Търсим диагноза....

  • 12 981
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 416
Моят съвет е да посетите кардиолог в Токуда .ПОзнавам ги всичките и съм сигурна кой как работи . 
Да не работиш там? И братовчедка ми работи там и ми препоръча невролог на 4-ти км,но майка ми не се чувства добре да пътува и не иска пак.

# 16
  • Мнения: 73
А прегледа ли я ендокринолог все пак?Самата аз съм с нарушени функции на жлезата и много от симптомите ги имах преди да ми открият заболяването.
Така че не се въртете в кръг само при едни и същи специалисти!
Успех! Peace

# 17
  • Мнения: 661
Да , и хормонални изследвания трябва да се направят .

# 18
  • Мнения: 3 416
Аз да повдигна малко темата...майка ми си направи ЯМР преди дни,само това изследване не и беше правено. След ЯМР е записано мултифокална исхемична енцефалопатия. Обясниха ми го като по-просто,че "мозъка е нацъфкан" Confused имало петна...какво всъщност значи това и има лечение...?
Изписаха и Луцетам,трябвало да продължи с Коренитек и още нещо мисля,че имаше.. Но тя специлано от Коренитек-а не се чувства добре,казва,че краката съвсем и се вдървяват и главата и още повече се замайва. Това диагноза ли е по-горното и ако да,адекватно ли е това лечение? Моля някой да се включи Praynig

# 19
  • Мнения: 1 545
Какъв е мозъка?!!! 


Мултифокална грубо казано означа с някалко центъра/фокуса/, т.е. на няколко места.
Исхемична означава безкислородно, т.е. когато кръвта е бедна на кислород и тъканите, които се хранят с кръв бедна на кислород изпадат в исхемия. С една дума не добре кръвоснабдени тъкани.
Енцефалопатия означава, че клетките на мозъка са дегенерирали,т.е. умряли.

Или накратно - в мозъка има няколко участъка с мъртви клетки, които са се получили в следвствие на лошо оросяване на мозъка / снабдяване с кислород/. За това причините може да са различни - стеснени кръвоносни съдове, атеросклеротични плаки по кръвоносните съдове/ от висок холестерол например/, не добра работа на сърцето и други.
Луцетам-а е препарат, който подобрява оросяването на мозъка. Отначало трябва да се пие във високи дози, след това може да се намалят. Лечението с него или подобни на него е най-малко 6 месеца.Ко-ренитек-а е лекарство за кръвно налагяне.Искам да попитам какво разбира тя под вдървяване на краката? Главата и може да се замайва от не добре контролирано кръвно. Ако тези двете неща са само те за лечение на това състояние лично аз смятам, че не е оптималния вариант. Все пак зависи има ли и други заболявания, състояние на сърцето, възраст и т.н. Но като цяло може да се консултирате и друг лекар. Има какво още да се желае.
Оплаква ли се от това, че забрява?

# 20
  • Мнения: 3 416
bimbaaa основно лечението и е с тези два препарата,кръвното и доста често "играе" и то във високи стойности,а е изпробвала сигурно над 10 препарата..."Вдървяват" и се краката според нея,особено единия,чувства ги като "стълбове" и не може да ги помръдне Confused А десния почти го влачи,залита често.. Confused Как се откриват тези склеротични плаки? И кое е най-възможното обяснение за това и състояние на мозъка? Благодаря предварително! Hug

# 21
  • Мнения: 1 545
Тя може да е сменила и 20 препарата за кръвно, но ако са например от 1 или 2 фармакологични групи все тая. Много често лекарите изписват нови лекарства, сменят им на хората лекарствата с такива, които имат същия състав, но просто са на различни фирми производство.
Надявам се да сте посетили невролог за влаченето на крака и кардиолог. Плаките първо с изследвания на кръвта, след това може ехограф, доплер и други. Влаченето и залитането не ми харесват изобщо. Не искам да те плаша, но звучи сериозно. Схващането може да е от нарушен електролитен баланс/ също се доказва с изследване на кръвта, но дъпълнително се пуска, защото не влиза в стандартните изследвания/ или пък да е  в следствие на засегнат нерв. Нещо за инсулт, микроинфаркт някой да е казвал? Какви други изследвания сте правили? Само моля те не се панирай - аз просто предполагам и питам, за да мога правилно да се ориентирам и да не те подведа.

# 22
  • Мнения: 3 416
Ох....тя през какви ли не изследвания е минала,и на доплер е била, и скенер,и ЯМР,и кръвни изследвания....нямала инсулт,а мозъка и бил "нацъфкан" ooooh!,т.е.било нещо като микроинсулти...инфаркт никой не е доказал,ох,боже ще се побъркам вече! Къде ли не е ходила и няма ясна диагноза! Можеш ли да ми препоръчаш специалист невролог,кардиолог,ама наистина специалисти Praynig Просто вече не знам накъде...А, за МС са я изследвали-слава богу,поне това не е Praynig

# 23
  • Мнения: 1 545
Да и МС ми мина през акъла, като прочетох за крака, но заради годините отхвърлих. За невролог ще попитам. Кардиолог мога да кажа за клиниката на Чирков, но име не мога да цитирам. Явно проблема с крака и е в следствие на микроинсулта. Опитвала ли е с рехабилитация. Виждала съм страххотни ефекти. Истината е в добро оросяване на мозъка, за да не се стига отново до исхемия, и контрол на кръвното за да не се стига до спукване на кръвоносни съдове.

# 24
  • Мнения: 3 416
Освен в клиниката на Чирков да пробваме, а за оросяване не е ли добър Кавинтон-а,сетих се,че и него приема,но никак не е доволна,като не го пие била по подвижна.

# 25
  • Мнения: 2 257
Не знам как е на български, но проверявали ли сте за Vertigo?

# 26
  • Мнения: 3 416
Не знам как е на български, но проверявали ли сте за Vertigo?
Разбрах какво имаш впредвид,но не е вертиго.

Общи условия

Активация на акаунт