Имам си партия!!!

  • 1 441
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 723
Само партиен член не съм била все още... Crazy

# 16
  • Мнения: 335
Думата "партия" значи част от нещо.
От какво нещо ще сте част? Или ще искате да станете?

# 17
  • Мнения: 1 470
Така както представяш  нещата, звучи все едно си търсите четвърти за белот. За кво ще се борите? "За промяна" не е достатъчно....
Какво точно да напиша?!Ако ви препиша основните точки в програмата,ще звучи просто като точки от програма... HugА всъщност за мен лично най-важен беше факторът човек,и общество,когато се запознахме.Защото тези хора наистина имат хъс.

Като цяло:

Либерално-центриска партия,която защитава интересите на България,и на отделният гражданин на основата на националните ценности,патриотизма,родолюбието за разтеж на свободно гражданско общество,основаващо се на лична свобода,законност,отговорност,плурализъм и демокрация.


Звучи като част от всяка друга предизборна кампания нали?!

Ще ви пращам на лични програмата.Защото наистина тук не му е мястото.

И отново казвам,всичко зависи от нас,тези които сме вътре,и тези които са отвън,а дори и против нас!Важното е да ви има,да се чувства че сте там,демек ако ви харесва нещо,борете се да го запазите!ако ли пък не ви харесва нещо,просто го премахнете!

# 18
  • Мнения: 274
Сега да ви кажа какво ще се случи...Да ви кажа ли? Добре. Щом искате ще ви кажа. Така...А какво трябваше да ви кажа? А да...Какво ще се случи. ОК. Ще ви кажа, защо да не ви кажа.

Ако наистина сте се събрали и сте обсъдили създаването на партия каквато и да е тя и наистина имате желанието, амбицията, волята и идеите да се занимавате с това - ОК. Ако е гол ентузиазъм, роден на 5 ракии под звуците на " Нещо трябва да се промени в тази държава" - 100% няма да стигнете дори до регистрация. 100%! Ако е първият вариант все пак, възможно е да стигнете до регистрация - шансове 50 на 50. От там на татък, след първите два месеца ентусиазъм, повечето членове и симпатизанти ще окапят като круши и ще се отеглят един по един. Ако все пак партията оцелее, най много след година, най-хитрите и най-способните, ще видят че няма смисъл да се борят сами и ще започнат да залитат към вече отвърдени партии. Т.е. остава една гола регистрация, с която единствено може да се врътне некоя дребна далавера. Това всъщност е и трети вариант за създаване на партията - един или двама от основателите да имат идея за некоя врътка, за която им трябва регистрирана партия. Ако е така, след като си свършат работата, партията пак ще си остане само в архивите.
В крайна сметка, квато и да е идеята и причината за възникване на тази партия, предричам, че няма бъдеще. Все пак допускам регистрация. Хаха. Както винаги съм оптимист!

# 19
  • Мнения: 502
   Замислих се върху думите на Селинджър.Ами ако наистина стане така?Няма ли някакъв начин да променим нещо в тази страна без да членуваме в партия?Само чрез политиците ли може да се постигне нещо?Ами ако просто се обединим много на брой съмишленици и започнем да преследваме конкретни цели?

# 20
  • Мнения: 335
Значи - политическа партия.

По-добре обществена организация беше като начало.
Щом искате партия - значи се готвите за избори.
Я си спомни кой даде идеята, че да си по-наясно докъде ще стигнете.

Най-често - до усвояването на едни пари по закон от политическите партии, регистрирани за изборите.





# 21
  • Мнения: 502
   Дано не нарушавам правилата на форума,но искам да кажа нещо за една вече съществуваща партия.Аз възлагах големи надежди на нея,гласувах за нейните кандидати на местните избори.В обществения и съвет членува много известен и обичан български журналист,чието име често се цитира тук.Не е ли по-добре,ако ще се сформира партия,да се видят първо вече съществуващите,да не се разпръсват напразно хора с еднакви цели и идеи?

# 22
  • Мнения: 1 470
   Замислих се върху думите на Селинджър.Ами ако наистина стане така?Няма ли някакъв начин да променим нещо в тази страна без да членуваме в партия?Само чрез политиците ли може да се постигне нещо?Ами ако просто се обединим много на брой съмишленици и започнем да преследваме конкретни цели?
Можем естественно.Обаче де го това обединение?!Колко пъти сме се обединили около нещо в този форум,а и където и да е?!Колко митинга и шествия несъстояли се напрактика сме организирали от форума?!Защото накрая никой не идва...Или защото всичко замира още в началото,след като излязат двама-трима умници и обявят всичко за фалшиво,и безрезултатно...

А на последната кръгла маса на която лично присъствах,ни се подиграха.Писна ми!

Значи - политическа партия.

По-добре обществена организация беше като начало.
Щом искате партия - значи се готвите за избори.
Я си спомни кой даде идеята, че да си по-наясно докъде ще стигнете.

Най-често - до усвояването на едни пари по закон от политическите партии, регистрирани за изборите.






Аз съм ЗА мажоритарните избори!Така няма всякаква паплач да се скатава зад името на една партиика.И кажи ми ти,на митинга в защита на Българският език,колко хора дойдоха?!

# 23
  • Мнения: 1 470
   Дано не нарушавам правилата на форума,но искам да кажа нещо за една вече съществуваща партия.Аз възлагах големи надежди на нея,гласувах за нейните кандидати на местните избори.В обществения и съвет членува много известен и обичан български журналист,чието име често се цитира тук.Не е ли по-добре,ако ще се сформира партия,да се видят първо вече съществуващите,да не се разпръсват напразно хора с еднакви цели и идеи?
И ти си права.Но то не пречи в последствие,ако насоките са сходни,да се обединят!

# 24
  • Мнения: 47 983
Аз познавам шапчицата, макар и бегло все още, и знам че е прегърнала тази идея без користни цели и с голямо желание да подобри някои неща!
Все пак не знам какви са й идеите точно, така че тях не коментирам засега

# 25
  • Мнения: 335
"Митингът" за българския език беше някаква импровизация от днес за утре на някакви хора извън форума, които взеха, че се съобразиха с нещо друго, актуално в този момент.
Сега ми се губи какво беше, но този, който беше измислил деня, гонеше и още нещо.
В същото време се разтръби информацията, че точката, дето я бяха нарочили, остава.

Примерът ти изобщо не е подходящ.

# 26
  • Мнения: 2 161
Аз познавам шапчицата, макар и бегло все още, и знам че е прегърнала тази идея без користни цели и с голямо желание да подобри някои неща!
Все пак не знам какви са й идеите точно, така че тях не коментирам засега

Не знаеш какви са й идеите,но иначе безкористно ги е прегърнала.

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 3 033
Това не е сериозно.
Имам си едно нещо, но няма да ви го опиша, нито ще го покажа...
Ако агитирате за партия - е забранено.
Ако рекламирате такава - също.
Ако разпращате на всички на ЛС партийната програма -  има един червен надпис  "Забранено е разпращането на масови, еднотипни...".
Ако искате просто да се похвалите - вече го направихте.
Инак всичко е прекрасно.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт