разболяват ли се децата на морето

  • 12 248
  • 119
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 867
Мен пък повече ме притеснява прегряването, ако евентуално се заиграят за по-дълго на пясъка. Рядко се случва да стоят повече от десетина минути извън водата, но ако се отплеснат, бързичко ги подсещам да се разхладят.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 363
аууууууу и мен това ме плаши. Казаха ми 4е пове4ето деца повращат и са с растройстжо,много ме е страх

повръщат и са с разстройство деца, които са пипнали чревен вирус. тоест, деца, чиито родители не спазват нужната хигиена.
вода от бутилка, редовно миене на ръцете, проверена храна, измити и обелени плодове и зеленчуци - така и в Индия няма да се разболеете.
В голяма грешка си.Винаги спазвам безупречно хигиена,но въпреки всичко започва да повръща на края на почивката.

чак пък да съм в голяма грешка, не ми се вярва. това са правилата. това, че твоето дете повръща в края на почивката, не значи, че аз съм в грешка. моето не повръща.  Laughing

# 17
  • Мнения: 4 841
Мен пък повече ме притеснява прегряването, ако евентуално се заиграят за по-дълго на пясъка. Рядко се случва да стоят повече от десетина минути извън водата, но ако се отплеснат, бързичко ги подсещам да се разхладят.

Да, и синът ми прекарва по-голямата част от времето във водата. Прегряването го намирам за много опасно.

# 18
  • Мнения: 9 052
И моето не повръща . Ама вярно си в гршка, zащото аz пък нито ръцете мия нерпестанно, нито бутилирана вода давам ... е zа храната сме на оликлуzив , но другото както дойде. Гледам само да не стои на слънце , а иначЕ във водата ли ще е или на  пясъка все ми е тая.

# 19
  • София
  • Мнения: 17 592
Спомням си, че като дете абсолютно всяко море карах с Т, треска повръщане, диария, главоболие... Сега, като се замисля, силно ми прилича на слънчасване... Познайте как ме лекуваха соц. докторите по черноморието!  Joy Е, не само те, де... Опитвах се да кажа - не бързайте да давате АБ само защото децата постоянно хвърлят шапките или мокрейки се отмиват плажните кремове...

# 20
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Да в голяма грешка си.Това че детето ми повръща не значи че не му мия ръцете и яде развалена храна.
И моето не повръща . Ама вярно си в гршка, zащото аz пък нито ръцете мия нерпестанно, нито бутилирана вода давам ... е zа храната сме на оликлуzив , но другото както дойде. Гледам само да не стои на слънце , а иначЕ във водата ли ще е или на  пясъка все ми е тая.

Peace

# 21
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Хмммм,и моите не повръщат.
 А що морска вода изпиват  ooooh!,чудя се как още не са изпили морето. Joy Joy Joy
 Иначе внимават какво ядът,на слънце почти не стоят.На плаж ходим само рано сутрин и в късния следобед. Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 8 932
Моите деца досега (да чукам на дърво) никога не са имали проблем с чревните вируси и слънцето по морето. Защото това са двете причини за повръщане: чревни вируси или слънчасване.

# 23
  • Мнения: 789
..........
 А иначе всяко лято правим по един едномесечен курс с пробиотици за профилактика на храносмилателната система.

Може ли повече инфо?

# 24
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
..........
 А иначе всяко лято правим по един едномесечен курс с пробиотици за профилактика на храносмилателната система.

Може ли повече инфо?
и аз ще се възползвам Peace

# 25
  • Мнения: 46 518
Ентеровирус е хващала и на морето, и посред зима тук, така че не виждам връзка, просто, ако има контакт с него, вероятността да се зарази е голяма, без значение в кой град е.

# 26
  • Мнения: 4 784
Миналата година го водихме на море за пръв път /беше на 6-7месеца/, Слава Богу, не се е разболял. Пу - пу!
Т.е. не е задължително.
Не се настройвай така отрицателно. Напротив, настрой се, че ще подейства закалително!

# 27
  • Мнения: 2 807
ilian4eto , моите не са се разболявали на морето...

Пият само бутилирана вода, редовно се мият ръцете, храним се само в проверена храна от сериозни заведения, никога не поръчвам ястия с яйца, вкл. и супа със застройка, плодовете и зеленчуците са щателно измити и обелени, лична хигиена на децата - всичко това обаче спазвам дори и да НЕ сме на почивка (в случая на море)  Grinning


аууууууу и мен това ме плаши. Казаха ми 4е пове4ето деца повращат и са с растройстжо,много ме е страх

Моят отговор за твоите опасения е тук:
Моите деца досега (да чукам на дърво) никога не са имали проблем с чревните вируси и слънцето по морето. Защото това са двете причини за повръщане: чревни вируси или слънчасване.

Ентеровирус е хващала и на морето, и посред зима тук, така че не виждам връзка, просто, ако има контакт с него, вероятността да се зарази е голяма, без значение в кой град е.


Желая ви много усмивки, радост и безброй положителни емоции със здрави дечица, където и да ходите  Hug

# 28
  • Мнения: 581
..........
 А иначе всяко лято правим по един едномесечен курс с пробиотици за профилактика на храносмилателната система.

Може ли повече инфо?
  Копирам инфото за пробиотиците от един сайт:
 Пробиотици
Пробиотиците са живи микробиални хранителни добавки. Най-известни са млечно-киселите бактерии и бифидобактериите, които се използват при производството на кисело мляко и други млечни храни. Тези организми не са патогенни и не са токсични, запазват жизнеността си по време на съхранение и оцеляват при преминаване през стомаха и тънките черва. Пробиотиците могат да се използват за предпазване от диария и подобряват симптомите на лактозна нетолерантност. По обобщени литературни данни, трите "най-полезни" и най-често използвани вида пробиотици са:
1.Lactobacillus acidophilus
2.Bifidobacterium bifidum.
3.Lactobacillus bulgaricus.

Накратко, полезните действия, които пробиотиците упражняват върху тялото ни са следните:

Подобряват смилаемостта на млечни продукти и други протеини. А нима това не е важно, ако искаме да постигнем сериозен мускулен растеж след интензивните тренировки в залата?
Стимулират абсорбцията на лактоза при хора, които не могат да я усвояват.
Подпомагат цялостното храносмилане и подтискат прекомерното размножаване на “лоши”, болестотворни микроорганизми в храносмилателната система.
Подтискат гнилостните процеси в стомаха и червата.
Предотвратяват липсата на витамини от група В.
Поддържат тялото в здравословно състояние по време на прием на антибиотици и други химични вещества.
Възстановяват нормалната чревна микрофлора, нарушена от приема на антибиотици.
Предотвратяват и лекуват диария, включително и инфекциозна
Намаляват риска от болести на стомаха.
Ограничават появата на вагинални инфекции от дрожди, инфекции на пикочния канал и цистити.
Стимулират имунния отговор. Проучванията показват, че консумацията на кисело мляко, което съдържа специфични видове Lactobacillus или хранителни добавки с Lactobacillus или Bifidobacterium, могат да стимулират нормалния имунен отговор.
Спомагат лечението на дихателни инфекции като синузити, бронхити и пневмония.
Намаляват риска от алергии - астма, хранителни алергии от мляко и кожни реакции като екзема.
Спомагат за понижаването на високи нива на "лош" холестерол.
Намаляват риска от тумори на пикочния мехур и на дебелото черво.


  Аз ги давам (и пия) най-вече с цел избягване на стомашно-чревни инфекции, или поне ако пипнем нещо да го изкараме леко.Освен това ако ми се налага да давам антибиотик задължително давам и пробиотик, защото антибиотика убива и полезните бактерии в организма.

# 29
  • Мнения: 5 500
Ей, много сте ми смешни значи, ние дето живеем до морето все болни ходим hahaha Като тръгвате с такава нагласа няма начин да не се разболеете Peace
Вируси има винаги и навсякъде, не само лятото и на морето!

Общи условия

Активация на акаунт