за движенито на вашите бебета

  • 1 318
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 032
А не можеш ли за твое успокоение да отскочиш само да му чуят тоновете (на сърцето)?

# 16
  • София
  • Мнения: 2 298
Не се притеснявай, нормално е. И аз бях така, в някои дни риташе като щураво, дори веднъж ме ритна така здраво по някакъв орган в ляво под кръста, че ме боля 3 дни. А в някои дни направо си изкарвах акъла, като не се обаждаше повече от 24 часа. Забелязах, че много рита когато по някаква причина ставах малко по-нервна през деня в службата.
Желая ти късмет и леко раждане.

# 17
  • Мнения: 1 031
И при мен е така - единия ден рита неудържимо през целия ден, чак се чудя каква е тази енергия, а друг ден въобще не помръдва. А когато отидем на доктор винаги е във фаза на игра или лудо шаване. Горката жена не може да го измери, Направо я съжалявам, че не може да си върши работата Simple Smile

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Аз понеже от преди си бях свикнала сутрин да закусвам само с плодове/сега не винаги ми се удава/ сега като си хапна черешки на гладно и става лудо блъскане,но понеже сме още малки не ме боли а само ми е смешно.

# 19
  • Мнения: 6 472
И аз се бях панирала, ама се оказа че всичко си е ок Grinning Има дни, в които какво ли не правя за да го усетя, че е там и мърда, а има периоди, в които направо не мога да си намеря място от ритането му и мърдането му Grinning

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 70
Здравей Йоанна,

Както и другите мами са ти писали няма защо толкова да се притесняваш, пък и съм сигурна, че ако се отървеш за момент от страховете и послушаш вътрешното си усещане, ще знаеш, че всичко е наред  Simple Smile
Можеш наистина да пробваш да общуваш с бебе с музика - моето веднага реагира и в зависимост от музиката започва много да шава (на по-енергична музика) или се успокоява (на лирична музика и особено на детски песнички). Аз съм в 35-та седмица и всъщност не е минал ден без да го усетя; през повечето време е много активно и особено когато полегна за почивка  Mr. Green
Установила съм безотказен метод да започне бебче да мърда, за съжаление не по свое желание и всъщност не го препоръчвам на мамите - половин-един час возене в маршрутка из София или в особено друсащ екземпляр на градски транспорт  Crazy Бебче направо си протестира милото, но като трябваше да се ходи на работа няма как.
Поздрави на всички мами и техните неродени и родени съкровища!

# 21
  • Мнения: 218
Йоанна, аз ако съм на твое място, след като пробвам всичко да размърдам бебо ще отида до болницата. Другите са прави, че в 99% от случаите е съвсем нормално движението да намалее някои дни, или бебето да рита навътре, или просто да си много заета и да не го усетиш. И при мен помага да легна по гръб или настрани за малко, да и попея Simple Smile, да изпия нещо студено и/или газирано (кока кола, вода с лед) или да изям нещо сладко. Но ако нищо не помага, най-добре отиди до болницата да те видят.

Само не се вързвай на приказки като "то е съвем нормално да не мърда бебето по ден-два" или "те всички бебета преди раждането спят" - ти си го знаеш колко се мърда и кога. Тук не е мястото при толкова много бременни жени да си разказваме стряскащи истории, но има си причина докторите да казват че след 27-28та седмица трябва да го усещаш да се мърда всеки ден поне по 10тина пъти.

Хайде, една ледена вода и един шоколад сега Simple Smile Simple Smile

# 22
  • Мнения: 132
Здравейте мами  Simple Smile
Много съм отнесена, толкова дълго време не съм видяла колко много коментари имам по темата ми. Извинявам се на всички, че съм мълчала толкова време  Embarassed
Всички методи вече са изпробвани и аз самата установих, че се шашакам малко в повече Rolling Eyes
След като изчетох вашите писма установих, че моят случай е сходен с много от вас и всъщност май прекалявам с тревогите  #Crazy
Желая ви лека бременност, добро настроение в летните горещи дни и ..... здрави и щастливи бебенца!!!!!!!!!!  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes

# 23
  • На небето
  • Мнения: 5 530
О я стига си се панирала за глупости и при мене беше така, напълно нормално е!

# 24
  • Мнения: 1 873
Доколкото знам бебчовците спят по 16- 20 часа.През останалото време риткат..и аз има дни, в които малко го усещам други пък не се спира:)

Общи условия

Активация на акаунт