ЮЛСКИ БЕБОЦИ 2008 (тема 74)

  • 11 276
  • 287
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 334
Vessi_to, честит рожден ден! Да си винаги в лятно настроение и всеки ден от новата година от живота ти да е усмихната като юлски ден!  bouquet
Пърли, честита ти рожденничка! Все така да се разбирате, обичате и уважавате!
Ketito, страшна сладуранка си имаш  Heart Eyes Много да ви слушка!

Агата, след разговора с педиатърката се спрях на първо време на следната схема: Кърмя от гърда, ако не стигне - адаптирано мляко, като и тя ми препоръча с лъжичка да се опитам да го давам. (Още не съм го опитала, страх ме е да не се задави. Бях питала за лъжичка майка си и една акушерка, но и двете смятаха, че е твърде рано и малката няма да може newsm78). Доизцеждам само гърдата, която е изсукала - тя си я изсуква, само по някоя и друга капка изкарвам с помпата след кърменето. Имам кантарче от етървата, та от вчера преди и след всяко кърмене правя пробно теглене. Така ще се ориентирам още ден-два как върви, после при нужда да променя пак схемата. Още не смея да мина само на кърма на поискване, понеже още няма 3 кг., снощи голичка на гладно я измерих 2 710 - горе-долу колкото се роди (т.е. наддава си добре, но ме е страх да не си правя експерименти за нейна сметка  Confused). Ще пиша пак как вървим.

Сакси, да те помоля малко да ми коригираш данните на първата страничка? Simple Smile Никът ми е малко пообъркан, а Дари всъщност е Дарина, а не Даринка, аз просто в sms я бях написала на галено Wink Благодаря ти предварително!

# 61
  • Мнения: 1 584
juli.k, давай и от двете гърди преди да прибегнеш към АМ. Сега се регулира кърмата и е хубаво да се стимулират редовно и двете. Ако на 1 ядене храниш само от 1 гърда, става прекалено голяма пауза за другата и не се получава достатъчна стимулация. А за пробното кърмене (бтв има една хубава статия по въпроса в кърмаческия, че не е нужно да се прави) - не гледай само отделните хранения - а накрая на деня сумирай всичко. Бебетата сучат различно - един път повече, един път по-малко ... Peace

# 62
  • Мнения: 12
Честито на рожденниците, да са живи и здрави .

Аелия да за Тина Киркова, така ми каза докторката, незнам обаче какви ше са новите цени.

Айде днес е хубав ден, и до довечера да имаме поне 3 сладки  бебенца Peace.Много тежко става в тия жеги. Приятен ден на всички

# 63
  • София
  • Мнения: 979
Весито, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН !!!
ДА СИ ОТВОРИШ НАЙ -ХУБАВИЯ ПОДАРЪК
ПЪРЛИ И НА ВАС ХУБАВ ПРАЗНИК!!   bouquet
И АЗ ГЛЕДАХ ИЗГРЕВА ДНЕС - Е НЕ Е НА МОРЕТО, И НЕ ГО СНИМАХ, НО СЕ РАЗМЕЧТАХ ....

# 64
  • Мнения: 686
Здравейте ЮЛСКИ мами!

И аз съм една от вас, въпреки, че така и не се реших да се запиша на 1-ва страница. Чакам моето малко момиченце на 9 юли, но някак си се надявам да реши да излезе по-рано. Последните дни и нощи ми се виждат ужасно дълги. Включих се, за да разбера как се справяте вие и какво ви тревожи на финалната права.
Много късмет на всички!

# 65
  • Мнения: 30
Здравейте!
Е,аз се завърнах току що от болницата.Направиха ми необходимите изследвания и довечера в 7 ме искат там.Ще ми направят клизма,после заключение от вътрешен лекар и ......утре сутрин към 9-хайде ,ножа!Добре ,че ме пуснаха,какво щях да правя цял ден там #Crazy.

Весито, newsm51 newsm59!!!Много щастие и радост!!!

Пърли,честита рожденничка!И да те слушка!!!  bouquet

# 66
  • София
  • Мнения: 123
Изкарах прекрасна вечер Heart Eyes След като спахме цял следобед, с мъжа ми решихме да си посветим вечерта на забавления и разходки, навън е разкошно, ей сега се прибираме, лелеее, а то 2 часа Shocked Добре сме си походили де Laughing

Руми, кремчетата за гърди са против рагади основно, твоето май не ми звучи така. Опиши подробно какво ти има на зърното?

Ами просто ме боли,едно такова напрегнато ми е,не мога да го опиша.Има нещо общо с болката когато кърмиш и гърдата е пълна и е на камък.Който е кърмил знае за какво говоря,проблема е,4е е само зърното.Незнам,сутринта мъж ми ми донесе Гармстан и ще пробвам,ако няма подобрение до утре,ще се обадя на лекарката.

4естит празник на рожденниците днес,да са живи,здрави и много щастливи  bouquet  bouquet  bouquet



Аз отивам да си видя 4евето къде забягна,детето си търси компания и като дойде някое детенце пред нас,той щъква с него,но....ще се караме.Непрекъснато му говоря да ми се обажда,защото де да знаеш на кой може да попадне.Малко съм 4ерногледа,ама си е така.

# 67
  • София
  • Мнения: 553
Здравейте момичета !

ЧЕСТИТО на вече родилите мами ! Да са им много здрави и щастливи бебчетата ! ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН и на Веси и на майката на Пърли и на всички празнуващи днес!
Успех и късмет на нас останалите, които очакват включване.

Аз си върнах стария ник с лентичките и съм много щастлива  Laughing

ХХм, интересно как термина ми е на 21-ви, а пък на лентичката ми пише,че остават 14 дни...

# 68
  • Мнения: 690
Честит РД, Веси   bouquet Да си много весела, щастлива и горда мама!Пърли, честита ти рожденичка Simple Smile

Пак бях на преглед. Тия води намаляват...В четвъртък съм пак на линия при докито... Изтокаха ми 3 епруветки кръв - последна кръвна картина и нещо за епидуралната упойка изследване - брой левкоцити или нещо подобно...Или пък беше за степен на съсирване  newsm78 Днес съм на гимнастика по принцип, но сега почвам да се чудя дали да ходя.

# 69
  • Бургас
  • Мнения: 337
Изкарах прекрасна вечер Heart Eyes След като спахме цял следобед, с мъжа ми решихме да си посветим вечерта на забавления и разходки, навън е разкошно, ей сега се прибираме, лелеее, а то 2 часа Shocked Добре сме си походили де Laughing

Руми, кремчетата за гърди са против рагади основно, твоето май не ми звучи така. Опиши подробно какво ти има на зърното?

Ами просто ме боли,едно такова напрегнато ми е,не мога да го опиша.Има нещо общо с болката когато кърмиш и гърдата е пълна и е на камък.Който е кърмил знае за какво говоря,проблема е,4е е само зърното.Незнам,сутринта мъж ми ми донесе Гармстан и ще пробвам,ако няма подобрение до утре,ще се обадя на лекарката.

4естит празник на рожденниците днес,да са живи,здрави и много щастливи  bouquet  bouquet  bouquet



Аз отивам да си видя 4евето къде забягна,детето си търси компания и като дойде някое детенце пред нас,той щъква с него,но....ще се караме.Непрекъснато му говоря да ми се обажда,защото де да знаеш на кой може да попадне.Малко съм 4ерногледа,ама си е така.


Rumiii вземи си Биоклин - 20 лв струва в аптеките- мн е ефикасен- аз втория ден в родилното имах такъв проблем със зърното на лявата гърда...мажеш се преди всяко кърмене без отмиване- запо4нах да кърмя малката на 3тия ден и за сега да чукам на дърво се кърмим успешно без АМ....За втвърдяване задължително те съветвам да се изцеждаш с помпа,няма друг на4ин да се спасиш от мастита...дано ти поолекне от биоклина- направо е вълшебен- те и в аптеката ще ти го похвалят... Peace

# 70
 newsm59  bigdance2 newsm59 newsm51

Честит рожден ден на Веси и от мен, пожелавам ти много здраве , късмет,любов и безпроблемно раждане, както и едно здраво и красиво бебче!!!


Успех на всички мами,които ще раждат днес, дано всичко мине лесно и да гушнат своите бебоци най-скоро.

Аз уж трябва да раждам на 18-ти , но ми се струва , че бебето няма да чака толкова дълго , сякаш вече му се излиза Sick

# 71
  • Мнения: 142
Честит рожден ден, Веси! Честит рожден ден и на майката на Пърли! Желая им скоро да си гушнат прекрасните подаръци и да са много щастливи happy bd newsm51
Черпя ви и аз, че вуйчо ми днес е рожденник    cook  food002 beer Popcorn

Бебонче, моята докторка не ми каза нищо подобно. Разбрахме се в четвъртък да си платя таксата -  500лв и това е. Каза ми и нещо друго, което май не е регламентирано на касата - при намеса на анестезиолог 100лв се плащат на него. Явно затова на Коколина толкова й искаха - понеже е секцио и упойката е неизбежна. Казвам ви за да знаете в случай, че раждате нормално и си поискате епидурална - плаща се в крайна сметка. Обаче ако са увеличили цената за избор на лекар направо ще се гръмна Weary


Пускам линка с упражнението за обръщане на бебето, че някой го искаше (Пухтулка може би):
Упражнението се казва ребозо:
http://estestveno.com/index.php?pageid=2&langid=0&itemid … 5&cid=1101#T1

# 72
  • Мнения: 591
Аелиа, аз днес ще се чуя с мойта лекарка, за да се раберем за преглед и ще питам дали има увеличение. Дано само все още да си е 500 лв.  Praynig А аз си мислех, че упойката е 150 лв....но и аз незнам със сигурност  Peace

# 73
  • Мнения: 9
Здравейте на Всички Simple Smile
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН на ВЕСИ - желая ти много здраве и усмивки, леко раждане и много приятни емоции днес и прекрасни подаръци.   bouquet
ЧЕСТИТО и на новите мами - да си гледат хубави и кротки, много папкащи бебоци!

Моята доки ми спря магнерота и снощи даже си позволих една бира - като я поръчва си мислех: "най-много да родя утре", а като я изпих: "малее, ами ако тругна да раждам през нощта" . Никога няма да се почувствам психически готова! Цяла вечер ме боля корема, без да ме стяга, мялкия си правеше фитнеса и аз не спах  Tired
Сега поне не ме боли вече и не съм родила Simple Smile

Весел ден на всички и късмет на тези, чиито бебета излизат днес на бял свят!

# 74
  • Мнения: 142
Вещичке, кажи като разбереш, че направо съм в паника ако са увеличили таксата. За анестезиолога - така ми каза вчера. Но понеже няколко пъти съм питала в болницата и всеки път казват - безплатна е. Да, ама не! Или можеби упойката е безплатна, ама поставянето не Wink

Общи условия

Активация на акаунт