна и не ме е страх от нищо,божа работа,но ако се наложи секцио естесвено че ще направя това което е най добре за детето. Peace

# 71
  • Мнения: 438
Аз исках да родя със секцио, но лекарката ме разубеди и си родих по естествен начин, за което НЕ съжалявам.Имах 2 шева, но до 8-ия ден конците паднаха.Не се опитвам да те надъхвам за естествено раждане,но при положение, че няма причина за секцио май е по-добре да си родиш нормално.Казвам го, защото изследвания на психоаналитици, които са проведени чрез хипноза , сочат, че хората, които са родени чрез секцио са се почувствали самотни и разочаровани от това, че мама не е била будна в този важен момент!А иначе рисковете от инфекции няма да ги коментирам, само ще кажа, че по "Скат" даваха едно момиче, което няма да може да има други деца, точно по тази причина. Sad

# 72
  • Мнения: 216
ЗА секциото съм PeaceТака се наплаших в родилното от нормалното раждане,че всеки ден благодарях на Господ че не родих по-естествен начин ooooh!По трудно се възстанових ,но не съм сем се мъчила в нечовешки болки-не че не ме боля ама се търпи CrazyДокато имах чувството че тези дето раждаха нормално направо ще #2gunfireпо някой Wink

# 73
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
KLUM не е нужно сега да се плашим Naughty
При положение, не не си била в пред родилна зала, а си седяла само като страничен наблюдател Crossing Arms
Мисля, че тези теми секцио или естествено раждане трябва да се коментират от жени които са родили и по двата начина. В противен случай просто споделяш за своето раждане.
Както писах и в началото родих нормално, не знам какво е да родиш секцио, но аз съм доволна от начина по който родих.

# 74
  • Мнения: 4 753
Исках нормално, родих секцио... Имах усложнения, но какво от това... Важното е, че всичко е наред и с бебчо сме добре... Никой не може да ти каже кое е по-добре за теб, до организъм е и всяко раждане е различно... По принцип не обичам да съжалявам за неща, които са безвъзвратно отминали и независещи от мен, но наистина съжалявам, че заради първото секцио ще трябва и втория път (живот и здраве) да раждам така...

Общи условия

Активация на акаунт