Отговори
# 15
  • Мнения: 2 386
Преди няколко години мернах друго бизнес-предложение в посока на тъжните ритуали.
Намерили се бяха някакви да направят фирма за "въплътяване" на любимите близки в дърво.
Ябълка.
Офертата беше - даваш ДНК от починалия и те го "ашладисват" с живото дърво.
Целта - плодовете на ябълката да са с гените на човека.
Не помня в коя държава бяха го измислили това - Холандия? Или нейде из Щатите?
Не мога да открия вече инфо. Но със сигурност го бяха забранили съответните държавни органи - по един закон, свързан с липсата на гаранции "безопасност" (за здравето), доколкото получения продукт било "хранителна стока".

 Shocked Shocked Shocked

В таз тема не мога да се изкажа даже..

# 16
  • Мнения: 4 841
Не одобрявам. Не бих носила. Не искам да ме носят.
Починалите трябва да се оставят да почиват в мир.
И без това голяма част от траурните ритуали отдавна са превърнати в грозно търгашество.
Скръбта не може да се материализира.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Нищо впечатляващо. Важно е приживе как те приемат.
А, формата, како Сийке, се оказва от голямо значение за човешкия род. За някой си само цифра в списък, за друг си цял свят, за трети - диамант, за четвърти - ..., но пак казвам - за приживе е важно.

# 18
  • Мнения: 335
Намерих инфото за дървото-мутант с гени на починалия.
Отпреди 4 години е. Британци са го измислили и не се отнасяло само за ябълка, а за всякакви дървета.
Цената на услугата тогава е била мислена за 20 000 паунда ст.

# 19
  • Мнения: 3 405
Да. Mисля като VG.
След смъртта не е ясно дали човек ще рабере какво се случва с него и дали близките му са се съобразили с желанията му приживе.

# 20
  • Мнения: 521
Изгъзица с извинение за израза

# 21
  • София
  • Мнения: 2 428
На мен ми е все едно какво някой би искал да прави с мен, коато си отида ... диамантът е опция, но някак по-добре ми звучи разпръснатата прах...

в интерес на истината, може би е най-добре човек да стане донор и да помогне с нещо - я на науката, я на някой закъсал за орган човек....

# 22
  • Мнения: 619
Намерих инфото за дървото-мутант с гени на починалия.
Отпреди 4 години е. Британци са го измислили и не се отнасяло само за ябълка, а за всякакви дървета.
Цената на услугата тогава е била мислена за 20 000 паунда ст.
Това буквално ми прилича на канибализъм...!!!
Ама и аз отначало бях потресена за тия диамнати сега идеята взед а ми допада ...-зловещо е обаче

# 23
  • Мнения: 335
... за дървото-мутант с гени на починалия...
Това буквално ми прилича на канибализъм...!!!
Ама и аз отначало бях потресена за тия диамнати сега идеята взед а ми допада ...-зловещо е обаче

Е не става въпрос за плод-зеленчук, все пак.
Идеята била много "красива" според британците - живо дърво, вместо кръст.
Така човекът щял да "продължи да живее".

В Англия това не го разрешили преди 4 години.
И затова преди година-две пробвали да кандърдисат руска фирма да прокара бизнеса на руска земя. Мислели, че там лесно ще прескочат забраните, които ги имало в Англия покрай генното инженерство и подобни негови приложения.
Не знам какво е станало в крайна сметка.

# 24
  • Мнения: 4 138
считам, че всеки сам трябва да реши, какво да стане с тялото му, след като умре.
аз съм избрала донорство. от каквото няма нужда, заминава ей тук
http://www.bodyworlds.com/de
нямам желание да ставам диамант, погребването не ме блазни също, кремацията и тя.

Последна редакция: чт, 03 юли 2008, 20:50 от matakosmata

# 25
  • Мнения: 247
Процедурата е много скъпа все още. На мен ми допада. Нито аз, нито мъжът ми сме извратени. В ежедневието има къде по-извратени неща, с които така сме привикнали, че не впечатляват никого. Много неща, които в началото преди да станат популярни са били считани за странни, но така или иначе са се наложили.

# 26
  • Мнения: 1 517
А някой да изкоментира това:

http://dnes.dir.bg/2008/05/07/news2964694.html

Поредната гавра с България  Sick Баси, станахме на гробище. Ега си измекярите  #2gunfire

# 27
  • Мнения: 4 138
aз бих го изкометнтирала така.
като съм си продала задника, кво ми дреме за прьстите на краката. не съм дребнава.

# 28
  • Мнения: 1 095
Първо искам да даря органите си,които стават за употреба, но те едва ли ще са много,като се има предвид нездравословния ми живот  Laughing Все пак се надявам да помогна на някой !
После ставам диамант и заживявам вечно ! Flutter

# 29
  • Мнения: 9 481
"За всеки влак си има пътници"..в името на "бизнеса" какво ли няма да измислят..
Повечето споменавате бабите си, които няма да направите на диаманти, но може би ако се касае за съпруг/съпруга....дете /недай се Боже/...различни са аспектите.

Общи условия

Активация на акаунт