Работна тема за детските заведения - 2

  • 74 421
  • 356
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 344
Мисля ,че тук трябва да съобщя чуденката си...


При този недостиг от детски градини , защо Социални служби все още се помещават в бивша детска градина в ЛЮЛИН 3  newsm78 #Cussing out???

Не трябваше ли всички детски градини да възстановят функциите си ?

# 316
  • София
  • Мнения: 6 260
Нямаш си представа колко пъти сме задавали на СО този и подобни въпроси...  Sad

# 317
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
KITTI , виж тази тема

 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=578915.0

# 318
  • София
  • Мнения: 344
и все пак в случая става въпрос за социални служби, а не за училище, тук няма наем, това е държавно учереждение...

# 319
  • Мнения: 386
Привет
 Embarassed аз пуснах и отделна тема , но май трябваше направо да питам тук:

 ако някоя от вас има информация или подобен случай-  дали ще направят проблем, ако при  записването дам служебна бележка от различен работодател от този който съм попълнила в системата   newsm78

# 320
  • София
  • Мнения: 6 260
Привет
 Embarassed аз пуснах и отделна тема , но май трябваше направо да питам тук:

 ако някоя от вас има информация или подобен случай-  дали ще направят проблем, ако при  записването дам служебна бележка от различен работодател от този който съм попълнила в системата   newsm78

Не би трябвало.  Peace За съжаление вече не съм толкова "на ти" със с-мата, колкото в началото, но в даден момент би трябвало да можеш да актуализираш инфото.

# 321
  • Мнения: 386
благодаря   bouquet

# 322
  • Мнения: 4 465
Привет
 Embarassed аз пуснах и отделна тема , но май трябваше направо да питам тук:

 ако някоя от вас има информация или подобен случай-  дали ще направят проблем, ако при  записването дам служебна бележка от различен работодател от този който съм попълнила в системата   newsm78

Не би трябвало.  Peace За съжаление вече не съм толкова "на ти" със с-мата, колкото в началото, но в даден момент би трябвало да можеш да актуализираш инфото.

Проблем ще е ако си ползвала подточка за месторабота в района на детската градина. Тогава ще ти откажат класиране ако не представиш бележка именно за това.

# 323
  • Мнения: 386
не, не съм ползвала тази подточка... ох, отдъхнах си, благодаря   bouquet

# 324
  • София
  • Мнения: 175
Привет мили мами! Simple Smile) Имам нужда от съвет и информация относно нашият случай! Щерката е на 1.6г и не сме подавали документи за ясла, понеже разчитахме на едната баба и бяхме решили да пропуснем яслите... Да де, ама нещата малко се измениха и сега сме в доста неловка ситуация, а аз не зная как да действам ... изпуснахме срокове, класирания ... Някой има ли представа имаме ли поне минимален шанс, може ли да се подадът документи май месец ... и ако е възможно накратко да отбележите най-важните неща, които трябва да свърша ...
Предварително благодаря и хубав Май на всички!   bouquet

# 325
  • Мнения: 2 024
Привет мили мами! Simple Smile) Имам нужда от съвет и информация относно нашият случай! Щерката е на 1.6г и не сме подавали документи за ясла, понеже разчитахме на едната баба и бяхме решили да пропуснем яслите... Да де, ама нещата малко се измениха и сега сме в доста неловка ситуация, а аз не зная как да действам ... изпуснахме срокове, класирания ... Някой има ли представа имаме ли поне минимален шанс, може ли да се подадът документи май месец ... и ако е възможно накратко да отбележите най-важните неща, които трябва да свърша ...
Предварително благодаря и хубав Май на всички!   bouquet
Шансовете зависят от района, в който ще кандидатсвате. Ако сте в крайни райони, може и да имате шанс.
Като начало влизаш тук http://kg.sofia.bg/ и се регистрираш, и правиш избор и подредба на кандидатурите ви за съответните детски заведения.
Нищо не ви е пречило да се регистрирате преди месец. Колкото и да си сигурен в близкото си бъдеще, понякога съдбата поднася и обрати. Това, последното го имаш за урок като препатила вече.
Успех!

# 326
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
Привет мили мами! Simple Smile) Имам нужда от съвет и информация относно нашият случай! Щерката е на 1.6г и не сме подавали документи за ясла, понеже разчитахме на едната баба и бяхме решили да пропуснем яслите... Да де, ама нещата малко се измениха и сега сме в доста неловка ситуация, а аз не зная как да действам ... изпуснахме срокове, класирания ... Някой има ли представа имаме ли поне минимален шанс, може ли да се подадът документи май месец ... и ако е възможно накратко да отбележите най-важните неща, които трябва да свърша ...
Предварително благодаря и хубав Май на всички!   bouquet

За яслите в ОДЗ се кандидатства през ИСОДГ. Класирания ще има всяка седмица, но местата са малко, не е ясно дали къде и кога директорките ще пуснат нови свободни. Самостоятелните ясли ще бъдат вкл там (ще могат да се правят профили) от м. септември т.г. За хартиени заявления на място май е късно, но все пак зависи за кой район става въпрос.

# 327
  • София
  • Мнения: 3 290
Преди няколко дни по новините чух нещо, което ме изуми и реших че би трябвало да го споделя с вас:
От комисията за дискриминация казаха, че въведените критерии за избор на училище за 1ви клас : местоживеене в района, родител работещ в сферата на образованието, брат/сестра в същото училище, били дискриминационни.
Учуди ме това, че същата комисия се изказа, че критерият баба/дядо работещ в ОДЗ не е дискриминационен.

# 328
  • Мнения: 4 465
Преди няколко дни по новините чух нещо, което ме изуми и реших че би трябвало да го споделя с вас:
От комисията за дискриминация казаха, че въведените критерии за избор на училище за 1ви клас : местоживеене в района, родител работещ в сферата на образованието, брат/сестра в същото училище, били дискриминационни.
Учуди ме това, че същата комисия се изказа, че критерият баба/дядо работещ в ОДЗ не е дискриминационен.

Не съм попадала на тази информация. Не следим КЗД за училищата, защото за сега родители не ни се оплакват за тях. За ДГ не сме наясно с аргументите, с които е обоснована обективната необходимост да съществува критерия за баба/дядо, работещ в ОДЗ. Обосноваването на обективна необходимост е трудно да се приложи за описаните от теб критерии за прием на деца в училище или вероятно никой не е се е постарал да даде аргументи за това.

# 329
  • София
  • Мнения: 3 290
На мен единствено ми направи впечатление това, че критерии обявени за недискриминационни за ОДЗ, се смятат за такива в училищата.

Общи условия

Активация на акаунт