Да ограничавам ли нощните хранения при 1 месечно бебе?

  • 2 277
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Аз също не виждам лошо в нощните кърмения, но много се радвам, че отпаднаха   Grinning И за вода не се буди (не че пие през деня)
Така всички се наспиваме доволно. Дъщеря ми никога не е спала на нашата спалня.
Не мога да си го представя това да се самообслужва, защото аз и досега продължавам денонощно да съм със сутиен и подложки, защото имам много кърма и немога да спя без да съм екипирана  Laughing

# 16
  • Мнения: 2 614
Добре, де, тогава какво правим с бебета родени 4,500, или има тук във форума една майка, на която сина се роди 5кг и нещо... Тях, просто ги отсвирваме, защото са твърде големи за нощно кърмене ли?
Това е хубавото на привързаното родителство - водене по детето, щом има нужда от сукане нощем - добре, нека суче....  Peace

# 17
  • Мнения: 14 489
Добре, де, тогава какво правим с бебета родени 4,500, или има тук във форума една майка, на която сина се роди 5кг и нещо... Тях, просто ги отсвирваме, защото са твърде големи за нощно кърмене ли?
Това е хубавото на привързаното родителство - водене по детето, щом има нужда от сукане нощем - добре, нека суче....  Peace


разбира се - всяка майка си наблюдава детето  Peace

но интересно ми е тези деца, дето казваш, искат ли да сучат нощем?
щото моето се роди 4 кила и много рядко се събуждаше само за да суче нощем, аз го будех. след третата седмица реших, че това упражнение е излишно и спрях

# 18
  • Мнения: 2 829
Алегра, аз смятам, че щом детето си спи нощем е излишно да го будиш. Това за мен е най-добрия вариант-бебето само да спре да се буди. Ако пък това се случи още първия месец-значи си спечелила от тотото Grinning
Правда, в много от източниците на информация за ПР (като сайта на Д-р Сиърс, например) има статии за това как можем да научим детето да спи по-добре нощем. Навсякъде пише, че ако нощното будене не пречи на родителите могат без проблем да си кърмят бебоците нощем. Но ако им тежи-да потърсят начин да променят нещата. Все пак, всички разкази, които изнамерих за махане на нощното кърмене бяха за бебоци на повече от 4-6 месеца.
Има логика и в това, да се гледат не месеците а килограмите на бебето.
И все пак, според мен, хубаво е да минат няколко месеца след раждането, майката и бебето да се опознаят, мама да се увери че бебето наддава добре и едва тогава да се правят усилия за премахване на нощното кърмене.
Конкретната тема е за едномесечно бебе и моето мнение си остава, че е още много рано.

Още веднъж моля за извинение задето метнах една цифра (6 месеца) без да мога да си защитя мнението. Дори не мога да проверя в книжката от ПД, защото съм я дала. Възможно е да имам грешен спомен и там да има ориентировъчни месеци.... Ще внимавам повече какво пиша.

# 19
  • Мнения: 139
Моето бебе не се будеше нощем за кърма,а аз го будих,но накрая го оставях да се наспи ,всичко е различно както няма спор ,че две еднакви бебета няма!!!
Щом го храниш на поискване продължавай с кърменето и нощем,то само ще се окаже,а правили ли са ти изследване на кърмата,може да не го засища добре знам ли newsm78
Лично според мен трябва стомахчето на бебето да си почине малко ,но това може да става и през деня ,а не само през нощта,не казвам,че трябва да се държи гладно ,но не може през цялото денонощие да има някаква течност в стомаха му #Crazy Бебето трябва да си яде когато има нужда според мен това е смисълът на храненето на поискване,никой не задължавам с мнението си Peace
Успех в кърменето,то е най добрия начин на хранене за едно бебе  bouquet

# 20
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Дани е голям ,но още се събужда да суче нощем.
Всяко дете е различно.

# 21
  • Мнения: 1 121
Добре, де, тогава какво правим с бебета родени 4,500, или има тук във форума една майка, на която сина се роди 5кг и нещо... Тях, просто ги отсвирваме, защото са твърде големи за нощно кърмене ли?
Това е хубавото на привързаното родителство - водене по детето, щом има нужда от сукане нощем - добре, нека суче....  Peace


разбира се - всяка майка си наблюдава детето  Peace

но интересно ми е тези деца, дето казваш, искат ли да сучат нощем?
щото моето се роди 4 кила и много рядко се събуждаше само за да суче нощем, аз го будех. след третата седмица реших, че това упражнение е излишно и спрях

Зависи си от детето. И моето се роди 4 кила, ама първият месец ядеше и денем и нощем през час и половина, будеше се като по часовник Crazy чак след 3 месец започна да яде през 3-4 часа, като яде е силно казано, щото по-скоро си ме ползваше за залагалка. Не трябва да се водиш по килата, а по месеците според мен, просто щом лекарите казват, че към 4 месец повечето бебета нямат нужда от нощно кърмене може да се опиташ да го спреш и бързо ще разбереш дали детето се буди от глад или по навик, просто защото гладно бебе не заспива и нищо не освен храна не може да го успокои Wink

# 22
  • Мнения: 527
Бебето ми е на месец и половина и го кърмя на поискване. Буди се по няколко пъти на нощ, яде през 2 - 2,5 часа, а последната нощ даже и на по-къси интервали. Във форумите чета,  че бебетата на неговата възраст правят големи нощни паузи, кърмят се средно по 1 път на нощ, спят си спокойно. Много бих желала да имам шанса да поспивам и аз повечко... та въпросът ми е дали бебето само ще ограничи храненията си или трябва аз да се намеся?
НЕ ги ограничавай.Щом суче ,значи има нужда PeaceЗа успокоение-все още нощем не спи малкия спокойно.Сучеше допреди 3 седмици,нощното сам си го махна много късно.

# 23
  • Мнения: 390
При едномесечно бебе - категорично НЕ! По нататък, както решиш, но това човече е прекалено малко още, за да се е превърнало сученето в навик, каприз или тем подобни. Кърмата не се е урегулирала още и тези нощни хранения са от съществено значение за безпроблемното кърмене по нататък.

След месец, два това вече наистина е въпрос на решение от страна на майката.
Аз нощно време не съм залъгвала с вода никога сина си. Сам се отказа преди няколко седмици т.е. около годинката.

# 24
  • Мнения: 121
При едномесечно бебе - категорично НЕ! По нататък, както решиш, но това човече е прекалено малко още, за да се е превърнало сученето в навик, каприз или тем подобни. Кърмата не се е урегулирала още и тези нощни хранения са от съществено значение за безпроблемното кърмене по натaтък
newsm10
И аз съм на същото мнение!

# 25
  • Мнения: 2 807
Не, прекалено малко е, за да го ограничаваш...
Аз дори още продължавам да кърмя нощем, когато си поиска  Wink

# 26
  • Мнения: 2 132
И на мен ми се вижда бебето малко за да му махаш нощното кърмене.
Ние си се кърмим и сега нощем. Peace

# 27
  • Мнения: 1 104
Аз не съм ограничавала детето и не виждам смисъл. Пък и вие сте само на месец. То само ще се откаже по-нататък.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 802
Разбира се, че няма да ограничаваш нощните кърмения. Моят син и сега си сучи нощем по няколко пъти, какво от това. Когато реши, сам ще спре.  Peace

# 29
  • Мнения: 502
Разбира се, че няма да ограничаваш нощните кърмения. Моят син и сега си сучи нощем по няколко пъти, какво от това. Когато реши, сам ще спре.  Peace
Peace Peace Peace Hug

Общи условия

Активация на акаунт