ВАРИЦЕЛА при бременност

  • 4 488
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 17 592
..........

Лично аз бих тълкувала поведението на тези хора като съзнателен опит за детеубийство.

Ехоооо,  съвсем прекали!


Иначе, да, варицелата наистина е опасна през първите три месеца на бременността.

Потенциално е опасна за живота на нероденото детенце на авторката на темата. Ти как би го нарекла? Знаели са, че детето им е болно - значи е умишлено.

Изобщо, карантината е доброволна изолация на заразноболен с потенциално опасна болест. И е алтернатива на принудителната болнична изолация, която би следвало да се приложи в противен случай.

# 16
  • Мнения: 1 032
Информацията, която пускам е от тук:  http://www.cibalab.com/tests/Varicella_graviditas.htm
Проявите на заболяването и тежестта му в плода и новороденото зависят от времето на настъпване на майчината инфекция:
При възникване на варицела у майката през първите 20 седмици от бременността съществува риск от развитие на вроден варицелен синдром, който възлиза на 25%. Вроденият варицелен синдом (вродени аномалии, които се дължат на варицелна инфекция) включва - кожни (белези, участъци с повишена пигментация), неврологични (атрофия на мозъчната кора, микроцефалия, калцификати в мозъка, гърчове, умствено изоставане, парези на краката и ръцете и т.н.), очни (микроофталмия, атрофия на очния нерв, катаракта, нистагъм и т.н.), хипоплазия на крайниците и други.
Варицелна инфекция у майката, развила се от 5 до 20 дни преди раждането е свързана с риск от развитие на варицела у новороденото – тя обаче се развива рядко и е лека до умерена по тежест. Това е така, защото през плацентата преминават и синтезирани вече защитни антитела от майката. Майчините антитела намаляват, но не премахват риска от заболяване.
Варицелна инфекция у майката, развила се от 5 дни преди раждането до 2 дни след него, може да причини тежка дисеминирана варицелна инфекция у новороденото. В този случай детето се заразява от майката преди раждането, но се ражда преди да е получило защитни антитела от нея (необходимо е време за да се синтезират защитни антитела в майката). След раждането, детето, което е с незряла имунна система не може да реагира на инфекцията.
Родилка, която се разболее от варицела след повече от 2 дни след раждането, може да зарази детето си (по въздушно-капков път), затова се препоръчва да се изолира от него.


За мен също е безотговорно да отведеш болно от варицела дета на място където има хора.

# 17
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Наистина е особено опасна в първия триместър от бременността. Хубаво е, че вече си го минала.
Може да питаш майка си дали не си я карала или да идеш да си направиш тест за антитела - веднага ще ти кажат има ли опасност да се заразиш.  Peace
Все пак пожелавам ти да не си я прихванала и да родиш здраво бебче!  Praynig
Успех  Peace

Безопасността се свежда до това, че в по-напредналата бременност детето е защитено чрез имунитета на майката, но ако тя е боледувала.
Варицелата по същество е Херпес Зостер, който може да причини мозъчно увреждане на новородено дете.
Така, че след 8м. заразата си е пак опасна, защото бебето може да се роди преди да е отминал карантинният период и то тогава няма да има сили да се пребори.
КОгато аз раждах имаше лекарка, която изрично ни предупреди да внимаваме с посещенията, тъй като има много хора, които не знаят какво може да причини един "обикновен" херпес.
В крайна сметка всеки сам преценява риска...но аз съм по склонна да вярвам на лекарите, отколкото на някаква книга.

# 18
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Каква е тази майка, извела дете под карантина?
Това отмъщение към другите майки ли е?
Егати хората...
По темата - аз изкарах рубеола в 5месец от бременността с първото ми дете, ншма никакви последствия.

Общи условия

Активация на акаунт