За пореден път в гр.транспорт бременна

  • 9 322
  • 180
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 029
Рядко ми се налага да ползвам градския транспорт, но последният път стана дори скандал заради мен, защото едно циганче се опита да се намърда на седалката до мен и почти седна върху мен и аз му направих забележка. В този момент една жена се нахвърли върху мен и с убийствен поглед взе да ми се кара как съм могла да не стана на детето, била съм заела място за трима  Shocked Явно тя на забеляза, че съм бременна, защото бях в 4-ти месец и не ми личеше толкова и аз й отговорих, че щом смята, че една бременна жена трябва да остъпи място, няма проблем и станах... Въпреки това тя продължи да мърмори през цялото време как съм могла да се сместя до една друга жена и колко съм била нахална  :roll Естествено никой друг не реагира и не направи място...  Close

# 61
  • София
  • Мнения: 816
Представете си ,тези хора които извръщат глави се прибират в къщи и там техните близки,познати,съседи им разкажат,че нещо подобно се е случило на тях .newsm78 интересно как ще реагират?

# 62
  • Мнения: 982
Що пък смятате хората за задължени да ви отстъпят място не мога да разбера. Това никъде го няма  newsm78 . В градския транспорт всички са равни. Като е бременна жена, да не е болна. Ако кара тежка бременност да ползва услугите на такси. И аз съм била бременна и се уверих, че някои бременни просто обичат да са център на внимание и с положението си да манипулират хората.

Може би точно с това ядоса funki81.На мен ми звучи и нагло, и злобно.Не вярвам някоя бременна жена да се вози в претъпкан автобус от любов към градския транспорт!Освен, ако е мазохистка, де.
Момичето си каза, че пари за такси няма.
И вярно, никой не и е длъжен, но не пречи да се държим като човеци, нали?

# 63
  • Мнения: 411
Аз пък точно в периода на бременеенето си попадах точно на такива озверели хора.И преди много често ми се е случвало да вися на опашки,но съм нямала проблеми и не съм ставала свидетел на такива.
Веднъж в 8-ми месец,отидох да платя тока.Преди това го правеше мъжа ми.Пенсионерите ме гледаха така все е дно всеки момент ще им взема пенсията,а една съм убедена,че ме ругаеше наум Rolling EyesТо да се почувстваш виновна,че си бременна  Tired
Наредих се аз на опашката без да помисля да се пререждам.Беше ужасно задушно в коридора и голяма гъчканица.Точно когато реших да си отида,защото усещах,че няма да издържа,охраната - един усмихнат дядо, ме пусна да мина преди десетината човека пред мен.Лелеееее,бла си пати,милия! Mr. GreenТо не бяха въклицания,подхвърляния към мен и него....Казва им :"Ами момичето е в положение,затова я пускам!",но онези не... ooooh!На излизане пак ми се усмихна и дори ми отвори вратата,пожела ми лек ден. Hug
Друг случай.Отивам към аптеката,след мен върви една баба видимо забързана.На входа леко се побутнахме,защото искаше явно да мине преди мен   newsm78.После точно когато дойде моя ред,тя беше зад мен,най-най-нахално мина покрай мен и ми взе реда...Аз докато се усетя,тя вече пазаруваше... Shockedпросто не вярвах,че има тооолкова нагли хора!!!И нищо не казах и не направих.Писала съм и другаде,че не мога влизам в пререкания докато съм бременна,че възрастните хора (някои) обичат да кълнат  ooooh!

# 64
  • Мнения: 9 912
кукличке, стана ми смешно - на мен ми стана ежедневие да ме кълнат  Mr. Green на бабичките им е хоби това и нали знаеш, че се връща  Hug въпреки че и на мен ми става гадно.....
но не бих си и помислила да си мълча. Изобщо няма да им разглеждам физиономиите и да предполагам кой ме псува наум. Почвам да мърморя с усилване на звука, като постепенно увеличавам и темпото, за да не могат да ме прекъсват. не знам откъде ми идват приказки на устата, не съм от най-разговорливите, но си струва  Peace

за две бременности имам много истории за разказване, но нейсе. По-зле ми е, когато ми закачат детето, без да се съобразяват с мен.

# 65
  • Мнения: 697
Не само че не ми отстъпват място ами ме бутат колкото могат. Аз и затова избягвам да се качвам на градски транспорт, но по някога се налага. Най-много се бутат пенсионерите и мен на тях ме е яд. Не стига че ние им плащаме пенсите ами и до работа не можем да стигнем заради тях. А най-идиотското е че тъпото ни правителство им раздава безплатни карти. Така те се чустват задължени да се бутат по транспорта по цял ден и разбира се най-вече в пиковите часове. А бе думи нямам....

# 66
  • Мнения: 982
Не стига че ние им плащаме пенсите ами и до работа не можем да стигнем заради тях.

Моля, моля, пак си помисли!
Много грозно прозвуча.

# 67
За голямо съжаление малко са хората , които отстъпват място на бременните, не става дума за това , че бременната е с някакви привилегии или ,че е болна, напротив, всичко е въпрос на възпитание и на самосъзнание , факт обаче е че в нашето общество , това са неща на които никой не обръща внимание.
А тези коментари кой , може да си позволи такси и кой не може , не мисля , че са толкова от значение , всеки може да си вземе такси , ако му се налага ,таксито не е лукс.
Вече добри хора рядко се срещат Tired Face

# 68
  • Мнения: 1 427
Честно казано,в градския т-т във Варна винаги са ми правили място. Ако никой не се сети-контрольора веднага вдига някой без да му мигне окото. Което ме подсеща,да взема да напиша едно благодарствено писмо да дирекция Автотранспорт,за да поощряват това отношение!
Дори един път се бях качила само за 2 спирки,и контролата като ми даде билета вика"Ей,сега ще ви намеря място" и аз"Не,няма нужда"-"Не може така да стоите права" и веднага вдигна един младеж.

# 69
  • Мнения: 6 362
Моля, укротете страстите!
Изтрих част от мненията, които бяха лични нападки и обиди, както и цитат на лично съобщение, което е в противоречие с нетикета и правилата на форума.

# 70
  • Мнения: 953
Funki81,
карай си спокойно бременността и не се ядосвай и разстройвай от такива неща, не е необходимо да обръщащ внимание на някой който днес  е слънчасал.
Имаш далеч по-важна мисия от това да си късаш нервите от форума.

# 71
  • Мнения: 9 814
Да, току-що ми се случи, едно бременно момиче стоя право в продължение на 1/2 час в супер наблъскан автобус.
Хората разглеждаха пейзажа наоколо все едно са екскурзианти.
А подобни сцени докато аз бях бременна ми се случваха много.

# 72
  • Мнения: 1 427
Аз пък ако видя подобно нещо - вдигам скандалче без да ми мигне окото #2gunfire Преди 2 месеца ме накараха в "П.....р" да чакам 20 мин - вбесих се! Извиках управителя и отделно пуснах писмено оплакване за обслужването.

# 73
  • Мнения: 290
И на мен ми се е случвало изключително често в градския транспорт. Много рядко са ставали да ми отстъпят място и ако са ставали това са били все жени. Само един път един мъж с интелигентен вид ми отстъпи място.
Мислех си,че с нещо съм неприятна на хората с този корем и изтощен вид и затова не отстъпват място, но явно културата на нацията ни е достигнала това ниво.
Най-неприятни в това отношение са тийнеджърите и представете си - пенсионерите.на няколко пъти ще ме изтикат, блъскат ме. Явно ме възприемат като солидна конкуренция за място за сядане и гледат да ме изтикат.
Докато съм бременна съм видяла и хубаво и лошо отношение от хората.
Но честно никога не съм очаквала да е такова отношението към бременните жени!! Аз толкова лошотия мисля преди не бях срещала или поне не ми е правила толкова силно впечатление.

# 74
  • Мнения: 1 217
ОООО аз имах една случка с дядо който каза така "като и е било хубаво не се е оплаквала,а сега се оплаква".
Бях бременна в 8 месец и с голям корем.
Честно да ви кажа ме хвана срам и слезнах на следващата спирка.

Общи условия

Активация на акаунт