Фотография 26 епизод

  • 27 995
  • 597
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 7 091
Имам един ( предполагам смешен) въпрос! Нормално ли е да има разлика м/у това как се виждат снимките в Лайтруум и това как се виждат във Фликър? newsm78

Последна редакция: вт, 29 юли 2008, 06:46 от Tandoori

# 526
  • Мнения: 6 243
Айде и аз с въпрос - днес трябва да снимам едно жилище за реклама пред агенция за недвижими имоти. Досега съм го играла това нещо няколко пъти, щото "имам професионален апарат", както казват познатите ми. Та питанката ми е - има ли нещо спешъл, дето не трябва да пропусна. И най-вече се чудя - колко кадъра е нормално да направя. Жилището е с две спални.

Приготвила съм си 17 - 85мм за общите планове и 50мм за детайлите. То аз други обективи нямам, де, ама да съм оборудвана с всичко.

Катерино, досега се чудиш какво ме притенсява в бельото - сетих се! Чашките са смачкани. Нямам предвид гънките от модела, а просто смачканото. УдарИ им една пара от ютията преди следващата фотосесия. (малее, като стара свекърва звуча).

# 527
  • Мнения: 6 039
момичета, дори не ми остава време да влизам в темата, все по-рядко снимам, но в неделя бях на концерт и споделям снимките с вас.
http://www.flickr.com/photos/9457358@N05/page1/

# 528
  • Мнения: 1 052
Ах, как заби камата в сърцето ми, но не ти стигна само това, но и я завъртя....
Ех, да.

# 529
  • Мнения: 1 895
Ах, как заби камата в сърцето ми, но не ти стигна само това, но и я завъртя....
Ех, да.

И моето сърце прокърви...и за концерта и за възможността да снимаш точно този мъж Flutter

Аз вчера налетях на кучето на съседите и се влюбих Laughing

Последна редакция: вт, 29 юли 2008, 13:06 от Double with Cream

# 530
  • Мнения: 11 336
Е, не е честно, Малена!  Crossing Arms
Искам и аааааааааааз! Twisted Evil (ти що мислиш, че наричам галено сина си Лени?)

Благодаря на всички за съветите, съответно и поръчителя ми отговори, че много му допадат нещата и днес ще му пусна останалите, та стискайте палци да се срещнем за цената и работата да заспи! Praynig

# 531
  • Мнения: 4 116
Double with Cream, Кучето на съседите е разкошно!!! Обектива ти също!  Laughing Твърд 85мм ли е?
Да ви покажа и аз една стара снимка, но напоследък не снимам много. И снощи взех да ровя из дисковете...

# 532
  • Мнения: 11 336
Тед, това Зори на Слави ли е? Много е сладка.

Двойно със сметана, песа е страхотен (качвай по-малки снимки, хем знаеш правилата). Да те питам като си си падуан, можеш ли да пипаш при нас в темата за корекции? Щото има неща в темата, които искам да включим в първия постинг, а и теб да включим в списъка.

# 533
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Malena, хайде и аз в клуба на "кървящите" Crazy Много хубави кадри имаш, браво!

Double with Cream, направо те мразя, заради обектива ти Mr. Green Портрета на Куч е страхотен, въпреки, че по кафяви хъскита не си падам особено Peace

Веч, хайде дано си стиснете ръцете Praynig Peace

Тед, това много ми прилича на Зори на Слави?! Хубаво е портретчето, ама нещо обработката не ме радва. Косата като сламена седи, особено в дясната страна, а там точно под шнолата има едно кофти петно на кожата, което съм сигурна, че е пак от обработката Thinking Я я пробвай пак таз снимка, 'щото иначе е много приятна и нежна Peace

Трис, още го чакам Whistling

Пумпал, вече съм почти 100% сигурна, че ще е 85мм Peace

# 534
  • Мнения: 11 336
Хич не се чудете за 85 - страхотен обектив. Канонския е с 1,2 или 1,8. Който както иска да скача по джоба си.
Аз лично съм много доволна от него. Тия дни пак ще му изтупвам праха, само да не е много горещо за снимки навън.

# 535
  • Мнения: 1 895
Ted_cat, твърд 85мм на 1.8 е моя.

Не мога да пипам при вас LaughingТормозя близнашкия аз Wink

# 536
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Malenna, жестоки кадри, впечатлена съм!!!

Ted_cat, и на мен ми заприлича на Зори, хубава снимка!

Да ви се оплача от фотопавилиона. Хващам един колега за ушите и отиваме в обедната почивка до там. Навила съм се за широкоъгълен твърд (хем за стрийт, хем за сватбите Wink). Влизам в магазина и ме подхваща една девойка, на която като казах, че снимам с Д80 някак ми се стори, че загуби интерес Rolling Eyes. Почва да ми предлага някакви обективи напосоки, нямали Никкор, тръгва да търси цените онлайн, но нямало интернет и в момента не можели да ми кажат цени Shocked. И после тотално ме заряза пред витрината - нито ми предложи да пробвам, нито нищо, егати търговците. И аз се почудих още 5 минути и си тръгнах. Как може да има толкова смотани търговци. Confused А аз бях готова може би да взема и Сигма, само малко да се беше постарала. Това е третия път когато ходя в Павилиона, но ме загубиха като клиент. Crossing Arms

# 537
  • Мнения: 4 116
Това си е точно Зори на Слави  Mr. Green От преди 2 седмици е снимката.
Муци, права си за обработката - шарпа дойде в повече на някой места.

# 538
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Получих го Party Whistling
Не знам дали бачка и как снима, защото нали се сещате... обектив - нъцки, ама много ми пасна на ръчичката. Сега като сравня с Никона (още не съм забравила усещането)- просто много по- удобно е. Хем гуменко, хем по- големичко и удобничко за лапите ми Whistling Кофтито , че нещо картата ми много малка да се побере в единственото свободно място, 'дето намерих из тялото. Веднага цъкнах в павилиона да видя кратката информация за тялото и опаааа - с компакт флаш бачкало цанончето - та сега освен четец за карти и флаша ще трябва да купувам, ама здраве да е Crazy
Днес се уговорих да гледам и един 85мм, та си мисля да ви попитам какво точно му се пробва на обектив, когато се купува... особено на такъв втора ръка?!

Марди, разочарова ме с този павилион - точно там мислех да отида за карта и кард рийдър, 'щото момчето с обектива в хиподрума живее и ще ми е по път.

# 539
  • Мнения: 453
Момичета, дайте едно рамо на снимката на Дамаянти:

http://www.bg-bebe.com/index.php/home/konkurs/konkurs2008/
Черно-бялата, трети ред по средата.
Клика се върху снимката да стане голяма и после върху звездичките.

Благодаря! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт