Вчера разбрах че съм бременна какво да правя?

  • 24 415
  • 138
  •   1
Отговори
# 15
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Това е нещо ,което трябва да решите заедно с приятеля ти. Peace

# 16
  • Мнения: 1 477
Имам детенце на годинка и 3 месеца.Ноември ще навърша 22.Като забременях бях 1-ви курс студентка право.Бременността ми беше планирана.Родителите ни ни подкрепиха. В никакъв случай не бих позволила някой да ми се бърка за тези неща.Животът си е твой-бебето също.Ако имате желание го задръжте.Но да се чувстваш длъжна, защото майка ти ще се побърка или нещо такова  Rolling EyesА за сестра ти думи нямам...Предполага се, че тя трябва да те разбере най-добре след като има 3 деца  TiredУспех в избора...

# 17
  • Мнения: 3 417
честито!   bouquet
в момента си в шок, изчакай прегледа при лекаря, дай си няколко дни и всичко ще си дойде на мястото Simple Smile поговори с приятеля си. щом искате бебето го задръж. всичко ще се нареди  thumbsup нашето бебе е планирано и въпреки всичко бях ошашкана като видях двете чертички  Embarassed обаче, когато видях мъничката точка на ехографа всичко придоби нов смисъл  Hug

# 18
  • Мнения: 764
В такива трудни моменти, човек не трябва да взима прибързани решения. Първо обсъди нещата с твоя приятел - решението трябва да го вземете двамата. Ако се обичате, ако можете да разчитате едни на друг, а и двамата искате детенце, всичко ще си дойде на мястото.
Ти си в прекрасна възраст. Защо ти е да правиш аборти и после да съжаляваш цял живот? Вярно е, че човек трябва да се вслушва и в близките си, но според мен ти най-добре си усещаш и можеш да прецениш какво искаш да направиш.
Аз едно знам - детето е много по-важно от професия, кариера, пари и какви ли не други материални неща.
  

# 19
  • Мнения: 1 427
Това трябва да решите ти и приятелят ти-само двамата.Ако той те подкрепи по-добре остави детето,защото ми се струва че не си от типа жени които могат да направят аборт,да станат и да се изтръскат и да продължат напред.И за такива неща никога,ама никога не слушай роднините си! Peace

# 20
  • Мнения: 3 695
Доколкото разбирам ти не искаш абрт, таткото иска бебе. Образованието ще го завършиш, стига да имаш желание.
Колкото и да ви е трудно сега, ако сте заедно и се подкрепяте, ще се справите, а бебето ще ви направи много щастливи. Стискам палци всичко да се нареди. Peace

# 21
  • Мнения: 4 784
Защо пренебрегваш бащата на детето. Аз мисля, че с него би трябвало да се консултираш първо, пък после сестра ти.
Все още си на 23. Ще имаш време да се докажеш в професията, която си избрала да учиш.

# 22
  • Мнения: 265
Анелия,не прави грешката да го махаш,аз имах такъв случай като бях на 20г. с разликата,че нямах сигурен човек до себе си и нямах голям избор SadМахнах го ,но и до днес съжалявам.Сега имам човека до се бе си,но карам много тежка бременност и съм в постоянен страх и постоянно се сещам за този аборт-тогава не усещах нищо и нямах никакви проблеми.
Всеки аборт си оказва влияние,ако не физическо,то психическо.Щом таткото иска бебе,а надявам се и ти,незнам защо въобще се замисляш ThinkingКариера се гради с години,но най важното си остават децата Naughty

# 23
  • София
  • Мнения: 7 191
На 23 не си малко момиченце.
Решението трябва да вземете ти и твоят приятел.
Всичко останало е прехвърляне на отговорност.
Успех!

# 24
  • Мнения: 3 929
Обсъди нещата с приятеля си. Щом си безработна, той трябва да поеме отговорността - финансовата. Ако сметне, че ще може да ви издържа, съветвам те да родиш детето. От личен опит ти го казвам. Когато бях на 22, също забременях. Бях последна година студентка, т.е. не бях завършила. Приятелят ми постоянно си сменяше работата и финансово бях зависима отвсякъде. Но реших, че ще родя. Така смятах и аз - че това ще бъде пречка в професионалното ми развитие. Направих спонтанен аборт. Станалото - станало. Но от позицията на жена, родила сравнително късно, бих ти казала, че да родиш по-млада е по -добре. Стига да го желаеш сама. Никога не настъпва "подходящият" момент да родиш. Затова, ако ти и приятелят ти искате това дете, роди го. Ако на тази възраст позволяваш майка ти да взима решенията вместо теб, то бъди сигурна, че и на 32 пак ще продължи да ти се меси в живота.
Пожелавам ти успех! Каквото и решение да вземеш, надявам се никога да не съжаляваш за него.

# 25
  • Мнения: 3 092
Аз не знам какво да ти кажа ...
Как би ти помогнал форума да решиш  дали да имаш или да нямаш дете ...
Смяташ ли че някой ще ти каже :Млада си , животът е пред тебе , направи аборт .Оцелява се и след това .Нямаш професия , пари , бъдещето ти не е сигурно и розово ...
Знаеш ли колко майки си мечтаят да им се случи това , което сега ти се случва на тебе и то с години наред ....само се порови малко , погледни някой подписи и може и да ти стане ясно .
Какво са това парите да те питам аз - днес ги има ,утре не .....
Професия ...какво струва тя пред радостта от майчинството .....
Майка ти те е гледала тебе и е вземала решения когато на нея и е било времето - сега за теб и твоето дете решенията ги вземаш ти .
Знаеш ли кое е важното според мен - да обичаш и да вярваш на човека , с когото живееш , да имаш неговата подкрепа , помощ и разбиране .
Искаш ли да бъдете заедно и да градите бъдещето си .... ако отговора е да за какво изобщо питаш  Grinning
Успокой се и хубаво си помисли !
Дано решението ти е правилно и да не съжаляваш после .

# 26
  • Мнения: 899
В този форум сме събрани само майки и татковци - настоящи, бъдещи и кандидат-. За всички ни децата са най-важното нещо в живота. Така че не вярвам да получиш отговор и съвет различен от това да задържиш и родиш бебчето  Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 125
Представям си колко си объркана в момента.... Още си много млада, но един ден ще разбереш, че най-важните неща в живота са човека до теб и децата ти, всичко останало е суета. Затова ако сте щастливи заедно с бебето ще станете още по-щастливи  Peace (за мнението на сестра ти нямам думи, явно е много огорчен човек)

# 28
  • Мнения: 540
послушай сърцето си то няма да те подведе Hug

# 29
  • Мнения: 579
И аз съм на 20 години и съм студентка,преди да забременея ме издържаха нашите.Сега имам дете на годинка,продължавам да уча,а с приятеля си живея без брак и не съжалявам за нищо.Ако питаш мен,не прави аборт!

Общи условия

Активация на акаунт