За Перперикон

  • 2 370
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 870
Тъй като  в архива темата е малко стара бих искала да попитам някого с по-нови впечатления- разкажете за вашето пътуване до Перперикон, каква организация създадохте, на какъв интервал от време има екскурзовод, в кои хотели отседнахте и какви са впечатленията ви, изобщо всичко ме интересува.

Ще се радвам да споделите, благодаря!

# 1
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 723
http://www.atlas-s.com/02/980-43-92/BG_two_days.html
Ще си изкарате чудесно, както ние!!! Peace

# 2
  • Мнения: 11 870
dianivo, много благодаря!Напиши моля те и някакво лично впечатление, ако имаш възможност.
А други от вас били са там скоро?


# 3
  • Мнения: 4 965
Аз бях скоро там - преди месец ходихме с колегите. Беше страхотно - не бях ходила и останах очарована от красотата.
Ние бяхме отседнали на Хасковски минерални бани (х-л България - съчетахме плаж, басейн, ходихме едната вечер в хубав ресторант в Хасково и т.н.).
Денят на тръгване отделихме за Перперикон - отидохме към 10 ч., бяхме си уговорили по-рано ексурзовод, който да ни чака (имаше много групи и искахме да сме сигурни, че ще има кой да ни разведе наоколо); обиколката е дългичка и ходенето е доста (задължително си носи удобни обувки); нашата обиколка приключи чак към 14 ч., а после се върнахме през Хасково (казаха, че пътят е по-кратък, но през Асеновград е по-красиво и има още какво да се види, както и през Кърджали).
Аз останах като омагьосана от Перперикон. Hug

# 4
  • Мнения: 4 435
От Кърджали съм и ако някой иска да му препоръчам нещо като заведения,или с каквото мога да бъда полезна,нека да пита.

# 5
  • Мнения: 11 870
Благодаря на всички, които споделиха!Много обичам да обикалям страната и Перперикон ми е отдавнашна мечта, уж за това лято мъжът ми е обещал да ме води там, да видим.Като наближи времето ще ви питам евентуално за още подробности.

# 6
  • София, България
  • Мнения: 5 573
azaf,
малко извън темата... но да те попитам, как е сега в хотел България? Преди много често ходех, но последния път не ми хареса нещо... доволни ли сте?

Колкото до Перперикон  Heart Eyes - страхотно е! Не вярвах, че ще се впечатля толкова. Съперничи на Ефес, но за мен е по-добро защото има изкачване и неописуема гледка  Peace

# 7
  • Мнения: 4 435
мона лиза Ще си позволя и аз да си изкажа мнението.Хубаво е,че хотела има басейн,сега за лятото е идеално,ресторанта е хубав,може да се възползвате от лятната градина и от скарата на дървени въглища,има няколко страхотни стаи,ремонтирани.Ти кога си била за последно?Доста често правят по нещо на хотела.

# 8
  • София, България
  • Мнения: 5 573
мона лиза Ще си позволя и аз да си изкажа мнението.Хубаво е,че хотела има басейн,сега за лятото е идеално,ресторанта е хубав,може да се възползвате от лятната градина и от скарата на дървени въглища,има няколко страхотни стаи,ремонтирани.Ти кога си била за последно?Доста често правят по нещо на хотела.

slav4е  Hug
ооо отдавна, преди около 2 години  Tired
имаше една страхотна лелка на масажите  Peace
всеки ден киснех при нея  Mr. Green

Имаше и една особа която пееше в таверната  Mr. Green
значи ще се посети отново  Peace

# 9
  • Мнения: 4 435
Дам,отдавна е било.Аз последно преди около месец и се ядосах,че нямаше ит хубавите стаи.Бях в нормалните,дето май са същите като от преди 2 години.Иначе има ремонти по спа центъра,някакви обновления имало,но нищо не видях понеже бях за един ден,и късно пристигнах.
Дано останеш доволна. Hug

# 10
  • Мнения: 132
Ние ходихме без предварителна организация.Спахме в "Главатарски хан" на язовир Кърджали.Много добър хотел и добра кухня.Иначе на самия Перперикон си наехме екскурзовод ,на място.Катерене,беседа и пак катерене.Страхотно място със страхотна атмосфера.

# 11
  • Мнения: 4 965
azaf,
малко извън темата... но да те попитам, как е сега в хотел България? Преди много често ходех, но последния път не ми хареса нещо... доволни ли сте?
...

На мен хотелът ми хареса - чистичък, уютен, спа-то им е включено в цената (басейн, джакузи, турска баня, сауна, тангентор и фитнес; има и други неща, ама се плащат отделно); цените им са добри; механата им е хубава. Отговарят си на звездите (3). Единствено куцат откъм обслужване, което отдавна не ме учудва в БГ - бавни, тромави и неособено любезни са, но това да им е кусурът (поне привидно се опитват да са учтиви Mr. Green).

# 12
  • Мнения: 4 784
И аз да препоръчам Главатарски хан, само дето стаичките са малко теснички. За предпочитане е апартамент. Но пък кухнята е страхотна. Доколкото знам обаче, през уикендите почти всичко е предварително резервирано, тъй че не бива да се разчита на случайно свободни места.
Перперикон е едно от любимите ми места, често го посещаваме, последния път с един много любезен екскурзовод, който ми каза, че ще ни отдели три часа за разкази и аз се облещих - че какво ще си говорим толкова време, но като започна тоя ми ти сладкодумен човечец да разказва историята на Перперикон, три часа не ги усетих как излетяха.

Общи условия

Активация на акаунт