разболяват ли се децата на морето

  • 12 266
  • 119
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 4 841
Цитат от линка:
Цитат
Колкото тъканта е по-стегната, толкова защитата е по-висока. Най-подходящи са дънките

Определено дънките са най-подходящото облекло за дете на плаж  Joy Joy Joy

# 91
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Вчера се върнахме от морето, за пръв път от 3г. малката не повръщаше дори минахме без разстройство, направо неможах да повярвам.Но имахме друга екстра, още първият ден след обяд вдигна висока температура, лека хрема и малко кашляше.Там където бяхме отседнали имаше и други деца по същият начин.Но за моя изненада се оправи за 2 дни, като свалихме темпертурата веднага бяхме на плаж,може би от солената вода нослето се оправи много бързо,от там и кашлицата.Общо взето си изкарахме страхотно, защото детето много бързо се оправи.

# 92
  • Мнения: 118
Обикновено болестите и предразположеността на децата към тях са свързани с общия им живот - колкото са по-малко "стерилизирани", колкото са повече навън, колкото са с по-мръсни ръце и невманиачаване относно хигиената, храненето и спането - толкова са по-устойчиви и здрави. Нека не звучи като изпадане в крайности, но като средно положение си е общовалидно  Simple Smile
Peace
И двете ми деца ходят от много малки /10месеца/ на море и не съм има проблеми с здравето им по време на престоя ни там. Преди една седмица се върнахме от морето, без оплаквания и болежки. И двете не излезнаха от морето, а  аз съм от "безотговорните" майки, които прекарват на плажа целия ден. Но от същата тази моя "безотговорност" Mr. Green искам да споделя, че и двете ми деца много рядко боледуват и приемат лекарства. Е на морето спазвам това да не консумират храна от мизерните капанчета и естествено се пие само минерална вода.
   

# 93
  • София
  • Мнения: 5 079
Да, и първия път, миналата година се разболя супер тежко от някакъв вирус с р - во и повръщане и едва не влязохме в болница, и сега преди месец го водиха бабата и дядото и там също е изкарал онзи, с високата Т...  #Cussing out
То, това са му боледуванията досега, ама все от морето си ги носим..  Sick

# 94
  • Мнения: 3 929
Засега синът ми не е боледувал, но винаги има първи път. Вече два пъти съм го водила, но даже е по-добре. Явно много неща оказват влияние.

# 95
  • София
  • Мнения: 512
Категорично не, даже тази година отидохме болни и на втория ден бяхме здрави, стои във водата докато му затракат зъбките и нито киха, нито нищо  Peace

# 96
  • Мнения: 9 052
айде да видим, малкия е вече 5 дена със стомашна инфекция ту по добре ту по zле и утре таминаваме на море  Wink както каzа детския лекра стискам ви палци , а както мисля аz ще се оправи още на първия ден. дано  Wink

# 97
  • Мнения: 592
Две лета вече всяко първо ходене на плаж ни струва стомашна инфекция Thinking

# 98
  • Мнения: 1 289
И аз съм чувала,че морето оказва блготворно влияние на децата,но нямам опит.Утре заминаваме и ще водя за пътви път малкия на море.Засега е здрав,като се върнем ще споделя впечатления.  Hug

# 99
  • Мнения: 830
Абе хора аз съм морско чедо, израснала съм по плажовете и пясъците лятото.Морето не само, че не разболява ами и калява организма на малчуганите.Дъщеря си я вода на плаж и от декември до сега не ми се е разболявала, а сега вирусният бронхит го изкарахме без антибиотик. Ако хванем вирус докато сме в Пловдив от тепетат ли ще е...не ставайте смешни  Peace

# 100
  • Мнения: 27 524
С всичко останало съм съгласна ама да е с мръсни ръце и да не се поддържа хигиена не одобрявам.

Визирам моя позната, която детето й каквото и да докоснеше в следващия миг биваше претривано енергично с антибактериални кърпички и така нон стоп  Crazy Имам предвид, че ако пипне земята, пръчка, пързалка или играчка не се притеснявам, ако със същите ръце след това си хапне солетка например. Иначе не, разбира се, мърсотия и некъпане имах предвид  Hug

# 101
  • Мнения: 215
Миналото лято водихме детенце за първи път на море. Слава богу си изкарахме страхотно, без разболяване (само с няколко ухапвания от какво не зная) и тази година пак ще ходим. Не я изнежвам, ходи боса по цял ден, яде много и всякакви плодове и зеленчуци.Вода-бутилирана естествено.

# 102
  • Sofia
  • Мнения: 8 221


Визирам моя позната, която детето й каквото и да докоснеше в следващия миг биваше претривано енергично с антибактериални кърпички и така нон стоп  Crazy
Еее чак токова не. Това е вманиячаване. Аз оставям дъщеря ми да си играе спокойно. Ако ще да заприлича на прасе. Но реши ли да яде ръцете се мият. Мисля, че този навик трябва да се създаде още докато е малко детето.

# 103
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Днес се върнахме от морето- и тази година здрави. Не съм ги пазила нито от студената вода, нито от ядене с немити ръце (в началото опитах, но не ми се отдаде и още първия ден се отказах).

# 104
  • Мнения: 10
много ви благодаря за отговорите на моите вапроси.Ние ве4е се варнахме от морето .По4ивката беше много хубава,нямахме никакви проблеми Simple Smile Peace Peace Peace

Общи условия

Активация на акаунт