замразени плодове

  • 11 215
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 001
Като стана дума за доматите....Аз започнах да замразявам настъргани домати с нарязан магданоз,правя ги на порцийки като за едно ястие....През зимата само изваждам и си слагам директно в яденето.Все едно,че току що си си настъргал домат.Така става....

И аз точно така ги правя на порцийки, но като ми трябва една за яденето, вадя 3-4 и за мен и  си ги хапвам. Сега ще ти открадна идеята за магданоза, не знам как не съм се сетила, като си умирам и за него.

TheNMaster , благодаря за идеята!  bouquet
Хе-хееее,няма защо...Значи сега изобщо няма да ти останат за готвене  hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha
Много са вкусни така...Направо като замразена салатка.... Joy Joy Joy

# 16
  • Мнения: 22 867
.........Хе-хееее,няма защо...Значи сега изобщо няма да ти останат за готвене  hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha
Много са вкусни така...Направо като замразена салатка.... Joy Joy Joy

Има такава опасност, но ще сложа повечко! Grinning Наистина са като салатка, понякога режа лук и слагам малко олио - през зимата ми е направо разкош!

Marieta, аз ги замразявам нарязани, може да пробвам и смлени тая година. Цели не съм замразявала.

# 17
  • София
  • Мнения: 10 858
Плодове съм замразявала само малини и боровинки. Измити, без захар. При размразяването ги вадя, и оставям да се размразят в хладилника, поръсени със захар. Стават чудесни.

Иначе за домати - свекърва ми си замразява цели домати, просто измити. И си вади по 1 домат за готвене през зимата.

# 18
  • Мнения: 6 017
Плодове замразявам само за 2-3 седмици. В повечето случай малини и ягоди, за да се съберат малко и след това на кофитюр или сладко, но чак за зимата плодове- не, не замразявам.

# 19
  • Мнения: 27 524
Замразявам си малини и ягоди. Мия ги, слагам им малко захар и прибирам в пликчета на порцийки.  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 257
Ето малко инфо за замразяване на плодове.
 И, понеже по-горе стана въпрос за доматите - може би е въпрос на вкус, но аз харесвам замразените домати, през зимата ми напомнят за лятото. Уж ги правя на дозички за готвене, но май повечето си ги унищожавам натюр.... Embarassed
много благодаря за инфото  bouquetСъщо и на другите мами   bouquet

# 21
  • Мнения: 814
Замразявам дребни плодове - ягоди, череши и вишни без костилки, като поставям всеки плод във формички за лед или в подложки от кутии с шоколадови бонбони, при което отделните плодове не се докосват и всеки се замразява поотделно. Съхранявам ги в кутии или пликове. Така при размразяването отделям само количеството, което ми е необходимо и плодовете не се разкашкват.

# 22
  • Мнения: 1 679
Тази година дърветата на село са отрупани с плод. Решихме да не правим компоти, защото никой не ги яде, така че единственото, което оставаше да направим, беше да ги замразим. Дори купихме нов голям фризер.
Започна се с черешите, после вишните - махнахме им костилките и ги замразихме в торбички. Идеята е с тези плодове да си правим плодови млека дори и през зимата. Вече няколко пъти правихме със замразени вишни - да видим резултата. Определено ни хареса - по-вкусно е дори от Данончетата. Подслаждаме ги с мед.
Сега са назрели кайсиите и те са наред - каквото не изядем - във фризера.
Темата е за плодове, но искам да споделя - миналата година си замразих пипер и грах.
При готвене ги използвах в полу-замразен вид.

Последна редакция: вт, 01 юли 2008, 16:09 от Smiley*

# 23
# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Редовно замразявам касис - измит, подсушен в малки торбички, запечатани с тиксо - така заема най-малко място, тъй като правя пълните торбички плоски. Ядем го с кисело мляко, подсладено с мед - разкошно е. А домати замразявам нарязани на половинки. Като започнат да се размразяват - да са полу-размразени - много лесно им се обелва кожата - маха се отведнъж на цялата половинка - нарязвам ги докато са полузамразени - много лесно се режат. Вкусът им е абсолютно като на пресни домати.

# 25
  • Мнения: 72
И аз замразявам редовно плодове и зеленчуци, вида им след размразяване е лош, но вкуса им е като на пресни. Най ми харесват замразени смокини, които хапваме преди да се размразят напълно Peace

# 26
  • Мнения: 65
Може ли някой да ми каже дали е замразявал сини сливи ? newsm78
Ягоди, вишни, боровинки, малини замразявам всяка година, а сливи ?

Общи условия

Активация на акаунт